Skocz do zawartości

Jak namierzyć właściciela porzuconego auta?


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

Namierzyłem na jednym z osiedli porzucone auto, które mnie zainteresowało. Znajomy mieszkał tam jakiś czas na stancji i nie widział nigdy nikogo przy nim. Jakoś wiosną wrzuciłem kartkę za wycieraczkę, że je kupię - i cisza. Ostatnio byłem w okolicy - i nadal tak stoi.

Jak namierzyć właściciela? Tylko wywiad środowiskowy? Słabo w to wierzę. Moja syrena 105 prawie dwa lata tak stała i mało kto wiedział, że to moja.

Uprzedzę pytanie: auto ma tablicę. Tak, tylko jedną. Tylną. Ale samochodową, nie przyczepową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strona ... a wlasciwie wyniki z tej strony warte tyle co zeszloroczny snieg

> z ciekawosci powklepywalem swoje aktualne i poprzednie samochody i.... jedyna odpowiedz to - BRAK

> DANYCH

Coś chyba źle robisz, albo masz auta ubezpieczone w firmie kogucik, ja wpisałem moje kilka i wszystkie są, a mam w kilku firmach ubezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega polował na malucha na chromach piekny model.

Wyczyścił szybę przednią nakleił białą folię 60x30 a na niej Kupie to auto i telefon.

Zapłącił w drukarni 20 złotych i o dziwo starsza pani zadzwoniła i auto za 300 złotych zostało kupione i teraz je odnawiają. Dziadzio umarł 5 lat wczesniej a auto stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Auto, o które pytałem, stoi już całkiem bez tablic; nadal ubezpieczone. biglaugh.gif

Ale mniejsza o to. Po mojej wiosce jeździ inne auto - znacznie ciekawsze - i w bazie wypluwa mi "brak danych". Że też ktoś się nie dyga jeździć bez OC? Tablice czarne, i to jeszcze z pierwszej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto, o które pytałem, stoi już całkiem bez tablic; nadal ubezpieczone.

> Ale mniejsza o to. Po mojej wiosce jeździ inne auto - znacznie ciekawsze - i w bazie wypluwa mi

> "brak danych". Że też ktoś się nie dyga jeździć bez OC? Tablice czarne, i to jeszcze z

> pierwszej serii.

ta baza bzdury pokazuje wielokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Namierzyłem na jednym z osiedli porzucone auto, które m

a może tak:

zgłoś się na policial.gif

powiedz, że zarysowałeś zderzak, nie możesz z tego powodu spać-sumienie straszna rzecz , i MUSISZ skontaktować się z właścicielem.

niewiem.gif tak mi wpadło do głowy.

ale pracowałem dzisiaj 14 godz., więc może facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> kolega polował na malucha na chromach piekny model.

> Wyczyścił szybę przednią nakleił białą folię 60x30 a na niej Kupie to auto i telefon.

> Zapłącił w drukarni 20 złotych i o dziwo starsza pani zadzwoniła i auto za 300 złotych zostało

> kupione i teraz je odnawiają. Dziadzio umarł 5 lat wczesniej a auto stało

Chyba też zastosuję takie bardziej radykalne środki. Tym bardziej, że - jak wspomniałem - rzęch jest już bez tablic. Lecz ciągle ubezpieczony (wg UFG)

A tak nawiasem, panowie - co się dzieje z porzuconymi autami po zholowaniu ich na parking? W sieci udało mi się jedynie znaleźć informacje, że gminy tracą na tym gruby szmal. To akurat średnio mnie interesuje. Wolałbym natomiast wiedzieć coś więcej na temat możliwości odkupienia takiego wraka...

Wybaczcie; nie znam żadnego policjanta... Może Wy coś wiecie albo nakierujecie na odpowiednie przepisy. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do UFG - na to nie ma reguły. Dziadek ma Golfa ubezpieczonego w PZU i w zeszłym roku wielokrotnie wyświetlało "Brak danych". Co ciekawe, jak teraz wpiszę datę, pod którą np. 2 lata temu był brak danych - pokazuje odpowiednie informacje. I przykładowo - kolega ma Seata Toledo II ubezpieczonego w HDI - brak danych. Mój samochód (Link4) pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do UFG - na to nie ma reguły. Dziadek ma Golfa ubezpieczonego w PZU i w zeszłym roku

> wielokrotnie wyświetlało "Brak danych". Co ciekawe, jak teraz wpiszę datę, pod którą np. 2

> lata temu był brak danych - pokazuje odpowiednie informacje. I przykładowo - kolega ma Seata

> Toledo II ubezpieczonego w HDI - brak danych. Mój samochód (Link4) pokazuje.

Reguła jest taka czy TU zgłosiło takie informacje (powinni to zrobić), jeśli nie, to danych nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.