Skocz do zawartości

jak zapłacić mandat


szuwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu latach dostałem w końcu mandat za prędkość. 100 zł za 28 km przekroczenia.

Czy wysokość jest OK czy mogłem negocjować ? smile.gif

A teraz druga sprawa: w latach 90tych do mandatu był dołączony druczek i można było go zapłacić na poczcie. Teraz nie ma nic, nawet numeru konta.. Jak to cholerstwo zapłacić??? To jakieś kpiny z obywatela normalnie. Myślałem czy by nie podejść do jakiegoś radiowozu ale nie spotkałem żadnego wolnego. Zakładają że wszyscy płacą przez komornika? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wielu latach dostałem w końcu mandat za prędkość. 100 zł za 28 km przekroczenia.

> Czy wysokość jest OK czy mogłem negocjować ?

> A teraz druga sprawa: w latach 90tych do mandatu był dołączony druczek i można było go zapłacić na

> poczcie. Teraz nie ma nic, nawet numeru konta.. Jak to cholerstwo zapłacić??? To jakieś kpiny

> z obywatela normalnie. Myślałem czy by nie podejść do jakiegoś radiowozu ale nie spotkałem

> żadnego wolnego. Zakładają że wszyscy płacą przez komornika?

Daj jakiś skan/foto tego co dostałeś. Jak ja dostałem mandat w grudniu (od Policji), to był to standardowy druk wpłaty na konto, mający swoją serię i numer.

Policjant poinformował mnie, bym, płacąc przelewem internetowym, w tytule podał "Mandat karny seria nr".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wielu latach dostałem w końcu mandat za prędkość. 100 zł za 28 km przekroczenia.

> Czy wysokość jest OK czy mogłem negocjować ?

> A teraz druga sprawa: w latach 90tych do mandatu był dołączony druczek i można było go zapłacić na

> poczcie. Teraz nie ma nic, nawet numeru konta.. Jak to cholerstwo zapłacić??? To jakieś kpiny

> z obywatela normalnie. Myślałem czy by nie podejść do jakiegoś radiowozu ale nie spotkałem

> żadnego wolnego. Zakładają że wszyscy płacą przez komornika?

ja bym ne placil, komornik sam sobie przyjdzie a odsetki sa znikome

policz czas na dojazd na poczte, kolejka, paliwo

nie oplaca sie

a zawsze jest szansa, ze nie beda Cie scigac przez 3 lata i mandat sie anuluje

mi juz tak kilka przepadlo ok.gif

za ta stowe to kup dzieciom lody(tylko aby swoim) albo idz na bro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym ne placil, komornik sam sobie przyjdzie a odsetki sa znikome

> policz czas na dojazd na poczte, kolejka, paliwo

> nie oplaca sie

> a zawsze jest szansa, ze nie beda Cie scigac przez 3 lata i mandat sie anuluje

> mi juz tak kilka przepadlo

> za ta stowe to kup dzieciom lody(tylko aby swoim) albo idz na bro

Wszystko fajnie o ile skarbówka nie zajmie Ci konta bankowego, co poza skutecznym odcięciem od kasy skutkuje jeszcze opłatą dla banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko fajnie o ile skarbówka nie zajmie Ci konta bankowego, co poza skutecznym odcięciem od kasy

> skutkuje jeszcze opłatą dla banku.

masz konto w jakimś dziwnym banku... zajmują tylko kwotę+koszty komornika, bank nie pobiera żadnej opłaty chyba, że za powiadomienie listowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz konto w jakimś dziwnym banku... zajmują tylko kwotę+koszty komornika, bank nie pobiera żadnej

> opłaty chyba, że za powiadomienie listowne.

Ja tam nie wiem bo mandaty co do zasady płacę, ale kolega kiedyś tak się urządził. Teraz też już płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym ne placil, komornik sam sobie przyjdzie a odsetki sa znikome

Jedno zdanie, dwa kłamstwa hehe.gif

Nie komornik, a poborca skarbowy i nie odsetki, tylko opłata za egzekucję, gdyż od mandatu nie ma odsetek.

> policz czas na dojazd na poczte, kolejka, paliwo

> nie oplaca sie

> a zawsze jest szansa, ze nie beda Cie scigac przez 3 lata i mandat sie anuluje

> mi juz tak kilka przepadlo

> za ta stowe to kup dzieciom lody(tylko aby swoim) albo idz na bro

Teraz (przynajmniej w mazowieckim) już mają system informatyczny i egzekucję zaczynają miesiąc od wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie wiem bo mandaty co do zasady płacę, ale kolega kiedyś tak się urządził.

kłamał zlosnik.gif

mi raz zablokowali na koncie kwotę mandatu + 30zł (o ile dobrze pamiętam)

drugim razem (w marcu b.r. zlosnik.gif ) pojechali po całości - Skarbówka do roboty "wezwanie do zapłaty" przysłała ooniee.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie powinieneś kwity oprócz samego mandatu dostać

mand.png

akurat znalazłem kilka w portfelu hehe.gifzlosnik.gif

zadzwoń do odpowiedniego dla miejsca wykroczenia Urzędu Wojewódzkiego i zapytaj o numer konta, ewentualnie poszukaj na stronie Urzędu

w przelewie numer mandatu i prawa jazdy, przynajmniej ja tak zawsze robię smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawde warto tak zapi.. znaczy szybko jezdzic ?

lubię, ale czasami coś nie wyjdzie, najczęściej CB nie chciało się założyć oslabiony.gifzlosnik.gif

> 800pln

tutaj akurat 2 x prędkość, wyprzedzanie i parkowanie (naprawdę nie widziałem zakazu, bo jest to chyba jedyny przepis, którego nigdy nie łamię zlosnik.gif ). Minus jest taki, że to tylko dwa ostatnie lata, a wcześniej... wolę nie mówić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym ne placil, komornik sam sobie przyjdzie a odsetki sa znikome

> policz czas na dojazd na poczte, kolejka, paliwo

> nie oplaca sie

> a zawsze jest szansa, ze nie beda Cie scigac przez 3 lata i mandat sie anuluje

> mi juz tak kilka przepadlo

> za ta stowe to kup dzieciom lody(tylko aby swoim) albo idz na bro

Nie każdy jest takim bystrzakiem jak Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znam takich co miesięcznie 1000zł wydaja na mandaty

> tak - czasem warto

jeszcze niedawno pisałeś, że nie znasz nikogo kto zarabia powyżej 3000 zł a teraz piszesz, że znasz ludzi którzy wydają 1000 zł miesięcznie na mandaty - nie widzisz tu czegoś dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze niedawno pisałeś, że nie znasz nikogo kto zarabia powyżej 3000 zł a teraz piszesz, że znasz

> ludzi którzy wydają 1000 zł miesięcznie na mandaty - nie widzisz tu czegoś dziwnego?

o panie, ten o ktorym teraz pisze to zarabia krocie zlosnik.gif wlasnie m.in. dzięki temu ze szybko jest na czas zlosnik.gif

co chwile kogos poznaje, wiec znajomości sprzed pol roku sa lekko nieaktualne ok.gif zwłaszcza ze zmieniłem branze i się obracam w innych kregach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znam takich co miesięcznie 1000zł wydaja na mandaty

Wiesz, to muszą być same wykroczenia bezpunktowe lub z minimalną ilością punktów karnych, bo przy takich kwotach to punkty powinny być uzbierane w komplecie max. po 4 m-cach... chyba, że słowo "mandat" w tym przypadku oznacza opłatę ponoszoną przez kierującego na korzyść policjanta, bez używania stosownych druków i długopisu... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, to muszą być same wykroczenia bezpunktowe lub z minimalną ilością punktów karnych, bo przy

> takich kwotach to punkty powinny być uzbierane w komplecie max. po 4 m-cach... chyba, że słowo

> "mandat" w tym przypadku oznacza opłatę ponoszoną przez kierującego na korzyść policjanta, bez

> używania stosownych druków i długopisu...

mogą być foty bez wskazywania sprawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz druga sprawa: w latach 90tych do mandatu był dołączony druczek i można było go zapłacić na poczcie. Teraz nie ma nic, nawet numeru konta.. Jak to cholerstwo zapłacić???

Skoro nie masz numeru konta, to jak i komu masz zapłacić? Dostałem coś podobnego przed wielu laty od straży wiejskiej. Olałem i do dziś - spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie powinieneś kwity oprócz samego mandatu dostać

> akurat znalazłem kilka w portfelu

Posiadanie szybkiego auta mobilizuje do szybkiej jazdy a jak wiemy masz BMW masz wydatki wink.gif

A tak na poważnie to nie trudno ustrzelić kilkaset zł mandatu jak sie ma niefart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.