Skocz do zawartości

"Wybuch" tylnej szyby


POGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

auto mojej żony (Seat Ibiza) po raz n-ty mnie zaskoczyło.

Jedziemy sobie, padał drobny śnieg a tu nagle głośny huk. co się dzieje? patrze w lusterko a tu tylna szyba w klapie popękana. Dziwna sprawa.

Hipoteza 1:

chwile wcześniej wyłączyłem ogrzewanie szyby, może jakieś zwarcie?

Hipoteza 2:

korozja, chociaż jak teraz patrzyłem to jest owszem ale nie na tyle żeby spowodowało to takie naprężenia.

Hipoteza 3:

woda gdzieś weszła, przymarzło i tak się stało

Ps. nie jechałem w dziurę i nic w szybę nie uderzyło.

Może macie jakieś pomysły/doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> auto mojej żony (Seat Ibiza) po raz n-ty mnie zaskoczyło.

> Jedziemy sobie, padał drobny śnieg a tu nagle głośny huk. co się dzieje? patrze w lusterko a tu

> tylna szyba w klapie popękana. Dziwna sprawa.

> Hipoteza 1:

> chwile wcześniej wyłączyłem ogrzewanie szyby, może jakieś zwarcie?

> Hipoteza 2:

> korozja, chociaż jak teraz patrzyłem to jest owszem ale nie na tyle żeby spowodowało to takie

> naprężenia.

> Hipoteza 3:

> woda gdzieś weszła, przymarzło i tak się stało

> Ps. nie jechałem w dziurę i nic w szybę nie uderzyło.

> Może macie jakieś pomysły/doświadczenia?

ptak + kamień?

mi na swiatłach pare lat temu, gawron postanowił rozbić o klapę z tyłu (czasy Audi A4) orzecha włoskiego (lub co tam miał w dziobie). jak wylądował i walnął, to nie mialem pojecia co sie dzieje... na szczescie zdarzylem go zobaczyc zanim odleciał. zostawił oczywiście wgniotkę jak po gradobiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hipoteza 4:

> zdarza się.

> Moim rodzicom w Nexii tak pękła.

> Mimo że akurat okolice tylnej szyby były bez korozji...

> Ruszyli z miejsca i bum. Po szybie.

No masz... Moim rodzicom też parę lat temu dokładnie w Nexii. Tylko że tata wcześniej włączył ogrzewanie. Ruszył i buuumm. Szyba rozsypała się w drobny mak... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie....

W Mazdzie 3 stojacej w cieplym garazu tylna szyba "wybuchla" sama z siebie - korozji brak

Xsara stojaca w lato na sloncu - szyba przednia pekla - korozji brak

w obu przypadkach nie bylo zadnych czynnikow zewnetrzych typu ptaszek, kamien itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No masz... Moim rodzicom też parę lat temu dokładnie w Nexii. Tylko że tata wcześniej włączył

> ogrzewanie. Ruszył i buuumm. Szyba rozsypała się w drobny mak...

Moim szyba rozsypała się w garażu, po odpaleniu auta i ruszeniu z miejsca.

Wokół szyby brak korozji, za to progi i nadkola z tyłu mulher.giffood.gif

Więc pośrednio mogła to być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swojego czasu też mi pękła szyba tylna w ibizie tak "od siebie". Powiedziałbym jak pozostali,

> zdarza się.

Mojemu bratu też kiedyś w zimie w Ibizie pękła szyba sama z siebie. Tylko to była ibiza 6k po lifcie 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tyg temu, jedziemy kolegi A4 B6 w kombi, nagle BUUM my panic.gif, a tu dziura w tylnej szybie wielkości pięści.

2 tyg wcześniej ją wymieniał po stłuczce-szybę razem z klapą, klapa zakupiona ze szrotu, wg mnie mogła gdzieś dostać jak stała i była osłabiona, a jak poszła w rusz-stało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 tyg temu, jedziemy kolegi A4 B6 w kombi, nagle BUUM my , a tu dziura w tylnej szybie wielkości

> pięści.

> 2 tyg wcześniej ją wymieniał po stłuczce-szybę razem z klapą, klapa zakupiona ze szrotu, wg mnie

> mogła gdzieś dostać jak stała i była osłabiona,

Pytanie-czy szyba hartowana (a taka tam była) może być osłabiona? Moim zdaniem-nie, więc tutaj bym się przyczyny nie dopatrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korzystałem. Działa

Sprawa wygląda tak, że w maju zeszłego roku korzystałem z naprawy PZU, nową umowę zawarłem w czerwcu i teraz PZU chce 30% wkładu własnego za naprawę z uwagi że to jest w ciągu roku druga naprawa. Tyle że jak najpierw (tzn. teraz po uszkodzeniu tylnej szyby) dzwoniłem na infolinie to powiedziano mi, że naprawa jest na nową umowę więc nie płacę nic.

Sami nie wiedzą jak jest, a teraz po naprawie nękają mnie telefonami że mam płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.