Skocz do zawartości

Polecane żarówki


DoLeCk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zdecydowałem się na zakup nowych żarówek do swojego złomka.

Wcześniej miałem Philips BluVision, ale jak to bywa jedna padła.

Aktualnie widzę rynek jest przepełniony różnymi modelami i markami.

Co byście polecili?

Moje gniazdko to H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Osram Night Breaker. TEż wcześniej miałem Philips BV i tych akurat nie polecam.. szczególnie podczas deszczu. Osramy spisują się ok i juz drugi rok świecą bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja również polecam Osram NightBreaker, głównie za dobrą barwę światła i delikatnie lepszy zasięg.

A jakim kolorem światła się charakteryzują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Zdecydowałem się na zakup nowych żarówek do swojego złomka.

> Wcześniej miałem Philips BluVision, ale jak to bywa jedna padła.

> Aktualnie widzę rynek jest przepełniony różnymi modelami i markami.

> Co byście polecili?

> Moje gniazdko to H4.

(tricolor) nightguide philipsa, +50% swiatla i doublelong life wink.gif

jezdzily ze mna w PuntoII a teraz wlozylem takie do NB - daja rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedynie słuszny wybór ( cena/ wydajność )

> Ważne aby miały "+" czyli .... Long life ....

Z poprzednich BlueVision byłem mega zadowolony.

Barwa, zasięg.

Ale szybko się dość sypią frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakieś złe doświadczenia z tym produktem?

zainteresuj sie jak sie robi +xx% swiatlosci, a potem zestaw to z LongLife wink.gif to po prostu nie ma szans dzialac wink.gif

no chyba LongLife to 6-9miesiecy wink.gif

ja dlatego nie przekraczam +50% i wtedy rzadziej wymieniac zarowki musze wink.gif niz kolega z biurka obok ktory laduje +150% do swojego kropka i ciagle marudzi ze mu sie znowu spalily i ze lipna instalacja elektryczna jest w jego aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zestawiam tych dwóch chwytów marketingowych wink.gif

Stąd moje zapytanie co polecacie, inaczej uderzyłbym w jedną sztukę BV i miałbym spokój i zadowolenie z powrotu do efektu.

Mniejsze pieniądze są w przypadku NB jak BV.

Warto spróbować zwłaszcza, iż tyle osób ma chwaląc sobie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakieś złe doświadczenia z tym produktem?

świetnie świecą ok.gif

i bardzo krótko no.gif

Philips Premium +30% - nie zmieniałem tych żarówek z powodu przepalenia, nigdy od 2001 roku z małymi przerwami na testy innych tungsramów czy innych osramów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje, że nie tak krótko

> Zobaczymy w praniu jak wyjdzie.

U mnie działały średnio po 3 m-ce. Przerzuciłem się na Tungsram, bo tańsze, a teraz kupiłem jakieś LongLife Philipsa i już prawie rok jeżdżą. Tyle że nie świecą tak ładnie jak te +%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie działały średnio po 3 m-ce. Przerzuciłem się na Tungsram, bo tańsze, a teraz kupiłem jakieś

> LongLife Philipsa i już prawie rok jeżdżą. Tyle że nie świecą tak ładnie jak te +%

Tungsram coś tam +%, jeżdżę rok i się nie przepaliły, w miarę jasne światło, kilka lat temu zamontowaliśmy u brata w escorcie i też się sprawdziły, jeździł na nich prawie 2 lata zanim pierwsza się spaliła. Cena atrakcyjna i nie płacisz za jakieś wodotryski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tungsram coś tam +%, jeżdżę rok i się nie przepaliły, w miarę jasne światło, kilka lat temu

> zamontowaliśmy u brata w escorcie i też się sprawdziły, jeździł na nich prawie 2 lata zanim

> pierwsza się spaliła. Cena atrakcyjna i nie płacisz za jakieś wodotryski ...

Możliwe że u mnie instalacja jest jakaś inna i mocniej "działa" na żarówki. Z żalem muszę używać gorzej świecących żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Dziękuję za opinie

> Pewnie zakupię właśnie marki OSRAM produkt

miałem Osramy, te NightBreaker bodajże, te najlepsze zlosnik.gif bez rewelacji, dla mnie najlepszy są Tungsram H4 12V 60/55W Megalight Ultra plus 90% - żaróweczki pierwsza klasa za świetną cenę, należy koniecznie ustawić światła z tendencją do lekkiego obniżenia bo świecą b.mocno i daleko. Wady - dość krótka żywotność, u mnie pół roku, ale niecałe 4 dychy na pół roku - można przeżyć, philipsy przerabiałem, wolę tungsramy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodałbym jeszcze Megalight Ultra plus 90%

podpisuję się w całej rozciągłości, najlepsze żarówki, szkoda, że żywotność dość krótka, ale coś za coś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpisuję się w całej rozciągłości, najlepsze żarówki, szkoda, że żywotność dość krótka, ale coś za

> coś

dobre i tanie, mecze je juz od roku gdzies jak nie lepiej, poprzednio mialem tez tungsramy megalight, ale

+60% - jezdzilem na nich 2 lata ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżę temat, zeby nie zakladac nowego.

> Takie żarówki - http://moto.allegro.pl/promocja-osram-h7-55w-cool-blue-hyper-white-i1723588673.html

> Cena fajna, kusi ale pytanie do tych ktorzy uzywali tych zarowek - czy one nie swieca na zbyt

> niebiesko? Chce w miare normalne swiatlo, a nie jakies niebieskie

od 3 lat używam i polecam

Światło nie jest niebieskie uprzedzam, nazwałbym je mocno zimno-białe.

Mimo posiadania samochodu mającego opinię kilera żarówek, zmieniam nie rzadziej niż raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 3 lat używam i polecam

> Światło nie jest niebieskie uprzedzam, nazwałbym je mocno zimno-białe.

No wlasnie chce takie zimno-białe światło, ale bron Boze nie niebieskie... Cena kusi, to chyba je zakupie ok.gif

> Mimo posiadania samochodu mającego opinię kilera żarówek, zmieniam nie rzadziej niż raz w roku.

Trwalosc az tak wazna dla mnie nie jest, bo one pojda do prywatnego a nim bardzo malo jezdze. Co innego w sluzbowym - zmieniam zarowki co 2-3 miesiace czyli co 15kkm sick.gif ale kupuje najtansze na stacjach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowalem:

Philipsy +70 proc chyba = padly po ok 6 miesiacach - swiecily bardzo ladnie

Philipsy +30 proc wytrzymywały do 9 miesiecy - swiatlo akceptowalne

Osram Nigghbreaker - nie widzialem roznicy pomiedzy nimi a Philipsem +30% - padaly podobnie w okol 9 miesiecy

obecnie załozone Hella longlife swieca jak Philipsy +30% ale wg. zapewnieni sprzedawcy maja byc zywotniejsze...

jedno jest pewne, jak kupic to tylko markowe i im producent deklaruje wieksza swiatlosc tj. +50,+70,+90 proc tym zarowka krocej pozyje, i trzeba sie mocno zastanowic czy przy jezdzie praca dom itd. warto kupowac i niestety zdecydowanie wiecej placic za zarowki +90proc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że na mojego posta nikt nie raczył odpowiedzieć, więc zapytam tutaj. A jak to jest panowie z

> wypalaniem zwierciadeł?? Zauważył ktoś wzmożone ciemnienie lub matowienie??

Jeżeli moc żarówki nie zmienia się to nie ma problemu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że na mojego posta nikt nie raczył odpowiedzieć, więc zapytam tutaj. A jak to jest panowie z

> wypalaniem zwierciadeł?? Zauważył ktoś wzmożone ciemnienie lub matowienie??

Tak kiedyś jak byłem młody i zlosnik.gif jeździłem jakiś czas na jakiś rajdowych żarówkach 100W - waliło to po drodze niesamowicie ale odbłyśniki no cóż - były po kilku miesiącach do wymiany natomiast przy standardowych żarówkach 60/55W nawet przy +90% wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> No wlasnie chce takie zimno-białe światło, ale bron Boze nie niebieskie... Cena kusi, to chyba je

> zakupie

> Trwalosc az tak wazna dla mnie nie jest, bo one pojda do prywatnego a nim bardzo malo jezdze. Co

> innego w sluzbowym - zmieniam zarowki co 2-3 miesiace czyli co 15kkm ale kupuje najtansze na

> stacjach

Zabij mnie laciem....właśnie mnie naprostowali ( taki jeden mnie moim własnym cytatem załatwił shocked.gif) i muszę przeprosić za wprowadzenie w błąd.

Pewnie po czasie, ale biję się w pierś. sciana.gif

Nigdy nie miałem HYPERów, zawsze zwykłe cool blue i te właśnie mogę polecać z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowalem:

> Philipsy +70 proc chyba = padly po ok 6 miesiacach - swiecily bardzo ladnie

Też próbowałem 2lata wytrzymały

> Philipsy +30 proc wytrzymywały do 9 miesiecy - swiatlo akceptowalne

Też około 1.5 roku.

> Osram Nigghbreaker - nie widzialem roznicy pomiedzy nimi a Philipsem +30% - padaly podobnie w okol

Świeciły 2 lata.

> jedno jest pewne, jak kupic to tylko markowe i im producent deklaruje wieksza swiatlosc tj.

> +50,+70,+90 proc tym zarowka krocej pozyje, i trzeba sie mocno zastanowic czy przy jezdzie

> praca dom itd. warto kupowac i niestety zdecydowanie wiecej placic za zarowki +90proc

A może coś z elektryką nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem H7 OSRAM 90% , Philips bluevision, nightbreaker itp itp kazda z nich ok 3-4 miesiace MAKS. Miałem te z 1 miejsca w testach autoświata (chyba) chinskie (megalight ,ale firmy nie pamietam jakis noname) - super swiatlo ale na 2 miesiace. Polecam TUNGSRAMY, albo Philips Premium.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Zdecydowałem się na zakup nowych żarówek do swojego złomka.

> Wcześniej miałem Philips BluVision, ale jak to bywa jedna padła.

> Aktualnie widzę rynek jest przepełniony różnymi modelami i markami.

> Co byście polecili?

> Moje gniazdko to H4.

Kup Bosch 17zł szt. Ale patrz na gwiazdki na opakowaniu ,wez te z białymi. Długo świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.