Skocz do zawartości

Dla oglądaczy zdjęciowych Mondeo MK IV


daryka

Rekomendowane odpowiedzi

> Dzisiaj jadę oglądać, pytanie czy coś niepokjącego widać na zdjęciach

> http://otomoto.pl/ford-mondeo-gold-x-gwarancja-C29507190.html

> na co zwrócić uwagę , zna ktoś moze ten salon ?

zauważyłeś mam nadzieje że auto jest zarysowane i poobijane?

W salonach takie auta się często sprzedaje, ktoś kto oddaje w rozliczeniu auto i bierze za to małą kasę zazwyczaj nie dba o auto a ludzie takie auto chcą kupować mimo wszystko wink.gif

Samo nazwisko Plichta źle mi się kojarzy, ale może nie są powiązani hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz na mysli te duperele na zderzakach?

Tak, zderzaki do malowania, lampka ma w sobie jakąś małą dziurę.

Na żywo wyjdzie jeszcze kilka innych dupereli i masz auto do gruntownej kosmetyki za duperelowe pieniądze.

Co kto woli, jeśli auto jest zniszczone to i cena powinna być niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W salonach takie auta się często sprzedaje, ktoś kto oddaje w rozliczeniu auto i bierze za to małą

> kasę zazwyczaj nie dba o auto a ludzie takie auto chcą kupować mimo wszystko

rotfl.gif rozbawiłeś mnie tym stwierdzeniem. Trzy przypadki w najbliższej rodzinie, gdzie auta zostawały w salonie w rozliczeniu przy zakupie kolejnego nowego bo nikomu nie chciało się bawić w sprzedawanie auta. Widzisz dla jednego walka o tysiaka lub dwa na cenie auta jest mniej ważna niż wygoda związana z zakupem nowego i pozbyciem się starego auta. Aha, wszystkie trzy auta były zadbane, pełen serwis w ASO, w jednym to jeszcze folia pod fotelem i na słupkach była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozbawiłeś mnie tym stwierdzeniem. Trzy przypadki w najbliższej rodzinie, gdzie auta zostawały w

> salonie w rozliczeniu przy zakupie kolejnego nowego bo nikomu nie chciało się bawić w

> sprzedawanie auta. Widzisz dla jednego walka o tysiaka lub dwa na cenie auta jest mniej ważna

> niż wygoda związana z zakupem nowego i pozbyciem się starego auta. Aha, wszystkie trzy auta

> były zadbane, pełen serwis w ASO, w jednym to jeszcze folia pod fotelem i na słupkach była.

za dużo się naoglądałem poobijanych aut u lokalnego dealera.

Ludzie latają za nimi tak że byś nie uwierzył. Mowa o tych dość młodych.

Chcą płacić to płacą.

Nie mówię, że nie da się tam trafić fajnych, nie skatowanych autek, ale zawsze jest to mniejszy odsetek wink.gif

Wygoda wygodą, nie o tym tu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odp dostałem od sprzedawcy lakierowane były 4 błotniki niby auto nie było uderzone, Przebieg w

> 100 % oryginalny

A czego Ty sie spodziewasz? Ja mam prawie cale auto lakierowane. A nigdy wypadku nie mialo. Po prostu po lekkich obtarciach parkingowych wstawialem do ASO i robilem z OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> malowanie zderzaków wyjdzie pewnie z 500 zł także tragedii nie ma

to jak odpowiada to jedź oglądać i już.

"czwórka" nie ma jakiś wielkich bolączek.

Silnik jest optymalny, poradzi sobie z autem jako tako. Spalanie też chyba do zaakceptowania, jest gazowalny więc jest alternatywa.

Mi osobiście bardzo fajnie jeździło się lifbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odp dostałem od sprzedawcy lakierowane były 4 błotniki niby auto nie było uderzone, Przebieg w

> 100 % oryginalny

to że lakierowane to jeszcze nic nie znaczy, ja miałem kompleksową naprawę po kolizji w ASO i jest zrobione powiedziałbym lepiej niż fabrycznie, koszty naprawy były zbliżone do ceny tego mondeo grinser006.gif

Nie zniechęcaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odp dostałem od sprzedawcy lakierowane były 4 błotniki niby auto nie było uderzone, Przebieg w

> 100 % oryginalny

Lepiej jak wiesz to przed zakupem i nikt tego nie ukrywa niż dowiadujesz się po, że pierwotnie był to Focus a wyklepało się Mondeo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik jest optymalny, poradzi sobie z autem jako tako. Spalanie też chyba do zaakceptowania, jest

> gazowalny więc jest alternatywa.

do tego jest na łańcuchu i uchodzi za bezawaryjny, chyba najlepszy benzyniak oferowany w MK4 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myśle że w cyklu mieszanym średnio z 9-10 lit.

powinien się mieścić.

Znajomy mi kiedyś opowiadał podczas jazdy tym autkiem ...

Po Warszawie minimalnie 15 litrów, tyle że wg niego nie ma co schodzić poniżej 4-5k r rpm bo po co, przecież to firmowe grinser006.gif

Jak ma być oszczędnie to tylko gassssss zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak odpowiada to jedź oglądać i już.

> "czwórka" nie ma jakiś wielkich bolączek.

> Silnik jest optymalny, poradzi sobie z autem jako tako. Spalanie też chyba do zaakceptowania, jest

> gazowalny więc jest alternatywa.

> Mi osobiście bardzo fajnie jeździło się lifbackiem.

silnik za slaby do tego auta, mialem okazje jechac tym i auto duze wygodne ale silnik mulowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i jak kolego?

dziwnym trafem wczoraj pojawiło sie ogłoszenie w moim mieście Mondeo MK4 2.0 benzyna smile.gif wczoraj go wstępnie oglądałem i zarezerwowałem dzisiaj jade z nim do serwisu żeby go sprawdzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak odpowiada to jedź oglądać i już.

> "czwórka" nie ma jakiś wielkich bolączek.

> Silnik jest optymalny, poradzi sobie z autem jako tako. Spalanie też chyba do zaakceptowania, jest

> gazowalny więc jest alternatywa.

> Mi osobiście bardzo fajnie jeździło się lifbackiem.

Koleżanka (całe 155 cm wzrostu) miała liftbacka zlosnik.gif

Laptopa zazwyczaj kładła za siedzenie, bo jak włożyła do bagarka to potem musiała wejść (przez próg) do środka po niego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik za slaby do tego auta, mialem okazje jechac tym i auto duze wygodne ale silnik mulowaty.

Bez przesady - jeździłem 2,5 roku 1.8 TDCI (125 KM), teraz jeżdżę 2.0 TDCI (140 KM).

Spokojnie wystarcza zarówno do miejskiej, jak i autostradowej jazdy.

Nie wiem jak się sprawuje ta sama moc przy benzynowym silniku, ale diesel jest spoko palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiem tak - ten sam user, te same trasy, spalanie +50% w stosunku do 2.0tdci.

Chyba dlatego, że służbowe... grinser006.gif

Różnica jest 2 litry: średnie z 3.000km mamy ok. 8,7litra/100km. W trasie przepisowo (max +10 km/h od przepisów), ale my mamy autostrade w (prawie) każdym kierunku... smile.gif

Chyba gdzieś w archiwum była dyskusja na temat mondeo tdci vs benzyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba dlatego, że służbowe...

Nie, kolo spokojnie jeździ. ok.gif

Poza tym obydwa służbowe.

> Różnica jest 2 litry: średnie z 3.000km mamy ok. 8,7litra/100km. W trasie przepisowo (max +10 km/h

> od przepisów), ale my mamy autostrade w (prawie) każdym kierunku...

> Chyba gdzieś w archiwum była dyskusja na temat mondeo tdci vs benzyna...

U każdego może być inaczej. ok.gif

Ale tu akurat mam jasny pogląd, bo nie zmieniły się warunki zewnętrzne i kierownik - zmieniło się tylko auto. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady - jeździłem 2,5 roku 1.8 TDCI (125 KM), teraz jeżdżę 2.0 TDCI (140 KM).

> Spokojnie wystarcza zarówno do miejskiej, jak i autostradowej jazdy.

> Nie wiem jak się sprawuje ta sama moc przy benzynowym silniku, ale diesel jest spoko

Problem tkwi w innej charakterystyce silnika - wspomniany kolega po przesiadce z 130konnego tdci na 155konny noPb narzekał na dynamikę. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwnym trafem wczoraj pojawiło sie ogłoszenie w moim mieście Mondeo MK4 2.0 benzyna wczoraj go

> wstępnie oglądałem i zarezerwowałem dzisiaj jade z nim do serwisu żeby go sprawdzili

I jaki efekt? Jakby co to bez fotek sie nie liczy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondziak kupiony trafił się sprzedawca z Lęborka wink.gif, odpuściłem sobie tego z Gdyni. Fordzik całkiem fajnie wyposażony skóry, alu, converse + i inne duperele. Silnik oczywiści 2.0 benzyna, pierwsze co musze kupić to letnie opony, kobietka co sprzedawała miała kupić ale stwierdziła że chce auto z automatem. Jedynie co mnie troszke przeraziło to wielkość auta w sumie ledwo zmieścił sie do garażu jest dużo większe od Primery P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba pedał mocniej pocisną i wtedy benzynka ładnie ciągnie

No już widze że Mondziak z dołu się nie zbiera grinser006.gif ale przyzwyczajony jestem Primera powyżej 4 tys. obr. dopiero się rozkręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czego Ty sie spodziewasz? Ja mam prawie cale auto lakierowane. A nigdy wypadku nie mialo. Po

> prostu po lekkich obtarciach parkingowych wstawialem do ASO i robilem z OC sprawcy.

smile.gif juz slysze te rozmowy jak przyjdzie Ci sprzedawac

Malowane coś bylo ? Tak , aha...a to dziekuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koleżanka (całe 155 cm wzrostu) miała liftbacka

> Laptopa zazwyczaj kładła za siedzenie, bo jak włożyła do bagarka to potem musiała wejść (przez

> próg) do środka po niego

Próg ma niczym w sedanie, ale za to całkiem praktyczny bagażnik, skoro potrafiłem tam włożyć paczki z firmowym towarem (na co dzień jeżdżę kombi) to znaczy że jest dość pakowny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj jadę oglądać, pytanie czy coś niepokjącego widać na zdjęciach

> http://otomoto.pl/ford-mondeo-gold-x-gwarancja-C29507190.html

> na co zwrócić uwagę , zna ktoś moze ten salon ?

Plichta.... hmmm ostatnio niezbyt dobrze się kojarzy to nazwisko biglaugh.gif

jeżeli w branży moto działa jak tamten drugi w finansach to ja bym tam nie szukał auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.