Skocz do zawartości

Kubica znowu na trasie :)


simon101

Rekomendowane odpowiedzi

> Czyżby to filmik propagandowy i zapomnieli wyciąć ten fragment?

> A na serio nieźle kolega szuka informacji, no chyba, że obsługa fotoszopa też jest znana

zdjęcie znalezione przez kolegę który się interesuje rajdami i z tego co mi pisał via gg to jest więcej takich zdjęć z tego dnia i podobno Kubica nie siedział tego dnia w ogóle w aucie, podrzuciłbym jakieś linki ale muszę spadać do pracy

Qubczyk a może on się po prostu dobrze czuje w kombinezonie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą fotę na racingforum.pl . Tyle że tam się wypowiada Jakub Gerber i "zasugerował" że Robert tego dnia jeździł. Ale ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. No cóż dopóki nie będzie nic oficjalnego to cały czas w strefie domysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdjęcie znalezione przez kolegę który się interesuje rajdami i z tego co mi pisał via gg to jest

> więcej takich zdjęć z tego dnia i podobno Kubica nie siedział tego dnia w ogóle w aucie,

> podrzuciłbym jakieś linki ale muszę spadać do pracy

> Qubczyk a może on się po prostu dobrze czuje w kombinezonie

Ja nawet nie będę próbował argumentować czy jechał, nie jechał bo się zrobi to samo co na innych forach F1. Generalnie zrobiłeś to od czego się tam zaczęło, czyli wstawiłeś fotę z osądem co i jak bez sprawdzenie tego, że jeździł też jeszcze jeden koleś i nie tylko tym autem.

Po za tym jest zdjęcie Roberta w zbliżeniu w rajdówce więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałeś na żywo ?

A czy ludzi piszący, że to jechał RK też widzieli go na żywo? skromny.gif

W ogóle więcej robi nasz kierowca zamieszania tym, że nie ma żadnej oficjalnej informacji, niż miałby powiedzieć na zwołanej przez siebie konferencji: "sorry f1 odpada, ale bede jezdzic w rajdach"- no, ale przeciez przez jakis czas jeszcze moze dorobic na kontraktach reklamowych, a mowil zawsze ze dla niego liczy się tylko jazda cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nawet nie będę próbował argumentować czy jechał, nie jechał bo się zrobi to samo co na innych

> forach F1. Generalnie zrobiłeś to od czego się tam zaczęło, czyli wstawiłeś fotę z osądem co i

> jak bez sprawdzenie tego, że jeździł też jeszcze jeden koleś i nie tylko tym autem.

> Po za tym jest zdjęcie Roberta w zbliżeniu w rajdówce więc...

a można zobaczyć to foto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla wielu (przynajmniej w naszym kraju) wciaz bedzie najlepszym kierowca F1 ktory zbyt wczesnie

> skonczyl kariere aby to udowodnic

Męczy mnie to już. Chłop nic nie mówi, nie wypowiada sie w ogóle. Tylko domysły. Męczy mnie ten temat jak smoleńsk.

Wielka szkoda, bo mieliśmy tylko jego i pewnie niestety długo nikogo z polski w F1 nie bedzie, dlatego każdy ma cały czas nadzieje, ze wróci ale naprawdę męczy ten temat już strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Giermaziak - ma jeszcze chwile - zanim dojdzie do F1!

Giermaziak do F1 się nie nadaje. W każdej kategorii single-seaterów, w której dotychczas jeździł, robili mu z d... jesień średniowiecza.

Chłopak umie jeździć prosiakami, niech się ich na razie trzyma. Może czeka go przyszłość w DTM, może w WTCC, może w LMP... na pewno nie w F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Żródło do zbyt wiarygodnych i autorytatywnych nie należy, jednakowoż calciosport24.it donosi, że Don Roberto przeszedł kolejną operację - tym razem polegającą na wstawieniu protezy w prawej ręce. Operacja ma pozwolić na odzyskanie pełnej sprawności.

Quote:

Formuła 1, Kubica operowany na prawy łokieć

Robert Kubica jest w trakcie rehabilitacji mającej na celu doprowadzenie go do wyleczenia - jest to bardzo ważny etap dal Polaka. Podczas operacji w łokciu została zamontowana proteza, która pozwoli na kompletne wyleczenie ramienia


Tłumaczyłem ze źródła, jak najbardzeij sciśle, tak żeby nie ubarwiać tego co było w oryginale.

Szczerze mówiąc, jeśli po takim okresie od wypadku wychodzą jakieś konieczne poprawki, to budzi się we mnie pewien sceptycyzm, że Robert nieprędko wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka o powrót do F1 trwa... Z jednej strony jest to zły news (miało już nie być zabiegów, miał być tylko "ostry fitness"), z drugiej strony dobra (wciąż jest możliwa poprawa stanu ramienia). Szczerze mówiąc myślałem, że największy problem będzie z dłonią (groziła nawet jej amputacja), a tu się okazuje, że łokieć może być przeszkodą... Pozostaje tylko trzymać kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Szkoda tylko że mało kogo już to interesuje. Przez brak informacji stracił 60-70% fanów a to może

> utrudnić ewentualny powrót do f1

Stracił tych "fanów", którzy pojawili się wraz z Polsatem no.gif Po za tym ilość kibiców nie ma nic w kwestii powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stracił tych "fanów", którzy pojawili się wraz z Polsatem Po za tym ilość kibiców nie ma nic w

> kwestii powrotu.

Niezupełnie. Znam pewnego dentyste któy byłjego fanem bardzo długo. Od czasów kartingu dopingował kubicy. Jeździł potem na f1 gdzie tylko mógł miał plakat, koszulke, czapke wsio z podpisami naprawde imponujący zbiór.

W szoku byłem że zwątpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o czym to świadczy? To tylko człowiek...

Sam Robert mógł zwątpić w zeszłym roku, mówiono przecież, że miał "humory". Ja to odczytywałem jako kiepski stan psychiczny.

Osobiście mam w nosie kto zwątpił i ile jest kibiców Roberta i mam w nosie to, że się nie odzywa. Jego życie i jego sprawa. I nic nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale zobaczymy czy czasami nie zrobili źle od strony Pru może sie zdarzyć że nie będzie dla

> niego miejsca w F1

Może jest, może nie będzie. Tornado za to będzie jak pojawi się w jakimś zespole, wtedy będą mieli reklamę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że sam teraz żałuje. Cierpliwie czekać, szansa cały czas jeszcze jest. Ciągle walczy.

ja się martwie tylko tym że minęły dwa lata, zanim wróci ( o ile wróci do formy ) trzeba roku nawet za kółkiem bolidu. Więc niestety 3 lata w plecy tak oszałamiającej kariery bo bez pomocy pzmłotu dał rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda tylko że mało kogo już to interesuje. Przez brak informacji stracił 60-70% fanów a to może

> utrudnić ewentualny powrót do f1

Gdy Kubica wroci to kibice tez wroca wink.gif

Taka nasza natura, ze kibicujemy tym, ktorzy istnieja w sporcie,, a nie tym, ktorych nie ma grinser006.gif

Ja tam nie watpie i trzymam kciuki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy Kubica wroci to kibice tez wroca

> Taka nasza natura, ze kibicujemy tym, ktorzy istnieja w sporcie,, a nie tym, ktorych nie ma

> Ja tam nie watpie i trzymam kciuki

Dokładnie tak.

Pamiętacie jak Małyszowi nie szło, to zaraz wieszano na nim psy.

Kiedy szło lepiej to znowu król i było leć Adam leć.

Ja też mocno wierze że Robert wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

W najnowszym wydaniu magazynu Autosport pojawił się obszerny artykuł dotyczący Roberta Kubicy. Nie ujawnia on żadnych nowych faktów, jednak potwierdza kilka rzeczy, które wcześniej były tylko przypuszczeniami.

Głównym problemem podczas rehabilitacji okazała się odpowiednia ruchomość łokcia, która jest niezbędną do jazdy bolidem jednomiejscowym.

Z tego powodu Robert swój powrót za kierownicę rozpoczął do samochodu rajdowego, w którym przestrzeń nie ogranicza pracy rąk. Pierwsze testy za kierownicą rajdówki poszły nadspodziewanie dobrze. Robert nie tylko nie miał problemów z szybką jazdą, ale też poprawił czasy, które uzyskał na tej trasie przed wypadkiem.

Nieobecność na GP Monako, pomimo tego, że Kubica jest mieszkańcem księstwa, oraz jego ogólne milczenie wynikają z tego, że Polak nie chce mówić o powrocie, dopóki nie będzie on całkowicie pewny. „Jaki jest sens rozmawiania z prasą, skoro wiem, że nie będę mógł odpowiedzieć na pierwsze pytanie?” – powiedział Kubica. „Zapytali by "Robert, to kiedy wracasz", a ja nie wiedziałbym co powiedzieć”.

Ponadto, zwycięzca Grand Prix Kanady, nie chce mówić także o swoich jazdach w symulatorze F1, by nie narzucać sobie żadnych ram czasowych. W pierwszych miesiącach sporo mówiło się możliwych datach powrotu, co było niekomfortowe dla Roberta, który nie chce przyśpieszać rehabilitacji, bądź wrócić do wyścigów przed osiągnięciem odpowiedniej formy. Ludzie zbliżeni do Polaka twierdzą, że jego motywacja wciąż jest wysoka, a pasja sprawi, że wróci do wyścigów, nawet jeśli nie będzie mógł więcej ścigać się w F1. Kubica dopiero ma usłyszeć od lekarzy, że będzie mógł wrócić do królowej sportów motorowych, jednak jeszcze żaden nie powiedział mu, że jest to niemożliwe.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Długo to już trwa. Niech walczy.

Rzeczywiście koszmarnie długo, szacunek dla niego za wytrwałość, bo pewnie niejeden już dawno by się poddał... Dalej trzymam kciuki za niego ok.gif

A jak nie F1, to z przyjemnością popatrzę na jego jazdą w rajdówce - ktoś musi w końcu Loeba zdetronizować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Złe wieści

> Tutaj link

> Bardzo mu kibicuję i nie ukrywam rozczarowania.

W to że Robert wróci wierzę, ale niestety coraz mniej wierzę, że będzie to w F1 - ostatnia operacja miała na celu usprawnić ruchowo rękę, tak by mógł kręcić kierownicą w ciasnym kokpicie w F1. Jjeśli efekty są mniejsze od oczekiwanych, to nie jest dobra wróżba. Jak nie F1 to zawsze pozostaje jeszcze Le Mans, wyścigi samochodów turystycznych, rajdy - na pewno jeszcze będa powody by mu kibicować na torze lub osie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nikt o zdrowych zmyslach nie sadzi ze Kubica kiedykolwiek zasiadzie jeszcze w bolidzie F1.

> Sukcesem bedzie jak bedzie mogl prowadzic swoj samochod osobowy, a nie jak do tej pory jego

> Dziewczyna...

Przecież już jeździ autem osobowym i nawet rajdowym. Więcej wiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nikt o zdrowych zmyslach nie sadzi ze Kubica kiedykolwiek zasiadzie jeszcze w bolidzie F1.

> Sukcesem bedzie jak bedzie mogl prowadzic swoj samochod osobowy, a nie jak do tej pory jego

> Dziewczyna...

Czytać potrafisz? Czy tylko pisać bzdury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nikt o zdrowych zmyslach nie sadzi ze Kubica kiedykolwiek zasiadzie jeszcze w bolidzie F1.

> Sukcesem bedzie jak bedzie mogl prowadzic swoj samochod osobowy, a nie jak do tej pory jego

> Dziewczyna...

Komentarze onetu to nie jest najlepsze zrodlo informacji. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Quote:

Na stronie BBC sport pojawił się obszerny artykuł dotyczący kandydatów do zastąpienia Felipe Massy w zespole Ferrari. Za jednego z nich uznano Roberta Kubicę, jednak o zdrowiu Polaka nie pisano w zbyt optymistyczny sposób: "Ferrari bardzo chciało w swoich szeregach Roberta Kubicę, ale skutki straszliwego wypadku z 2011 roku nadal nie pozwalają mu myśleć o powrocie do F1. Kubica może bez problemu prowadzić auto drogowe oraz samochód rajdowy, ale nerwy w jego prawej ręce, które były częściowo uszkodzone, nadal nie są do końca wyleczone i nie pozwalają mu ruszać palcami odpowiednio szybko i dokładnie, aby mógł on obsługiwać przyciski w samochodzie Formuły 1".


więcej na http://powrotroberta.blogspot.com

IMO dalej takie gadanie bez konkretów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.