Skocz do zawartości

Cruze czy Cee'd?


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie już byłem zdecydowany na Chevroleta, żona też jak ją znam nigdy nie była bardziej na coś napalona zlosnik.gif. Jadnak im dłużej czytam fora, opisy i porównania, tym bardziej mam wątpliwości. W grę może wchodzić jeszcze nowy Cee'd. Wiem, że to ja powinienem dokonac wyboru, ale może kto będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie? Cruze wersja LT, Cee'd M. Inne samochody i używki mnie nie interesują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie już byłem zdecydowany na Chevroleta, żona też jak ją znam nigdy nie była bardziej na coś

> napalona . Jadnak im dłużej czytam fora, opisy i porównania, tym bardziej mam wątpliwości. W

> grę może wchodzić jeszcze nowy Cee'd. Wiem, że to ja powinienem dokonac wyboru, ale może kto

> będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie? Cruze wersja LT, Cee'd M. Inne samochody i

> używki mnie nie interesują!

A jak z listą wyposażenia w obu autach? Są różnice?

Cruze LT od RM'13 jest naprawdę dobrze wyposażony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z listą wyposażenia w obu autach? Są różnice?

> Cruze LT od RM'13 jest naprawdę dobrze wyposażony

W zasadzie jest podobnie, metalik, klima manual, elektryczne szyby, trzyliterowe skróty podobnie, Ceed ma lepsze parametry, 6 biegów, dzienne, soczewki w mijania, jest lżejszy, szybszy, elastyczniejszy, lepiej wykonany i później zgnije zlosnik.gif. A Cruze po prostu bardziej mi się podoba i mam sentyment do Daewoo grinser006.gif. Serce chce Chevi, rozum Kie. Jutro jadę do Częstochowy po auto, salony są blisko siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie jest podobnie, metalik, klima manual, elektryczne szyby, trzyliterowe skróty podobnie,

Remis

> Ceed ma lepsze parametry, 6 biegów, dzienne, soczewki w mijania, jest lżejszy, szybszy,

> elastyczniejszy, lepiej wykonany i później zgnije .

Kia, tylko czemu późnie ma zgnić?

> A Cruze po prostu bardziej mi się podoba i

> mam sentyment do Daewoo .

No to Szewrolet

>Serce chce Chevi, rozum Kie. Jutro jadę do Częstochowy po auto,

> salony są blisko siebie...

Bierz co chcesz, bo potem będziesz niezadowolony jęczał że źle na AK doradzili. Auta na tyle podobne, że czego nie weźmiesz, będziesz zadowolony. IMO dla mnie rozstrzygające byłoby to, w czym wygodniej mi się siedzi i lepiej jeździ ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie jest podobnie, metalik, klima manual, elektryczne szyby, trzyliterowe skróty podobnie,

tempomat?

bluetooth?

czujniki parkowania?

> Ceed ma lepsze parametry, 6 biegów, dzienne, soczewki w mijania, jest lżejszy, szybszy,

> elastyczniejszy, lepiej wykonany i później zgnije . A Cruze po prostu bardziej mi się podoba i

> mam sentyment do Daewoo . Serce chce Chevi, rozum Kie. Jutro jadę do Częstochowy po auto,

> salony są blisko siebie...

Ale chevrolety nie gniją. zlosnik.gif

Ja kupiłem sercem Cruze LT. W poniedziałek odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie już byłem zdecydowany na Chevroleta, żona też jak ją znam nigdy nie była bardziej na coś

> napalona . Jadnak im dłużej czytam fora, opisy i porównania, tym bardziej mam wątpliwości. W

> grę może wchodzić jeszcze nowy Cee'd. Wiem, że to ja powinienem dokonac wyboru, ale może kto

> będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie? Cruze wersja LT, Cee'd M. Inne samochody i

> używki mnie nie interesują!

Kia będzie praktycznie bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie jest podobnie, metalik, klima manual, elektryczne szyby, trzyliterowe skróty podobnie,

> Ceed ma lepsze parametry, 6 biegów, dzienne, soczewki w mijania, jest lżejszy, szybszy,

> elastyczniejszy, lepiej wykonany i później zgnije . A Cruze po prostu bardziej mi się podoba i

> mam sentyment do Daewoo . Serce chce Chevi, rozum Kie. Jutro jadę do Częstochowy po auto,

> salony są blisko siebie...

Bierz Cruza, tylko weź z automatyczną klimą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie już byłem zdecydowany na Chevroleta, żona też jak ją znam nigdy nie była bardziej na coś

> napalona . Jadnak im dłużej czytam fora, opisy i porównania, tym bardziej mam wątpliwości. W

> grę może wchodzić jeszcze nowy Cee'd. Wiem, że to ja powinienem dokonac wyboru, ale może kto

> będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie? Cruze wersja LT, Cee'd M. Inne samochody i

> używki mnie nie interesują!

Ja bym z tych dwóch wziął Ceed'a. Bo Kia ma niezłe wyniki niezawodności + mój ojciec ma takiego już dłuższy czas i nic mu się nie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym z tych dwóch wziął Ceed'a. Bo Kia ma niezłe wyniki niezawodności + mój ojciec ma takiego już

> dłuższy czas i nic mu się nie psuje.

O wynikach niezawodności Chevroletów mógłbym coś powiedzieć. devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O wynikach niezawodności Chevroletów mógłbym coś powiedzieć.

Lanos z tej samej fabryki co Cruze bezawaryjnie przeżył 15 lat i dalej zostanie na dojechanie, za to 5-cio letnia Panda idzie do nowych panów hehe.gif. Teraz jak bym chciał rzucić monetą, to nie wiem kiedy bardziej bym się cieszył. Szlag by trafił sciana.gif

Do Ceeda są tanie opony w Biedronce, Cruze ma 205/16 facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O wynikach niezawodności Chevroletów mógłbym coś powiedzieć.

Do Chevroletów też nie mam zastrzeżeń osobiście, ale mam za mały "sample", dlatego wierzę bardziej firmom które robią takie badania niż moim własnym doświadczeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lanos z tej samej fabryki co Cruze bezawaryjnie przeżył 15 lat i dalej zostanie na dojechanie, za

> to 5-cio letnia Panda idzie do nowych panów . Teraz jak bym chciał rzucić monetą, to nie wiem

> kiedy bardziej bym się cieszył. Szlag by trafił

Jak pisałem wyżej - poczytaj warunki gwarancji Ceeda to Ci przejdzie zachwyt.

wink.gif

> Do Ceeda są tanie opony w Biedronce, Cruze ma 205/16

Eeee tam, takie jak do Epiki. Przecież nie są drogie a wyższy profil przydaje się na naszych dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tylko 20 tyś km ceedem, 2.0 Diesel . Autko fajne w miarę, może i tapicerka ponura ale w dotyku o wiele przyjemniejsza niż lanos- na pewno to docenisz zlosnik.gif. Klima była manualna ale dawała radę, bagażnik ustawny. Zawieszenie bez szału ale i bez tragedii. Jeden feler, że międzyczasie awaria skrzyni biegów, nagle znikły, potem się pojawiły i znów znikły- robota na gwarancji, winne było łożysko oporowe. Spalanie w mieście do 8 litrów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Chevroletów też nie mam zastrzeżeń osobiście, ale mam za mały "sample", dlatego wierzę bardziej

> firmom które robią takie badania niż moim własnym doświadczeniom.

Najgorszy w Chevroletach jest... serwis Opla. Jeśli oni nic nie zepsują to auto jest bezawaryjne.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem tylko 20 tyś km ceedem, 2.0 Diesel . Autko fajne w miarę, może i tapicerka ponura ale w

> dotyku o wiele przyjemniejsza niż lanos- na pewno to docenisz . Klima była manualna ale dawała

> radę, bagażnik ustawny. Zawieszenie bez szału ale i bez tragedii. Jeden feler, że międzyczasie

> awaria skrzyni biegów, nagle znikły, potem się pojawiły i znów znikły- robota na gwarancji,

> winne było łożysko oporowe. Spalanie w mieście do 8 litrów

tylko, że Ty piszesz o starym ceed'zie, a wątek jest o nowym grinser006.gif

btw. moim zdaniem ceed, cruze fajny ale czegoś mu brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorszy w Chevroletach jest... serwis Opla. Jeśli oni nic nie zepsują to auto jest bezawaryjne.

Jeżdzę obecnie Ceed'em a wcześniej trzy lata Astrą. Uwierz mi że serwis Opla jest znakomity w stosunku do tego w Kia tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sobie nie kupiłbym ani jednego, ani drugiego. Chevrolet to dla mnie taki tańszy Opel więc raczej w

> tą stronę bym szedł. Choć z drugiej strony czy nie da się kupić za podobną kwotę jakiegoś

> Megane/Fluence albo Octavii Tour?

Troche nie rozumiem twojego rozumowania, piszesz ze Chevy to tanszy Opel a nastepnei wspominasz Skode grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstydzilbym sie postawic tego cruza przed domem.

> Wolalbym cos z normalnych marek.

To co masz poza tym? Jak nie A8 albo S-klasę to możesz być co najwyżej śmieszny. zlosnik.gif Cruz bardzo fajny samochód. ok.gif Cee'd też jest okej, ale chyba wybrał bym Cruza HTB. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstydzilbym sie postawic tego cruza przed domem.

> Wolalbym cos z normalnych marek.

Mnie nie stać na normalne marki zlosnik.gif

Przez prawie 7 lat eksploatacji Lacetti wydałem na naprawy jakieś 500zł i dlatego od poniedziałku będę jeździł Cruze. Za takie samo auto ze znaczkiem Opla musiałbym zapłacić ponad 10 tys. zł więcej. Za Toyotę 20 tys. więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie nie stać na normalne marki

> Przez prawie 7 lat eksploatacji Lacetti wydałem na naprawy jakieś 500zł i dlatego od poniedziałku

> będę jeździł Cruze. Za takie samo auto ze znaczkiem Opla musiałbym zapłacić ponad 10 tys. zł

> więcej. Za Toyotę 20 tys. więcej.

A mnie stać. I Chevrolety wybieram z rozmysłem. hehe.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I powiedzcie mi ze to dobrze wyglada

Lepiej niż w Chevrolecie zlosnik.gif, dlatego jak wybiorę Cruze natychmiast zamówię na E-bay tuningowego grilla biglaugh.gif. Ten w Kia jest o.k. i nie wymaga wymiany. I znowu złapałem się na plusie dla Kia, a ciągle chcę Chevroleta facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.