Skocz do zawartości

radioodtwarzacze samochodowe up-to-date


taziii

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos uzywa jeszcze kaseciaka?

Ogladam rozne autka i widze jak fabrycznie pomontowane sa takie radia jeszcze w wielu autkach z 2005r, 2006r a nawet 2007r. Widze audi a4 2006r., a tam z ery dinozaurow fabryczny kaseciak confused.gif

Mysle, ze producenci powinni juz powoli wycofywac sie z cd i ladowac radia z portem USB czy czytnikiem kart sd, a ci dopiero co wycofali kaseciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos uzywa jeszcze kaseciaka?

> Ogladam rozne autka i widze jak fabrycznie pomontowane sa takie radia jeszcze w wielu autkach z

> 2005r, 2006r a nawet 2007r. Widze audi a4 2006r., a tam z ery dinozaurow fabryczny kaseciak

> Mysle, ze producenci powinni juz powoli wycofywac sie z cd i ladowac radia z portem USB czy

> czytnikiem kart sd, a ci dopiero co wycofali kaseciaki.

Zasadniczo kaseta ma swoje plusy, zwłaszcza w porównaniu do CD wink.gif

Jedziesz po wybojach i dźwięk nie znika zlosnik.gif. Kasetę rzucisz w aucie, wyjmiesz za rok i działa zlosnik.gif

Dźwięk jest tylko deko gorszy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo kaseta ma swoje plusy, zwłaszcza w porównaniu do CD

> Jedziesz po wybojach i dźwięk nie znika . Kasetę rzucisz w aucie, wyjmiesz za rok i działa

> Dźwięk jest tylko deko gorszy

Radio na CD które przerywało na wybojach to miałem jakieś 10 lat temu. Teraz jak sięgam pamięcia nie przypominam sobie żeby mi gdzieś "urwało" utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radio na CD które przerywało na wybojach to miałem jakieś 10 lat temu. Teraz jak sięgam pamięcia

> nie przypominam sobie żeby mi gdzieś "urwało" utwór.

No ja takie właśnie mam i chyba wolałbym kaseciaka ok.gif

Kaseciak ma jeszcze ten plus, że bardzo tanio da się go przerobić aby odtwarzał mp3, a CD "niebardzo" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj też bym się spierał. taka kaseta jak z rok poleży w aucie w zmiennej temperaturze itp., to

> już nie brzmi zbyt ciekawie

Spierał się nie będę, nie mam słuchu nietoperza.

Ostatnio puszczam synowi kasety z bajkami. Kasety mają z 15 lat, leżały w piwnicy. W tej piwnicy panują w zimie raczej ujemne temperatury. Kasety działają i jakoś nie słychać aby im zaszkodził upływ czasu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja takie właśnie mam i chyba wolałbym kaseciaka

> Kaseciak ma jeszcze ten plus, że bardzo tanio da się go przerobić aby odtwarzał mp3, a CD

> "niebardzo"

Teraz radio z mp3 kosztuje 100zł. A firmowe od 250zł.

Poza tym producentowi aut chyba na jedno wyjdzie czy włoży CD, czy CD z mp3 czy USB czy kaseciaka. A nawet wydaje mi sie ze USB z mp3 był by najtańszy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spierał się nie będę, nie mam słuchu nietoperza.

> Ostatnio puszczam synowi kasety z bajkami. Kasety mają z 15 lat, leżały w piwnicy. W tej piwnicy

> panują w zimie raczej ujemne temperatury. Kasety działają i jakoś nie słychać aby im

> zaszkodził upływ czasu

leżakowanie w chłodzie lepsze od wysokiej temperatury ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos uzywa jeszcze kaseciaka?

> Ogladam rozne autka i widze jak fabrycznie pomontowane sa takie radia jeszcze w wielu autkach z

> 2005r, 2006r a nawet 2007r. Widze audi a4 2006r., a tam z ery dinozaurow fabryczny kaseciak

> Mysle, ze producenci powinni juz powoli wycofywac sie z cd i ladowac radia z portem USB czy

> czytnikiem kart sd, a ci dopiero co wycofali kaseciaki.

Pamiętam że jeszcze całkiem niedawno do hondy można było dokupić jako opcję dodatkowy odtwarzacz kasetowy (1DIN) do fabrycznego CD. Podobno w niektórych krajach to bardzo dużą popularnością się cieszyło.

W porzednim Legendzie (do 2004) system audio miał podwójny odtwarzacz - CD i MC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz radio z mp3 kosztuje 100zł. A firmowe od 250zł.

Jest bardzo duża różnica między radiem zamontowanym przez producenta, a radiem uniwersalnym.

Tych pierwszych właściwie nie kradną, a te drugie i owszem. Często przez to w Seju gdzie mam radio uniwersalne nie chce mi się go wyjnować. W Punto radio fabryczne jest tam zawsze i włącza się z przekręceniem kluczyka ok.gif

Fabryczne dodatkowo wygląda o niebo lepiej.

> Poza tym producentowi aut chyba na jedno wyjdzie czy włoży CD, czy CD z mp3 czy USB czy kaseciaka.

> A nawet wydaje mi sie ze USB z mp3 był by najtańszy

Koszt zapewne jest wyższy przy wytworzeniu radia na kasety. Ale producenci mają swoją politykę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos uzywa jeszcze kaseciaka?

> Ogladam rozne autka i widze jak fabrycznie pomontowane sa takie radia jeszcze w wielu autkach z

> 2005r, 2006r a nawet 2007r. Widze audi a4 2006r., a tam z ery dinozaurow fabryczny kaseciak

> Mysle, ze producenci powinni juz powoli wycofywac sie z cd i ladowac radia z portem USB czy

> czytnikiem kart sd, a ci dopiero co wycofali kaseciaki.

W moim aucie z 2007r. jest fabryczne radio m.in. z odtwarzaczem kasetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Punto radio fabryczne jest tam zawsze i włącza się

> z przekręceniem kluczyka

A tak lekko offtopic, zauważyłeś, że w autach w których trzeba

założyć panel na radio, znacznie rzadziej chce się Ci to robić?

W aucie z radiem fabrycznym które włącza się od razu, częściej

słucham muzyki, bo nic nie muszę robić - tylko odpalić auto grinser006.gif

Takie obserwacje na moim przykładzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak lekko offtopic, zauważyłeś, że w autach w których trzeba

> założyć panel na radio, znacznie rzadziej chce się Ci to robić?

bez odpalenia radia nie odpalam auta.. skromny.gifhehe.gif

fakt, trwa to chwilę dłużej, ale nie lubię jeździć bez muzyki 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez odpalenia radia nie odpalam auta..

> fakt, trwa to chwilę dłużej, ale nie lubię jeździć bez muzyki

Jak mam do pracy 10 km to nawet nie ma sensu zakładać panelu,

bo słucham tylko Trójki - a tam jak jest jakiś temat to zwykle trwa to

chwilę, dojadę do roboty będę musiał wyłączyć i nie posłucham całości grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam do pracy 10 km to nawet nie ma sensu zakładać panelu,

ja mam 9 wink.gif inna sprawa, że garażuję i panel mam cały czas w radio.

gorzej jak zostawiam auto gdzieś na mieście.. ale jakoś przeżywam te 1.5 minuty wypakowywania panela z pudełka i wkładanie w radio :D

> bo słucham tylko Trójki - a tam jak jest jakiś temat to zwykle trwa to

> chwilę, dojadę do roboty będę musiał wyłączyć i nie posłucham całości

aaa, to przepraszam wink.gif ja słucham tylko MP3 FM, więc po pracy spokojnie wracam do swojej audycji biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak lekko offtopic, zauważyłeś, że w autach w których trzeba

> założyć panel na radio, znacznie rzadziej chce się Ci to robić?

> W aucie z radiem fabrycznym które włącza się od razu, częściej

> słucham muzyki, bo nic nie muszę robić - tylko odpalić auto

> Takie obserwacje na moim przykładzie

Przecież to napisałem wcześniej zlosnik.gif

Quote:

Często przez to w Seju gdzie mam radio uniwersalne nie chce mi się go wyjnować


Fakt że zrobiłem literówkę, ale chyba wiadomo o co chodzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam że jeszcze całkiem niedawno do hondy można było dokupić jako opcję dodatkowy odtwarzacz

> kasetowy (1DIN) do fabrycznego CD.

W zeszłym roku do nawigacji 2DIN w Civicu dokupiłem "oryginalny" odtwarzacz kaset montowany w schowku - ZTCP. to jest w ofercie do dzisiaj. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym roku do nawigacji 2DIN w Civicu dokupiłem "oryginalny" odtwarzacz kaset montowany w

> schowku - ZTCP. to jest w ofercie do dzisiaj.

Możliwe. do mojego accorda na pewno można było dołożyć. Ale wolałem czytnik kart SD z emulacją zmieniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe. do mojego accorda na pewno można było dołożyć. Ale wolałem czytnik kart SD z emulacją

> zmieniarki.

Ja mam możliwość słuchania książek mówionych na kasetach. Niby można to skonwertować do MP3 i od razu całość wrzucić np. na pendrive, ale przy kilkunastu/kilkudziesięciu kasetach na książkę jakoś by mi się nie chciało, więc taki odtwarzacz to dla mnie oferta jak znalazł. Szczególnie, że i tak go nie widać. zlosnik.gif

EDIT:

image031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos uzywa jeszcze kaseciaka?

> Ogladam rozne autka i widze jak fabrycznie pomontowane sa takie radia jeszcze w wielu autkach z

> 2005r, 2006r a nawet 2007r. Widze audi a4 2006r., a tam z ery dinozaurow fabryczny kaseciak

> Mysle, ze producenci powinni juz powoli wycofywac sie z cd i ladowac radia z portem USB czy

> czytnikiem kart sd, a ci dopiero co wycofali kaseciaki.

Przeważnie do takiego kaseciaka jest podłączona gdzieś w schowku albo bagażniku zmieniarka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeważnie do takiego kaseciaka jest podłączona gdzieś w schowku albo bagażniku zmieniarka

Jednak dla mnie podstawa w aucie to mp3.

Głównie do audiobooków.

Kaseta do lamusa smile.gif Fabryczne radio poszło na złom. Zresztą za piękne nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.