Skocz do zawartości

Duża trasa starym złomem...


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

...chciałem tak tylko napisać wobec panującej powszechnie na AK manierze, zgodnej z unijnoeuropejskim eko światopoglądem, że zdecydowałem się w tym roku wakacyjną podróż do Bułgarii zamiast Octavią2fl odbyć 21 letnim E32 (myślałem też nad wołgą ale nie zdążyłem wymienić wyjącego mostu zlosnik.gif ).

Oto rezultat:

00000112.jpg

i małe podsumowanie:

- 3600km

- 12,47l LPG/100km

- 1250zł na LPG

- silnik nie wziął grama oleju

- na autostradzie za Bukaresztem poszedł na LPG nawigacyjne 220km/h zlosnik.gif

- nawet nie otworzyłem maski (trochę z premedytacją ale jednak)

- z auta wysiadałem 10x mniej zmęczony niż z Octavii podczas podróży na Chorwację 2 lata temu (przede wszystkim dlatego że w aucie jest cicho, najwieksza różnica to praktycznie nie słychać szumu opon co w O jest tragedią)

- w auto zapakowałem się z rozmachem i było kupę miejsca (2 osoby) zlosnik.gif

powinienem iść dziękczynnie na kolanach do częstochowy? za rok planuję powtórkę z rozrywki zlosnik.gif

PS. pod Transforgarską jak podjeżdżałem to jednak przyznam się że trochę się bałem o silnik - ale jak widać bezpodstawnie grinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to gratulacje oby więcej takich tras bezproblemowych

> Jechałeś tym zygzakiem na dole?

nooo tam jest dużo tych zygzaków zlosnik.gif ale wrażenie niesamowite, zdjecia tego zupełnie nie oddają, polecam gorąco wycieczke tam cool.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Panie stare dobre BMW.

Szwagier miał 5 z 83 r. z rzędową 6 na gazie. Sprzedał chyba ze 3 lata temu - auto było na chodzie. Wiele do niej nie wkładał. Lakier oryginalny z niewielkimi śladami czasu. Jakby ciut o nią zadbał, to byłby fajny youngtimer zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Jak nawierzchnie? Bo wybieram się tam Speedym w przyszłym roku...

> Pozdrawiam.

mniej więcej drogi w Rumunii są takie jak u nas, choć dalsza, południowa część transforgarskiej, już po zjeździe z góry, jest dziurawa mocno...

drogi drogami ale jeżdżą to oni tam.... nawet najambitniejszy Warszawiak w służbowym to betka hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opisz krótko trase, skad dokąd i gdzie najwięcej jazdy po górach z tymi zygzakami?

Kraków - Eger- Oradea- Cluj-Napoca - Sibiu - TRASA TRANSFORGARSKA (to ta z zygzakami) - autostrada do Bukaresztu i dalej do Constanty potem wybrzeżem do Bułgarii do Varny cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałeś tylko pod górkę? Pytam, bo nie wiem czy zadać drugie pytanie czy hamulcownia dawała radę

dawała, E32 jak na swój wiek ma duże tarcze (mam nowe Zimmermanny), a zresztą nigdzie mi się nie spieszyło, wiec sporo silnikiem hamowałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze wiemy, że kłamiesz zlosnik.gif

Nie ma szans, żeby taki stary złom, kupiony od dziadka z Niemiec, ujechał tak daleko!

Na pewno nie może być wygodniejszy od skody i mniej awaryjny niż lacetti zlosnik.gif

P.S.

Kilka dni temu szwagier kupił sobie 20 letnie audi 80.

W środku skansen - to trzeba przyznać.

Ale postawiliśmy na parkingu koło wiele młodszej astry - blacha / lakier w astrze - tragedia, audik się błyszczy.

Szukałem rdzy, przeglądałem drzwi od spodu - CZYSTO.

No i do tego 100 km/h, otwarty szyber, a w autku taka cisza, że można rozmawiać bez podnoszenia głosu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy dobrze wiemy, że kłamiesz

> Nie ma szans, żeby taki stary złom, kupiony od dziadka z Niemiec, ujechał tak daleko!

> Na pewno nie może być wygodniejszy od skody i mniej awaryjny niż lacetti

I nie pali tak mało jak TeDeji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kraków - Eger- Oradea- Cluj-Napoca - Sibiu - TRASA TRANSFORGARSKA (to ta z zygzakami) - autostrada

> do Bukaresztu i dalej do Constanty potem wybrzeżem do Bułgarii do Varny

Ile kilometrów wyszło z Krakowa nad rumuńskie morze? I jak czasowo to wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym forum czytałem opis podobnej trasy zrobionej Capri - min 30 letnie grinser006.gif

Quote:

Awarie, które zaliczyliśmy przez cały wyjazd można by policzyć na palcach. Jak wspomniałem wcześniej była to miska, pęknięte mocowanie zderzaka przedniego w moim capri, przepalone 3 żarówki i już w Polsce pęknięcie rury wydechowej przy końcowym tłumiku.

W 9 dni przejechaliśmy ok. 3900km starymi fordami bez większych awarii.


waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile kilometrów wyszło z Krakowa nad rumuńskie morze? I jak czasowo to wyszło?

z tego co pamiętam do Constanty przez góry wyszło ok 1400km. Nie tak daleko niby ALE trzeba brać poprawkę na ruch na rumuńskich drogach. Dopóki nie dojedziesz do autostrady wleczesz sie za TIRami... Policja stoi na głównych drogach bardzo często a Rumuni jeżdżą jak szaleni wiec lepiej się nie wychylać. Generalnie od granicy z Węgrami do Constanty jest 900km, mi na to zeszło jakieś 14h jazdy wiec dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfogarską też bez problemu daliśmy radę, baaa nawet do Stambułu dotarliśmy i wróciliśmy cali, zdrowi i bez problemów zlosnik.gif.

Nie pamiętam ile spaliliśmy paliwa, ale wiem że na pewno na dystansie ponad 5kkm dolaliśmy 2l oleju smile.gif.

DSC_6175.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Transfogarską też bez problemu daliśmy radę, baaa nawet do Stambułu dotarliśmy i wróciliśmy cali,

> zdrowi i bez problemów .

> Nie pamiętam ile spaliliśmy paliwa, ale wiem że na pewno na dystansie ponad 5kkm dolaliśmy 2l oleju

> .

ok.gif

tylko jest jedna subtelna różnica, 125p czy Ładę naprawisz praktycznie wszędzie, zazwyczaj samodzielnie, wystarczy wziąć do bagażnika kilka części które najczęściej padają i objedziesz pół świata bez problemu zlosnik.gif

a stare BMW jest dosłownie naszpikowane elektroniką, i jak coś sie zepsuje to... może być ciepło zlosnik.gif - szczególnie na jakimś zadupiu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Jak nawierzchnie? Bo wybieram się tam Speedym w przyszłym roku...

> Pozdrawiam.

Póki jedziesz głównymi drogami/trasami tranzytowymi jest OK, ale jak tylko z nich zjedziesz to możesz zastać dziury aż do Chin zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...chciałem tak tylko napisać wobec panującej powszechnie na AK manierze, zgodnej z

> unijnoeuropejskim eko światopoglądem, że zdecydowałem się w tym roku wakacyjną podróż do

> Bułgarii zamiast Octavią2fl odbyć 21 letnim E32

ale Ci co Cię nie kojarzą pomyślą teraz że 21 letnie E32 to super sprzęt który się nic nie sypie... a Ty po prostu znasz się dobrze na autach, umiesz kupić dobry egzemplarz i naprawić to z czym są/mogą być problemy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mniej więcej drogi w Rumunii są takie jak u nas, choć dalsza, południowa część transforgarskiej,

> już po zjeździe z góry, jest dziurawa mocno...

> drogi drogami ale jeżdżą to oni tam.... nawet najambitniejszy Warszawiak w służbowym to betka

Mi się tam dobrze po Rumunii jeździło.

Odniosłem wrażenie, że są bardziej skłonni sobie ułatwiać życie na drodze niż ma to miejsce w Polsce.

Tak niektórzy straszyli a jeździło mi się przyjemnie smile.gif

Co do dróg, to czerwone generalnie są dobrej albo bardzo dobrej jakości (przynajmniej te którymi jeździłem a przejechałem w sumie ok. 3800km - łącznie z trasą z i do Polski), natomiast żółte to loteria, bywają niezłe, ale w większości jednak straszne dziury - zdecydowanie odradzam żółtą drogę z Jassy na południe (nie pamiętam numeru) - no chyba że ktoś lubi jazdę przełajową (to najgorsza droga jaką miałem okazję jechać - włączając to mołdawskie żółte drogi szutrowe) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Ci co Cię nie kojarzą pomyślą teraz że 21 letnie E32 to super sprzęt który się nic nie sypie...

> a Ty po prostu znasz się dobrze na autach, umiesz kupić dobry egzemplarz i naprawić to z czym

> są/mogą być problemy

To jest racja wydaje mi się, że każdym jego autem by wsiadł i pojechał w trasę i było by oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest racja wydaje mi się, że każdym jego autem by wsiadł i pojechał w trasę i było by oki.

oj tam, niesłusznie mi kadzicie, to BMW to stare auto z bliżej nieokreślonym przebiegiem, niby na liczniku ma 290kkm ale w rzeczywistości może być i 2 razy tyle...

inna sprawa że już dołożyłem do niego trochę ale nie żałuję zlosnik.gif miałem sprzedawać i kupić V12 ale po ostatniej przejażdżce takim 750i doszedłem do wniosku że to bez sensu, bo auto dużo więcej pali a tak naprawdę w zakresie prędkości 0-120km/h jakiegoś super szału w stosunku do 730i nie ma... wraz z właścicielem doszliśmy do wniosku że to wina przepustnic sterowanych kompem a nie na lince zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...chciałem tak tylko napisać wobec panującej powszechnie na AK manierze, zgodnej z

> unijnoeuropejskim eko światopoglądem, że zdecydowałem się w tym roku wakacyjną podróż do

> Bułgarii zamiast Octavią2fl odbyć 21 letnim E32 (myślałem też nad wołgą ale nie zdążyłem

> wymienić wyjącego mostu ).

> Oto rezultat:

O masz - kiedy byles? My jechalismy podbona droga, tylko po drodze zrobilismy jeszcze Transalpine (po niej Trase Trasfogardzka)i pojechalismy na poludnie Bulgarii do Achtopolu (jakeis 100km pod Burgas), skad wrocilismy w poniedzialek. Ktorego dnia byliscie na transfogardzkiej?

Fory wstawie jak je dostane i obrobie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O masz - kiedy byles? My jechalismy podbona droga, tylko po drodze zrobilismy jeszcze Transalpine

> (po niej Trase Trasfogardzka)i pojechalismy na poludnie Bulgarii do Achtopolu (jakeis 100km

> pod Burgas), skad wrocilismy w poniedzialek. Ktorego dnia byliscie na transfogardzkiej?

> Fory wstawie jak je dostane i obrobie

na transalpine jakim autem? bo słyszałem że tam trzeba 4x4 dlatego nie próbowałem atakować...

na transforgarskiej byłem 5.08 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Ci co Cię nie kojarzą pomyślą teraz że 21 letnie E32 to super sprzęt który się nic nie sypie...

> a Ty po prostu znasz się dobrze na autach, umiesz kupić dobry egzemplarz i naprawić to z czym

> są/mogą być problemy

Takim samym "złomem" może być 20 letnie BMW jak i 3 letnie [marka]*

*wpisz co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takim samym "złomem" może być 20 letnie BMW jak i 3 letnie [marka]*

> *wpisz co chcesz

Zgadza się. Tylko statystycznie rzecz biorąc ile masz złomów 3-letnich a ile 20-letnich? Konik jest ewenementem, bo ładuje w swoje samochody fortunę. Niestety, zdecydowana większość jeździ żeby dojeździć i drutuje byle taniej. Taka jest rzeczywistość i żadne tego typu wątki tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel teraz wrócił ze ZŁOMBOLU z Angli i i opowiadał, że wrażenia bezcenne :D jechał pistacjowym

> kantem kombi z 1979roku

Niestety nie udało nam się w tym roku, ale po zeszłym roku muszę przyznać, że taki wyjazd jest bezcenny waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel teraz wrócił ze ZŁOMBOLU z Angli i i opowiadał, że wrażenia bezcenne :D jechał pistacjowym

> kantem kombi z 1979roku

Kurde, ja bym chciał na taki ZŁOMBOL pojechać, ale nigdy nie miałem do czynienia z takimi starymi sztruclami i pewnie bym nie ogarnął jakby się coś sypnęło na drodze frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać, nie dotyczą posiadaczy BMW.

> Posiadacze innych marek za chwalenie się takimi wyczynami wyłapują banany.

Posiadam auta innej marki, chwaliłem się tym samym... I ciągle pisze.

Może tak naprawdę tego banana domagają się jedynie Ci którym żal ściska 4 litery że sami nie mają czym albo że trzeba by odprowadzić opłatę skarbową za możliwość oglądania swojego wyczynu na wideo?

Prawda jest taka, że co chwilę ktoś pisze o tym że z premedytacją jeździe zbyt szybko. Tyle że o ile to jakiś kapelusz chwalący się spalaniem 1,8/100 to jest. A jak już ktoś kto ma czym i robi to dla przyjemności to zaczynacie stosy układać... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Rumunii nie ma ograniczeń prędkości na autostradach?

to był płatny odcinek na mostach przed konstantą o godzinie wczesnej. NIKT nie jechał, tylko ja, więc conajwyżej zarobiłby na mojej skórze jakiś grabarz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać, nie dotyczą posiadaczy BMW.

> Posiadacze innych marek za chwalenie się takimi wyczynami wyłapują banany.

żaden to wyczyn, napisałem to tylko dlatego żeby pokazać że moc osiągana na LPG jest zbliżona do fabrycznej (Vmax wg producenta lekko ponad 220km/h) mimo lat auta. zlosnik.gif wbrew temu co poniektórzy pisali tu o "rozbieganiu się rumaków" w starych BMW co to połowy już mocy nie mają i lanos szybszy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pomyślałeś, że mogli już z tego wyrosnąć i szczeniackie zabawy ich nie bawią.

Nie, nie pomyślałem. Widać nie dorosłem do tego żeby nagle udawać świętego przed całym światem i fanatyzmem typowym dla neofity rzucać w innych kamieniami.

Tyle, że to debata na inny wątek. Jeśli chcesz ją ciągnąć to zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na transalpine jakim autem? bo słyszałem że tam trzeba 4x4 dlatego nie próbowałem atakować...

Man - spokojnie bys przeszedl. My bylismy combo, z nami jeszcze audi A4 dopakwoane mocno jak i combo oraz patrol. 97% trasy to swiezy asfalt, 3% plaski szuter - przejechalismy bez namniejszych problemow.

> na transforgarskiej byłem 5.08 ;-)

My 1.08 do polowy trasy, nocleg w gorach i 2.08 reszta trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Man - spokojnie bys przeszedl. My bylismy combo, z nami jeszcze audi A4 dopakwoane mocno jak i

> combo oraz patrol. 97% trasy to swiezy asfalt, 3% plaski szuter - przejechalismy bez

> namniejszych problemow.

> My 1.08 do polowy trasy, nocleg w gorach i 2.08 reszta trasy.

daj jakieś foty z transalpiny koniecznie!

eeech kurcze to szkoda ze jednak nie próbowałem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj jakieś foty z transalpiny koniecznie!

Jada juz do mnie - 3GB fot. Obrobie to napewno zapodam

> eeech kurcze to szkoda ze jednak nie próbowałem

ZDECYDOWANIE. Jak tylko bedziemy jechali do Bulgarii raz jeszcze to obowiazkowo jedziemy Transalpine. Transfogardzka odpuscimy, bo to droga dla dziewczynek w porownaniu do alpiny. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.