Skocz do zawartości

Przednia szyba zamarza, w środku...


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

Przednia szyba zamarza i na zewnątrz i w środku. Zdaję sobie sprawę, że za taki stan rzeczy odpowiada wilgoć i mróz.

Sprawa dotyczy Fiata Pandy. Auto użytkowane jest praktycznie codziennie, ale niestety na dość krótkich dystansach. Tak do 3-4km. W aucie są gumowe dywaniki i generalnie jest czysto i sucho. Z nagrzewnicy nic nie wycieka, filtra kabinowego brak.

Niestety auto jest małe i na typowej trasie wnętrze nie jest w stanie się dobrze nagrzać.

Można coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo dmuchasz/oddychasz przy zamkniętych szybach, rada jest jedna nawet jak jest mróz to otwórz/uchyl okna i jedź w czapce żeby para z ciebie wylatywała na zewnątrz. Rozgrzej porządnie auto raz w tygodniu żeby się nagrzało i osuszyło nawet na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak krótkich odcinkach jeździ to przysłonić 1/3 chłodnicy od dołu, a wnętrza nie nagrzewać "na maxa" bo potem właśnie robi się szron na szybie wewnątrz, ewentualnie minimalnie uchylać okna/-no w czasie jazdy żeby wilgoć mogła odparować szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednia szyba zamarza i na zewnątrz i w środku. Zdaję sobie sprawę, że za taki stan rzeczy

> odpowiada wilgoć i mróz.

Ja mam ten sam problem w każdym aucie zlosnik.gif

Wchodzę w butach w śniegu, a nawiew leci na nogi. Śnieg się roztapia i paruje podczas jazdy.

Po kilku godzinach szyba przednia nadaje się do skrobania od wewnątrz zlosnik.gif

Sposób na to jest taki, żeby nie dawać nawiewu na nogi. Ja go nie stosuję, bo mam szmaciane dywaniki. One przecież nie mogą być ciągle mokre, bo podłoga zgnije zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umyj i wysusz dokładnie przednią szybę od wewnątrz, miałem to samo w Pandzie, kiedy zmienił się

> kierowca i nie umył szyby

Quote:

W aucie są gumowe dywaniki i generalnie jest czysto i sucho.


Szyba jest regularnie myta płynem do szyb i jest czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sposób na to jest taki, żeby nie dawać nawiewu na nogi. Ja go nie stosuję, bo mam szmaciane

> dywaniki. One przecież nie mogą być ciągle mokre, bo podłoga zgnije

Nawiew skierowany jest głównie na szybę, ewentualnie środek i szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary sprawdzony sposób:

- gazety i regularnie wymieniać na nowe

lub

- piasek dla kotów, w jakiejś skarpecie lub innym ustrojstwie, jak się już zbryli to wymienić na nowy albo wygrzać w piekarniku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam ten sam problem w każdym aucie

> Wchodzę w butach w śniegu, a nawiew leci na nogi. Śnieg się roztapia i paruje podczas jazdy.

> Po kilku godzinach szyba przednia nadaje się do skrobania od wewnątrz

> Sposób na to jest taki, żeby nie dawać nawiewu na nogi. Ja go nie stosuję, bo mam szmaciane

> dywaniki. One przecież nie mogą być ciągle mokre, bo podłoga zgnije

kup wyborczą i daj pod dywanik

ja tak robię ok.gif

taka papierowa gazeta idalnie chłonie wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma klimatyzacji.

Sprawdź odpływ wody z podszybia (w plastiku taki gumowy króciec, tam gdzie jest napęd wycieraczek). U małżonki w Pandzi zebrały się tam liście i stała woda (nawet przy dużym deszczu poleciała do środka). Jest tam jakiś otwór technologiczny do kabiny i wilgoć może się dostawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup wyborczą i daj pod dywanik

> ja tak robię

> taka papierowa gazeta idalnie chłonie wodę

Lepiej chłonie Nasz Dziennik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednia szyba zamarza i na zewnątrz i w środku. Zdaję sobie sprawę, że za taki stan rzeczy

> odpowiada wilgoć i mróz.

> Sprawa dotyczy Fiata Pandy. Auto użytkowane jest praktycznie codziennie, ale niestety na dość

> krótkich dystansach. Tak do 3-4km. W aucie są gumowe dywaniki i generalnie jest czysto i

> sucho. Z nagrzewnicy nic nie wycieka, filtra kabinowego brak.

> Niestety auto jest małe i na typowej trasie wnętrze nie jest w stanie się dobrze nagrzać.

> Można coś z tym zrobić?

Mozesz noc nie zrobic bo masz jakies polaczenie nawiewu z wnetrzem auata ktore blokuje jakas klapka tylko. tak jest w felicji na przyklad. co bys nie zrobil przednia szyba jest zamarznieta. jak wlacze nawiew na maxa a ma snieg na wlocie na maske to dmucha sniegiem do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednia szyba zamarza i na zewnątrz i w środku. Zdaję sobie sprawę, że za taki stan rzeczy

> odpowiada wilgoć i mróz.

> Sprawa dotyczy Fiata Pandy. Auto użytkowane jest praktycznie codziennie, ale niestety na dość

> krótkich dystansach. Tak do 3-4km. W aucie są gumowe dywaniki i generalnie jest czysto i

> sucho. Z nagrzewnicy nic nie wycieka, filtra kabinowego brak.

> Niestety auto jest małe i na typowej trasie wnętrze nie jest w stanie się dobrze nagrzać.

> Można coś z tym zrobić?

Mozesz noc nie zrobic bo masz jakies polaczenie nawiewu z wnetrzem auata ktore blokuje jakas klapka tylko. tak jest w felicji na przyklad. co bys nie zrobil przednia szyba jest zamarznieta. jak wlacze nawiew na maxa a ma snieg na wlocie na maske to dmucha sniegiem do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.