Skocz do zawartości

sporo ostatnio wątków na temat tanich, małych sedanów....


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

No to podsumujmy jakie są aktualnie dostępne "tanie",nowe w PL do kupienia:

-Skoda Rapid

-Citroen C-Elysee

-Peugeot 301

-Renault Thalia

-Aveo Sedan

-Dacia Logan

-Kia Rio

-Lada Priora

......

Jeśli jeszcze o czymś zapomniałem piszcie

I teraz zbawa: gdybyście z jakiś powodów MUSIELI jakiś wybrać to który i dlaczego?

(Tak wiem, mały sedan - fuj, be i w ogóle...)

286970868-sedanyojciec.jpg

post-16121-14352520634787_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to podsumujmy jakie są aktualnie dostępne "tanie",nowe w PL do kupienia:

> -Skoda Rapid

> -Citroen C-Elysee

> -Peugeot 301

> -Renault Thalia

> -Aveo Sedan

> -Dacia Logan

> ......

> Jeśli jeszcze o czymś zapomniałem piszcie

> I teraz zbawa: gdybyście z jakiś powodów MUSIELI jakiś wybrać to który i dlaczego?

> (Tak wiem, mały sedan - fuj, be i w ogóle...)

A gdybys MUSIAL zostac rozstrzelany, jaki sposob bys wybral i dlaczego? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to podsumujmy jakie są aktualnie dostępne "tanie",nowe w PL do kupienia:

> -Skoda Rapid

> -Citroen C-Elysee

> -Peugeot 301

> -Renault Thalia

> -Aveo Sedan

> -Dacia Logan

> ......

> Jeśli jeszcze o czymś zapomniałem piszcie

> I teraz zbawa: gdybyście z jakiś powodów MUSIELI jakiś wybrać to który i dlaczego?

> (Tak wiem, mały sedan - fuj, be i w ogóle...)

Jak już ktoś wcześniej zauważył Rapid to nie sedan.

Brakuje poza wyżej wymienionym Fiatem Linea jeszcze Hondy City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdybys MUSIAL zostac rozstrzelany, jaki sposob bys wybral i dlaczego?

SZYBKI :-) w tył głowy, albo z kapturem wolę przypomnieć sobie jakies moje wspomnienia niż zapamiętac jako ostatni widok lufy... any oth qstion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> małe sprostowanie, rapid to liftback

o racja, ale sporo osoób ostatnio porównuje właśnie rapida i tym podobne

ja biorąc pod uwagę tylko wygląd (w myśl fotek wrzuconych na górze) rozważałbym rapida albo rio właśnie-czyli chyba liftbacki własnie a nie sedany hihihih, ewentualnie linea by mi podchodziła...

nudzi mi się dzisija z ciekawości spróbuję zobaczyć ceny zaraz i silniki... a może komuś się chchiało wnętrza tak skompilować -tylko zeby wersje były porównywalne... i będę miał gotowca dla teścia, który i tak kupi rapida :-D

Oczywiście najniżej cennikowo

-Logan/Thalia____(1,2/75KMor +LPG; 0,9TCe/90KM;___________1,6/105KM)

-Aveo__________(1,2/70KM or 86KM;_____________1,4/100KM; 1,6/115KM)

-Lada Priora_____(________________________________________1,6/98KM)

-C i P301________(1,2VTi/72KM;__________________________1,6VTi/115KM)

-na górze kwotowo Rio i Rapid

(odpowiednio:____1,2CVVT/85KM;_______________1,4CVVT/109KM

lub Rapid:________1,2/75KM lub 1,2TSI/85--------------105KM)

W okolicach 50kzł zaczyna wyskaiwać Cruze (1,6/124KM-czym sięróżni od tego w aveo ciekawe...?)

Powyżej zaczyna sie pojawiać Fluence i Focus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>.. I teraz zbawa: gdybyście z jakiś powodów MUSIELI jakiś wybrać to który i dlaczego?

Najbardziej by kusił chyba 301. Najbardziej mi się podoba wygląd i dodatkowo cena jest dosyć niska w porównaniu z innymi, ale zaznaczam, że nie widziałem na żywo w środku więc po jazdach próbnych mogłoby się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej by kusił chyba 301. Najbardziej mi się podoba wygląd i dodatkowo cena jest dosyć niska

> w porównaniu z innymi, ale zaznaczam, że nie widziałem na żywo w środku więc po jazdach

> próbnych mogłoby się zmienić.

No właśnie na zdjęciach mi się podobał ale na ulicy.. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że Polacy kupują auto ekonomią, spalaniem, kosztami utrzymania, serwisu i Bóg wie czym jeszcze. Ja jednak kupiłbym oczami, a najbardziej podoba mi się Kia i Fiat - wybrałbym z tych dwóch ten, który miałby w tej samej cenie lepszy silnik, bo reszta niezbędnego wyposażenia podejrzewam jest w każdym z tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za prawie 60 tysięcy to tak - był to niewypał . Chyba nie tylko na naszym rynku.

Fakt, cena była lekko oderwana... Ale auto ma parę zalet - pojemne, przestronne wnętrze (no może poza miejscem na głowę na tylnej kanapie grinser006.gif), duży bagażnik, sztywno zestrojone zawieszenie, przez co pewnie się prowadzi i zapewne jak to Honda będzie bezawaryjna do znudzenia.

Nam na trasie na Litwę i z powrotem + jakieś 400 km na samej Litwie (łącznie ok. 1700 km) spaliło przy obciążeniu 4 osobami i wypchanym po brzegi bagażnikiem 5,6 l benzyny na 100 km icon_eek.gif A nie było to wleczenie się 60 km/h, tylko sprawna jazda... fakt, że nie przekroczyliśmy 140 km/h ani razu, ale 130 na blacie pojawiało się dość często. Szczerze przyznam, że wcześniej opowieści właściciela tej Hondy odnośnie zużycia paliwa traktowałem jako bajki, ale musiałem po tej wycieczce zdanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro jest skoda rapid to dołóż jeszcze nowego seata toledo. Trochę wyższa cena, ale jest też

> renault fluence

A Rapid to jest coś bliżej klasy B? Czy bliżej kompakta? Bo się pogubiłem w nomenklaturze Skody od czasów, gdy usilnie chciano przedstawiać Octavię jako tańszą wersję Audi A4 i Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SZYBKI :-)

I to jest dobra myśl claps.gif

Takie kryteria bym zastosował na osłodzenie gdybym już musiał powstrzymywać codziennie odruch wymiotny w garażu. który ma tam najmocniejszy silnik i najlepsze zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żaden.

heheheh zacząłem robić to zestawienie z myśla o teściu który i tak pewnie wybierze Rapida.... a przydało się już szwagrowi który kupił C-Elysee... swoją drogą z silnikiem 1,6 Seduction +klima+metalik (katalogowo 55, za 40kzł szacun)... i uwaga, uwaga golf 2 ON w rozliczeniu za 6 kzł :-O stan prawie idealny za dwa tygodnie jak przyjedzie opowiem o wrażeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Skoda Rapid - wygląda jak tyłek węża, jakaś nie proporcjonalnie wąska, z opinii osób które jeździły ponoć coś w podobie fabii czyli szału nie robi

-Citroen C-Elysee - widziałem, jakoś wnętrze mi nie leży, wieje tutaj taniością, goła blacha na progu bagażnika bleeee

-Peugeot 301 - jak wyżej

-Renault Thalia - po prostu mi się nie podoba

-Lada Priora - widać po fotkach, że to tandetne auto, nie wierzę w rosyjską jakość wykonania

a więc pozostały trzy na boju walki:

-Aveo Sedan

-Dacia Logan

-Kia Rio

Logan jest fajny biorąc pod uwagę najtańszą wersję, cena robi swoje

Aveo bardzo ciekawie wygląda z przodu i w środku, choć tanio

dla mnie najlepsze wrażenie robi Rio trophy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił Rio, całkiem fajny sedanik, zasiadając za kierą widać że to auto klasy budget, ale nie tak jak w loganie...zegary fajne, kiera multifunkcyjna, nie podobają mi się włączniki na konsoli środkowej. Wersja w metaliku, z klimą, kierą multi-wyszła 44tyś po negocjacjach. Linia auta bardzo fajna, generalnie niezłe autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to podsumujmy jakie są aktualnie dostępne "tanie",nowe w PL do kupienia:

> -Skoda Rapid

> -Citroen C-Elysee

> -Peugeot 301

> -Renault Thalia

> -Aveo Sedan

> -Dacia Logan

> -Kia Rio

> -Lada Priora

> ......

> Jeśli jeszcze o czymś zapomniałem piszcie

Renault Fluence i chyba jeszcze Opel Astra III classic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A propos Rapida. Nieśmiało tylko zapytam czy siedziałeś w środku? Dla mnie nieakceptowalny wygląd

> plastików. Nie znam wymienionej konkurencji ale myślę,że Rapid okupuje ostatnie pozycje w tej

> kategorii.

nie nie siedziałem i zasadniczo mnie "to grzeje" (w ciągu najbliższych 5 lat nie zamierzam zmieniać samochodu)

...a na zapatrywania teścia nic nie poradzę :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heheheh zacząłem robić to zestawienie z myśla o teściu który i tak pewnie wybierze Rapida.... a

> przydało się już szwagrowi który kupił C-Elysee... swoją drogą z silnikiem 1,6 Seduction

> +klima+metalik (katalogowo 55, za 40kzł szacun)... i uwaga, uwaga golf 2 ON w rozliczeniu za 6

> kzł :-O stan prawie idealny za dwa tygodnie jak przyjedzie opowiem o wrażeniach

Salon wzial takiego starocia w rozliczeniu i jeszcze za 6kzl? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.