Skocz do zawartości

Kupno tego samego auta raz jeszcze....


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzmy, ze mamy autozlosnik.gif - zrobi swoje - 130kkm i pojdzie30.GIF....

Kupujemy nowe001.gif[...] I szukamy, szukamy, i nic nie mozemy znalesc - idziemy i kuoujemy ta sama marke i model jaki sprzedalismyzlosnik.gif

Ma sens?niewiem.gif?

Za i przeciwniewiem.gif?

Czy lepiej poczekac rok i kupic nowa generacje tego samego modelumamba.gif[...]

2014_TOYOTA_Highlander_teaser.jpg

Przerabial ktos tak, ze sprzedal i kupil to samozlosnik.gifniewiem.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy lepiej poczekac rok i kupic nowa generacje tego samego modelu[...]

Popieram to rozwiązanie. Tak jak nigdy bym się drugi raz z tą samą kobietą nie ożenił (choć na żonę nie narzekam), tak drugi raz bym tego samego samochodu nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram to rozwiązanie. Tak jak nigdy bym się drugi raz z tą samą kobietą nie ożenił (choć na żonę

> nie narzekam), tak drugi raz bym tego samego samochodu nie kupił.

zlosnik.gif mam jej powiedziecwink.gif?

Problem taki, ze nie widze niczego, co "tick all the boxes"

Czasu mam jeszcze sporo, ale nigdy nie chce juz widziec aut Made in Europepanic.gif

mulher.gif zdecydowana jest na RAV4, ale ten 4 cykindrowy silnikfacepalm%5B1%5D.gif....

Z drugiej strony, jak narazie nic nie moze pokonac wygody 300! Ale jakby nie bylo za Toyota:

- awaryjnosc,

- tani do bolu service $1,020 za 3 lata/60k km

- 6 lat/200k km gwarancji od zderzska do zderzaka...

Za 300:

-Polaczenie skrzyni i silnikafood.gif nie ma nic lepszego,

- 6 cylindrow,

-service za 3 lata 60kkm to dokladnie za 62k km $1,996

Wiec pozostaje wiesz cozlosnik.gif, premiers na NY Motor show

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem ze sie juz nauczyłeś po BMW

Nauczylem sie, ze wszelkie EU g.. Nalezy trzymac sie z daleka...zlosnik.gif

ze pewnych marek sie nie kupuje choćby nawet cena była

> atrakcyjna

Akurat to u BMW nie istniejemamba.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nauczylem sie, ze wszelkie EU g.. Nalezy trzymac sie z daleka...

> ze pewnych marek sie nie kupuje choćby nawet cena była

> Akurat to u BMW nie istnieje

Chrysler i jego wyroby to coś, przy czym BMW to szczyt niezawodnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram to rozwiązanie. Tak jak nigdy bym się drugi raz z tą samą kobietą nie ożenił (choć na żonę

> nie narzekam), tak drugi raz bym tego samego samochodu nie kupił.

W pelni popieram.

Ja kiedys tak zrobilem. Jezdzilem autem 2 lata, opatrzylo mi sie i nadarzyla sie okazja zakupic inny, niby lepiej wyposazony, ladniej zrobiony (przerabiany przez kolege z AK) ale wytrzymalem tylko rok i zmienilem. No nie da sie. Brak tej swiezosci, takiego novum zeby cieszylo na dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Przerabial ktos tak, ze sprzedal i kupil to samo?

Ja kupiłem ten sam model, ale w innej wersji wyposażenia (z wersji zaślepka na pełną opcję dostępną w tym modelu), silnika (z 1,4 na 1,6) i nadwozia (z sedan na hatchback). Był tylko delikatny lifting (z wersji Lanosa T-100 na T-150). Starym jeździłem 3 lata, a obecnym jeżdżę już ok 3,5 roku (stary rocznik 2000, a drugi 2001). Oczywiście oba kupione jako używane. Z perspektywy czasu zmiana nie miała sensu. Zmieniłem głównie ze względu na osiągi, ale te nadal nie są wystarczające. Teraz jakbym mógł cofnąć czas nie dokonałbym jej tylko jeździł starym (nie psuł się więc można było pojeździć). Jednak w przypadku rozbicia obecnego nie wahałbym się, żeby kupić nawet trzeciego Lanosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy, ze mamy auto - zrobi swoje - 130kkm i pojdzie....

> Kupujemy nowe[...] I szukamy, szukamy, i nic nie mozemy znalesc - idziemy i kuoujemy ta sama marke

> i model jaki sprzedalismy

> Ma sens??

> Za i przeciw?

Dużo zależy jak długo było robione te 130kkm.

Ja po 20kkm mam mozliwość zamiany obecnego samochodu na taki sam ale mocniejszy, co najprawdopodobniej uczynię grinser006.gif

Ale samochód mam od 1,5 roku wiec nie zdążył sie opatrzeć, generacjębęda jeszcze z 7 lat tłukli, wiec tym bym sie nie przejmował grinser006.gif

Dochodzi kwestia, że mi sie ten samochód najzwyczajniej w świecie podoba 893goodvibes.gif, nie widzę aż tak konkurencji dla niego.

> Czy lepiej poczekac rok i kupic nowa generacje tego samego modelu[...]

Jeśli za rok by miał wyjść nowy model, to bym poczekał tak do 2 miesięcy przed premierą nowej generacji i wtedy pogonił starego, a potem kupił nowego. ok.gif

Choć niesie to za sobą niebezpieczeństwo, tego,ze nie zawsze następca jest lepszy od obecnego modelu alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na kąciku Stilo byli chyba tacy

Na kąciku Punto też wink.gif

w 99r Punto 1 z 99r, w 2005r Punto 2fl z 2005r, w 2007r r Punto 2 z 2000r i P1 Sporting z 98r, w 2008r Panda z 2004r, w 2012 Stilo z 2002r

> freeco

001.gif

PeeS. Następny też pewnie będzie produkt z grupy Fiata swiety.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy, ze mamy auto - zrobi swoje - 130kkm i pojdzie....

> Kupujemy nowe[...] I szukamy, szukamy, i nic nie mozemy znalesc - idziemy i kuoujemy ta sama marke

> i model jaki sprzedalismy

> Ma sens??

> Za i przeciw?

> Czy lepiej poczekac rok i kupic nowa generacje tego samego modelu[...]

> Przerabial ktos tak, ze sprzedal i kupil to samo?

Nowy model może cierpieć na różne bolączki wieku dziecięcego. Stary model juz jest pewnie dopracowany, ale mimo wszystko wolałbym chyba poczekac i kupić nowszy model bo zmieniac na ten sam to raczej mała radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram to rozwiązanie. Tak jak nigdy bym się drugi raz z tą samą kobietą nie ożenił (choć na żonę

> nie narzekam), tak drugi raz bym tego samego samochodu nie kupił.

Hehe- mam takie same zdanie ok.gif. Lepiej poczekać i wybrać coś nowszego. Ja zmieniłem auto tylko dlatego, bo mi się zwyczajnie znudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy, ze mamy auto - zrobi swoje - 130kkm i pojdzie....

> Kupujemy nowe[...] I szukamy, szukamy, i nic nie mozemy znalesc - idziemy i kuoujemy ta sama marke

> i model jaki sprzedalismy

Tak ja przerabiałem wink.gif.

Kiedyś to było dla mnie nie pojęte .. po co ? Skoro auto sie nudzi a auta / technika się zmienia. Jednak podczas 5 letniej eksploatacji swojego auta jeździłem wieloma autami o podobnej klasie, parametrach i jakoś niestety nie znalazłem takiego, co by godnie zastąpiło Outbacka.

Wybór miałem o tyle prostszy, że mogłem kupić auto nowe klasy D na firmę.

Także po 5 latach udanej "współpracy" z Subaru - pozostałem wierny marce oraz modelowi. Jedynie kupiłem ten sam model po FL i większym silnikiem, lepszym wyposażeniem wink.gif

Z obserwacji forum widzę, zresztą, że wiele osób co kupiło Subaru następne auto kupuje także z pod znaku plejad.

> Ma sens??

> Za i przeciw?

za - na pewno to że znamy auto, wiemy jak się zachowuje. U mnie dodatkowy plus to bardzo dobry i zaufany serwis, ktróry "opiekuje" się autem. Plusem są też przewidywalne wydatki - w końcu znamy już te auto wink.gif

do tego dochodzą pierdoły, jak akcesoria, które można użyć ponownie.

Minus jest jeden - nie poznajemy czegoś nowego tongue.gif

> Czy lepiej poczekac rok i kupic nowa generacje tego samego modelu[...]

Ja tak czekałem i stwierdziłem, że nie warto było czekać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy, ze mamy auto - zrobi swoje - 130kkm i pojdzie....

Już po tym wstępie mało kto Ci napisze tutaj to co chcesz przeczytać. Nie jest jasne na naszym rodzinym rynku, po co sprzedawać auto które ma dopiero 130tyś km przebiegu wink.gif

Ja sam tego nie rozumiem zlosnik.gif

Kiedyś pisałeś coś o podatkach. Może tam jest tajemnica niewiem.gif

Ja bym drugiego takiego samego auta nie kupił. Doprecyzuję, że piszę o aucie do codziennej jazdy.

Miałem kilka egzemplarzy Seicento, ale tylko jedno z nich było do jazdy, reszta do upalania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy, ze mamy auto - zrobi swoje - 130kkm i pojdzie....

mówisz o FJ?

a źle Ci z tym autem na razie?

> Kupujemy nowe[...] I szukamy, szukamy, i nic nie mozemy znalesc - idziemy i kuoujemy ta sama marke

> i model jaki sprzedalismy

> Ma sens??

raczej nie ma

zmiana dla samej zmiany, tylko po to żeby cyferki w dowodzie i na blacie były inne

> Za i przeciw?

> Czy lepiej poczekac rok i kupic nowa generacje tego samego modelu[...]

a masz pewność, że nowy model nie będzie się sypał?

> Przerabial ktos tak, ze sprzedal i kupil to samo?

ex właściciel mojego auta, a właściwie obecny właściciel mojego ex auta

człowiek od którego kupiłem Jeepa kupił go po 4 latach z powrotem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mówisz o FJ?

Niezlosnik.gif - FJ - zaden problem - waytogo.gif - 7 miesiecy -25 k km i wszystko w porzadku

> a źle Ci z tym autem na razie?

Chodzilo mi o Kluger/Highlanderskromny.gif[...]

- to co mialem przed FJhmm.gif

W obecnej sytuacji to by bylo auto idealnewaytogo.gif

15euf-kluger-grande-accessorised-side-shot-940x529.jpg

> raczej nie ma

> zmiana dla samej zmiany, tylko po to żeby cyferki w dowodzie i na blacie były inne

Czesciowo zgodahmm.gif - ale ja juz tego auta nie mamzlosnik.gif[...]

- z nowym autem dostajesz gwarancje,

-jakby nie bylo auto sie zuzywahmm.gif - 100,000 km to nie 10,000kmhmm.gif[...]

> a masz pewność, że nowy model nie będzie się sypał?

Zalezy co sie zmienilohmm.gif - dzis nowy model to troche nowych blach i tylezlosnik.gif[...]

> ex właściciel mojego auta, a właściwie obecny właściciel mojego ex auta

> człowiek od którego kupiłem Jeepa kupił go po 4 latach z powrotem

Od ciebiezlosnik.gif? Ile km w cztery lata?[ - ciekawehmm.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już po tym wstępie mało kto Ci napisze tutaj to co chcesz przeczytać.

alez ja glosno rozwazamzlosnik.gif - ani nie jestem przekonany na nienono.gif, ani na takok.gif - po prostu glosno myslezlosnik.gif

Nie jest jasne na naszym

> rodzinym rynku, po co sprzedawać auto które ma dopiero 130tyś km przebiegu

Tylko, ze dla mnie sie wtedy zywot auta konczyhmm.gif - realistycznie, przy cenach czesci i pracy - ciezko ekonomicznie uzasadnic trzymanie mozliwego "trupa" spy.gif[...]

> Ja sam tego nie rozumiem

lizak.gif[...] tam ci przyklad z dzis ... (nie pisze tego ani zeby sie zalic, ani chwalic - ale jedynie dla roznic).

Moje D -go...o pad.gif poszlo dzis na service. 54 k km - w 10/2013 bedzie miec 4 latalizak.gif[...]

Oprocz kosztu normalnego service $595 dochodzi:

- brake vacuum pump (pompa hamulcowa) - $1,100 - ot GJermanska technikalizak.gif - postanowila, ze 50 k km to zdecydowanie za duzo...

- Broke My Wallet - ma pewna przypadlosclizak.gif - od potrafi stawac raz dziennie przez powiedzmy 3-4 dni, a potem przez 6 miesiecy nic. panic.gif. Na 90% (te 10% mnie martwi) - przyczyna wykryta hmm.gif - w czesciach zamowione $1,396.76 lizak.gif - + jakies 4-5h roboty ($120/h) - masz obraz...panic.gif[...]

- po 3 latach ( lakier zlazilizak.gif) - tak, tak EU lakiery nie lubia naszego sloncalizak.gif - i sprawdzalem - ani nie spadlo z lawety, jak ktos pewnie zasugeruje, ani nie bylo malowane inaczej niz przez fabrykespy.gif[...] - wycene najnizsza jaka dostalem to $1,500 za panelzlosnik.gif - paneli jest 4hahaha.gif[...]

Terazzzzzzz: auto nie ma magicznego "100,000 km"zlosnik.gif - i na dzis jest warte $18-20 k jako trade in i $21-24k jako sprzedaz prywatna.... idea.gif[...]

Zsumuj koszty - (jesli znow cos nie padnie w tej cudownej EU mysli technicznej)lizak.gif[...] - i popatrz czy nie prosciej kupic nowe auto i pozbyc sie klopotow ....

> Kiedyś pisałeś coś o podatkach. Może tam jest tajemnica

Nie podatek tu nie ma nic do rzeczy, hmm.gif - ktos musi na to zapracowac, zeby zaplacic podatekzlosnik.gif[...]

> Ja bym drugiego takiego samego auta nie kupił. Doprecyzuję, że piszę o aucie do codziennej jazdy.

Alez ja BMW tez juz nigdy nie kupiehahaha.gif - ba zadnego EU g..a nie kupieangryfire.gif[...]

Ja je z checia sprzedam, ale sie zastanawiam, czy dojezdzi do konca lease - bez jakis wiekszych wydatkowzlosnik.gif - i ktos moze powiedizecold.gif:

-"wiesz, moja Toyota tez tak miala, ale moj Deeeeeeeer Pasnik w TDI"old.gif

Coz - pierwsza EU mysl techniczna zostala wymieniona przez dealer-azlosnik.gif, bo jezdzila na 3 cylindrach, a... fabryka zamontowala 4spineyes.gif[...]

Toyot kupilem w ciagu ostatnich 12 lat - 6 - i zadna nie miala takich problemow, a juz nie przy 50 k kmfly.gif[...], wiec po prostu zastanawiam, sie czy nie kupic sprawdzonego auta...spy.gif[...]

> Miałem kilka egzemplarzy Seicento, ale tylko jedno z nich było do jazdy, reszta do upalania

I co sie z tymi upalanymi stalozlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy, ze mamy auto - zrobi swoje - 130kkm i pojdzie....

A dlaczego ma pójść? Nie może dalej jeździć? No bo po co się kupuje nowe auto:

1. Bo w starym rośnie prawdopodobieństwo awarii. U Was chyba Toyota daje gwarancję do 200kkm? Poza tym to dość niezawodne auta, więc ten argument chyba odpada.

2. Bo się zużyło i brzydko wygląda. Tu musisz sam odpowiedzieć, ale wydaje mi się to wątpliwe.

3. Bo się znudziło. Tutaj to chyba nie ma miejsca, skoro chcesz kupić takie same.

hehe.gif

Jeśli nie ma innych przyczyn, które mi teraz nie przyszły do głowy to ja bym tym dalej jeździł aż przyjdzie mi do głowy lepszy pomysł niż zamiana siekierki na kijek. Ewentualnie aż zaistnieje jedna z wyżej wymienionych okoliczności.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ja przerabiałem .

zlosnik.gif

> Kiedyś to było dla mnie nie pojęte .. po co ? Skoro auto sie nudzi a auta / technika się zmienia.

pytanie czy na lepsze?zlosnik.gif

> Jednak podczas 5 letniej eksploatacji swojego auta jeździłem wieloma autami o podobnej klasie,

[...]Jedynie

> kupiłem ten sam model po FL i większym silnikiem, lepszym wyposażeniem

Mysle ciut podobnie, tj do silnika, nie mam wyboru - jest tylko jeden - ale np to co w 2009 roku bulo opcja jest standardem e.g. bluetooth. ergo za ta sama $$$ mozna miec lepje wyposazone autook.gif[...]

> Z obserwacji forum widzę, zresztą, że wiele osób co kupiło Subaru następne auto kupuje także z pod

> znaku plejad.

zlosnik.gif - po Liberty myslalem, ze zawsze tak bedzie, jednak stylistyka mnie odrzucasick.gif[...]

Z praktycznego punktu widzenia, gdzies tam na liscie (u mnie, a nie mulher.gif) jest Liberty X spy.gif[...] - czyli Outback sedan...

Subaru-Liberty-X-5-625x435.jpg

Ale, ze mulher.gif tym bedziedrive.gif - to pozostanie na lisciezlosnik.gif

> za - na pewno to że znamy auto, wiemy jak się zachowuje. U mnie dodatkowy plus to bardzo dobry i

> zaufany serwis, ktróry "opiekuje" się autem. Plusem są też przewidywalne wydatki - w końcu

> znamy już te auto

ano wlasniezlosnik.gif - czyli jednak nie tylko ja to widze jako zaleteok.gif[...]

> do tego dochodzą pierdoły, jak akcesoria, które można użyć ponownie.

tu akurat wszystko sprzedalemzlosnik.gif[...]

> Minus jest jeden - nie poznajemy czegoś nowego

> Ja tak czekałem i stwierdziłem, że nie warto było czekać

hmm.gif - juz sam niewiem.gif[...] spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> alez ja glosno rozwazam - ani nie jestem przekonany na nie, ani na tak - po prostu glosno mysle

> Nie jest jasne na naszym

> Tylko, ze dla mnie sie wtedy zywot auta konczy - realistycznie, przy cenach czesci i pracy - ciezko

> ekonomicznie uzasadnic trzymanie mozliwego "trupa" [...]

To rozumiem, ale też na naszym rynku jest to mało jasne.

Ja np. utrzymuję Fiata Punto 2. Najbardziej awaryjne auto z tych które miałem.

No, ale co z tego że jest awaryjne? Na naprawy wydaję 1000-2000PLN rocznie zlosnik.gif OK, dużo. Ale jeździ tanio (LPG), a sama utrata wartości innego nowego auta byłaby ze 4x większa na rok niż naprawy tego cholernego Punto zlosnik.gif

Punto warte może z 10tyś, a auto nowe z tymi osiągami, kosztowałoby ze 60tyś PLN.

Ja mam inne wyobrażenie na temat wydawania 50tyś PLN lizak.gif

> [...] tam ci przyklad z dzis ... (nie pisze tego ani zeby sie zalic, ani chwalic - ale jedynie dla

> roznic).

> Moje D -go...o poszlo dzis na service. 54 k km - w 10/2013 bedzie miec 4 lata[...]

> Oprocz kosztu normalnego service $595 dochodzi:

> - brake vacuum pump (pompa hamulcowa) - $1,100 - ot GJermanska technika - postanowila, ze 50 k km

> to zdecydowanie za duzo...

> Zsumuj koszty - (jesli znow cos nie padnie w tej cudownej EU mysli technicznej)[...] - i popatrz

> czy nie prosciej kupic nowe auto i pozbyc sie klopotow ....

Chciało się mieć BMW grinser006.gif

To też jest kwestia kalkulacji. OK, BMW generuje koszty. Ale może te koszty i tak są dużo mniejsze niż utrata wartości nowego auta? Jak w przypadku Punto? wink.gif

> -"wiesz, moja Toyota tez tak miala, ale moj Deeeeeeeer Pasnik w TDI"

> Coz - pierwsza EU mysl techniczna zostala wymieniona przez dealer-a, bo jezdzila na 3 cylindrach,

> a... fabryka zamontowala 4[...]

Nic nie wiem o awaryjności czy też jej braku, w przypadku BMW wink.gif

Ja widzę na ulicach znacznie więcej E36 niż Toyoty Avensis (czy jak tam odpowiednik się nazywał z tych lat) zlosnik.gif

Może to efekt tego, że z Niemiec Polacy sprowadzają auta niemieckie, a nie japońskie wink.gif

Tak czy siak, coś to oznacza, że 20 letnie BMW jeżdżą i nie widać żeby stały wink.gif

> I co sie z tymi upalanymi stalo?

To były Seicento w wersji van. Dość chodliwy towar, bo jest to jeden z najtaśzych wariantów odliczania VAT od paliwa w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. Przynajmniej tak było w/g ówczesnych przepisów wink.gif

Jeden to był zwykły SC van, którego nie zdążyłem przygotować do upalania (parę razy tylko byłem na jakiś "iwentach" zlosnik.gif). Sprzedałem z powodu braku w budżecie domowym. Poszedł w jeden dzień. A było to Seicento po pizzerii, z lakierem wyblakniętym i obdrapanym zlosnik.gif No, ale sprawne ok.gif

Drugie Seicento, już kupione po przeróbkach. Tym się nieco więcej pobawiłem. Czasem były jakieś problemy z elektryką, ale pewnie spowodowane jakimiś ciekawymi obejściami przy montowaniu tam silnika 1.2 16V zlosnik.gif

Też się chyba w tydzień zmyło po wystawieniu ogłoszenia smile.gif Też sprawne. Też obdrapane i nie wyglądające jakoś szczególnie zlosnik.gif

Ja akurat wtedy prowadziłęm działalność gosp. no i to Seicento to była taka działalność reklamowa firmy....jakby się skarbówka pytała skromny.gifzlosnik.gif

No, ale wracając do tematu. Ja mam główne auto, które się nie psuje. I takie w domu musi być. Co innego koszt utrzymania, a co innego pewność że z rodziną dojadę do celu. Takiej pewności w Punto nie mam hehe.gif Nawet jak jeździłem do Holandii do wybierałem Seicento na drogę, bo chociaż niewygodne w trasie, to tyłek zawiozło na 100%.

Jak masz u siebie auto któremu możesz zaufać, to ja bym trupa (znaczy BMW) zostawił zlosnik.gifok.gif

A jak masz chęć kupna nowego auta, to żadne tłumaczenia Ci nie pomogą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego ma pójść? Nie może dalej jeździć? No bo po co się kupuje nowe auto:

> 1. Bo w starym rośnie prawdopodobieństwo awarii.

Przyczyna glowna + dochodza koszty - popatrz moj post o BMW nizej.

U Was chyba Toyota daje gwarancję do 200kkm?

100k km - 3lata, ale jak nacisniesz dealer-a to 6 lat zlosnik.gif - 200 k km. Na FJ mam 175 k km od zderzaka do zderzaka [...]

Poza

> tym to dość niezawodne auta, więc ten argument chyba odpada.

To jest argument za ... nastepna Toyotazlosnik.gifwaytogo.gif[...]

> 2. Bo się zużyło i brzydko wygląda. Tu musisz sam odpowiedzieć, ale wydaje mi się to wątpliwe.

Sytuacja jest taka, ze to Kluger, ktorego sprzedalem i kupilem FJhmm.gif. BMW zostalo - pozornie cos co mialo byc finansowo korzystne, jest facepalm%5B1%5D.gif[...] To g...o sie po prostu sypie - i juz nie bede narzekal, o skrzypiaca od nowosci deskezlosnik.gif[...]

Szanse, ze drive.gif nastepne 25 k km - 14 miesiecy ( a wtedy lease sie konczy) bez jakis klopotow - oceniam trzezwo na 50%pad.gif[...]

> 3. Bo się znudziło. Tutaj to chyba nie ma miejsca, skoro chcesz kupić takie same.

Chce trzymac sie zdaleka od EU pseudo wyrobow - bo one sa w stanie takim jak i cala gospodarka EU -5 min przed atakiem sercazlosnik.gif[...]

> Jeśli nie ma innych przyczyn, które mi teraz nie przyszły do głowy to ja bym tym dalej jeździł aż

> przyjdzie mi do głowy lepszy pomysł niż zamiana siekierki na kijek. Ewentualnie aż zaistnieje

> jedna z wyżej wymienionych okoliczności.

Sprawa byla by prosta, jesli bym nie sprzedal poprzedniej Toyota - moj blad - ale niestety okolicznosci sprawily, ze nie inaczej dalo sie postapic ... czyli jakby nie bylo byla by prawie 1.5 roku przerwa miedzy modelami (starym - sprzedanym, a potencjalnym -nowym tym samym001.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyczyna glowna + dochodza koszty - popatrz moj post o BMW nizej.

> 100k km - 3lata, ale jak nacisniesz dealer-a to 6 lat - 200 k km. Na FJ mam 175 k km od zderzaka

> do zderzaka [...]

> To jest argument za ... nastepna Toyota[...]

> Sytuacja jest taka, ze to Kluger, ktorego sprzedalem i kupilem FJ. BMW zostalo - pozornie cos co

> mialo byc finansowo korzystne, jest [...] To g...o sie po prostu sypie - i juz nie bede

> narzekal, o skrzypiaca od nowosci deske[...]

> Szanse, ze nastepne 25 k km - 14 miesiecy ( a wtedy lease sie konczy) bez jakis klopotow - oceniam

> trzezwo na 50%[...]

> Chce trzymac sie zdaleka od EU pseudo wyrobow - bo one sa w stanie takim jak i cala gospodarka EU

> -5 min przed atakiem serca[...]

> Sprawa byla by prosta, jesli bym nie sprzedal poprzedniej Toyota - moj blad - ale niestety

> okolicznosci sprawily, ze nie inaczej dalo sie postapic ... czyli jakby nie bylo byla by

> prawie 1.5 roku przerwa miedzy modelami (starym - sprzedanym, a potencjalnym -nowym tym samym)

Aaaaa, czyli chodzi o pozbycie się tego szajsu ze śmigłem na masce? Ja zrozumiałem początkowo, że chodzi o wymianę auta którym już jeździsz na takie same.

Ale jeśli tak sprawa wygląda to bym sprzedał BMW i faktycznie kupił coś co nie będzie Cię wkurzać.

zlosnik.gif

Jednak żeby ubić własny interes będę Cię namawiał na Subaru - może XV?

Napiszesz mi potem jak się toto sprawuje, a ja się zastanowię czy warto też to kupić.

zlosnik.gifhehe.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie czy na lepsze?

Po tym co sie ostatnio slyszy w szczegolnosci o technice z D to wlasnie IMO niekoniecznie, fakt, ze z jednym bodzcow/wymogow do rozwoju tego jest ekologia tongue.gif

> [...]Jedynie

> Mysle ciut podobnie, tj do silnika, nie mam wyboru - jest tylko jeden - ale np to co w 2009 roku

tzn jaki ?

U mnie wybor to 4 silniki: 2.0D - wystarczy troche poczytac, zeby sobie darowac, 2.5i - miałem, bardzo fajny motor, 2.5T - głównie z US tongue.gif, no i 3.0 - który zamierzam teraz testować drive.gif i to w polaczeniu z LPG spineyes.gif

Za to w koncu bedzie jakas navi w koncu radio bedzie czytac mp3 (moje stare Punto juz czytal, niestety auta z jp maja duze opoznienie w tej materii), BT, lepsze siedzenia, itd. W sumie glownie to czego mi brakowalo w starszej wersji + extra 90KM food.gif. No i cut fajniejszy wyglad:

0581548-Subaru-Outback-3.0R-Executive-2006.jpg

> bulo opcja jest standardem e.g. bluetooth. ergo za ta sama $$$ mozna miec lepje wyposazone

> auto[...]

> - po Liberty myslalem, ze zawsze tak bedzie, jednak stylistyka mnie odrzuca[...]

nie tylko Ciebei hehe.giftongue.gif

> Z praktycznego punktu widzenia, gdzies tam na liscie (u mnie, a nie ) jest Liberty X [...] - czyli

> Outback sedan...

U nas nie ma takiego cudaka, ale fakt, że o ile kombi i Obk jest okropne, to wersja Legacy sedan bez udziwnionej klapy, jeszcze w kolorze kość słoniowa wygląda fajnie wink.gif

> Ale, ze tym bedzie - to pozostanie na liscie

> ano wlasnie - czyli jednak nie tylko ja to widze jako zalete[...]

i to duza wink.gif.

W szczegolnosci po tym co piszesz z BMW (Bedziesz Mial Wydatki) biglaugh.gif

> tu akurat wszystko sprzedalem[...]

a ja zostawilem, bo najpierw kupilem nowe auto, potem sprzedalem stare.

> - juz sam [...]

chodizlo mi o nowe LGC/OBK grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To rozumiem, ale też na naszym rynku jest to mało jasne.

bo inna jest wartosc pracy hmm.gif

> Ja np. utrzymuję Fiata Punto 2. Najbardziej awaryjne auto z tych które miałem.

> No, ale co z tego że jest awaryjne?

Na naprawy wydaję 1000-2000PLN rocznie OK, dużo. Ale jeździ

> tanio (LPG), a sama utrata wartości innego nowego auta byłaby ze 4x większa na rok niż naprawy

> tego cholernego Punto

nie tne """ - bo to IMVHo ma senszlosnik.gif - jednak, ja po prostu nie widze zadnej wartosci w rozsypujacym sie trupie...

Najlepsze jest to, ze najwiecej za swojego trupa placi BMWlizak.gif - co z tego, jak moga zoferowac tylko nastepnego....hahaha.gif[...]

Jesli ja jedyny bym mial takie problemy, to powiedizlabym "Bummer - trafilo mi sie i tyle", ale to jest drugi egzemplarz w naszych rekach... i Q (a dokaldnie jej brak) taka samafacepalm%5B1%5D.gif[...]

Kolega z pracy kupil (wbrew moim radomzlosnik.gif) 3 series Diesel - przy 5 k km widzial service ... 14 razylizak.gif[...] pad.gif[...] Prawnik byl zachwyconyzlosnik.gif[...]

> Punto warte może z 10tyś, a auto nowe z tymi osiągami, kosztowałoby ze 60tyś PLN.

Czyli masz inne rozwarstwienie $$$ - lokalna specyfika dziki kosztom pracy (vs zarobki) i koszt nowego auta (vs zarobki)...

Inaczej sutuacja by sie miala, jakby cie kosztowalo 10,000 -20,000 PLN na rok...hmm.gif[...]

[...]

> Chciało się mieć BMW

[piakna]- kazdy sie myli (choc kobiety dwa razy)zlosnik.gif[...]

> To też jest kwestia kalkulacji. OK, BMW generuje koszty. Ale może te koszty i tak są dużo mniejsze

> niż utrata wartości nowego auta? Jak w przypadku Punto?

Ale masz pewnosc, ze dojedzieszzlosnik.gif... a powaznie, ewentualne usterki masz pokryte na gwarancji... ok.gif

> Nic nie wiem o awaryjności czy też jej braku, w przypadku BMW

Jestes szczesciarzemzlosnik.gif[...] - az musialem sobie sake na lunch walnacclown.gif[...] bo ... przez dobre 20 min sluchalem co z EU g...m jest nie tak... sick.gif[...]

> Ja widzę na ulicach znacznie więcej E36 niż Toyoty Avensis (czy jak tam odpowiednik się nazywał z

> tych lat)

Nie licze toyota Made in Europezlosnik.gif - z Diesel na pokladzie, bo mam nieodparte wrazenie (moze mylneniewiem.gif), ze to takie same...klnie.gif jak BMW...

> Może to efekt tego, że z Niemiec Polacy sprowadzają auta niemieckie, a nie japońskie

hmm.gif ja to widze raczej jako dostosowanie produktu do lokalnego rynku...

> Tak czy siak, coś to oznacza, że 20 letnie BMW jeżdżą i nie widać żeby stały

Alez ja tez widze, tylko jakim kosztemhahaha.gif[...]

> To były Seicento w wersji van. Dość chodliwy towar, bo jest to jeden z najtaśzych wariantów

[...] tam

> silnika 1.2 16V

Cos mi switazlosnik.gif - czy to nie byl silnik z Punto?

[...]> No, ale wracając do tematu. Ja mam główne auto, które się nie psuje. I takie w domu musi być.[...]

> Jak masz u siebie auto któremu możesz zaufać, to ja bym trupa (znaczy BMW) zostawił

Zabalsamowany trup ma 54 k km, i wlasnie policzylismy, ze w ciagu nastepnych 12 miesiecy zrobi ok 22-26 k km i bedzie autem 4.5l...

Trzymanie go do 100-110 k km jest mozliwe (24miesace) jesli mam jakas pewnosc, ze znow cos nie padnie... - a jak moiwe, po dziesiejszym service to jest 50-50 patrzac na zuzycie pewnych elementow i tego co sie ogolnie dzieje...

Dwa, sytuacja sie zmienila - maszpiaskownica.gif wiesz jak jest z modelu 2+1/2, przeszlismy do modelu 2+1.5zlosnik.gif[...] czyli rowniez 2+2 [...]

1 series jest dobre na 1 du...e do wozenia , a nie na piaskownica.gif + mulher.gif[...]

> A jak masz chęć kupna nowego auta, to żadne tłumaczenia Ci nie pomogą

Raczej patrze pragmatycznie - z pewnych przyczyn - i patrzac ile dzis w to cos wpakowalem - mam zwiazane rece do poczatku 2014.... Wiec to nie jest kwestia "czy" tylko "kiedy"[...]

Ale wracaja do tematu - to to nie ma nic wspolnego z zakupem tego samego modeluzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaaaa, czyli chodzi o pozbycie się tego szajsu

zdecydowanie dajesz temuklnie.gif za duzo kredytu[...]zlosnik.gif[...]

ze śmigłem na masce? Ja zrozumiałem początkowo, że

> chodzi o wymianę auta którym już jeździsz na takie same.

ktorym jezdzilem001.gif[...]

> Ale jeśli tak sprawa wygląda to bym sprzedał BMW i faktycznie kupił coś co nie będzie Cię wkurzać.

to jest postanowione - kwestia czasu - ale to nie odpowiada na moje pytanie - stary model nowy modelzlosnik.gif

> Jednak żeby ubić własny interes będę Cię namawiał na Subaru - może XV?

Za malyzlosnik.gif[...], mulher.gif chce 6 cylindrow a nie 4zlosnik.gif - inaczej RAV4 jest idealnyhmm.gif[..]

> Napiszesz mi potem jak się toto sprawuje, a ja się zastanowię czy warto też to kupić.

30-5-2010-1-18-46-guinea-pigs-love-science.png

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzilo mi o Kluger/Highlander[...]

> - to co mialem przed FJ

> W obecnej sytuacji to by bylo auto idealne

jak rozumiem, jako auto rodzinne dla zona.gif & piaskownica.gifbiglaugh.gif

a Ty teraz co jeszcze masz opróćz FJ, tego 300? czu jeszcze 1 series?

> - z nowym autem dostajesz gwarancje,

> -jakby nie bylo auto sie zuzywa - 100,000 km to nie 10,000km[...]

jakby nie patrzeć masz rację waytogo.gif

> Od ciebie? Ile km w cztery lata?[ - ciekawe

4 lata - 40 kkm

różnica w cenie 13k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdecydowanie dajesz temu za duzo kredytu[...][...]

Mojej żonie się też X1 podoba. Ale po Twoich doświadczeniach raczej się nie będziemy w to pchać.

hehe.gif

> to jest postanowione - kwestia czasu - ale to nie odpowiada na moje pytanie - stary model nowy

> model

Jeśli naprawdę jest "tick all boxes" to chyba nie ma się co zastanawiać. Ja bym to brał i cieszył się świętym spokojem.

A co mulher.gif na to? IMO kobiety nie bardzo lubią chodzić po kilka razy w tej samej sukience.

smirk.gifwink.gif

> Za maly[...], chce 6 cylindrow a nie 4 - inaczej RAV4 jest idealny[..]

Czyli Rooo odpadają. frown.gif

Szkoda, przydałby mi się beta-tester. hehe.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega z pracy kupil (wbrew moim radom) 3 series Diesel - przy 5 k km widzial service ... 14

> razy[...] [...] Prawnik byl zachwycony[...]

Prawdziwa reklama niemieckiej myśli technicznej grinser006.gif

> Czyli masz inne rozwarstwienie $$$ - lokalna specyfika dziki kosztom pracy (vs zarobki) i koszt

> nowego auta (vs zarobki)...

> Inaczej sutuacja by sie miala, jakby cie kosztowalo 10,000 -20,000 PLN na rok...[...]

To by chyba nie było mozliwe przy cenach części zamiennych do Fiata wink.gif

Jadę do mechanika raz na rok. Czasem 2x do roku. Mechanik za każdym razem grzebie ze 4h. Nawet przy stawce po 200$ za godzinę, tyle by nie wyszło.

A same graty rocznie kosztują z 500-1000PLN wink.gif

Ja nie jeżdżę z byle pierdołą, ale czekam aż tych dupereli się uzbiera i naprawiam je przy wymianie oleju zlosnik.gif

Inaczej bym sfiksował hehe.gif

Raz wracałem na lince grinser006.gif

> Nie licze toyota Made in Europe - z Diesel na pokladzie, bo mam nieodparte wrazenie (moze mylne),

> ze to takie same... jak BMW...

E36 to BMW z początku lat 90tych. Tamtejsze Toyoty to chyba tylko Made in Japan wink.gif

> ja to widze raczej jako dostosowanie produktu do lokalnego rynku...

Swoją drogą to dziwne że masz w BMW problem z lakierem. W Polsce jest takie zdanie, że to japońskie samochody mają słaby lakier.

Moje Mitsubishi jest jakby potwierdzeniem tego. Rysy się robią nawet jak tylko na nie patrzę icon_rolleyes.gif

Lakier ma grubość chyba ze 2x mniejszą niż ten z Fiata.

Ostatnio zaobserwowałem nawet pewną ciekawostkę. Odłażący bezbarwny lakier z tylnego zderzaka. Mała powierzchnia, z 5cm^2, zaraz przy samej klapie bagażnika, więc prawie niewidoczne.

> Cos mi swita - czy to nie byl silnik z Punto?

Tak, z Punto ok.gif

> Dwa, sytuacja sie zmienila - masz wiesz jak jest z modelu 2+1/2, przeszlismy do modelu 2+1.5[...]

> czyli rowniez 2+2 [...]

> 1 series jest dobre na 1 du...e do wozenia , a nie na + [...]

Słyszałem że BMW 1 jest strasznie ciasne z tyłu. Wiem jak to jest upierdliwe przy dzieciakach. O dziwo dużo bardziej niż przy wożeniu dorosłych.

Dorosły wsiada i nie marudzi, a dzieciak kopie w oparcie. Dzieciaka trzeba w tą ciasnotę zapakować, nieźle się gimnastykując. Sam fotelik też zajmuje sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje D -go...o poszlo dzis na service. 54 k km - w 10/2013 bedzie miec 4 lata[...]

> Oprocz kosztu normalnego service $595 dochodzi:

> - brake vacuum pump (pompa hamulcowa) - $1,100 - ot GJermanska technika - postanowila, ze 50 k km

> to zdecydowanie za duzo...

> - Broke My Wallet - ma pewna przypadlosc - od potrafi stawac raz dziennie przez powiedzmy 3-4 dni,

> a potem przez 6 miesiecy nic. . Na 90% (te 10% mnie martwi) - przyczyna wykryta - w czesciach

> zamowione $1,396.76 - + jakies 4-5h roboty ($120/h) - masz obraz...[...]

> - po 3 latach ( lakier zlazi) - tak, tak EU lakiery nie lubia naszego slonca - i sprawdzalem - ani

> nie spadlo z lawety, jak ktos pewnie zasugeruje, ani nie bylo malowane inaczej niz przez

> fabryke[...] - wycene najnizsza jaka dostalem to $1,500 za panel - paneli jest 4[...]

> Terazzzzzzz: auto nie ma magicznego "100,000 km" - i na dzis jest warte $18-20 k jako trade in i

> $21-24k jako sprzedaz prywatna.... [...]

dobra, nie mam pytań

sprzedaj tego germańskiego oprawcę zanim Cię wykończy nerwowo i finansowo

niech się ktoś inny użera

podejrzewam, że z 300C byś dużo lepiej wyszedł

> Zsumuj koszty - (jesli znow cos nie padnie w tej cudownej EU mysli technicznej)[...] - i popatrz

> czy nie prosciej kupic nowe auto i pozbyc sie klopotow ....

jeśli Cię stać na to to się nie zastanawiaj

mnie np nie stać i kupuję używkę

bo niby stać by mnie było na nówkę Pandę albo Logana w wersji zaślepka

tylko, że jednak od auta wymagam czegoś więcej niż dachu i drzwi

> Toyot kupilem w ciagu ostatnich 12 lat - 6 - i zadna nie miala takich problemow, a juz nie przy 50

> k km[...], wiec po prostu zastanawiam, sie czy nie kupic sprawdzonego auta...[...]

ech

ja też bym chciał Toykę:

2007_Toyota_Tundra-CrewMax_1.jpg

biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po tym co sie ostatnio slyszy w szczegolnosci o technice z D to wlasnie IMO niekoniecznie,

French Connection UK - daj mi spokoj, ja to przerabiam na wlasnej skorzepad.gif[...]

Ten EU downsizing mozna sobie gleboko w 270747800-sex.gif wsadzic[...]

Na pocieszenie, ciesze sie, ze nie mam Vee Dub hahaha.gif -

fakt, ze

> z jednym bodzcow/wymogow do rozwoju tego jest ekologia

tia, to tak jak ze sztuczna choinazlosnik.gif - - fabryka Made in China oczywiscie nic nie trujezlosnik.gif - nie bede pisal jakbym "mordowal" tych [pi][piklnie.gifklnie.gif[pi][pi] zwanych ekologami... jeszcze bana dostaneshhh.gif i to nie ten kacik. [...]

> tzn jaki ?

To znaczy 3.5l V6 201kWzlosnik.gif - mysle o nastepnej Toyota a nie Subaru[...]

2011-Toyota-Kluger-4D%20WAGON-KX-R%205%20SEAT-20110901235134817.jpg

> U mnie wybor to 4 silniki: 2.0D - wystarczy troche poczytac, zeby sobie darowac, 2.5i - miałem,

> bardzo fajny motor, 2.5T - głównie z US , no i 3.0 - który zamierzam teraz testować i to w

> polaczeniu z LPG

U mnie to samo - z tym, ze 2.5l to masowka. Teraz weszlo 2.0D automatik w Outback. Z 250 sztuk miesziecznej sprzedazy, przewiduja zwiekszenie do 380 sztuk Outback na miesiac... co by dalo Subaru ok 50,000 aut na rok

-Impreza/XV - 1,800 na miesiac...

-Forester - 1,800

-Liberty - 600

-Outback -400

-Exiga 100

Zobaczymy. Sasiad kupil Liberty w niedziele, ale poszedl po 3.6l po przeczytaniu "forum"zlosnik.gif[...]

> Za to w koncu bedzie jakas navi w koncu radio bedzie czytac mp3 (moje stare Punto juz czytal,

> niestety auta z jp maja duze opoznienie w tej materii), BT, [...]

BT naprawilizlosnik.gif - byly problmy z polaczeniem -dosc znane i powszechnelizak.gif

> nie tylko Ciebei

ale ten nowy grill do mnie przemawiazlosnik.gif[...]

2013_subaru_outback_launch_review_08-0322-450x240.jpg

2013_subaru_liberty_stock_1688062_1_m.jpg

> U nas nie ma takiego cudaka, ale fakt, że o ile kombi i Obk jest okropne, to wersja Legacy sedan

> bez udziwnionej klapy, jeszcze w kolorze kość słoniowa wygląda fajnie

Bo macie drogizlosnik.gif - tylko Oz i China ma teraz Outback sedan

> i to duza .

> W szczegolnosci po tym co piszesz z BMW (Bedziesz Mial Wydatki)

no coz - EU motoryzacja mi naprawde przeszla...lizak.gif[...]

> a ja zostawilem, bo najpierw kupilem nowe auto, potem sprzedalem stare.

> chodizlo mi o nowe LGC/OBK

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak rozumiem, jako auto rodzinne dla &

Codzienne toczydlo do pracy i piaskownica.gif - [...]

> a Ty teraz co jeszcze masz opróćz FJ, tego 300? czu jeszcze 1 series?

FJ, 1 series ... stare E9 sie nie liczy - nie jestem koNikwink.gif[...]

FJ jako auto rodzinne jest troche za maly - samobojcze drzwii - uwielbiane przez mojego 5 latka nie sa takie dobre dla 1 latkapad.gif[...]

> jakby nie patrzeć masz rację

Niestety - auta sie zuzywaja - a ksiegowi dbaja, zeby juz za dlugo nie pochodzilyhahaha.gif[...]

> 4 lata - 40 kkm

> różnica w cenie 13k pln

10 k km - jak mojamulher.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, nie mam pytań

> sprzedaj tego germańskiego oprawcę zanim Cię wykończy nerwowo i finansowo

Nerwowo to juz mnieczacha.gif[...], finasowo - widze to jako, ogromne marnotrastwo mojej ciezko zarobionejpad.gif[...]

Z przyczyn prawno-finansowych - musze przeczekac nastepne 12 miesiecy - i myslec, co tu jeszcze pier..... pad.gif[...] w ciagu roku. Ot niemiecka niezawodnoschahaha.gif[...]

Zobaczymy, czy BMW bedzie sklonne polakierowac swoj wlasny produktlizak.gif [....] (sugestia kolegi KvM - ok.gif) w ramach dobrej woli...

> niech się ktoś inny użera

Ktos to kupi - jak mowie, albo trafily mi sie naprawde dwa pechowe egzemplarze, albo niewiem.gif. Jakby nie bylo, stosujac moje wlasne kryteria, to auto jeszcze powinno pare lat pociagnac... patrzac na przebieg...

> podejrzewam, że z 300C byś dużo lepiej wyszedł

Marek F - mnie skutecznie straszyzlosnik.gif - jak narazie patrze regularnie na forum i czekam .... Mam troche czasu. Toyota jest moim zdecydowanym faworytemlizak.gif[...], ale te siedzenia z 300Cspineyes.gif[...]serduszka.gif[...]

> jeśli Cię stać na to to się nie zastanawiaj

W tej chwili - nic nie moge zrobic.... - niestety[...]

> mnie np nie stać i kupuję używkę

Chcesz kupic uzywane BMWzlosnik.gif? Oryginalne 54 k kmwink.gifhahaha.gif[...]

> bo niby stać by mnie było na nówkę Pandę albo Logana w wersji zaślepka

> tylko, że jednak od auta wymagam czegoś więcej niż dachu i drzwi

hmm.gif - zastanaiwam sie czy taka wersja nie jest czasmi, bezpieczniejsz, lepsza niz wlasnie taka z uzywana skorazlosnik.gif[...]

> ech

> ja też bym chciał Toykę:

Tez bym Tundra chcial - jak narazie po LHD >>> RHD to patrze na $110-120 k hahaha.gif - nie stac mnie na topanic.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Codzienne toczydlo do pracy i - [...]

> FJ, 1 series ... stare E9 sie nie liczy - nie jestem koNik[...]

> FJ jako auto rodzinne jest troche za maly - samobojcze drzwii - uwielbiane przez mojego 5 latka nie

> sa takie dobre dla 1 latka[...]

no to w takim razie FJ, dla Ciebie

a Kluger dla zona.gif

a jej się w ogóle Toyota podoba?

> Niestety - auta sie zuzywaja - a ksiegowi dbaja, zeby juz za dlugo nie pochodzily[...]

stare technologie aż tak się nie psuły

ciągle chodzi mi po głowie zmiana na coś starszego stosunkowo popularnego i do bólu prostego, ale na razie jest Vectra a ja lubię to auto

i mimo, że muszę teraz trochę grosza w nią włożyć nie chcę jej się pozbywać

a jak chcę pojeździć czym innym to żonie Toyotę Aygo zabieram

u Was chyba dają je emerytom zamiast wózków inwalidzkich biglaugh.gif

> 10 k km - jak moja

jakoś tak wyszło biglaugh.gif

przy tym spalaniu było to całkiem naturalne

teraz pewnie będzie mi auto robiło pomiędzy 15 a 20kkm rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przyczyn prawno-finansowych - musze przeczekac nastepne 12 miesiecy - i myslec, co tu jeszcze

> pier..... [...] w ciagu roku. Ot niemiecka niezawodnosc[...]

no to sake na nerwy i trzymamy kciuki, żeby się nie nie wytentegowało waytogo.gif

poza tym może Ci się preferencje zmienią bo się okaże, że będzie za rok potrzeba 2+2,5 biglaugh.gif i będziesz HiAce kupował 270751858-jezyk.gif

> Marek F - mnie skutecznie straszy - jak narazie patrze regularnie na forum i czekam .... Mam troche

> czasu. Toyota jest moim zdecydowanym faworytem[...], ale te siedzenia z 300C[...][...]

> W tej chwili - nic nie moge zrobic.... - niestety[...]

> Chcesz kupic uzywane BMW? Oryginalne 54 k km[...]

nie stać mnie

i jak tak czytał to chyba całe szczęście skromny.gif

> - zastanaiwam sie czy taka wersja nie jest czasmi, bezpieczniejsz, lepsza niz wlasnie taka z

> uzywana skora[...]

pewnie tak ale patrz na to co dostajesz w standardzie u Ciebie a co u mnie w najprostszych autach w najtańszych wersjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marek F - mnie skutecznie straszy - jak narazie patrze regularnie na forum i czekam .... Mam troche

> czasu. Toyota jest moim zdecydowanym faworytem[...], ale te siedzenia z 300C[...][...]

Kiedyś Chrysler napewno był makabryczny. Teraz jednak gołym okiem widać, że dużo się pozmieniało jeżeli chodzi o samo auto - i jest to raczej skok niż ewolucja. Co do awaryjności moim zdaniem obecnie wielka niewiadoma ponieważ obecna 300 ze starą ma wspólnego niewiele rzeczy... hmm.gif

Osobiście jeżeli miałbym zamienić się we wróżkę, spodziewałbym się w nowej 300 bardziej awaryjności Fiata niż typowego Chryslera - czyli zamiast awarii typu wycieki spod głowicy, pompy paliwowe itp., raczej sypanie się pierdół typu wycieraczka albo lampka biglaugh.gif . Na razie z tego co widać cisza o jakiś chorobach wieku dziecięcego czy wpadkach, więc włoskie know-how i pewnie zamiana kilkunastu dostawców na Fiatowych na razie teoretycznei zrobiło dobrą robotę. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdziwa reklama niemieckiej myśli technicznej

zlosnik.gif - smutne ale prawdziwe - niewiem.gif jak sie skonczylo, ale podejrzeam, ze D mysl techniczna wystawila dobry cheque, bo dalej ma auto - juz ma z rok, moze z poltora, a kolega nagle zamilklzlosnik.gif[...]

> To by chyba nie było mozliwe przy cenach części zamiennych do Fiata

Widzisz, mnie nawet o czesci nie chodzi, bo sobie z tego zdawalem sprawe... - tylko o czestotliwosc padania rzeczy, ktore teoretycznie w aucie z przebiegiem 50 k km nie powinnypad.gif[...]

> Jadę do mechanika raz na rok. [...]

> Inaczej bym sfiksował

no coz z BMW mam podobniehahaha.gif[...], a pomyslec, ze jeszcze 3 lata temu ich meczylem, ze deska stukahahaha.gif[...]

[...]

> E36 to BMW z początku lat 90tych. Tamtejsze Toyoty to chyba tylko Made in Japan

coz u mnie panuje - w mojej generacji - opinia - czy sluszna czy nie - kwestia dyskusyjna - ze te wszystkie 4 cylidore silniki sa wysilonehmm.gif[...] Fakt jest taki, ze Holden Astra, pardon Opel Astrazlosnik.gif Made in Poland (Astra II) juz ciezko spotkac... - a Holden Commodore z tych lat jest pelno. Astra miala 1.8l w wersji podstawowej i 2.2l jako opcja... Commodore mial 3.8l V6 pushrod ... silnik ktory konstrukcyjnie nie zmienil sie od lat 50tych001.gif[...]

> Swoją drogą to dziwne że masz w BMW problem z lakierem.

To popatrzzlosnik.gif - specjalnie byly robione dla KvMsmirk.gif[...] - maja pare miesiecy - od tego czasu jest jeszcze 2-3 nowe miejsca - clear coat zlazipad.gif[...]

photo8tt.jpg

image3id.jpg

image2zkw.jpg

To nie brod przy sensor-zepad.gif[...]

W Polsce jest takie zdanie, że to japońskie

> samochody mają słaby lakier.

Widzisz, HiLux, Kluger, drugi HiLux, teraz FJ - myte co 10,000 km przez Toyota service - ptasie g... potrafi te 10,000km przejechaczlosnik.gif - lakier nie ma takich problemowzlosnik.gifwink.gif[...]waytogo.gif

> Moje Mitsubishi jest jakby potwierdzeniem tego. Rysy się robią nawet jak tylko na nie patrzę

a rys nie licze, cecha IMVHO uzytkowa....

[...]Odłażący bezbarwny lakier z tylnego zderzaka. Mała

[...]

ja widze tego multumhahaha.gif

> Tak, z Punto

> Słyszałem że BMW 1 jest strasznie ciasne z tyłu. Wiem jak to jest upierdliwe przy dzieciakach.

Nie jest zle, ale jesli kupujesz to dla 1 osoby. Mnie bardziej przeszkadza waskascpad.gif - ale wlasciwoadci jezdne sa znakomite, waga 50-50 robi swojeok.gif

O

> dziwo dużo bardziej niż przy wożeniu dorosłych.

> Dorosły wsiada i nie marudzi, a dzieciak kopie w oparcie. [...]

Mlody trzyma nogi na sordkowym tyneluzlosnik.gif - komicznie to wyglada[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Co do awaryjności moim zdaniem

> obecnie wielka niewiadoma ponieważ obecna 300 ze starą ma wspólnego niewiele rzeczy... [...]

Problem taki, ze tam Daimler maczal recelizak.gif[...] a jakby to delikatnie powiedziec, jestem ostatnio bardzo uczulony na produkty pseudo autowe Made in Europepanic.gif[...]

Nie przeraza mnie jak to jest poskladane - wrzucalem na AK "mini test 300C" - przeraza mnie teraz, ze D w tym maczala palce...zlosnik.gif[...]

Po prostu - nie sadze, ze moze byc gorzej niz dwa BMW ktore mialem/mam radosc posiadac - NOTpad.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mojej żonie się też X1 podoba. Ale po Twoich doświadczeniach raczej się nie będziemy w to pchać.

hmm.gif moj ksiegowy ma 3 serieszlosnik.gif - i kupil teraz nowa E-Class po doswiadczeniach 3 series[...]

3 ktora jest Made in South Africa, ma swoje problemy - kupa depereli siada... -a to wylacznik szyb, a to ogrzewania... ale jak sam twierdzi moja to bije rekordyzlosnik.gif w rachunkach od tego samego mechanikazlosnik.gif[...]

> Jeśli naprawdę jest "tick all boxes" to chyba nie ma się co zastanawiać. Ja bym to brał i cieszył

> się świętym spokojem.

Mam pare opcji, np kupic Ute a FJ dacmulher.gif[...], isc i kupic w weekend Corolla/Camry i pozbyc sie BMW juz dzis. Powoli jak emocje opadaja, i chlodna kalkulacja bierze w gore - to na 99% tak nie zrobie, ale jestem na tyle wqklnie.gif cudem D motoryzacji, ze dalej chodzi mi to po glowie....[...]

> A co na to? IMO kobiety nie bardzo lubią chodzić po kilka razy w tej samej sukience.

patrzymy praktycznie. RAV4 generalnie ma wszystko - tylko, te 4 cylindry... buu.gif[...], nawet cena juz spadlazlosnik.gif - 8% juz teoretycznie mozna wynegocjowac u "mojego" dealer-a[...]

> Czyli Rooo odpadają.

Dopoki stylistyka sie nie zmieni to raczje taklizak.gif[...]

> Szkoda, przydałby mi się beta-tester.

zlosnik.gif[...] Nie -panic.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś Chrysler napewno był makabryczny. Teraz jednak gołym okiem widać, że dużo się pozmieniało

> jeżeli chodzi o samo auto - i jest to raczej skok niż ewolucja. Co do awaryjności moim zdaniem

> obecnie wielka niewiadoma ponieważ obecna 300 ze starą ma wspólnego niewiele rzeczy...

> Osobiście jeżeli miałbym zamienić się we wróżkę, spodziewałbym się w nowej 300 bardziej

Zajrzyj na fora użytkowników nowych pojazdów Chryslera. Przejdzie Ci zakup czegokolwiek tej marki.

Nie zmienili najważniejszej rzeczy - robotników którzy to składają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to sake na nerwy i trzymamy kciuki, żeby się nie nie wytentegowało

hahaha.gif - nie ma jak dobry kieliszek winazlosnik.gif

> poza tym może Ci się preferencje zmienią bo się okaże, że będzie za rok potrzeba 2+2,5 i będziesz

raczej wykluczone zlosnik.gif -

vasectomy.jpg

> HiAce kupował

zawsze mozna porzyczyczlosnik.gif[...]

ACTION-213102-ToyotaHiaceCommuter.jpg

[...]

> i jak tak czytał to chyba całe szczęście

Beta.JPG

> pewnie tak ale patrz na to co dostajesz w standardzie u Ciebie a co u mnie w najprostszych autach w

> najtańszych wersjach

Sa IMVHO pewne roznice, z tego co widze np po AK. Np Xenon - w EU rzecz powszechnaniewiem.gif - u mnie nikt tego nie chce, z praktycznego punktu - koszt. Ergo, np RAV4 w ogole Toyota tego nie oferuje , jest HID tyle....

Sterowanie z kierownicy, cruise control to tak, ale znow ile razyw EU uzyjesz cruise?niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to w takim razie FJ, dla Ciebie

> a Kluger dla

> a jej się w ogóle Toyota podoba?

Wiesz jakie sa mulher.gif gusta, ciezko wyczuchahaha.gif - np w pracy ma Camry i nienawidzi tego .... Dopoki nie dostala Holden Cruze w zeszlym tygodniuhahaha.gif - teraz podchody, zeby jej nowa Camry dalizlosnik.gif - bo Cruze sie "podobno" w ogole juz i "totalnie" nie da jezdziczlosnik.gif[...]zona.gif[...]

Ja to widze tak, ze jesli sie odpycha - co jest widoczne kiedy drive.gif, ma sunroof to jest waytogo.gif[...]*

* w jej opini oczywisciewink.gif

> stare technologie aż tak się nie psuły

I dlatego dalej uwazam, ze 4.0l V6 HiLux jest autem nie do zabicia. FJ mam ten sam silnik, ktory mialem w obu HiLux - nic nie zmienili. waytogo.gif[...]

> ciągle chodzi mi po głowie zmiana na coś starszego stosunkowo popularnego i do bólu prostego, ale

> na razie jest Vectra a ja lubię to auto

[...]

To jest ciekawe jak gusta sa inne. ok 2005 Holden sprowadzic ok 5,000 Vectra. W 2008 jeszcze mogles kupic auta z przebiegiem 2-3k km od dealer-a - jezdzily po kawezlosnik.gif[...]

Teraz Skoda ma ten sam problemzlosnik.gif - bo oprocz Octavia RS to malo co sie sprzedaje... Patrzylem ostatnio, sa nowe auta z 2010-11 lub z symbolicznym przebiegiem...

> a jak chcę pojeździć czym innym to żonie Toyotę Aygo zabieram

> u Was chyba dają je emerytom zamiast wózków inwalidzkich

Aygo nie mazlosnik.gif Yaris jest najmniejsza Toyota. Chociaz Patrzac na nowe Mitsubichi Mirage - wyglada, na to, ze wszystkie 17 latki to kupuja, to zdziwie sie jesli Toyota nie przypelznie z czyms malutkim ....

2013-02-05-mitsubishi-mirage-660x230.jpg

Auto perfidnie brzydkie, ale kolory oczojebne ... wiec sie nastolatkom podoba001.gif[...]

2013-Mitsubishi-Mirage-17-625x416.jpg

2013-mitsubishi-mirage-2-625x395.jpg

> jakoś tak wyszło

> przy tym spalaniu było to całkiem naturalne

> teraz pewnie będzie mi auto robiło pomiędzy 15 a 20kkm rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego nie chce, z praktycznego punktu - koszt. Ergo, np RAV4 w ogole Toyota tego nie oferuje ,

> jest HID tyle....

No nie aż takie powszechne wink.gif

Nieczęsto spotykane na ulicy w kompaktach. Zaczyna się od klasy D i jest powszechne w markach premium.

> Sterowanie z kierownicy, cruise control to tak, ale znow ile razyw EU uzyjesz cruise?

Zależy w jakim kraju. W Holandii (kraj mały) o dziwo masa ludzi dojeżdża kupę kilometrów do pracy, dzięki dobrze rozwiniętej sieci autostrad. 100km w jedną stronę? No problem.

Nie wiem jak w innych krajach EU. W Polsce oczywiście autostrad mniej, a na zwykłych drogach ciężej na tempomacie jechać, ale też da się ok.gif Ja używam jak tylko mogę smile.gif Jazda dużo bardziej spokojna jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.