Skocz do zawartości

Chevrolet Cruze gdzie on?


cinkow

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego tak popularnego oraz polecanego jako zajefajne auta Chevrolet Cruze'a nie widać na ulicach? Chciałem sie przymierzyć do używki ale nawet dobrze przez szybe zajrzec nie moge smile.gif Mieszkam w Gdańsku a od roku Cruza widziałem-

1 raz.!

Miał być hit a jest-no co...

Tak samo Epica...

Czy to takie kiepskie auta, ze mało kto odważy sie je kupować?

W sumie cena mowi sama za siebie.. auta 3 letnie mozna w przypadku epicy kupic ponizej 30kzl a cruze lekko ponad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego tak popularnego oraz polecanego jako zajefajne auta Chevrolet Cruze'a nie widać na

> ulicach?

Bo zaczęli od sedana, a jak się zorientowali że trzeba zrobić heczbeka to było już za późno. Polska przestaje być krajem trzeciego świata gdzie liczy się duży bagażnik hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo zaczęli od sedana, a jak się zorientowali że trzeba zrobić heczbeka to było już za późno. Polska

> przestaje być krajem trzeciego świata gdzie liczy się duży bagażnik .

Sedan jest od dawna - był wcześniej od Astry IV.

Hatchback wszedł nie dawno a kombi dopiero co wchodzi na rynek - nie chcieli konkurencji do Astry.

Za rok czy dwa będzie ich więcej.

Gorzej jest z Malibu bliźniakiem Insigni.

Tak, czy siak Chevrolet odnotował 50% wzrost sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie sądzisz, że równolegle bliźniacza astra była w HB i GM nie chciał sam się zarżnąć?

Nie sądzę, w innych segmentach nie przeszkadzało im to i nie gryzły się ze sobą. Ja sedanów wprost nie znoszę zlosnik.gif, heczbeki pięciodrzwiowe ledwo trawię. Dzisiaj taki Cruze 3D a'la Astra OPC w cenie jaką kiedyś dałem za wypasionego Lanosa w najlepszej wersji wyposażeniowej był by do przemyślenia ok.gif. Tylko wtedy za te same pieniądze mogłem kupić gołą Astrę F 1,4/8V z korbkami, białą bez klimy, siedzeniami z worków po ziemniakach, na felgach 13", czarnymi zderzakami itd... facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tego bardzo dużo jeździ. Ale przede wszystkim dlatego że GM sprzedaje olbrzymie ilości tych

> samochodów do wypożyczalni.

W Chinach tez bylo tego naprawde duzook.gif

U nas oczekuje sie, ze te auta powinny byc tanie tak jak Daewoo...

A kosztuja podobnie jak konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas oczekuje sie, ze te auta powinny byc tanie tak jak Daewoo...

Bo powinny być tanie i to powinno być Daewoo. Stawiam skrzynkę Johnny Walkera, że każdy właściciel Lanosa czy (może ciut mniej) Nubiry kupił by dzisiaj takiego Daewoo Cruze, bo Chevroleta nie kupi i pójdzie do Kia i Hyundaia grinser006.gif, skoro koncern za Opla chce wypromować na markę premium hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo powinny być tanie i to powinno być Daewoo. Stawiam skrzynkę Johnny Walkera, że każdy właściciel

> Lanosa czy (może ciut mniej) Nubiry kupił by dzisiaj takiego Daewoo Cruze, bo Chevroleta nie

> kupi i pójdzie do Kia i Hyundaia , skoro koncern za Opla chce wypromować na markę premium

Ja po Lanosie kupilem Lacetti i mimo, ze jezdzilo sie calkiem niezle, to po pewnych problemach Cruza sie wystraszylem.

Jednak nie ma jak to popularne auto, kij ze na kazdej ulicy tysiace takich juz stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle co to za teoria jest w tym GM, że jak niby nie kupie Cruze, bo mi czegoś w nim zabraknie to kupie Astre, bo jest w tym samym salonie? Oni według mnie sami se w stope strzelają, bo Cruza 1,4T w sedanie bym kupił, ale jako że nie ma to rozglądam się za czym innym i to nie będzie Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo powinny być tanie i to powinno być Daewoo. Stawiam skrzynkę Johnny Walkera, że każdy właściciel

> Lanosa czy (może ciut mniej) Nubiry kupił by dzisiaj takiego Daewoo Cruze, bo Chevroleta nie

> kupi i pójdzie do Kia i Hyundaia , skoro koncern za Opla chce wypromować na markę premium

NIe mialem Lanosa, ale po przygodzie z Nubira, chyba bym juz nie zaryzykowal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W

> Krakowie jest to już dosyć popularny model na ulicach

Będzie tego niebawem sporo na rynku wtórnym, bo ludzie kupują te 1,4 a samochód nie chce jechać facepalm%5B1%5D.gif. To samo będzie z Astrami - klient napala się na dzienne skośne ledy, a potem płacz, że Polonez na gaźniku lepiej ruszał (jak ktoś pamięta). Dla mnie strzał w kolano, cięcie kosztów, krótkowzroczność i łapanie się brzytwy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe mialem Lanosa, ale po przygodzie z Nubira, chyba bym juz nie zaryzykowal

Nie wiem o czym mowisz. Mialem Leganze, potem kupilem Epice.Teraz mam Insignie. Ze wszystkich aut jestem mega zadowolony. Oprocz Leganzy pozostale to nowki z salonu. Ale ja to tylko trzymam auto na gwarancji. Potem "do zyda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem o czym mowisz. Mialem Leganze, potem kupilem Epice.Teraz mam Insignie. Ze wszystkich aut

> jestem mega zadowolony. Oprocz Leganzy pozostale to nowki z salonu. Ale ja to tylko trzymam

> auto na gwarancji. Potem "do zyda".

Moje doswiadczenia dotycza jedynie Nubiry...

To auto to bylo jakies nieporozumienie, ktore z juz z fabryki wyjezdzalo wadliwe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie tego niebawem sporo na rynku wtórnym, bo ludzie kupują te 1,4 a samochód nie chce jechać .

> To samo będzie z Astrami - klient napala się na dzienne skośne ledy, a potem płacz, że Polonez

> na gaźniku lepiej ruszał (jak ktoś pamięta). Dla mnie strzał w kolano, cięcie kosztów,

> krótkowzroczność i łapanie się brzytwy

To może wymień, które samochody "jeżdżą". Będzie prościej.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi tego duzo, cruze jest relatywnie tani + ma duzy wybor silnikow. Minus za archaiczny automat + IMO dosc wysoka cene w stosunku do tylko nieco drozszej Astry. Chcoiaz porownujac z nowym ceedem kupuje cruza bez zastanowienia. Co do Malibu to litosci bedzie klapa. Za duze siilniki i za drogie auto. Powinno byc tansze i gorzej wyposazeone od Insigni. a tak to podzieli los i40 i Optimy. Bedzie egzotyka w PL. W innych krjach bedzie sie sprzedawal lepiej.

Swoja droga dziwie sie GM i strategii jaka obrali. Chcevrolet w EU powinien byc tania i gorzej wypsoazona alternatywa dla Opla.

A tak majac do wydania zalozmy 60k masz albo nowego cruza albo dorzucisz ciut i masz nowa astre. Albo za ta sama cene topowa astre demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tego bardzo dużo jeździ. Ale przede wszystkim dlatego że GM sprzedaje olbrzymie ilości tych

> samochodów do wypożyczalni.

Na świecie najlepiej sprzedającym się modelem Chevroleta jest właśnie Cruze.

W USA w 2011 r. sprzedano 230 tys. Cruze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego tak popularnego oraz polecanego jako zajefajne auta Chevrolet Cruze'a nie widać na

> ulicach? Chciałem sie przymierzyć do używki ale nawet dobrze przez szybe zajrzec nie moge

> Mieszkam w Gdańsku a od roku Cruza widziałem-

> 1 raz.!

> Miał być hit a jest-no co...

> Tak samo Epica...

> Czy to takie kiepskie auta, ze mało kto odważy sie je kupować?

> W sumie cena mowi sama za siebie.. auta 3 letnie mozna w przypadku epicy kupic ponizej 30kzl a

> cruze lekko ponad...

1. Ludzie boją się nowych marek i lubią mieć to samo co inni. Stąd kult VW na wioskach (i nie tylko) itp. Poza tym w polsce auta kupuje się "dla Ryśka i szwagra" i jest strach że obśmieją i respektu pod domem budzić nie będzie wink.gif

2. Z wyżej wymienionych powodów używkę trudniej sprzedać i jest spadek wartości o którym piszesz.

3. Ludzie mają dalej fobie odnośnie daewoo i jest na ten temat sporo urban legend.

4. Cena tyłka nie urywa jak już wyżej pisano.

Aczkolwiek ja to jestem zadowolony z w/w powodów bo będę mógł 3 letniego cruza kupić za grosze podobnie jak kupiłem niespełna 3-letnie lacetti jeszcze na gwarancji 270635636-JUMP2.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 10 lat jeździłem Nubirą od nowości i akurat Twojego zdania nie podzielam. Stosunek cena jakość, zarówno jeśli chodzi o auto jak i części zamienne rewelacja. Auto spore, dość komfortowe, nawet najsłabszy silnik w Nubirze miał lepsze osiągi niż połowa albo 3/4 aut wyjeżdżających dzisiaj z salonów hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad 10 lat jeździłem Nubirą od nowości i akurat Twojego zdania nie podzielam. Stosunek cena

> jakość, zarówno jeśli chodzi o auto jak i części zamienne rewelacja. Auto spore, dość

> komfortowe, nawet najsłabszy silnik w Nubirze miał lepsze osiągi niż połowa albo 3/4 aut

> wyjeżdżających dzisiaj z salonów

Co z tego, ze silnik dawal rade, skoro cala reszta byla kompletnie nie dostosowane do jego mocy...

To auto mialo potencjal ale ilosc niedorobek byla dla mnie nie do zaakceptowania grinser006.gif

Do zadnego innego auta nie musialem wsiadac przez bagaznikhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda Octavia I i pierwsze Audi TT miało wspólną mechanikę.

> Ja bym nie ryzykował twierdzenia że to to samo.

To było uproszczenie. Jak ktoś zna Cruza i Astrę tylko ze zdjęć to nie dotrze do niego nic. Ten kto widział na żywo, a najlepiej od środka i jechał ten wie o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To auto mialo potencjal ale ilosc niedorobek byla dla mnie nie do zaakceptowania

niedoróbkami było:

zawieszenie...wystarczyło zmienić amortyzatory

za małe koła, seryjnie powinno być 15" a co się z tym wiąże za małe hamulce z przodu

no i te tuleje w przednim zawiasie

a tak to muszę przyznać, że wcale nie było złe auto,

najmilej wspominam jazdę po bruku i nierówno ułożonej trelince, dzisiejsze twarde zawiasy nie mają szans zlosnik.gif

a wracając do Cruze, biorąc pod uwagę ile tego schodzi na świecie to jest to sukces koncernu, Polska natomiast dziwny kraj, nadal są jakieś uprzedzenia do pewnych marek aut, szczególnie uprzedzenia przed wstydem w oczach sąsiada zlosnik.gif niemcy kupują dacie i jest ok, u nas mentalność chyba nigdy się nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedoróbkami było:

> zawieszenie...wystarczyło zmienić amortyzatory

> za małe koła, seryjnie powinno być 15" a co się z tym wiąże za małe hamulce z przodu

> no i te tuleje w przednim zawiasie

> a tak to muszę przyznać, że wcale nie było złe auto,

> najmilej wspominam jazdę po bruku i nierówno ułożonej trelince, dzisiejsze twarde zawiasy nie mają

> szans

> a wracając do Cruze, biorąc pod uwagę ile tego schodzi na świecie to jest to sukces koncernu,

> Polska natomiast dziwny kraj, nadal są jakieś uprzedzenia do pewnych marek aut, szczególnie

> uprzedzenia przed wstydem w oczach sąsiada niemcy kupują dacie i jest ok, u nas mentalność

> chyba nigdy się nie zmieni

Ja bym jeszcze dolozyl wiecznie cieknaca uszczelke pod deklem, zamarzajace klamki, przekombinowany tylny zawias,

ogrzewanie jak w maluchu i spalanie o 2 litry wieksze od konkurencji grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.