Skocz do zawartości

Cieknący zbiornik paliwa - alternatywa.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Uno 1.0 FIRE z wtryskiem.

Zaczyna się pocić zbiornik paliwa. Podejrzewam, że niedługo zacznie kapać, a potem to już nie będzie sensu tankować.

Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno 1.0 FIRE z wtryskiem.

> Zaczyna się pocić zbiornik paliwa. Podejrzewam, że niedługo zacznie kapać, a potem to już nie

> będzie sensu tankować.

> Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

były plastikowe ale w gaźnikowcach więc nie wejdzie Ci pompa

kup blaszaka ale takiego bez metalowego kwadratu, jakiś holenderski z tego co pamiętam. kilku wymieniało na taki i nie narzekają na rudzielca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno 1.0 FIRE z wtryskiem.

> Zaczyna się pocić zbiornik paliwa. Podejrzewam, że niedługo zacznie kapać, a potem to już nie

> będzie sensu tankować.

> Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

1. kupić plastikowy na szrocie. Bodajże w Clipach były, ale chyba w innych tez bywały - wiadomo jak to w Uno ze sprzęgłem.

2. kupić blaszany - Allegro lub szrot.

3. polutować - mnie taki starszy dziadek zrobił tak, że wyglądało to solidniej niż nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> były plastikowe ale w gaźnikowcach więc nie wejdzie Ci pompa

> kup blaszaka ale takiego bez metalowego kwadratu, jakiś holenderski z tego co pamiętam. kilku

> wymieniało na taki i nie narzekają na rudzielca

Jakiego kwadratu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest tam taki który niby trzyma koszyk do którego wchodzi pompa w bak. wejdziesz pod samochód to

> zobaczysz

Ja kupiłem bez tego kwadratu, jest samo przetłoczenie smile.gif ale koszyk w środku jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem bez tego kwadratu, jest samo przetłoczenie ale koszyk w środku jest

Ja się specjalnie nie zastanawiałem - pomny doświadczeń z kanciakiem i poldkiem kupiłem coś takiego wychodząc z założenia, że skoro jest nowy, to i tak przeżyje resztę budy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

JA tam mam z gaźnikowca zbiornik z tworzywa i pompkę paliwa zewnętrzną od poldka trucka 270635636-JUMP2.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno 1.0 FIRE z wtryskiem.

> Zaczyna się pocić zbiornik paliwa. Podejrzewam, że niedługo zacznie kapać, a potem to już nie

> będzie sensu tankować.

> Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

ja swoj pokleilem 2 lata temu poksilina i trzyma do dzis, jakos nie moge dojsc do wymiany smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. kupić plastikowy na szrocie. Bodajże w Clipach były, ale chyba w innych tez bywały - wiadomo jak

> to w Uno ze sprzęgłem.

> 2. kupić blaszany - Allegro lub szrot.

> 3. polutować - mnie taki starszy dziadek zrobił tak, że wyglądało to solidniej niż nowy.

Lutowanie to dobry sposób, ja mam w komarku lutowany bak i nic nie cieknie. Samemu można polutować nawet tylko trzeba wypłukać bak żeby nie było w nim oparów i mieć kwas i dobrą kolbę wtedy ładnie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

Można jeszcze inaczej - ja miałem dziurkę, wbiłem coś w stylu klina - drewnianego kołka. Na jakieś dwa miechy pomogło, potem juz tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno 1.0 FIRE z wtryskiem.

> Zaczyna się pocić zbiornik paliwa. Podejrzewam, że niedługo zacznie kapać, a potem to już nie

> będzie sensu tankować.

> Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

Tak jak koledzy pisali, zalutować.

Jest to najtańsza opcja, i jeśli nie masz dwóch lewych rąk, to spokojnie to zrobisz, musisz tylko mieć/pożyczyć mocną lutownicę.

Zbiornik nie gnije cały, tylko w tym miejscu gdzie wyżej wspomniana blacha. Jest ona przygrzana do zbiornika w 4 punktach i pewnie przy którymś punkcie już przerdzewiało. Zerwiesz tą blachę i jeśli będą jakieś dziurki to je ładnie wyczyścisz szczotką drucianą, najlepiej na wiertarce i powoli zalutujesz. Potem to ładnie zabezpieczysz i będzie trzymać.

Opcja dla bardzo leniwych to wymiana całego zbiornika, a jeśli lubisz kombinować to plastikowy zbiornik i kombinacja z pompą, albo upchnięcie oryginalnej jakoś z pływakiem przez otwór tylko na pływak albo zewnętrzna.

PS ja mam już od jakichś 8 lat zalutowany zbiornik i trzyma. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bak w uno jest na 5 lat. Ja juz raz wymieniłem, upłyneło 5 lat i znowu dziurka na kwadracie. Ale

> teraz POXILINA 10zł i trzyma jak...

Jak józek pisał wstawić zbiornik z gaźnikowego, zewnętrzną pompę paliwa i martwic się gnijącą karoserią a nie bakiem zeby.GIF Minus jest taki, że w plastikowy zbiornik nalejesz góra 32 litry paliwa sciana.gif Przynajmniej ja tak mam icon_rolleyes.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minus jest taki, że w plastikowy zbiornik nalejesz góra 32 litry

> paliwa Przynajmniej ja tak mam

A skąd, jak sprawdzałem rezerwę na zbiorniku jeszcze w gaźnikowcu i jak zgasł to zalałem 5L z bańki i na cpn, na full weszło jeszcze 37L brawo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak józek pisał wstawić zbiornik z gaźnikowego, zewnętrzną pompę paliwa i martwic się gnijącą

> karoserią a nie bakiem Minus jest taki, że w plastikowy zbiornik nalejesz góra 32 litry

> paliwa Przynajmniej ja tak mam

Może masz problem z dobrym odpowietrzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przprszm

> to jeszcze tak na szybko - jakie będą skutki jazdy 1.3T z odpiętym czujnikiem spalania stukowego?

jeśli będzie dobre paliwo - to bez różnicy.

jeśli lipne - może wystąpić spalanie stukowe co raczej nie wydłuża życia układu tłokowo-korbowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może masz problem z dobrym odpowietrzeniem.

Nie icon_rolleyes.gif Po prostu mój bak jest mniejszy zeby.GIF Na full z wylewaniem się benzyny z rury wlewowej weszło 35 litrów rotfl.gifzakrecony.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie Po prostu mój bak jest mniejszy Na full z wylewaniem się benzyny z rury wlewowej weszło 35

> litrów

Jest na to rada. grinser006.gif U nas na wschodzie dość popularne to jest szczególnie wśród kierowców "ropowozów" (passat B3/B4). Wystarczy rozdmuchać zbiornik gorącym powietrzem. grinser006.gif

A tak bardziej serio, to jeśli bardzo byś chciał, to możesz zaaplikować przed zbiornik od UT, zawsze to jakieś 5-7 litrów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest na to rada. U nas na wschodzie dość popularne to jest szczególnie wśród kierowców "ropowozów"

> (passat B3/B4). Wystarczy rozdmuchać zbiornik gorącym powietrzem.

> A tak bardziej serio, to jeśli bardzo byś chciał, to możesz zaaplikować przed zbiornik od UT,

> zawsze to jakieś 5-7 litrów więcej.

znam te sposoby sam jeżdżę dość często na ukrainę i można trochę dmuchnąć zbiornik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nawet posiadam takie coś jak by ktoś był zainteresowany

Acha a potem skoro będę miał zbiornik z UT, to przydałoby się wnętrze z UT, silnik z UT, tylna belka z UT, itp. rotfl.gifzakrecony.gifhahaha.gifhehe.gifzlosnik.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno 1.0 FIRE z wtryskiem.

> Zaczyna się pocić zbiornik paliwa. Podejrzewam, że niedługo zacznie kapać, a potem to już nie

> będzie sensu tankować.

> Czy można kupić do Uno zbiornik z tworzywa sztucznego czy pozostało tylko kupić blaszankę?

kup blaszany i bedziesz miał nowy - przetrwa twojego uniaka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.