Skocz do zawartości

Od jakiego auta moze byc ta lampa ?


mDziubek

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak się dziś zastanawiałem patrząc na lampy aut na mieście, że 28cm szerokości to jest cholernie

> wielka lampa!! a może ten kawałek trzeba ustawić pionowo i szukać w jakiś dostawczakach?

Tylko, że na pionowe ustawienie to wygięcie jest nie na tej krawędzi, według mnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam w klubie. Jak opętany patrzę na tylne światła samochodów na mieście. Dzisiaj rano miałem

> nawet przebłysk, że to może być A8 takie, albo takie, ale jednak nie

Bo w pierwszej chwili wygląda na jakieś Audi, ale to niestety nie takie proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lampa ta pochodzi z tylnej klapy ( świadczy o tym bardzo mały promień zagięcia lampy ) więc trzeba szukać w autach z dwuczęściowymi lampami i z klapą. Do tego biała całkowicie przezroczyste szkło lampy cofania świadczy że auto jest w miarę nowe, nie starsze niż 2007- rok

A to moja fantazja hehe.gif

286748779-lampa.JPG

post-15502-14352519469086_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że lampa ta pochodzi z tylnej klapy ( świadczy o tym bardzo mały promień zagięcia

> lampy ) więc trzeba szukać w autach z dwuczęściowymi lampami i z klapą

> A to moja fantazja

o tym już było, z tym że nie wiem czy lewy dolny róg i dalej krawędź nie są ułamane

i ten skos może być nawet w drugą stronę czyli nie tak "/" , a tak "|" lub nawet lekko "\"

w każdym razie zagadka niezła cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to moja fantazja

Dobra robota z tą rekonstrukcją, ale mam uwagę.

Poprowadziłeś pod złym kątem, sugerując się tym , że w specyficzny półokrągły sposób się odłamało.

Spójrz dobrze na odcienie krawędzi oraz na rewers elementu dołączony do postu pierwotnego.

Moim zdaniem kąt powinien być tak jak wklejam poniżej - niekoniecznie aż tak, ale w taką stronę:

286748816-rere-lampa.JPG

post-133807-14352519469765_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam w klubie. Jak opętany patrzę na tylne światła samochodów na mieście. Dzisiaj rano miałem

> nawet przebłysk, że to może być A8 takie, albo takie, ale jednak nie

Trzeci dzień siedzę w robocie i przeglądam lampy w necie sciana.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra robota z tą rekonstrukcją, ale mam uwagę.

> Poprowadziłeś pod złym kątem, sugerując się tym , że w specyficzny półokrągły sposób się odłamało.

> Spójrz dobrze na odcienie krawędzi oraz na rewers elementu dołączony do postu pierwotnego.

> Moim zdaniem kąt powinien być tak jak wklejam poniżej - niekoniecznie aż tak, ale w taką stronę:

Raczej nie bo linia idzie prosto - uszczelki ( zdjęcie z odwróconą lampą... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra robota z tą rekonstrukcją, ale mam uwagę.

> Poprowadziłeś pod złym kątem, sugerując się tym , że w specyficzny półokrągły sposób się odłamało.

> Spójrz dobrze na odcienie krawędzi oraz na rewers elementu dołączony do postu pierwotnego.

> Moim zdaniem kąt powinien być tak jak wklejam poniżej - niekoniecznie aż tak, ale w taką stronę:

To jeszcze podpowiem, ze wg mnie górna czerwona część szkła powinna mieć taką samą szerokość co dolna i powinno być zaokrąglenie na górnym lewym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam prosbe, moze sie komus skojarzy od jakiego auta jest ten kawalek lampy.

> Gostek udezyl w auto kolegi i zostalo po nim tylko to szkielko.

Wygląda jak któreś Volvo np. V40 itp. y początku wieku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że lampa ta pochodzi z tylnej klapy ( świadczy o tym bardzo mały promień zagięcia

> lampy ) więc trzeba szukać w autach z dwuczęściowymi lampami i z klapą. Do tego biała

> całkowicie przezroczyste szkło lampy cofania świadczy że auto jest w miarę nowe, nie starsze

> niż 2007- rok

> A to moja fantazja

Skoda Rapid hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda jak któreś Volvo np. V40 itp. y początku wieku.

> Pozdrawiam.

A może:

Volvo.v70-silver.back-by.ranger.JPG

V40 po liftingu?

EDIT: Już było... ale sama blenda wyglądała inaczej niż cały tył 270751858-jezyk.gif I z tego, co widzę lampa nie jest gładka, a to białe jest "wklęsłe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja powiedziała mi żebym się nie oglądał na ulicy za a gdy jej powiedziałem że szukam lamp bo

> na forum jest zagadka to spytala czy się dobrze czuje..

No i miała rację! Przecież żadna, powtarzam żadna kobieta by takiej rzeczy nie robiła, a poza tym przecież wszystkie lampy są takie same. 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się dziś zastanawiałem patrząc na lampy aut na mieście, że 28cm szerokości to jest cholernie

> wielka lampa!! a może ten kawałek trzeba ustawić pionowo i szukać w jakiś dostawczakach?

tez mi tp przyszlo do glowy, ale nic nie znalazlem crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie bo linia idzie prosto - uszczelki ( zdjęcie z odwróconą lampą... )

No tak patrząc po uszczelkach to linia powinna być równoległa do przeciwległej.

Odblask jest spory. Przyczepa chyba odpada bo raczej (nie wiem czy w Szwajcarii także) odblak byłby trójkątny.

Vany i dostawczaki zazwyczaj mają światła długie ale wąskie, żeby nie zabierać powierzchni drzwi załadunkowych.

Być może to mniejszy lub większy autobus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak patrząc po uszczelkach to linia powinna być równoległa do przeciwległej.

> Odblask jest spory. Przyczepa chyba odpada bo raczej (nie wiem czy w Szwajcarii także) odblak byłby

> trójkątny.

> Vany i dostawczaki zazwyczaj mają światła długie ale wąskie, żeby nie zabierać powierzchni drzwi

> załadunkowych.

> Być może to mniejszy lub większy autobus?

Martwi mnie to białe szkło.... jest przezroczyste więc albo to co było za nim odpadło albo jest to jakaś nowa lampa lub co gorsza "tiuningowana" a takiej to na pewno nie znajdziemy

Zaczyna mnie to wciągać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Martwi mnie to białe szkło.... jest przezroczyste więc albo to co było za nim odpadło albo jest to

> jakaś nowa lampa lub co gorsza "tiuningowana" a takiej to na pewno nie znajdziemy

> Zaczyna mnie to wciągać

Wszystkie lampy jakie widzę mają jakieś prążki albo inne rozpraszacze na tym białym. Tu jest czyściutkie... biorę się za robotę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie lampy jakie widzę mają jakieś prążki albo inne rozpraszacze na tym białym. Tu jest

> czyściutkie... biorę się za robotę

Niektóre mają taką jakby szybę "zewnętrzną" bez żadnych ryfli, barwioną a miejscami niebarwioną, a pod spodem jakby lampa właściwa.

Przykładowo nissan almera:

nissan-almera-n16-h-b-od-2001-lampa-lewa.jpg

W kloszu, który żyć nie daje kącikowiczom wg mnie białe odpowiada za światło cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektóre mają taką jakby szybę "zewnętrzną" bez żadnych ryfli, barwioną a miejscami niebarwioną, a

> pod spodem jakby lampa właściwa.

> Przykładowo nissan almera:

> W kloszu, który żyć nie daje kącikowiczom wg mnie białe odpowiada za światło cofania.

To daje nam z miliard kombinacji. Do tego wzrost stłuczek spowodowanych rozglądaniem się przez Akowiczów i spadek PKB zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To daje nam z miliard kombinacji. Do tego wzrost stłuczek spowodowanych rozglądaniem się przez

> Akowiczów i spadek PKB

Cel uświęca środki .... ja szukam klap z lampami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczyna mnie to wciągać

Ja piernicze. Dawno nie mialem tak dobrej zagadki. Dobrze ze w robocie mnie nikt z czasu nie rozlicza bo uczciwie nalezy mie sie BAN za dzisiejszy dzien w robocie. Ta lampa mi spokoju nie daje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja piernicze. Dawno nie mialem tak dobrej zagadki. Dobrze ze w robocie mnie nikt z czasu nie

> rozlicza bo uczciwie nalezy mie sie BAN za dzisiejszy dzien w robocie. Ta lampa mi spokoju nie

> daje!

Nie Tobie jednemu hehe.gif

Niech ktoś w końcu poda rozwiązanie, bo idzie sfiksować rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie Tobie jednemu

> Niech ktoś w końcu poda rozwiązanie, bo idzie sfiksować

Nawet za wielka woda szukalem. Ksztaltologicznie najbardziej bym kojarzyl to z jakims Suzuki, starsza Mazda albo Nissanem. Jakims 100NX?

Kluczem wydaje sie byc to zaokraglenie jesli dotyczy ono klapy to nomwlasnie albomklapa jest krotka i wysoko zakonczona albo jest jakos inaczej np. klapa zachodzi ponizej swiatel niejako je otulajac.

Nic to dzisiaj znowu 200 mil przede mna i znowu bede sie obsesyjnie rozgladal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a takie coś ??

NIe takie. Oczywiście tez uważam, że to z blendy na klapie ale ta poszukiwana jest mocno nietypowa

Blendowe klosze są zazwyczaj zaokrąglone z jednej strony - takiej szukamy.

Ale unikalne jest to, ze białe światło jest oddalone od linii "kanciastej" a zbliżone do linii "zaokrąglonej"

Mocno nietypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba odblask ma byc waski a nie taki szeroki.

Może i tak ale przyznam że juz mie to wku***a zlosnik.gif

Wczoraj jak debil ogladałem wszystkiesamochody jadąc do domu a żona jak zajrzała mi wieczorem przez ramie do kompa to pytała w co znów zawadziłem że lamp szukam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.