Skocz do zawartości

Samochody z trzema pełnymi siedzeniami z przodu


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widziałem jak jechała sobie rodzinka - ojciec prowadzi, obok dziecko w foteliku, a po prawej żona - no genialne! nie trzeba dziecka z tyłu wozić, masz wszystko na oku obok.

jakie modele popularnych osobówek to mają, oprocz multipli i Fr-v? (chociaz w tej FR-V to takie małe to środkowe siedzenie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio widziałem jak jechała sobie rodzinka - ojciec prowadzi, obok dziecko w foteliku, a po

> prawej żona - no genialne! nie trzeba dziecka z tyłu wozić, masz wszystko na oku obok.

> jakie modele popularnych osobówek to mają, oprocz multipli i Fr-v? (chociaz w tej FR-V to takie

> małe to środkowe siedzenie...)

Z małych nic więcej... Reszta to Ducato, Transporter, Transit itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda - naprawdę świetne rozwiązanie, jak widziałem tą rodzinkę w multipli to aż mnie podziw

> wziął.

Fajnie jest, jak złożysz środkowe siedzenia... wink.gif

800px-Multipla3.JPG

FRV ma środkowe siedzenie bodajże takiego samego rozmiaru co boczne, ale ciut cofnięte. Może dlatego wydawało ci się mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio widziałem jak jechała sobie rodzinka - ojciec prowadzi, obok dziecko w foteliku, a po

> prawej żona - no genialne! nie trzeba dziecka z tyłu wozić, masz wszystko na oku obok.

> jakie modele popularnych osobówek to mają, oprocz multipli i Fr-v? (chociaz w tej FR-V to takie

> małe to środkowe siedzenie...)

Chevrolet Caprice grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda - naprawdę świetne rozwiązanie, jak widziałem tą rodzinkę w multipli to aż mnie podziw

> wziął.

ale po co Ci dziecko obok? kierowca ma prowadzić, a nie nianczyć, tymbardziej jak w aucie jedzie matka dziecka...

trzy osoby razem z przodu widziałem jak jachali chlopaki na budowę... rodziny nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale po co Ci dziecko obok? kierowca ma prowadzić, a nie nianczyć, tymbardziej jak w aucie jedzie

> matka dziecka...

> trzy osoby razem z przodu widziałem jak jachali chlopaki na budowę... rodziny nigdy...

Lepiej mieć możliwość cos z dzieckiem zrobic jak potrzeba, niż wysiadac i lecieć do tyłu. Mi się bardzo ten pomysł podobał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej mieć możliwość cos z dzieckiem zrobic jak potrzeba, niż wysiadac i lecieć do tyłu. Mi się

> bardzo ten pomysł podobał

Jak sa 2 osoby to dzieciak przodu siedzi, jak trzy to zona sie z tylu zajmie

Pamietajmy ze miejsca obok kierowcy sa najbardziej niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej mieć możliwość cos z dzieckiem zrobic jak potrzeba, niż wysiadac i lecieć do tyłu. Mi się

> bardzo ten pomysł podobał

Takie bryki są szersze. nie zapominaj, że taka brykę trzeba też zaparkować.

Taka Multipla jest szeroka i krótka - zupełnie nie nadaje się i na miasto i na wyjazdy z dużym bagażem.

Mam 3 dzieci i rozważałem Multiplę ale odpadła w przedbiegach jako niepraktyczny samochód.

Lepiej mieć dłuższy, ale węższy, a najlepiej mieć też drzwi przesuwne.

Niestety drzwi przesuwne wiążą się z albo znacznie wyższą ceną ( Citroen C8, Peugeot 807) albo mniejszym komfortem jazdy (Kangoo, Berlingo)

Najkorzystniej wyszła Xsara Picasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio widziałem jak jechała sobie rodzinka - ojciec prowadzi, obok dziecko w foteliku, a po

> prawej żona - no genialne! nie trzeba dziecka z tyłu wozić, masz wszystko na oku obok.

> jakie modele popularnych osobówek to mają, oprocz multipli i Fr-v? (chociaz w tej FR-V to takie

> małe to środkowe siedzenie...)

Scudo, Jumpy, Expert w wersji osobowej do 9 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio widziałem jak jechała sobie rodzinka - ojciec prowadzi, obok dziecko w foteliku, a po

> prawej żona - no genialne! nie trzeba dziecka z tyłu wozić, masz wszystko na oku obok.

A za jakiś czas przeczytamy wątek: "Samochody z czterema pełnymi siedzeniami z przodu" - bo mi się rodzinka powiększyła... hehe.gif

A gdy już będzie dwójka dzieci, ale jednak pojadą bez mamusi, to kierowca powinien siedzieć na środku, by móc jednakowo na lewo i prawo opiekować się dziećmi... biglaugh.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio widziałem jak jechała sobie rodzinka - ojciec prowadzi, obok dziecko w foteliku, a po

> prawej żona - no genialne! nie trzeba dziecka z tyłu wozić, masz wszystko na oku obok.

> jakie modele popularnych osobówek to mają, oprocz multipli i Fr-v? (chociaz w tej FR-V to takie

> małe to środkowe siedzenie...)

Fiat multipla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio widziałem jak jechała sobie rodzinka - ojciec prowadzi, obok dziecko w foteliku, a po

> prawej żona - no genialne! nie trzeba dziecka z tyłu wozić, masz wszystko na oku obok.

> jakie modele popularnych osobówek to mają, oprocz multipli i Fr-v? (chociaz w tej FR-V to takie

> małe to środkowe siedzenie...)

Jak juz gdzies pisalem, dla mnie idealne rozwiazanie to jedno auto w rodzinie to kompaktowy hatchback + multivan:

Transporter-fuer-Superreiche--VW-Multivan-Business.jpg

Wiec bierz T5 i problem masz rozwiazany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A za jakiś czas przeczytamy wątek: "Samochody z czterema pełnymi siedzeniami z przodu" - bo mi się

> rodzinka powiększyła...

> A gdy już będzie dwójka dzieci, ale jednak pojadą bez mamusi, to kierowca powinien siedzieć na

> środku, by móc jednakowo na lewo i prawo opiekować się dziećmi...

Nie jestem koszykarzem ale te 182cm wzrostu mam. Fotel odsuwam na maxa do tyłu. Wtedy za mną dziecko nie może siedzieć bo nie ma miejsca na nóżki.

Dziecko ma fotelik z prawej strony.

I teraz - jeśli coś trzeba "przy dziecku" zrobić (a trzeba często) to albo:

- stajemy i się bawimy

- ja się odwracam albo sięgam po omacku prawą ręką

- żona musi się rozpiąć z pasów, odwrócić tyłem do kierunku jazdy, klęknąć na fotelu....

Pierwsza opcja bardzo uciążliwa, pozostałe bardzo niebezpieczne.

Jeśli miałbym 3 fotele z przodu i dziecko po środku to by była wygoda jak cholera.

P.S.

Są ludzie którzy planują ilość dzieci i nad tym panują więc może oszczędź sobie te smutne teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie bryki są szersze. nie zapominaj, że taka brykę trzeba też zaparkować.

> Taka Multipla jest szeroka i krótka - zupełnie nie nadaje się i na miasto i na wyjazdy z dużym

> bagażem.

> Mam 3 dzieci i rozważałem Multiplę ale odpadła w przedbiegach jako niepraktyczny samochód.

> Lepiej mieć dłuższy, ale węższy, a najlepiej mieć też drzwi przesuwne.

> Niestety drzwi przesuwne wiążą się z albo znacznie wyższą ceną ( Citroen C8, Peugeot 807) albo

> mniejszym komfortem jazdy (Kangoo, Berlingo)

> Najkorzystniej wyszła Xsara Picasso.

Bzdury piszesz o multipli, pewnie nigdy nawet nią nie jechałeś, a udzielasz rad w stylu niepraktyczna, nie na miasto itp. Miałem dwie Multiple, wiele rzeczy można im zarzucić, ale nie to, że się na miasto nie nadaje. Multipla to mega praktyczny samochód który parkuje się łatwiej niż 90 % osobówek. Widoczność w każdą stronę idealna, wymiary wcale nie takie złe (szerokość) , moja żonka uwielbiała nimi jeździć i nigdy przenigdy nie narzekała na parkowanie.

Byliśmy na urlopie w dwie rodziny 2+ 1 + bagaże na 2 tygodnie, swobodnie się spakowaliśmy , podróż była dość komfortowa.

Owszem bagażnik nie jest jakiś super wielki, ale jesli masz nawet 3 dzieci i planujesz wyjazd, wyjmujesz w ciągu 30 s środkowy fotel z tyłu i masz miejsce na dwie wielkie dodatkowe torby.

Uwielbiam takie komentarze jak Twoje, zawsze kojarzę je z tym samym - widziałem w necie lub w komisie, albo znajomy miał i widziałem, ale samochód jest do dupy bo jest i koniec.....

Tekst na końcu rozwala maksymalnie cytuję ,,najkorzystniej wypadła Xara Picasso'' - nie powiem, fajne wozidło, ale w którym miejscu xara jest praktyczniejsza lub większa od multipli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tylko, że płyta podłogowa multipli jest taka jak w marei (to samo zawieszenie, wahacze itp) która "podobno" jest normalna i nie za szeroka hehe.gifa nagle multipla szeroka się robi grinser006.gif

Owszem robi się z racji na pionowe "ściany" ale do parkowania to akurat nie ma znaczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja dodam tylko, że płyta podłogowa multipli jest taka jak w marei (to samo zawieszenie, wahacze

> itp) która "podobno" jest normalna i nie za szeroka a nagle multipla szeroka się robi

> Owszem robi się z racji na pionowe "ściany" ale do parkowania to akurat nie ma znaczenia

no troche pojechales, multipla ma 1871 mm a marea 1740 mm to jest 13cm roznicy, jest szersza od s-klasy mercedesa w220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdury piszesz o multipli, pewnie nigdy nawet nią nie jechałeś, a udzielasz rad w stylu

> niepraktyczna, nie na miasto itp. Miałem dwie Multiple, wiele rzeczy można im zarzucić, ale

> nie to, że się na miasto nie nadaje. Multipla to mega praktyczny samochód który parkuje się

> łatwiej niż 90 % osobówek. Widoczność w każdą stronę idealna, wymiary wcale nie takie złe

> (szerokość) , moja żonka uwielbiała nimi jeździć i nigdy przenigdy nie narzekała na

> parkowanie.

> Byliśmy na urlopie w dwie rodziny 2+ 1 + bagaże na 2 tygodnie, swobodnie się spakowaliśmy , podróż

> była dość komfortowa.

> Owszem bagażnik nie jest jakiś super wielki, ale jesli masz nawet 3 dzieci i planujesz wyjazd,

> wyjmujesz w ciągu 30 s środkowy fotel z tyłu i masz miejsce na dwie wielkie dodatkowe torby.

> Uwielbiam takie komentarze jak Twoje, zawsze kojarzę je z tym samym - widziałem w necie lub w

> komisie, albo znajomy miał i widziałem, ale samochód jest do dupy bo jest i koniec.....

> Tekst na końcu rozwala maksymalnie cytuję ,,najkorzystniej wypadła Xara Picasso'' - nie powiem,

> fajne wozidło, ale w którym miejscu xara jest praktyczniejsza lub większa od multipli ??

Brałem multiplę bardzo poważnie pod uwagę - tak poważnie, że aż pożyczyłem i przymierzyłem do swojego miejsca w garażu podziemnym.

Niestety - okazało się, że jest za szeroki i bardzo ciężko się wsiada - drzwi opierają się o ściany.

Za to xsara mieści się na styk - wszystkie drzwi da się otworzyć w sposób umożliwiający wsiadanie z fotelikami.

Na patent z wyjęciem jednego siedzenia na wyjazd nie wpadłem - rzeczywiście zwiększyło by to ten mikry bagażnik.

Czasami brakuje mi tego 6-tego siedzenia - moglibyśmy zabierać też nianię np na wizytę z dziećmi u lekarza. A teraz biedna kobieta musi jeździć pociągiem, gdy my jedziemy samochodem hehe.gif

Na pewno też jest wygodniej siedzieć - jednak szerokość to też zaleta.

Inne aspekty są takie, że xsarę można kupić 3 letnią i z bardzo różnym wyposażeniem, a multiple są znacznie starsze i ich jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no troche pojechales, multipla ma 1871 mm a marea 1740 mm to jest 13cm roznicy, jest szersza od

> s-klasy mercedesa w220

Faktycznie to spora różnica, nawet rozstaw kół jest różny i to mnie zdziwiło bo żyłem najwyraźniej w niewiedzy. W takim razie ciekaw jestem jakie są różnice marea/multipla w wahaczach, półosiach itp hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa M20 zlosnik.gif

> Czasami brakuje mi tego 6-tego siedzenia - moglibyśmy zabierać też nianię np na wizytę z dziećmi u

> lekarza. A teraz biedna kobieta musi jeździć pociągiem, gdy my > jedziemy samochodem

2 dzieci, 2 rodziców i jeszcze niania potrzebna na wizytę u lekarza ze szkrabami??? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są ludzie którzy planują ilość dzieci i nad tym panują więc może oszczędź sobie te smutne teksty.

Zluzuj gumkę, święta idą... Pozwolisz, że wyrażę swoje zdanie? Albo też nikt nie ma prawa do zdania innego, niż Twoje, o skarbnico mądrości wszelakich? blagam.gif No więc skoro już to sobie wyjaśniliśmy, to pozwól jeszcze, że swoje zdanie będę wyrażał na tyle ironicznie, na ile uznam za stosowne.

No cóż, jeśli dla Ciebie wzorcem rodziny jest 2+1, to OK - kup sobie auto 3-osobowe, bo na co Ci większe?

Dobra, miałem tego nie robić, ale trudno - zniżę się do poziomu, który reprezentujesz i napisze, że jesteś w wielkim błędzie, sądząc, że jeśli ktoś ma więcej, niż jedno dziecko, to już "nad tym nie panuje" - cokolwiek to znaczy.

Może wystarczy nie leżeć za sterami? I już wtedy dziecko jednak może siedzieć za kierowcą, a mama obok? Ja tak jeździłem i córki żyją i rosną zdrowo.

Co zrobisz przy więcej niż jednym dziecku? panic.gifooniee.gif

Bardzo podobają mi się teksty typu: ile tysięcy litrów musi mieć bagażnik, aby pojechać rodzinnie 2+2 lub 2+3 (ale to już są ci, co "nad tym nie panują" hehe.gifhahaha.gif), wyprawa do lekarza razem z nianią (chyba że to był żart?), zabieranie na wyprawę przewoźnego przewijaka, łóżeczka, wanienki i tryliona innych bzdetów... icon_eek.gifpad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź (odpowiedź) tylko upewniła mnie w przekonaniu, że bredzisz hehe.gif a w dodatku nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, cytujesz selektywnie przekręcając znaczenie itp. tak więc nie sil się na riposty bo przynoszą odwrotny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wahacze sa wspolne z... libra (ser 1743 mm)

Hmm, to ja już się ciut gubię z tymi wahaczami. Czemu zgłębiam temat? Bo budujemy uno integrale na bazie dedry i daliśmy najpierw wahacze z FC turbo i było tak szeroko, że za szeroko hehe.gif Zmieniliśmy na takie z 1.8 i po kilka cm węziej jest ale ja te "szerokie" wahacze włożyłem do swojej marei i pasują więc... coś tu ktoś nie do końca pisze prawdę spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, to ja już się ciut gubię z tymi wahaczami. Czemu zgłębiam temat? Bo budujemy uno integrale na

> bazie dedry i daliśmy najpierw wahacze z FC turbo i było tak szeroko, że za szeroko

> Zmieniliśmy na takie z 1.8 i po kilka cm węziej jest ale ja te "szerokie" wahacze włożyłem do

> swojej marei i pasują więc... coś tu ktoś nie do końca pisze prawdę

A to nie wiesz że Marea 2.0 ma dłuższe wahacze niż każda inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co zrobisz przy więcej niż jednym dziecku?

> Bardzo podobają mi się teksty typu: ile tysięcy litrów musi mieć bagażnik, aby pojechać rodzinnie

> 2+2 lub 2+3 (ale to już są ci, co "nad tym nie panują" ), wyprawa do lekarza razem z nianią

> (chyba że to był żart?), zabieranie na wyprawę przewoźnego przewijaka, łóżeczka, wanienki i

> tryliona innych bzdetów...

Tak się złożyło, że łapię się we wszystkie kryteria, bo moje drugie i trzecie dziecko to bliźniaki - więc są nie zaplanowane - miało być jedno, a są dwa.

To implikuje wszystkie inne rzeczy - konieczność brania niani do lekarza, jak się jedzie z trójką - bo małe jeszcze nie chodzą a starsze jest niewiele starsze i też w wózku jeździ. Przemieszczenie tej gromady wymaga sporych fizycznych sił (noszenie dwóch nosideł na dystansie pół kilometra dzielącego parking od przychodni jest dość wyczerpujące - a druga osoba pcha wózek z pierwszym dzieckiem. Nie da się nieść nosidła i drugą ręką pchać wózka, bo skręca ) i stąd konieczność brania niani ze sobą.

Wielki bagażnik to też konieczność - wiesz ile zajmuje sam wózek dla bliźniaków?

W każdym bądź razie teraz mam samochód, który od biedy nadaje się do przewożenia tego całego majdanu w sposób w miarę komfortowy i nadal można go zaparkować z minimalnie większym problemem, niż zwykłą osobówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Multiplę tłukli do 2010r zatem 2-letnią

Jakoś nie widać ich na rynku.

Jak szukałem samochodu, to najmłodsza multipla była z 2006 r i tylko kilka sztuk.

Xsar w wieku 3 lata i młodszych było multum.

Zajrzałem na allegro i jest JEDNA multipla z 2008 r i nic więcej.

Cytryn z 2008 i młodszych jest nadal kilka stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To implikuje wszystkie inne rzeczy - konieczność brania niani do lekarza, jak się jedzie z trójką -

> bo małe jeszcze nie chodzą a starsze jest niewiele starsze i też w wózku jeździ.

> Przemieszczenie tej gromady wymaga sporych fizycznych sił (noszenie dwóch nosideł na dystansie

> pół kilometra dzielącego parking od przychodni jest dość wyczerpujące - a druga osoba pcha

> wózek z pierwszym dzieckiem. Nie da się nieść nosidła i drugą ręką pchać wózka, bo skręca ) i

> stąd konieczność brania niani ze sobą.

> Wielki bagażnik to też konieczność - wiesz ile zajmuje sam wózek dla bliźniaków?

W tej wersji o której piszesz wystarczy 5 os auto kierowca, niańka i 3 dzieci

Wcześniej napisałeś

Quote:

Czasami brakuje mi tego 6-tego siedzenia - moglibyśmy zabierać też nianię np na wizytę z dziećmi u lekarza.


Wychodzi z tego, że aby udać się z 3 dzieci do lekarza wybiera się trójka dorosłych-czy aby to nie przesada? 270751858-jezyk.gif Oczywiście nie moja to sprawa i nie temat wątku, jednak jestem moooocno zdumiony taką koleją rzeczy yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi z tego, że aby udać się z 3 dzieci do lekarza wybiera się trójka dorosłych-czy aby to nie

> przesada? Oczywiście nie moja to sprawa i nie temat wątku, jednak jestem moooocno zdumiony

> taką koleją rzeczy

Teraz jak już jedno dziecko dobrze się samo przemieszcza i żona może dźwigać wystarczą dwie osoby, ale wcześniej, gdy były dwa nosidła + wózek - niemożliwością było przemieszczenie dzieci dwie osoby - nie da się pchać wózka z nosidłem w ręku a nieść dwa nosidła to też żadna przyjemność. Szczególnie, gdy żona była niedawno po cesarce i nosić ciężarów nie mogła.

Na pewno masz jakiś znajomych, którzy mają bliźniaki - zapytaj ich o to, czy jest ciężko. A ja mam dodatkowo jeszcze jedno, niewiele starsze dziecko, którym też trzeba się w między czasie zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz jak już jedno dziecko dobrze się samo przemieszcza i żona może dźwigać wystarczą dwie osoby,

> ale wcześniej, gdy były dwa nosidła + wózek - niemożliwością było przemieszczenie dzieci dwie

> osoby - nie da się pchać wózka z nosidłem w ręku a nieść dwa nosidła to też żadna przyjemność.

> Szczególnie, gdy żona była niedawno po cesarce i nosić ciężarów nie mogła.

> Na pewno masz jakiś znajomych, którzy mają bliźniaki - zapytaj ich o to, czy jest ciężko. A ja mam

> dodatkowo jeszcze jedno, niewiele starsze dziecko, którym też trzeba się w między czasie

> zająć.

Mam dwójkę swoich, mam znajomych co mają bliźniaki-łatwo nie jest, ale trochę inaczej rozwiązujemy z żoną takie problemy, z pewnością nie angażowałbym 3 dorosłych osób do trójki szkrabów, w jakim wieku by one nie były, bo jak będą miały po 5 lat to trzeba będzie podwoić siły, a jak będą miały 10-12 i pierwszy bunt to cała rodzina musiałaby się opiekować grinser006.gif Serio w szoku jestem, bo my nie mieliśmy problemu by np żona sama z 2 małych jechała 200km bo ja nie mogłem i to nie raz nie dwa, albo za granicę po 1300km z dwoma kurduplami z czego jedno 5 mieś. Wszystko kwestia organizacji wg mnie. Ale zostawmy już to.

Z takich aut rodzinnych jak ktoś potrzebuje sryliona litrów bagażnika (ja potrzebuje i lubię mieć duży kufer w aucie) to rzeczywiście T4-T5 są fajne, tylko dość drogie, coś z amerykana można jeszcze wziąć, tylko większość sprowadzona zza wody to była mielonka.

A z takich ciekawych rodzinnych osobówek 5 miejscowych to np Vaneo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.