Skocz do zawartości

Nietypowe pytanie... wielkość motocykla


szandrzej

Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć,

> Koleżanka ma problem, otóż przy wzroście 162cm nie będzie problemów z jazdą i utrzymaniem się na

> Suzuki Bandit 600?.

> Jej waga to ok. 62kg.

> Z góry dziękuję za odpowiedzi

z wzrostem nie powinna miec problemow, co do wagi to musi sprawdzic, bandit nie jest lekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Koleżanka ma problem, otóż przy wzroście 162cm nie będzie problemów z jazdą i utrzymaniem się na

> Suzuki Bandit 600?.

> Jej waga to ok. 62kg.

> Z góry dziękuję za odpowiedzi

myślę ze nie. Ja mam 180 i całymi stopami na ziemii siedzę. Jeździła kumpela moim i nie miała problemów a wzrost w granicach 160. Na codzien jeździ f4 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost to jedno,waga drugie

ja mam 164 kg

ważę około 56kg

mój motocykl z pełnym bakiem waży prawie 200kg i daję radę

niedługo czeka mnie przesiadka na większe i mocniejsze moto ale ja świadomie startowałam z pojemności 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Koleżanka ma problem, otóż przy wzroście 162cm nie będzie problemów z jazdą i utrzymaniem się na

> Suzuki Bandit 600?.

> Jej waga to ok. 62kg.

> Z góry dziękuję za odpowiedzi

a czym jeździ obecnie? IMHO może mieć problem z Banditem, przy tym wzroście na pewno dwoma całymi stopami do ziemi nie dostanie, co w porównaniu do jednak sporem masy może w sytuacji podbramkowej mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może w sytuacji podbramkowej mieć znaczenie.

Oj tam podbramkowej. Sytuacje, o których piszesz, to są prędkości niemal zerowe wink.gif

Ja zaliczyłem już ze 3 razy prawie typowego parkingowego paciaka.

Sprzęta da się podnieść "z krzyża". Nawet kobitka da radę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam podbramkowej. Sytuacje, o których piszesz, to są prędkości niemal zerowe

> Ja zaliczyłem już ze 3 razy prawie typowego parkingowego paciaka.

> Sprzęta da się podnieść "z krzyża". Nawet kobitka da radę to zrobić.

...nie każda i nie każde moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej niech wrzuci foto laski w całej okazałości

Jestem dokladnie tego samego zdania biglaugh.gif

Zasadajest prosta, dosiasc i przymierzyc sie, jezeli dosiegam stopami do ziemi to jest dobrze, jezeli nie to pytanie jakwyglada ulozenie / ustawienie stopy przy zatrzymaniu sie czy postoju. Jezeli ma sie juz jakas praktyke, to nawet z za wysokim motocyklem mozna sobie poradzic. Dla kobiet produkowane sa buty ktore podwyzszaja node do 6 cm, obnizyc odpowiednio zawieszenie tez mozna.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam podbramkowej. Sytuacje, o których piszesz, to są prędkości niemal zerowe

> Ja zaliczyłem już ze 3 razy prawie typowego parkingowego paciaka.

To prawda, pisząc o sytuacji podbramkowej miałem na myśli właśnie konieczność szybkiego podparcia się po zatrzymaniu lub przy manewrach. Podczas typowej jazdy można sobie poradzić na stosunkowo wysokim siodle. Ale wystarczy, że but się ześlizgnie z powierzchni podczas podpierania, to nie mając zapasu wysokości może być problem.

> Sprzęta da się podnieść "z krzyża". Nawet kobitka da radę to zrobić.

W teorii tak, w praktyce uwzględniając np. niekoniecznie równe podłoże plus stres, itp może nie być tak różowo. Faktem jest, że dziewczyna ma chyba w takiej sytuacji większą szansę na pomoc przechodniów i/lub innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W teorii tak, w praktyce uwzględniając np. niekoniecznie równe podłoże plus stres, itp może nie być

> tak różowo. Faktem jest, że dziewczyna ma chyba w takiej sytuacji większą szansę na pomoc

> przechodniów i/lub innych kierowców.

Zwykle ten stres działa bardziej motywująco, bo o ile w normalnej sytuacji ktoś mógłby mieć problem z podniesieniem maszyny, to w przypadku takiej stresującej sytuacji może się okazać, że podniesie bez najmniejszego problemu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym jeździ obecnie? IMHO może mieć problem z Banditem, przy tym wzroście na pewno dwoma całymi

> stopami do ziemi nie dostanie, co w porównaniu do jednak sporem masy może w sytuacji

> podbramkowej mieć znaczenie.

Obecnie jeździ MPK grinser006.gif

W tym roku będzie zdawała prawko A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktem jest, że dziewczyna ma chyba w takiej sytuacji większą szansę na pomoc

> przechodniów i/lub innych kierowców.

...true ok.gif aczkolwiek sami się do pomocy nie rwą, trzeba ładnie poprosić i oczkiem strzelić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znajomy ma 175cm, i Bandit był dla niego nie wygodny, za wysoki, wybrał SV650. Moto nieco niższe, mniejsze, sporo lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to i ja się dorzucę z ciekawości

> ma ktoś foty/filmy jeźdźca na sportsterze 883 o wzroście 180cm?

fot nie mam. ale kolana po 10 km wysiadają (przy 187cm wzrostu). pierwsza 5 najniewygodniejszych motocykli (wg mojej prywatnej klasyfikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siodło jest oryginalne, to będzie mogła postawić stopę płasko, ale na pochylonym moto.Czyli średnio widzę szansę na obie stopy na płasko.

Wyjściem może być akcesoryjne siodło (niższe) i nieco wyższe buty...

Jak sobie poradzi... to czysto indywidualna sprawa - kwestia poczucia równowagi i niezbyt wysokiego poziomu strachu, albo wysokiego poziomu motywacji wink.gif

Podczas kursu może podpytać instruktora, co poleca, może się także przymierzyć do jakiegoś moto - kursanci często wracają do swoich instruktorów pokazując swoje nabytki...

No a generalnie, to gdzie foto? 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.