Skocz do zawartości

Dzisiejszy obchód po salonach samochodowych


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moja żona postawiała przede mną zadanie zakupu nowego samochodu dla niej, więc rozpocząłem pielgrzymki po salonach. Założenia to: auto 4 drzwiowe, od biedy ma zmieścić 5 osób, a zasadniczo 4, poduszki, kurtyny, ESP, klima manualna, silnik dla kobiety, ale żeby dało się przy jego pomocy wyprzedzać skutery, kolor metalic biglaugh.gif.

Po dzisiejszym dniu mam mieszane uczucia na temat samochodów, które brałem pod uwagę.

Skoda fabia - za mała gabarytowo, silnika brak (1,2 HTP), a z silnikiem 1,2 TSI, ESP i klimą kosztuje chore pieniądze. Odpada.

Skoda Rapid - jak wysiadałem to uderzyłem się w szynę prowadzącą fotel kierowcy - kto wymyślił aby taki kawał blachy wystawał nieosłonięty facepalm%5B1%5D.gif - z klimą i lakierem metalic kosztuje prawie 50 kzł, do tego w środku posiada tandetne plastiki, na plus dużo miejsca na tylnych fotelach, ale musiałem pochylać głowę, bo jest tam dość nisko. Ogólnie odpada za całokształt.

Skoda octavia - 1,2 TSI z wypasem, 55 kzł - odpada bo za duża.

Seat Leon - 1,2 TSI z wypasem - 58 kzł, za ciasny i pachnie starością rozwiązań, brzydka deska rozdzielcza - odpada.

Seat Ibiza - samochód dla krasnoludków, wysoka cena- odpada.

Ford Fiesta - samochód dla krasnoludków - odpada.

Ford Focus - 1,6 benzyna z klimą manualną i innymi bajerami, samochód zrobił na mnie pozytywne wrażenie, ale jak dla kobiety jest za drogi. biglaugh.gif

Kia Venga - z ESP i klimą kosztuje 50 kzł. Rozsądna propozycja, dużo miejsca i samochód ogólnie mi przypadł do gustu. Mógłby być trochę tańszy, w końcu to nie Mercedes, ale ma bogate wyposażenie i do tego dają ubezpieczenie na rok gratis. Tak więc jest to pierwsza propozycja zakupu auta dla żony.

Kia Ceed - jak wyżej lecz z tym samym wyposażeniem kosztuje 58 kzł. Odpada.

Fiat Brava - z ESP i klimą, silnik 1,4 90 KM, kosztuje 48 kzł, na tylnej kanapie jest ciasno. - odpada.

Fiat Punto w wersji 1,4 77 KM Easy, z ESP, klimą, lakierem metalic, pełną elektryką, radiem wbudowanym w deskę, sterowaniem w kierownicy i innymi bajerami, słowem full wypas kosztuje 40 kzł. Ta propozycja zepchnęła Vengę na 2 pozycję i jest numerem 1, głównie ze względu na cenę i bardzo bogate wyposażenie. Ale to fiat i mam kaca moralnego, ze proponuję żonie samochód na F. zlosnik2.gif

Opel Astra III - 1,6 benzyna, z klimą i ESP kosztuje 45 kzł i jest numerem 3 na mojej krótkiej liście. Zyskuje za niską cenę w stosunku do wyposażenia, a traci za tandetne materiały wykończenia wnętrza i kanciatą sylwetkę.

Do obejrzenia pozostało mi jeszcze clio, dacia sandero.

Jakie macie jeszcze dla mnie propozycje w tym segmencie? granica bólu to 50 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevy Aveo 5D, Kia Rio. Punto do 50kPLN będzie z 1.4 105KM i skrzynią6biegową...

Aveo nie podoba się żonie bo zamiast deski rozdzielczej wstawili wyświetlacz z PSP. Kia Rio jest nieładna moim zdaniem z zewnątrz. Co do Punto to granica bólu jest na poziomie 40 kzł, a 10 kzł to jest na otarcie łez, że będzie jeździła samochodem na F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aveo nie podoba się żonie bo zamiast deski rozdzielczej wstawili wyświetlacz z PSP. Kia Rio jest

> nieładna moim zdaniem z zewnątrz. Co do Punto to granica bólu jest na poziomie 40 kzł, a 10

> kzł to jest na otarcie łez, że będzie jeździła samochodem na F.

Szukam chyba identycznego auta, totalne maluchy odpadaja bo w trasie ma jezdzic, dodatkowo ma znoscic LPG.

Zona sie duzego auta nie boi, ale Octy nie chce i juz, Fabia za brzydka, wiekszosc innych aut B klasy jest chora cenowo, jak zobaczyla nowe Aveo i jego liczniki to odpadlo w przedbiegach, Punto jej sie nie widzi, ale z braku laku spelni wymagania w odpowiednim kolorze hehe.gif

Jak narazie patrze sobie, ze najlepiej wyjdzie Astra III (niedawno kupilem od dealera niespelna roczna za 37), widzialem tez na allegro Cruza 1,8 z 2012 od dealera i 13kkm za 43kzl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam chyba identycznego auta, totalne maluchy odpadaja bo w trasie ma jezdzic, dodatkowo ma

> znoscic LPG.

> Zona sie duzego auta nie boi, ale Octy nie chce i juz, Fabia za brzydka, wiekszosc innych aut B

> klasy jest chora cenowo, jak zobaczyla nowe Aveo i jego liczniki to odpadlo w przedbiegach,

> Punto jej sie nie widzi, ale z braku laku spelni wymagania w odpowiednim kolorze

> Jak narazie patrze sobie, ze najlepiej wyjdzie Astra III (niedawno kupilem od dealera niespelna

> roczna za 37), widzialem tez na allegro Cruza 1,8 z 2012 od dealera i 13kkm za 43kzl.

Chyba skonczy się na Astrze III, lub Punto bo to chyba najbardziej wypasione auta za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja bida.

Quote:

Astra IV 5 drzwi 1.4 100KM

klmatyzacja

radio mp3

komputer pokładowy

poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera

boczne poduszki powietrzne

wspomagania kierownicy

ESP - program stabilizacji toru jazdy, kontrola trakcji

ABS - system antypoślizgowy

CBC - system stabilizacji podczas hamowania na zakręcie

EBD - system elektronicznego podziału siły hamowania

BA - system wspomagania nagłego hamowania

DSA - system aktywnego zawieszenia

PRS - system uwalniania pedałów w momencie kolizji

elektrycznie opuszczane szyby przód

elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka

system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa

wyłącznik poduszki powietrznej pasażera

centralny zamek sterowany falami radiowymi

regulacja wysokości fotela kierowcy

regulacja kolumny kierownicy

lampki do czytania przód

światła do jazdy dziennej

światła asekuracyjne z funkcją "follow me home" (odprowadzanie światłem do domu)

obrotomierz

immobiliser

przyciemniane szyby (atermiczne)

recyrkulacja powietrza wewnątrz z filtrem przeciwpyłkowym

kanapa tylna dzielona 60/40

centralnie umieszczone trzecie światło STOP

zderzaki i lusterka w kolorze nadwozia

pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa

ograniczniki napięcia pasów

belki wzmacniające w drzwiach bocznych

tapicerka Cordoba - czarna (TACW)

zestaw naprawczy do opon (zapasowe koło +150 PLN)

felgi stalowe, opony 205/60 R16


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roomster 1,4 16 V nie jedzie i kosztuje 44 kzł, a 1,2 TSI prawie 50 kzł. Biorę także pod uwagę

> pokazanie żonie Roomstera. Ale piękny to on nie jest.

Roomster ładniejszy od Fabii 2 zlosnik.gif

Mamy roczek takiego Rumcajsa z 1,2 TSi, zbiera się jak moje Stilo 1,6 16v, przelot 16kkm od nowości, po 14kkm wymiana rozrządu, problem z czujnikami zamknięcia szyb tylnych, ale nie jest źle, choć jakość materiałów wnętrza grubość powłoki lakierniczej lata świetlne za Fiatem crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kia Venga -

> Fiat Punto w wersji 1,4 77 KM

> Opel Astra III - 1,6 benzyna,

Jeśli miałbym skomentować twoją "top3" to:

- skreśliłbym Punto z uwagi na paliwożerny, głośny i anemiczny silnik. sick.gif

Vengą koniecznie się przejedź - auto bardzo dziwnie się zachowuje na nierównościach, szczególnie zawieszenie z tyłu, ale twojej żonie może to nie będzie robiło różnicy, drive.gif

Astra - poprawne auto kompaktowe sprzed kilku lat.. bez większych emocji. niewiem.gif

Wahałbym się między Oplem.... ale chyba z lekkim wskazaniem na Vengę hmm.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego?

Idzie zima, zaraz zaczna sie jaja z silnikiem. Co roku te same narzekania na falowanie obrotow, gasniecie etc. Elektronika Marelli plus jakies dziwne rozwiazanie odmy, no chyba ze cos poprawili, ale w koncu mowimy o fiacie, wiec watpie hehe.gif poprzegladaj zimowe watki na ak i fiatpunto.org, czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - skreśliłbym Punto z uwagi na paliwożerny, głośny i anemiczny silnik.

Miałem okazję trochę pojeździć Grande Punto z tym silnikiem (rocznik 2009). Byłem zdziwiony, jak cichy jest silnik (w porównaniu z moim Stilo), dużego spalania też nie zauważyłem. Faktem jest, że mógłby być trochę mocniejszy, ale do jazdy po mieście da się przeżyć. Szkoda, że skrzynia nie jest sześciobiegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.