Skocz do zawartości

Zwyciestwo ludu na Ludowym autem - recall VeeDub oficjalnie


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym mogl sobie odpuscic taki newsskromny.gif - swiezy news jeszcze...

veedub20130613.jpg

Niespodzianka001.gif Taaaaaaaaaaaaraaaaaaaaaa! IThankYou.gif

Lud i media pokonaly LudowyWagenlizak.gif[...]

Spisekold.gif producentow, ochrona rzaduspy.gif, ???

Nie, traktowanie klientow jak ostatnich idiotow, nie wierzenie w sile internetu, w przeplyw szybkosci informacji etc etc ...

Ale do rzeczy - 26k - a dokladnie 25,928 sztuk ludowych aut wyprodukowanych pomiedzy 6/2008 i 9/2011 idzie na koszt VeeDub na service w Australia/New Zealand.

Modele: Golf, Jetta, Passat, Caddy

Identyczna akcja byla przeprowadzona w China, Japan, Malaysia, Singapore, Taiwan, US.

VeeDub bedzie probowal naprawic problemy z 7s DSG a dokladadnie jej wersja DQ200.

Wymieniona zostanie mechtronic i sprzegla - ktore podobno teraz sa zrobione z innego stopu metali001.gif[...]

skoda-dq200-gearbox-production-vrchlabi-2012-october-picture-no-2.jpg

Recall # 2 - juz nie "akcja" a oficjalnie, 4,000 Diesel idzie na wymiane wtryskow - bo jesli ktos twierdzi, ze nagle zdechniecie silnika jest normalne - coz ... nie mam pytanlizak.gif

Dziekuje i dobrej nocy;)

Ach - do awanturnikowlizak.gif -

Od dzis postanowionelizak.gif - wszystkie moje posty beda mialy "Disclaimer" ...

"Nie podoba ci sie moj jezyk = nie czytajskromny.gif, nie podoba ci sie post - nie odpowiadajold.gif"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuscic jak odpuscic, ale ciagnac ktorys z poprzednich watkow mogles.

Pewnie juz wiesz, ze to Twoje utyskiwanie na VW pomalu przestaje nam wchodzic?

Nie to zebym mial cos przeciwko temu, ale rozpetales taka batalie, ze czasami mam wrazenie na ten temat plodzisz kilka watkow dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpuscic jak odpuscic, ale ciagnac ktorys z poprzednich watkow mogles.

> Pewnie juz wiesz, ze to Twoje utyskiwanie na VW pomalu przestaje nam wchodzic?

Mów za siebie.

> Nie to zebym mial cos przeciwko temu, ale rozpetales taka batalie, ze czasami mam wrazenie na ten

> temat plodzisz kilka watkow dziennie.

Batalie to europejczycy rozpętali, a OZI pokazuje tylko jak robi się nas w konia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpuscic jak odpuscic, ale ciagnac ktorys z poprzednich watkow mogles.

> Pewnie juz wiesz, ze to Twoje utyskiwanie na VW pomalu przestaje nam wchodzic?

> Nie to zebym mial cos przeciwko temu, ale rozpetales taka batalie, ze czasami mam wrazenie na ten

> temat plodzisz kilka watkow dziennie.

mi tam sie to podoba, Q VW i grupy wyraznie poleciala na pysk ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przeżywać, każdy koncern ma co raz wtopy, dla użytkownika końcowego to może i lepiej bo jak dany koncern przekalkuluje sobie potem naprawy to może dojdzie do wniosku że lepiej zrobić dobry produkt a nie bubla. Ot wydaje mi się, że inżynierowie od obliczania materiałów pójdą do zwolnienia bo kiepsko obliczyli kiedy ma się popsuć-miało się psuć po gwarancji, zaczęło w trakcie i na masową skalę.

Druga opcja-bardziej pewna, że będą mieszać elementy dobre z kiepskimi, by psuło się 25 a nie 60-70% samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fcale .... 2 lata, 13 kkm naprawa generalna silnika, 28 kkm wymiana kompletnego sprzegla .... 1.8

> TSI 4x4

Już słyszę zbliżający się seksowny oddech Maruchy, który nabiera właśnie powietrza aby dodać sakramentalne "......ale to Skoda"zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniona zostanie mechtronic i sprzegla - ktore podobno teraz sa zrobione z innego stopu

> metali[...]

Teraz będzie z żelaza, stali.

......i pełno ludzi w każdym wagonie, a w jednym krowy a w drugim konie............".

Poniosło mniezlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przypomnij, proszę, w jakim to było kontekście?

> Bo nadal nie czaję żartu.

> mar00ha

W kontekście narzekania przeze mnie na jakość silników VW. Zasugerowałeś wtedy (słusznie), że nie mam WiDaba tylko Skodę, a ja upierałem się, że to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co przeżywać, każdy koncern ma co raz wtopy, dla użytkownika końcowego to może i lepiej bo

> jak dany koncern przekalkuluje sobie potem naprawy to może dojdzie do wniosku że lepiej zrobić

> dobry produkt a nie bubla. Ot wydaje mi się, że inżynierowie od obliczania materiałów pójdą do

> zwolnienia bo kiepsko obliczyli kiedy ma się popsuć-miało się psuć po gwarancji, zaczęło w

> trakcie i na masową skalę.

> Druga opcja-bardziej pewna, że będą mieszać elementy dobre z kiepskimi, by psuło się 25 a nie

> 60-70% samochodów.

cos duzo tych wtop zaliczyl VW, 2.0 TDI, 1.4 TSI 122, 1.8 TSI 160, problemy z DSG ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz będzie z żelaza, stali.

> ......i pełno ludzi w każdym wagenie, a w jednym krowy a w drugim konie............". zlosnik.gif

Z czego by nie było to najważniejsze, że można coś zdziałać i wymusić na producencie poprawkę bubla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos duzo tych wtop zaliczyl VW, 2.0 TDI, 1.4 TSI 122, 1.8 TSI 160, problemy z DSG ..........

No i kto mądry kupuje auta z silnikami bądź skrzyniami które mają

problemy? Wiadomo przecież, że jak TDI to 1.9, a jak DSG to DSG6,

a najlepiej manual. Kolega zanabył właśnie Golfa Plusa 1.9 TDI,

szwajcarski z salonu, ze zwykłą 5-biegową skrzynią ręczną. I nie narzeka,

a wręcz jest zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kto mądry kupuje auta z silnikami bądź skrzyniami które mają

> problemy? Wiadomo przecież, że jak TDI to 1.9, a jak DSG to DSG6,

> a najlepiej manual. Kolega zanabył właśnie Golfa Plusa 1.9 TDI,

> szwajcarski z salonu, ze zwykłą 5-biegową skrzynią ręczną. I nie narzeka,

> a wręcz jest zachwycony.

Co to znaczy z salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bądź łaskaw wypowiadać się wyłącznie w imieniu swoim i osób, które Cię do tego upoważniły.

> mar00ha

Skoro wiesz, ze nie mam Twego pisemnego upowaznienia, to znaczy, ze w Twoim imieniu sie nie wypowiadalem. Logiczne, prawda?

Rozumiem, ze OZI to specyficzny uzytkownik na AK (nawet lubie jego wypowiedzi, o ile nie staja sie tak monotematycznde jak ostatnio), a VW to ciut nie bozyszcze ludu, ale do jasnej ciasnej za stworzenie co najmniej 4 postow z 1 strony MK o tym samym (jakby nie dalo sie ogarnac wszystkiego w 1) dawno temat wylecialby na kacik danej marki, albo 3 powtarzajace sie sam bys zamknal.

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kontekście narzekania przeze mnie na jakość silników VW. Zasugerowałeś wtedy (słusznie), że nie

> mam WiDaba tylko Skodę, a ja upierałem się, że to to samo.

Jakoś nie kojarzę i przypuszczam, że pomyliłeś mnie z kimś. Przecież większość, jeżeli nie wszystkie, silniki Skoda ma z VW.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś nie kojarzę i przypuszczam, że pomyliłeś mnie z kimś. Przecież większość, jeżeli nie

> wszystkie, silniki Skoda ma z VW.

> mar00ha

Może.....

Stary już jestem to mogę nie pamiętaćzlosnik.gif.

.......ale musisz przyznać, że sympatycznie się zrobiłozlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Poniosło mnie.

zlosnik.gif, alez jestes bliski prawdy:

-Audi 6,267 sztuk A1 i A3 wyprodukowanych miedzy 06/2008 a 06/2011

-Skoda - 1,746 Octavia i Superb - czyli wszystkie jakie sprzedali w tym okresiezlosnik.gif

Total razem we wszystkich wagonachzlosnik.gif: 33,941 aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co przeżywać, każdy koncern ma co raz wtopy, [...]

Oczywiscie, nikt tego nie zaprzecza, ale generalnie tu jest ksiazkowy przypadek "Crisis management" i jak tego nie robic. Klienci ukaraja firme ktora ma klienta, z ktorego zyjeold.gif w d....

Ot wydaje mi się, że inżynierowie od obliczania materiałów pójdą do

> zwolnienia bo kiepsko obliczyli kiedy ma się popsuć-miało się psuć po gwarancji, zaczęło w

> trakcie i na masową skalę.

Rowniez sie zgadzamzlosnik.gif - lud chce widziec krewzlosnik.gif

> Druga opcja-bardziej pewna, że będą mieszać elementy dobre z kiepskimi, by psuło się 25 a nie

> 60-70% samochodów.

I rowniez nie neguje, przeciez istnieje cos takiego jak "factory reconditioned" - wiec napewno te wymienione skrzynie na smietnik nie idazlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fcale .... 2 lata, 13 kkm naprawa generalna silnika, 28 kkm wymiana kompletnego sprzegla .... 1.8

> TSI 4x4

ładnie. A ja jestem wkurzony, że mam we Fiacie skrzynię biegów do naprawy po 90 tys. km przebiegu. Chociaż, Ty to przynajmniej pewnie to wszystko zrobiłeś na gwarancji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Nie to zebym mial cos przeciwko temu, ale rozpetales taka batalie, ze czasami mam wrazenie na ten

> temat plodzisz kilka watkow dziennie.

I wiecej o Volskwagen nie bedziezlosnik.gif, moze jakis post jak jakas afera znow wybuchniezlosnik.gif[...] Nie mam w tym zadnego interesu ... nie mam VeeDub, i dzieki takim akcjom nie zamierzam miecfoch.gif, nie uwazam, ze firma z takim podejsciem do klienta zasluguje na $1 mojej ciezko zarobionejskromny.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> I wiecej o Volskwagen nie bedzie, moze jakis post jak jakas afera znow wybuchnie[...] Nie mam w tym

> zadnego interesu ... nie mam VeeDub, i dzieki takim akcjom nie zamierzam miec, nie uwazam, ze

> firma z takim podejsciem do klienta zasluguje na $1 mojej ciezko zarobionej[...]

Nie dziw sie, że wiele osób nie rozumie Twojej ekscytacji tym tematem.

W Polsce jesteśmy w większości przyzwyczajeni, że na s dymają z każdej strony i dlatego dla wielu to codzienność, nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Twoje społeczeństwo jest pod tym względem inaczej ukształtowane. U nas obsługa klienta jest przeważnie na bardzo niskim poziomie, ludzie sie przyzwyczaili.

Druga sprawa, ze w Polsce wyegzekwowanie swoich praw jest bardzo trudne, jesteś zdany właściwie na siebie, nikt za tobą nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dziw sie, że wiele osób nie rozumie Twojej ekscytacji tym tematem.

> W Polsce jesteśmy w większości przyzwyczajeni, że na s dymają z każdej strony i dlatego dla wielu

> to codzienność, nie widzą w tym nic nadzwyczajnego.

Rado_d - bycie przyzwyczajonym, a zaprzeczanie faktom, ze problem nie istnieje to cos innego. hmm.gif

Probka 300 osob z problemami.

vwgraph-300x0.jpg

Jak widac, to nie jeden model, to nie tylko DSG, to nie tylko Diesel. Generalnie VeeDub nie nazwali VeeDud za nic. Marka ma ogromne klopoty z utrzymaniem jakosci...

... i jeszcze w swiecie anglo-jezycznym stala sie teraz ksiazkowym przykladem jak sie nie zachowywac.001.gif[...]

Twoje społeczeństwo jest pod tym względem

> inaczej ukształtowane. U nas obsługa klienta jest przeważnie na bardzo niskim poziomie, ludzie

> sie przyzwyczaili.

To nie tylko "moje spoleczenstwo", ja ci gwarantuje, ze Gaborone na lepsza obsluge klienta niz spotkalem w PL,hmm.gif, gdzie pewne czesc PL uwaza, ze jestes czarny to jestes gorszy niz bialy PL, a Africa to lad dzikusow... Coz ... nie skomentuje tego,... skomonteje, to , ze obsluga klienta w kraju ktory ma 5 mil osob jest na generalnie wiekszym poziomie niz PL, od sklepy do administracji. I bycie przyzwyczajonym, to jedno, a calkowite poddanie sie to drugie...

> Druga sprawa, ze w Polsce wyegzekwowanie swoich praw jest bardzo trudne, jesteś zdany właściwie na

> siebie, nikt za tobą nie stanie.

Oczywiscie zgoda, ale popatrz co napisalem - 1 osoba moze nic nie znaczy, ale 1,000 niezadowolonych klientow juz jest jakas tuba informatyczna.. Patrzac na problemy w innych stronach swiata, nie trudno sie dzis dzieki intenrentowi zjednoczyc, jesli masz wsparcie mediow, jestes w zasadzie wygranym. I to sie stalo tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.