Skocz do zawartości

Duże kombi dla rodziny 2+3


wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

> Duże kombi:

> - Audi A6

> - E klasa

> - Superb

> -inne jakie ?

> Sprawdzi się jako rodzinne auto ? Szczególnie chodzi o tylna kanapę 2 foteliki plus jedna dorosła

no z kombiaków to jeszcze bmw5

a nie lepiej jakiegoś multivana? Do tego właśnie zostały stworzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzi się jako rodzinne auto ? Szczególnie chodzi o tylna kanapę 2 foteliki plus jedna dorosła osoba.

Zdziwisz się, ale Daćka Logan MCV poradzi sobie z dwoma fotelikami oraz osoba dorosłą w II rzędzie siedzeń. Mój Mundek kombi sobie nie poradził.

Natomiast jeżeli rozważasz samochody o długości 4.8-5.0m (A6, Superb), to tej samej dlugości masz dorosłe MPVy. A 20-30cm krótsze są 7-os Tourany czy Verso. Warte rozważenia, moim skromnym zdaniem, bo będą bardziej funkcjonalne od typowych osobówek.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże kombi:

> - Audi A6

> - E klasa

> - Superb

> -inne jakie ?

> Sprawdzi się jako rodzinne auto ? Szczególnie chodzi o tylna kanapę 2 foteliki plus jedna dorosła

> osoba.

> Pzdr

Superb długi ale WĄSKI!! z tyłu będziesz miał gęsto-na krótkim odcinku da radę ale na ciut dłużej już lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże kombi:

> - Audi A6

> - E klasa

> - Superb

> -inne jakie ?

> Sprawdzi się jako rodzinne auto ? Szczególnie chodzi o tylna kanapę 2 foteliki plus jedna dorosła

> osoba.

> Pzdr

Napisz coś więcej z wymagań i budżetu bo teraz to możemy proponować zarówno Caddy Escalade jak i VW T5

u mnie sprawdza się Opel vectra kombi w konfiguracji jeden fotelik i 3 dorosłe osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowal bym w coś typu Picasso Scenic najlepiej w wersji Grand. Generalnie dla zestawu z tyłu 2dzieci + dorosły jest taki problem że dorosły powienin siedzieć na środku. I tu się robi problem bo w każdym z wymienionych aut był z tym problem (testowane) dopiero w A8 było jako tako. Sprawdzane było w Lagunie II, Omega B, Astra II (tu masakra), Audi A6 (2001). Najlepszym rozwiązaniem (najwygodniejszym na długiej trasie) jest posadzenie jednego dziecka z przodu i jednego z tyłu na środku. Wtedy jest wygodnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże kombi:

> - Audi A6

> - E klasa

> - Superb

> -inne jakie ?

> Sprawdzi się jako rodzinne auto ? Szczególnie chodzi o tylna kanapę 2 foteliki plus jedna dorosła

> osoba.

> Pzdr

Pasat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celowal bym w coś typu Picasso Scenic najlepiej w wersji Grand. Generalnie dla zestawu z tyłu

> 2dzieci + dorosły jest taki problem że dorosły powienin siedzieć na środku. I tu się robi

> problem bo w każdym z wymienionych aut był z tym problem (testowane) dopiero w A8 było jako

> tako. Sprawdzane było w Lagunie II, Omega B, Astra II (tu masakra), Audi A6 (2001). Najlepszym

> rozwiązaniem (najwygodniejszym na długiej trasie) jest posadzenie jednego dziecka z przodu i

> jednego z tyłu na środku. Wtedy jest wygodnie

W Galaxy nie mam tego problemu - mam 7 pełnowymiarowych foteli. W II rzędzie mam 2 foteliki przy drzwiach, a po środku pełnowymiarowy wolny fotel dla dorosłej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże kombi:

> - Audi A6

> - E klasa

> - Superb

> -inne jakie ?

> Sprawdzi się jako rodzinne auto ? Szczególnie chodzi o tylna kanapę 2 foteliki plus jedna dorosła

> osoba.

> Pzdr

zwykłe kombi nie sprawdzi się dla osoby siedzącej na środku (bo zakładam, że na srodku siedzi dorosły?).

potrzeubjesz czegoś z osobnymi fotelami - tak jak pisali inni - vany... kombiaki mają srodkowe miejsce przewaznie z podłokietnikiem na plecach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vany są pierwsze w kolejności rozpatrywane: 807, Espace, S-Max, ewentualnie Touran.

> Ale mam jeszcze takie przemyślenie o kombi. Budzet 60 000 benzyna.

Vany będą bardziej funkcjonalne. Zwróć tylko uwagę, że na liście powyżej masz minivany z dwóch różnych "półek" - Touran jest istotnie mniejszy od reszty wymienionych.

Z dużych minivanów masz: 807, C8, Espace, S-max, Galaxy, Sharan, Alhambra, Carnival, Previa, T5 oraz amerykańskie Sienna i Oddysey.

Z mniejszych masz: Tourana, Verso, C-maxa, Scenica, C4 picasso, Mazdę 5.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz coś więcej z wymagań i budżetu bo teraz to możemy proponować zarówno Caddy Escalade jak i VW

> T5

> u mnie sprawdza się Opel vectra kombi w konfiguracji jeden fotelik i 3 dorosłe osoby

Vectra jest tyciu szersza w srodku od Superba, ale bez szalu - w obu jest ciasno, jesli miedzy dwa foteliki wsadzic doroslego oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vany są pierwsze w kolejności rozpatrywane: 807, Espace, S-Max, ewentualnie Touran.

> Ale mam jeszcze takie przemyślenie o kombi. Budzet 60 000 benzyna.

Ale rozstrzał... 807 to prawdziwy van, powiedzmy, że espace też chociaż wg mnie jest odrobinę mniejszy , natomiast s-max to typowy przedłużony segment C + nie mówiąc już o np. Zafirze. Poza tym podałeś jako przykłady w pierwszym poscie typowe kombi segmentu wyższej średniej klasy czyli E a padają tutaj propozycje klasy średniej niższej D. Trochę przydałoby się to uporządkować - będzie Ci łatwiej w ten sposób wybrać porządkując wg wielkości - bo po co Grand Voyagera albo 807 mieszać z Zafirą albo Scenikiem albo Audi A6 z C5, Laguną czy Vectrą.

Przy okazji jeżeli mogę wtrącić swoje 3 groszę, to jeżeli może być segment D to jeżeli chodzi o praktyczne własności, wygodę i jeżeli nie chcesz kupować czegoś co będzie przerostem formy nad treścią, to 2 letnia Croma jest idealna. Widzę jednak, że preferujesz produkty okupanta 270751858-jezyk.gif jeżeli tak jest i patrzysz głównie na znaczek to potraktuj to jako niewinne wtrącenie wyznawcy makaronu smile.gif . Pomyśl też czy planujesz poszerzać jeszcze rodzinę bo niedługo faktycznie 7 osobowy van będzie jedyną opcją i warto się wtedy skupić faktycznie na przedstawicielach tego segmentu smile.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO tylko S-max auto wręcz stworzone do takiego układu rodzinki

To jest naprawdę zacna propozycja. Wybrać tylko właściwy silnik i drive.gif

Z tańszych wariantów można rozważyć C4 Picasso (Grand) albo Touran

AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale rozstrzał... 807 to prawdziwy van, powiedzmy, że espace też chociaż wg mnie jest odrobinę

> mniejszy , natomiast s-max to typowy przedłużony segment C + nie mówiąc już o np. Zafirze.

S-max to wielki van na bazie mondeo. C max to segment C. tak samo ma się to do espace vs scenic.

>Trochę przydałoby się to

> uporządkować - będzie Ci łatwiej w ten sposób wybrać porządkując wg wielkości - bo po co Grand

> Voyagera albo 807 mieszać z Zafirą albo Scenikiem albo Audi A6 z C5, Laguną czy Vectrą.

> Przy okazji jeżeli mogę wtrącić swoje 3 groszę, to jeżeli może być segment D to jeżeli chodzi o

> praktyczne własności, wygodę i jeżeli nie chcesz kupować czegoś co będzie przerostem formy nad

> treścią, to 2 letnia Croma jest idealna. Widzę jednak, że preferujesz produkty okupanta

> jeżeli tak jest i patrzysz głównie na znaczek to potraktuj to jako niewinne wtrącenie wyznawcy

> makaronu . Pomyśl też czy planujesz poszerzać jeszcze rodzinę bo niedługo faktycznie 7

> osobowy van będzie jedyną opcją i warto się wtedy skupić faktycznie na przedstawicielach tego

> segmentu .

no wlasnie - późno cos sie croma pojawiła smile.gif to auto idealne dla każdego wątku i kryteriów zapytania - fenomen AK wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vany są pierwsze w kolejności rozpatrywane: 807, Espace, S-Max, ewentualnie Touran.

> Ale mam jeszcze takie przemyślenie o kombi. Budzet 60 000 benzyna.

A może Chrysler Grand Voyager zlosnik.gif

Jest wygodny dużo mieści

Na każdym miejscu z tyłu można zainstalować fotelik. No i pasażer z tyłu może w miarę komfortowo siedzić pomiędzy fotelikami.No i w razie czego szybko na przód przejść bez konieczności zatrzymywania się ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - w obu jest ciasno, jesli miedzy dwa

> foteliki wsadzic doroslego

zależy czy między foteliki wstawiać statystyczną Polkę czy statystyczną Brytyjkę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie teściowa zawsze z tyłu z Juniorem jeździ i sobie chwali

> żonka siedzi pod ręką

TO u brata po ostatniej wycieczce na Podlasie, postanowiła, że już więcej ztyłu nie jeździ, bo jednak za ciasno hehe.gif

Dotychczas raptem pare kilosów tak przejeżdżała.

Za to jak się bierze GV to już jak królowa na tronie siedzi a dzieci obok niej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TO u brata po ostatniej wycieczce na Podlasie, postanowiła, że już więcej ztyłu nie jeździ, bo

> jednak za ciasno

> Dotychczas raptem pare kilosów tak przejeżdżała.

> Za to jak się bierze GV to już jak królowa na tronie siedzi a dzieci obok niej

Tyle, żeby to sięopłacało to GV lepiej żeby było w diesel'u ok.gif

zchipować i bardzo dobre i wygodne toczydło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsadzam czasem moja zone - 50kg przy 167cm wzrostu .

Mam czwórkę dzieci. Moja żona NIGDY nie jeździła z nimi na tylnych siedzeniach. Zawsze udawało się "obsłużyć" dzieci z przedniego siedzenia. Grunt to nie dać sobie wejść dzieciorom na głowę.

Jeżdżę 7-os minivanem z układem siedzeń 2+3+2. Środkowe siedzenie w II rzędzie jest wykorzystywane wyłącznie jako składzik ubrań. Żona jeździ z przodu na fotelu pasażera lub kierowcy.

Aha, jeśli chodzi o minivany to polecam gorąco tylne odsuwane drzwi. Ten ficzer jest na prawdę ekstra, szczególnie gdy się ma małe dzieci oraz parkuje w ciasnych miejscach parkingowych.

Jestem fanem Fordów, ale właśnie z powodu tylnych drzwi raczej nie kupię S-maxa czy Galaxy.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam czwórkę dzieci. Moja żona NIGDY nie jeździła z nimi na tylnych siedzeniach. Zawsze udawało się

> "obsłużyć" dzieci z przedniego siedzenia. Grunt to nie dać sobie wejść dzieciorom na głowę.

> Jeżdżę 7-os minivanem z układem siedzeń 2+3+2. Środkowe siedzenie w II rzędzie jest wykorzystywane

> wyłącznie jako składzik ubrań. Żona jeździ z przodu na fotelu pasażera lub kierowcy.

Troszke sobie dopowiedziales hehe.gif.

Czasem zona jezdzi z tylu gdy mamy jakis gosci. Jako, ze zonka drobna kobitka duzo latwiej jej idzie wciskanie sie miedzy foteliki niz np. mojej mamie zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże kombi:

> - Audi A6

> - E klasa

> - Superb

> -inne jakie ?

> Sprawdzi się jako rodzinne auto ? Szczególnie chodzi o tylna kanapę 2 foteliki plus jedna dorosła

> osoba.

Sąsiadka z przeciwka ma Superba i też myślałem, że jest on szerszy w środku ale wg mnie da ona radę dla 3 osób bez fotelików. Będzie męka hmm.gif

Chociaż moja szczupła żona wciskała się między 2 foteliki nawet w Bravo 2 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vany są pierwsze w kolejności rozpatrywane: 807, Espace, S-Max, ewentualnie Touran.

> Ale mam jeszcze takie przemyślenie o kombi. Budzet 60 000 benzyna.

nie wyłapałem czy ktoś Ci tu polecał ... może zerknij w kierunku aut typu berlingo - są nawet wersje 7 osobowe i kazdy z nich ma osobne fotele + przesuwane drzwi tylne

nie są tak duże jak vany ale są wieksze od kombiaków ...

za 60 tys to moze nawet wyjdzie (wg otomoto) bardzo świeży egzemplarz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.