Skocz do zawartości

Kołpaki : oryginalne vs nieoryginalne


Pilos

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe w ASO kosztują krocie, ale znów na Allegro komplet nieoryginalnych nowych około 60zł a oryginalnych używanych około 100zł

Jak to przedstawia się jakościowo? Pomijając względy wizualne a biorąc pod uwagę jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe w ASO kosztują krocie, ale znów na Allegro komplet nieoryginalnych nowych około 60zł a

> oryginalnych używanych około 100zł

> Jak to przedstawia się jakościowo? Pomijając względy wizualne a biorąc pod uwagę jakość wykonania.

Ja mam na zimę jakieś tanie z allegro. Chyba ze 12zł/szt. kosztowały.

Wygląd w miarę, wzór też. Trzymają się na metalowym pierścieniu, dość solidnie - więc same nie powinny odpaść.

Jak któryś połamię, to od ręki dokupię sztukę w tym samym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie tylko oryginalne. W kazdym aucie w jakim mialem kołpaki to kupowałem oryginalne. Ze wzgledu na wyglad. Zawsze sa ladniejsze niz "marketowe".

Cenowo wychodzi nieco drozej , ale nie ma tragedii - mowie o uzywanych. Nowe i tak za chwile beda wygladac jak uzywane, wiec nie trzeba nowych kupowac.

A co do kradziezy - moze 10 lat temu kradli kołpaki - teraz jakos nie slychac o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe w ASO kosztują krocie, ale znów na Allegro komplet nieoryginalnych nowych około 60zł a

> oryginalnych używanych około 100zł

> Jak to przedstawia się jakościowo? Pomijając względy wizualne a biorąc pod uwagę jakość wykonania.

Można coś fajnego z nieoryginalnych wybrać za cenę podobną albo niższą od jednego oryginalnego ok.gif

Jak dla mnie nie ma dylematu ,w tamtym roku kupilem za 70 pln i siedzą drugi sezon w całości ok.gif

Dokupiłem dekielki V i wyglądają zacnie ok.gifsmirk.gif

286433295-volver%2839%29.JPG

post-61299-14352517906376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do kradziezy - moze 10 lat temu kradli kołpaki - teraz jakos nie slychac o tym.

Może u Was - u nas na wsi w maju pozbyłem się całkiem ładnego zestawu oryginalnych kołpaków AUDI sick.gif W ich miesjce zakupiłem jakieś Tescowe - wyglądają w miarę, nie odpadły od maja i nikt ich nie kradnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może u Was - u nas na wsi w maju pozbyłem się całkiem ładnego zestawu oryginalnych kołpaków AUDI

> W ich miesjce zakupiłem jakieś Tescowe - wyglądają w miarę, nie odpadły od maja i nikt ich nie

> kradnie

No ja od 2 lat mam oryginalne takie: http://allegro.pl/kolpaki-16-nowe-oryginalne-vw-passat-b6-b7-tdi-3c-i2766430276.html

i jeszcze mi nie zginęły smile.gif odpukać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe w ASO kosztują krocie, ale znów na Allegro komplet nieoryginalnych nowych około 60zł a

> oryginalnych używanych około 100zł

> Jak to przedstawia się jakościowo? Pomijając względy wizualne a biorąc pod uwagę jakość wykonania.

miałem oryginalne i łamały się tak samo jak te tanie

poza ceną ceną nie widzę różnicy icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał: drogi i kradną

Noname: jak słaba jakość, to jest tani, słabo wygląda i z czasem odpada jakiś.

A jak jest dobra jakosć, to jest dość drogi, wygląda dobrze i z czasem sam odpada.

Tak, kołpakom mówię stanowcze nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe w ASO kosztują krocie, ale znów na Allegro komplet nieoryginalnych nowych około 60zł a

> oryginalnych używanych około 100zł

2 lata temu ukradli mi "fabryczne" kołpaki...

Kupiłem podobne wizualnie na allegro - IMO nie ma róznicy poza nieco innym kształtem logo renaulta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacnie wyglądają te opaski. Ja przeszłem rózne, oryginały napewno lepsza jakość, nie pękają. Są

> bardziej elastyczne i trwałe. Obecnie mam 3 sezon podruby z al i dają rade i nawet sie nie

> gubia bez opasek

ja mam opaski na oryginałach, bo zaczepy się już połamały i jeden cudem zobaczyłem jak mnie wyprzedza frown.gif

mają 8lat

w oplu popękały po 3-4latach i się pogubiły frown.gif

noname miałem 4 lata i nic sie nie zgubiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to przedstawia się jakościowo? Pomijając względy wizualne a biorąc pod uwagę jakość wykonania.

Ja zauważyłem że oryginały najczęściej są lakierowane na połysk, przez co łatwiej się je myje i nie wyglądają tak tandetnie jak no-name'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoryginalne też potrafią byc drogie np. www.gorecki.pl Kup sobie takie, jakich wzór Ci się podoba i na jakie cię stać. Ja, wyleczywszy się z chęci posiadania alufelg, kupiłem nieoryginalne, niedrogie z allegro. Podobały się, na aucie też ładnie wyglądały, nie odpadły - ukradli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacnie wyglądają te opaski. Ja przeszłem rózne, oryginały napewno lepsza jakość, nie pękają. Są

> bardziej elastyczne i trwałe. Obecnie mam 3 sezon podruby z al i dają rade i nawet sie nie

> gubia bez opasek

Opasek już nie ma ,to jest fota z tamtego roku ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieoryginalne też potrafią byc drogie np. www.gorecki.pl Kup sobie takie, jakich wzór Ci się

> podoba i na jakie cię stać. Ja, wyleczywszy się z chęci posiadania alufelg, kupiłem

> nieoryginalne, niedrogie z allegro. Podobały się, na aucie też ładnie wyglądały, nie odpadły -

> ukradli

Posiadam identyczne a 70 pln to jest drogo za 4 kolpaki ? hmm.gif

m_tapeta_new06_1024-786.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę Ci coś powiedzieć... Nie wyglądają zacnie...

A znasz to że gust jest jak ...................... ok.gif

Mnie pasują na zimowe syfiaste warunki na drodze ,na lato są oryginalne volvoskie alumy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A znasz to że gust jest jak ......................

prawda ok.gif

> Mnie pasują na zimowe syfiaste warunki na drodze ,na lato są oryginalne volvoskie alumy

ja tez - ale na zimę mam oryginalne volvowskie kołpaxy i musze powiedzieć że naprawdę są jakościowo i wyglądowo ok.gif

można poszukać używek w idealnym stanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem oryginalne i łamały się tak samo jak te tanie

> poza ceną ceną nie widzę różnicy

fordowskie?! Dziwne - ja moje czasami wyginam prawie w pół i nigdy nawet lakier na nich nie pękł.

Toyotowskie wyglądają gorzej od tych ztesco, ale skubane twarde są.

A te tanie to łamią sie jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawda

> ja tez - ale na zimę mam oryginalne volvowskie kołpaxy i musze powiedzieć że naprawdę są jakościowo

> i wyglądowo

> można poszukać używek w idealnym stanie

No można tylko szkoda mi trochu kasy i wogóle nie mam cisnienia na nie no.gif

Myślałem zeby wogóle nie zakladać ,ale szybko stalówki i sruby rudzieją no.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wedlug mnie tylko oryginalne. W kazdym aucie w jakim mialem kołpaki to kupowałem oryginalne. Ze

> wzgledu na wyglad. Zawsze sa ladniejsze niz "marketowe".

> Cenowo wychodzi nieco drozej , ale nie ma tragedii - mowie o uzywanych. Nowe i tak za chwile beda

> wygladac jak uzywane, wiec nie trzeba nowych kupowac.

> A co do kradziezy - moze 10 lat temu kradli kołpaki - teraz jakos nie slychac o tym.

Ja tam słyszałem, całkiem niedawno mi ukradli. Kupiłem na allegro nieoryginalne i żona już 2 zgubiła, ale raczej same nieodpadły, widać że lubi przycierać krawężniki sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - oryginał : drogi, kradną

> - podróba : nie kradną, ale lubią odpadać

Złodziej nie sprawdza czy oryginał czy podróba bo oba wyglądają z zewnątrz identycznie, ( co najwyżej od środka ma jakiś mały znaczek świadczący, że jest to oryginał lub nie )więc bez przesady. Po za tym jakościowo naprawdę podróbki nie odbiegają za bardzo od normy co do oryginałów ( dobry plastik, dobre mocowania, itd ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak do wszystkich używających kołpaków - czemu nie kupicie dekli które przykręca się śrubami

> I odpadną wam kradzieże i zgubienia jedyny minus to śruby będą widoczne jak w felgach aluminiowych

Bo takich poza fiatami prawie niema?

Może to jest wystarczający powód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi z nieoryginalnych zeszła farba po parokrotnym myciu myjką ciśnieniową i jeden pękną przy

> zakładaniu, poza tym wkurzała mnie ich "wypukłość"

No właśnie - ta wypukłość dyskwalifikuje w moim odczuciu 99% nieoryginalnych kołpaków. Czytam ten wątek i dziwię się, że niewiele osób na to zawraca uwagę. Dla mnie kołpaki, które wystają za krawędź opony są ohydne. Oryginalne są tak dopasowane do fabrycznych felg, że jakoś to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupiłem oryginalnych nowych bo za drogie...nigdy bym nie kupił używanych orgyginalnych bo jest szansa na trafienie kradzionych...a tego biznesu nie lubię i nie chciałbym napędzać...

teraz z felgami kupiłem nieoryginalne i dostałem naklejki ford do nich...wyglądają ładnie w miarę i trzymają się...po co przepłacać? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko w Vectrach. To tzw. felgi strukturalne.

Mam takie felgi w AH, one występowały tylko w rozmiarze 16". Jestem zadowolony. Kołpaki też mam do nich, kiedyś bardzo tanio udało mi się kupić jeden nowy oryginalny kołpak w cenie 65zł smile.gif

Teraz szukam jednego do AG bo mi ukradli i się zastanawiam czy kupić jedną niepewną sztukę (bo kradziona może być), czy kupić dla odmiany komplet podróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz szukam jednego do AG bo mi ukradli i się zastanawiam czy kupić jedną niepewną sztukę (bo

> kradziona może być), czy kupić dla odmiany komplet podróbek.

Kiedyś byłem na policial.gif za kołpaki kupione na allegro, i też do AG, więc uważaj 270635636-JUMP2.gif

PS. Pewnie Cię to rozbawiło, ale poza op-comem i kołpakami nie byłem więcej wzywany rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś byłem na za kołpaki kupione na allegro, i też do AG, więc uważaj

> PS. Pewnie Cię to rozbawiło, ale poza op-comem i kołpakami nie byłem więcej wzywany

Mnie jeszcze nie wzywali ani za kołpaki ani za op-coma zlosnik.gif

Ale się zastanawiam nad tym kołpakiem, oryginał kosztuje 88zł, więc to też jest wyjście. W sumie lepiej wydać 88zł i nie łazić po komendach, niż kupić za 20zł i się tłumaczyć smile.gif

Tylko jakby mi ukradli ten nowy to bym się już wk****...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacnie wyglądają te opaski. Ja przeszłem rózne, oryginały napewno lepsza jakość, nie pękają. Są

> bardziej elastyczne i trwałe. Obecnie mam 3 sezon podruby z al i dają rade i nawet sie nie

> gubia bez opasek

icon_eek.gifaż zęby bolą, zainwestuj nie w kołpaki, a w słownik facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.