Skocz do zawartości

Dzisiejszy obchód po salonach samochodowych


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

> Dzisiaj żona podczas wyjazdu tyłem z garażu przyhaczyła przodem. Skwitowała to słowami, no i co

> sie stało? Niby nis tylko lakier odrapała na błotniku. Teraz sie zastanawiam czy nie kupić

> jej używki.

Masakra frown.gif. Liczę, że moja zachowa "szczególną ostrożność" przy prowadzeniu nowego auta- pierwsza rysa boli najbardziej hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To witaj w klubie .

> Spokojnie możesz odpuścić sobie clio 4, bo moja żona nawet nie chciała kierować tym autem.

> Wystarczyło, że zobaczyła widok do tyłu z wnętrza auta i było pozamiatane- padło coś w stylu "

> po moim trupie" hehe.

To powiedz żonie, że w żadnym samochodzie przez tylną szybę nie widać boków samochodu i od tego są lusterka.

Jak by ludzie patrzyli w lusterka a nie przez szybę to by obcierek na parkingach nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabie z silnikiem 1,4 mam w rodzinie sam ją wybierałem i skusiła mnie cena bo za 40tys nic innego w podobnym wyposażeniu (family plus, i climatronik) na naszym rynku bym nie dostał. Auto nie podoba się kobieton confused.gif demon predkości to to nie jest. Autko miało być zagazowane jednak na chęciach sie skończyło. Ojciec zrobił 16tys km i sobie chwali.

Może warto dopłacić do tsi i wtedy da się tym dość dynamicznie poruszać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To powiedz żonie, że w żadnym samochodzie przez tylną szybę nie widać boków samochodu i od tego są

> lusterka.

> Jak by ludzie patrzyli w lusterka a nie przez szybę to by obcierek na parkingach nie było.

Może źle napisałem- ona cofa patrząc w lusterka, ale potrzebuje też widok przez tylną szybę. Mnie też na początku by dobijało to, że widzę tylko w lusterkach bocznych i musiałbym się przyzwyczaić do czujników.

P.S.

W fordzie jest o wiele lepszy widok do tyłu, ale i tak będą czujniki cofania. Potem może brat założy mi kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To powiedz żonie, że w żadnym samochodzie przez tylną szybę nie widać boków samochodu i od tego są

> lusterka.

> Jak by ludzie patrzyli w lusterka a nie przez szybę to by obcierek na parkingach nie było.

ogonie we współczesnych samochodach (nie piszę o Vanach) widoczność do tyłu przez tylną szybę jest żadna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podoba mi się, no i w cenie 51 kzł ma wszystko czego szukam. No ale to Cytryna, czyli będzie sie

> sypać elektronika.

ta, na pewno, bo ty tak orzekłeś to się bedzie sypać... to tak samo idiotyczny stereotyp jak to, że obecne mercedesy i szmelcwageny są bezawaryjne do miliona kilometrów... hahaha

dziś więszkosć elektroniki w większości aut popularnych pochodzi dokładnie od tych samych producentówi jest identyczna... zastanów się co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to już od kilku dobrych lat. Szkoda tylko, że na kursach jeszcze tego nie zauważyli i dalej uczą

> po głupiemu

Jest gorzej... Dopiero kilka lat temu zaczęli wymagać patrzenia przez tylną szybę. Mnie jeszcze uczyli cofać na lusterka (2005r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest gorzej... Dopiero kilka lat temu zaczęli wymagać patrzenia przez tylną szybę. Mnie jeszcze

> uczyli cofać na lusterka (2005r.)

No to widocznie była zmiana, bo za moich czasów zalecali wykręcać głowę. Robiłem prawko na polonezie i już w nim g... było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj żona podczas wyjazdu tyłem z garażu przyhaczyła przodem. Skwitowała to słowami, no i co

> sie stało? Niby nis tylko lakier odrapała na błotniku. Teraz sie zastanawiam czy nie kupić

> jej używki.

hehe, wlasnie do takiego samego wniosku doszedłem i kupiłem żonie używane Grande Punto. W wersji 1.4 77KM. Kupiłem w piątek. Szukałem C4, ale nie mogłem znaleźć nic przyzwoitego. Szukałem Swifta, ale ceny używanych bardzo wysokie.

I potwierdzam, że Punto z tyłu ma sporo miejsca. W Bravo jest ciasno. Ale w moim przypadku nie była to żadna zaleta, ponieważ żona jeździ sama. Silnik 1.4 jest bardzo cichy ( porównuję do benzynowej Toyoty Avensis z 2012 roku, która jeźdzę na co dzień).

Żona zadowolona i ja też bo używane auto tego typu kosztuje mało

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jedną sztukę też dostaniesz w Oplu

> Fiat: tak z 10-15% od cennika

> Skoda 5-10% od cennika

> Opel myślę, że ok. 10% może lepiej

> Kia raczej niewiele

> Peugeot też sporo mogą dać.

Oczywiscie, ze cos dostaniesz, ale czujesz chyba roznice w podejsciu do negocjacji z bioracym 1 auto od tego co chce kupic 14szt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lusterko wewnętrzne załatwia sprawę., Nie trzeba wcale głowy wykręcać.

Lusterko wewnętrzne, dla większości kobiet jest przydatnym elementem... do poprawiania utapetowanego lica. Bo do orientacji co się dzieje wokół auta, to raczej niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lusterko wewnętrzne załatwia sprawę., Nie trzeba wcale głowy wykręcać.

Dla Ciebie pewnie tak, ale... ja kupuję samochód dla siebie i dla mojej żony ok.gif. Biorę pod uwagę jej potrzeby ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, wlasnie do takiego samego wniosku doszedłem i kupiłem żonie używane Grande Punto. W wersji

> 1.4 77KM. Kupiłem w piątek. Szukałem C4, ale nie mogłem znaleźć nic przyzwoitego. Szukałem

> Swifta, ale ceny używanych bardzo wysokie.

> I potwierdzam, że Punto z tyłu ma sporo miejsca. W Bravo jest ciasno. Ale w moim przypadku nie

> była to żadna zaleta, ponieważ żona jeździ sama. Silnik 1.4 jest bardzo cichy ( porównuję do

> benzynowej Toyoty Avensis z 2012 roku, która jeźdzę na co dzień).

> Żona zadowolona i ja też bo używane auto tego typu kosztuje mało

Można wiedzieć za ile kupiłeś takie punto, z jakim wyposażeniem i z którego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabie z silnikiem 1,4 mam w rodzinie sam ją wybierałem i skusiła mnie cena bo za 40tys nic innego w

> podobnym wyposażeniu (family plus, i climatronik) na naszym rynku bym nie dostał. Auto nie

> podoba się kobieton demon predkości to to nie jest. Autko miało być zagazowane jednak na

> chęciach sie skończyło. Ojciec zrobił 16tys km i sobie chwali.

> Może warto dopłacić do tsi i wtedy da się tym dość dynamicznie poruszać

Fabia ma zasadniczą zaletę jaką jest trwałość całej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta, na pewno, bo ty tak orzekłeś to się bedzie sypać... to tak samo idiotyczny stereotyp jak to, że

> obecne mercedesy i szmelcwageny są bezawaryjne do miliona kilometrów... hahaha

> dziś więszkosć elektroniki w większości aut popularnych pochodzi dokładnie od tych samych

> producentówi jest identyczna... zastanów się co mówisz.

Znajomy miał C4 Picasso i właśnie elektronika mu sie psuła. poza tym chwalił auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To powiedz żonie, że w żadnym samochodzie przez tylną szybę nie widać boków samochodu i od tego są

> lusterka.

> Jak by ludzie patrzyli w lusterka a nie przez szybę to by obcierek na parkingach nie było.

Święte słowa! Nawet w mikroskopijnej 500-ce nie sposób cofnąć bez lusterek bezpiecznie. Na szczęście, ja sam osobiście uczyłem moją żonkę manewrowania w czasie kursu i załapała o co chodzi z lekkim obniżeniem prawego lusterka. Na egzaminie udawała że patrzy w szybę, a tak na prawdę zasuwała po łuku pełnym gazem jak po szynach. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowana wersja to Cross optimum w cenniku spójrz wink.gif

Pakiet stylistyczny "Cross" - przedni tylny zderzak, poszerzone nadkola oraz czarna osłona wlotu

powietrza z chromowanym obramowaniem

Zawieszenie podniesione o około 15 mm

weź dobre AC i się nie przejmuj

zycie jest zbyt krótkie .. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest gorzej... Dopiero kilka lat temu zaczęli wymagać patrzenia przez tylną szybę. Mnie jeszcze

> uczyli cofać na lusterka (2005r.)

Ja zdawałem egzamin w 1989r. i wtedy też musiałem cofać patrząc przez prawe ramię na tylną szybę. Tyle, że wtedy jeździł na prawym fotelu instruktor, a egzaminator na tylnej kanapie w maluchu (facet miał na oko 130-140kg) więc cofałem patrząc mu w oczy.

A, ha! Prawego lusterka nie miałem. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj żona podczas wyjazdu tyłem z garażu przyhaczyła przodem.

Jedna blisko mi znajoma pani, wjeżdżała tyłem do garażu (maluchem, więc miała masę zapasu), patrząc do tyłu....

...przez uchylone drzwi kierowcy! boje_sie.gif jakież było zdziwienie jak rzeczone drzwi się nie zmieściły rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Brava - z ESP i klimą, silnik 1,4 90 KM, kosztuje 48 kzł, na tylnej kanapie jest ciasno. -

> odpada.

> Fiat Punto w wersji 1,4 77 KM Easy, z ESP, klimą, lakierem metalic, pełną elektryką, radiem

> wbudowanym w deskę, sterowaniem w kierownicy i innymi bajerami, słowem full wypas kosztuje 40

> kzł. Ta propozycja zepchnęła Vengę na 2 pozycję i jest numerem 1, głównie ze względu na cenę i

> bardzo bogate wyposażenie. Ale to fiat i mam kaca moralnego, ze proponuję żonie samochód na F.

No to w Bravo za ciasno z tyłu a Punto może być? zlosnik.gifzlosnik.gif

Punto 1.4 8V 77KM dosyć słabo się 'odpycha' jeżeli porównujesz to 1.6 i małych TSI.

Natomiast mi się dobrze jeździ. Do miasta i na krótkie trasy ok. Pali pod moją nogą 7.2-7.8 po mieście. Skutery wyprzedza bez problemu, TIR-y tylko jak jadę sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to w Bravo za ciasno z tyłu a Punto może być?

> Punto 1.4 8V 77KM dosyć słabo się 'odpycha' jeżeli porównujesz to 1.6 i małych TSI.

> Natomiast mi się dobrze jeździ. Do miasta i na krótkie trasy ok. Pali pod moją nogą 7.2-7.8 po

> mieście. Skutery wyprzedza bez problemu, TIR-y tylko jak jadę sam.

Obecnie żona jeździ 1,4 60 KM w seacie, czy Punto 77 KM jeździ lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu kup używkę? Czemu nowy? Kup Stilo po 2003-4,

> ma wymiary jak trzeba, 3d/5d i będzie pan zadowolony. 1.6 silnik,

> abo jak diesel to JTD/MJ i po temacie (każda sroczka swój

> ogonek chwali)

Zastanawiam się nad tym, ponieważ 3 letnie samochody są w cenach 60% nowego, więc pokusę mam aby zaoszczędzić. 2003 rocznik to trochę za stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi powiedział facet obgryzający paznokcie i mało mną zainteresowany.

Coś źle trafiłeś. W dwóch salonach renault i jednym forda obsługa była na najwyższym poziomie. Dodatkowo w fordzie zaproponowali kawę/herbatę podczas rozmowy o nowym aucie ok.gif. Żeby było "śmieszniej" załatwili nam auto do jazdy testowej... rodziców pracownika salonu. Auto miało rok i przejechane 10 tys.km. U nich auto zamówiłem z rabatem trochę powyżej 10 tys.zł ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś źle trafiłeś. W dwóch salonach renault i jednym forda obsługa była na najwyższym poziomie.

> Dodatkowo w fordzie zaproponowali kawę/herbatę podczas rozmowy o nowym aucie . Żeby było

> "śmieszniej" załatwili nam auto do jazdy testowej... rodziców pracownika salonu. Auto miało

> rok i przejechane 10 tys.km. U nich auto zamówiłem z rabatem trochę powyżej 10 tys.zł .

No nie mów, że gość się zgodził aby ktoś jeździł jego prywatny autem yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Droższy od Kia Venga.

Ogólnie koreańczycy zaczęli się mocno cenić. Jeszcze trochę czasu musi minąć, aby Polacy zaczęli lepiej postrzegać te marki. Na razie widzę grymas twarzy podczas wymawiania: kia, hundai...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.