Skocz do zawartości

Szukam autka - kompat, wolnossaca benzyna powyzej 120KM


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegos nowszego za moje bravo smile.gif

podpowiecie jakies nowe (lub max 3letnie) autko kompatkowe z wolnossaca benzyna powyzej 120KM? budzet ~40kpln plus to co odzyskam za moje bravo (czyli pewnie teraz bedzie w sumie 50-60kpln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos nowszego za moje bravo

> podpowiecie jakies nowe (lub max 3letnie) autko kompatkowe z wolnossaca benzyna powyzej 120KM?

> budzet ~40kpln plus to co odzyskam za moje bravo (czyli pewnie teraz bedzie w sumie 50-60kpln)

Bmw 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos nowszego za moje bravo

> podpowiecie jakies nowe (lub max 3letnie) autko kompatkowe z wolnossaca benzyna powyzej 120KM?

> budzet ~40kpln plus to co odzyskam za moje bravo (czyli pewnie teraz bedzie w sumie 50-60kpln)

Nowy Cruz. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos nowszego za moje bravo

> podpowiecie jakies nowe (lub max 3letnie) autko kompatkowe z wolnossaca benzyna powyzej 120KM?

> budzet ~40kpln plus to co odzyskam za moje bravo (czyli pewnie teraz bedzie w sumie 50-60kpln)

Może trochę nie na temat ale z ciekawości: czemu szukasz teraz wolnossącej benzyny? Turbo benzyna w Bravo się nie sprawdziła czy ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy Cruz.

o popatrz... dzieki!

czy ten 1.6 juz jedzie? czy lepiej 1.8? czy da sie kupic te silniki ze skrzynia 6biegowa? - jakos tak sie przyzwyczailem do 6 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może trochę nie na temat ale z ciekawości: czemu szukasz teraz wolnossącej benzyny? Turbo benzyna w

> Bravo się nie sprawdziła czy ...?

nie lubie turbo wink.gif bo pije i kradnie... wink.gif

no i nie szukam _teraz_ - szukam ciagle, bo moje NB jest tez wolnossace wink.gif , tylko ze nawet moja mulher.gif twierdzi ze 90KM to dramat jest wink.gif - szczegolnie od kiedy pozwala sobie pozyczyc moj motocykl ktory przy masie 220kg ma (mial?) 72KM mocy wink.gif

a powaznie - bardziej skomplikowany silnik (osprzet) od N/A, wiec wieksze prawdopodobienstwo ze sie popsuje wink.gif . Charakterystyka uzywania (duzo bardzo krotkich odcinkow po miescie) zabija nowoczesne diesle i zle wyplywa na kazdy uturbiony wink.gif , a przy moich przebiegach spalanie praktycznie nie ma wiekszego znaczenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o popatrz... dzieki!

> czy ten 1.6 juz jedzie? czy lepiej 1.8? czy da sie kupic te silniki ze skrzynia 6biegowa? - jakos

> tak sie przyzwyczailem do 6

Według strony Chevyego nie ma skrzyni 6, ja bym wziął za tą kasę 1.8 140KM LT+ hatchback. ok.gif Chociaż podejrzewam, że jak masz zdolności negocjacji to i LTZ wyjedziesz z salonu do 60kpln. ok.gif A furka fajna. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według strony Chevyego nie ma skrzyni 6, ja bym wziął za tą kasę 1.8 140KM LT+ hatchback. Chociaż

brzmi zachecajaco wink.gif bede musial poszukac jazdy probnej na 1.8 gdzies w okolicy wink.gif

> podejrzewam, że jak masz zdolności negocjacji to i LTZ wyjedziesz z salonu do 60kpln. A furka

> fajna.

pozyjemy zobaczymy wink.gif w koncy te pare tysiecy roznicy to sie mozna dokredytowac jesli faktycznie warto, ew. poczekac i poszukac czegos w styczniu z 2013 wink.gif bo ze zmiana auta mi sie jakos strasznie nie pali smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brzmi zachecajaco bede musial poszukac jazdy probnej na 1.8 gdzies w okolicy

Poszukaj.

> pozyjemy zobaczymy w koncy te pare tysiecy roznicy to sie mozna dokredytowac jesli faktycznie

> warto, ew. poczekac i poszukac czegos w styczniu z 2013 bo ze zmiana auta mi sie jakos

> strasznie nie pali

http://www.chevrolet.pl/samochody/cruze-5d/wyposazenie.html życzę miłego oglądania. ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie lubie turbo bo pije i kradnie...

> no i nie szukam _teraz_ - szukam ciagle, bo moje NB jest tez wolnossace , tylko ze nawet moja

> twierdzi ze 90KM to dramat jest - szczegolnie od kiedy pozwala sobie pozyczyc moj motocykl

> ktory przy masie 220kg ma (mial?) 72KM mocy

> a powaznie - bardziej skomplikowany silnik (osprzet) od N/A, wiec wieksze prawdopodobienstwo ze sie

> popsuje . Charakterystyka uzywania (duzo bardzo krotkich odcinkow po miescie) zabija

> nowoczesne diesle i zle wyplywa na kazdy uturbiony , a przy moich przebiegach spalanie

> praktycznie nie ma wiekszego znaczenia

Myślałem, że to Bravo to z T-Jet smile.gif

A z propozycji...może Focus 1.6 może Astra...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że to Bravo to z T-Jet

smile.gif

> A z propozycji...może Focus 1.6 może Astra...?

nowy Focus sie nie podoba mulher.gif ale narazie nie mowimy 'nie' - szukamy alternatywy bo sie przejechalem i naprawde IMO daje rade smile.gif

Opel... jakos ... w salonie sprzedawca strasznie namawial nas na 1.4T i odradzal wolnossace benzyny wiec w efekcie raczej nas zniechecil do marki wink.gif ale tez narazie nie mowimy 'nie' wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ktory dokladnie numerek? bo kazdy z benzynowych o ktorych czytalem takie zachwyty jest

> uturbiony... no i czy za 60kpln cos kupie?

Coś z końca poprzedniej generacji. Już 116i ma 122KM. 118i to już Cię zadowoli (147KM). 120i to ostatni z R4 (150-170KM), potem są już R6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram, Samochod jest ładny i niedrogi. U nas Cruze mozna znaleźć za $17K nowe = 56 kPLN.

LTZ z bordowym lakierem i paroma dodatkami - 75kpln, LT+ bedzie troszke tanszy wink.gif wiec narazie powyzej budzetu, ale jak sie spodoba mulher.gif to odsune zakup i dozbieram wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś z końca poprzedniej generacji. Już 116i ma 122KM. 118i to już Cię zadowoli (147KM). 120i to

> ostatni z R4 (150-170KM), potem są już R6.

ale to sa _WOLNOSSACE_ silniki?

bo chyba nie...

"Nowy silnik BMW TwinPower Turbo o pojemności 1,6 l zastosowany po raz pierwszy w BMW 114i, 116i oraz 118i to wyjątkowo oszczędna jednostka napędowa. Nowy silnik w technologii BMW TwinPower Turbo łączy turbosprężarkę TwinScroll z układem Valvetronic, Double Vanos i High Precision Injection." - czy ja cos zle patrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LTZ z bordowym lakierem i paroma dodatkami - 75kpln, LT+ bedzie troszke tanszy wiec narazie

> powyzej budzetu, ale jak sie spodoba to odsune zakup i dozbieram

Szukaj po allegro, na zachęte:

http://otomoto.pl/chevrolet-cruze-1-8-lt-premium-141-km-C28062759.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o popatrz... dzieki!

> czy ten 1.6 juz jedzie? czy lepiej 1.8? czy da sie kupic te silniki ze skrzynia 6biegowa? - jakos

> tak sie przyzwyczailem do 6

Nie wiem jak jedzie Chevrolet Cruse 1.6, ale myślę, że warto się nim przejechać i sprawdzić, bo to chyba jest ten sam silnik co w Oplu. Ok. miesiąc temu jechałem służbową Astrą IV z silnikiem 1.6 (115KM) z końcówki 2011r. i ten samochód to muł. Jeździłem astrą 2 z 1.6 (105KM) i tamten samochód jechał. Obydwa kombi. Spalanie na trasie dla 4-ki to ok. 8l, (Kwidzyn-Gliwice-Kwidzyn), astra 2 przy tej samej trasie i tym samym stylu jazdy spaliła ok 1,5-2l mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak jedzie Chevrolet Cruse 1.6, ale myślę, że warto się nim przejechać i sprawdzić, bo to

> chyba jest ten sam silnik co w Oplu. Ok. miesiąc temu jechałem służbową Astrą IV z silnikiem

> 1.6 (115KM) z końcówki 2011r. i ten samochód to muł. Jeździłem astrą 2 z 1.6 (105KM) i tamten

> samochód jechał. Obydwa kombi. Spalanie na trasie dla 4-ki to ok. 8l,

> (Kwidzyn-Gliwice-Kwidzyn), astra 2 przy tej samej trasie i tym samym stylu jazdy spaliła ok

> 1,5-2l mniej.

wlasnie tak nas w oplu namawiali na 1.4T smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj po allegro, na zachęte:

> http://otomoto.pl/chevrolet-cruze-1-8-lt-premium-141-km-C28062759.html

LTZ za 65kpln wink.gif

dzis niedziela, napinki nie ma wink.gif czytam opinie, polaze sobie po salonach i sie pomacam z CRUZE smile.gif i wtedy pomysle dalej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lancer 1.8.

myslalem, ale ostatecznie nie trafilem do salonu mitsu w wrc wink.gif ... wlasciwie to nawet nie sprawdzilem czy wogole jest grinser006.gif

mowisz ze daje rade? smile.gif

edyta: wlasnie sobie przypomnialem dlaczego nie trafilem - na stronie www mitsu nie bardzo jest nawet cennik benzynowek 1.8... wink.gif dlatego odpuscilem w 'pierwszym przebiegu' po salonach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to sa _WOLNOSSACE_ silniki?

> bo chyba nie...

> "Nowy silnik BMW TwinPower Turbo o pojemności 1,6 l zastosowany po raz pierwszy w BMW 114i, 116i

> oraz 118i to wyjątkowo oszczędna jednostka napędowa. Nowy silnik w technologii BMW TwinPower

> Turbo łączy turbosprężarkę TwinScroll z układem Valvetronic, Double Vanos i High Precision

> Injection." - czy ja cos zle patrze?

Piszesz o nowej generacji - F20. Ja miałem na myśli poprzednią - E87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LTZ z bordowym lakierem i paroma dodatkami - 75kpln, LT+ bedzie troszke tanszy wiec narazie

> powyzej budzetu, ale jak sie spodoba to odsune zakup i dozbieram

Pewnie mają jakiś kredyt typu 50/50. Tylko - czy chęć skorzystania z takiego kredytu nie zblokuje możliwości normalnej negocjacji ceny/dodatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to sa _WOLNOSSACE_ silniki?

> bo chyba nie...

> "Nowy silnik BMW TwinPower Turbo o pojemności 1,6 l zastosowany po raz pierwszy w BMW 114i, 116i

> oraz 118i to wyjątkowo oszczędna jednostka napędowa. Nowy silnik w technologii BMW TwinPower

> Turbo łączy turbosprężarkę TwinScroll z układem Valvetronic, Double Vanos i High Precision

> Injection." - czy ja cos zle patrze?

Źle patrzysz, piszesz o nowym modelu. Koledzy wspominali o E87, gdzie miałeś same wolnossące benzyny z ozaczeniami: 116, 118, 120, 125, 130, 135 - pojemności R4: 1.6, 2.0 oraz R6 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz o nowej generacji - F20. Ja miałem na myśli poprzednią - E87.

facepalm%5B1%5D.gif dzieki, juz sobie poogladalem na allegro wink.gif ale chyba jednak nie... 1 troszke mala chyba jest wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle patrzysz, piszesz o nowym modelu. Koledzy wspominali o E87, gdzie miałeś same wolnossące

> benzyny z ozaczeniami: 116, 118, 120, 125, 130, 135 - pojemności R4: 1.6, 2.0 oraz R6 3.0.

ok, juz zlapalem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie mają jakiś kredyt typu 50/50. Tylko - czy chęć skorzystania z takiego kredytu nie zblokuje

> możliwości normalnej negocjacji ceny/dodatków?

hm... podobno kryzys jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos nowszego za moje bravo

> podpowiecie jakies nowe (lub max 3letnie) autko kompatkowe z wolnossaca benzyna powyzej 120KM?

> budzet ~40kpln plus to co odzyskam za moje bravo (czyli pewnie teraz bedzie w sumie 50-60kpln)

Honda Civic 1,8 lub lancer 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... bede musial poszukac jazdy probnej na 1.8 gdzies w okolicy ...

Koniecznie poszukaj.

Trzeba wsiąść i poczuć tę przestrzeń wokół siebie. Z kompaktów, które przećwiczyłem szukając nowego pojazdu w nim mi się nalepiej siedziało i siedzi w dalszym ciągu. No, lepiej w Malibu, ale mi nie potrzebna taka landara zlosnik.gif

Żeby obudzić koreańskie kucyki (benzyna 1,8) trzeba trochę obrotów dodać. Na piątym biegu bez problemu przyspiesza od 50 km/h.

Jednak bez względu na styl jazdy wizyta przy pompie trochę kosztuje - zbiornik 60 litrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniecznie poszukaj.

> Trzeba wsiąść i poczuć tę przestrzeń wokół siebie. Z kompaktów, które przećwiczyłem szukając nowego

> pojazdu w nim mi się nalepiej siedziało i siedzi w dalszym ciągu. No, lepiej w Malibu, ale mi

> nie potrzebna taka landara

> Żeby obudzić koreańskie kucyki (benzyna 1,8) trzeba trochę obrotów dodać. Na piątym biegu bez

> problemu przyspiesza od 50 km/h.

> Jednak bez względu na styl jazdy wizyta przy pompie trochę kosztuje - zbiornik 60 litrowy.

ekhem, po ogladaniu w salonie mulher.gif uznala ze srodek nie jest fajny i ze lepiej foke wink.gif

narazie wyglada ze troche bede musial dozbierac do standardu wyposazenia ktory bym chcial wink.gif

dzieki za podpowiedzi

PS. Lexus GS300 z 2006-2007 mozna miec w zakladanym budzecie ~60kpln (no powiedzmy blizej 70kpln)... co prawda przebieg pewnie bedzie >200kkm, ale poza tym spelnia wszystkie moje oczekiwania... no moze nie jest kompaktem, ale kto by sie przejmowal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos nowszego za moje bravo

> podpowiecie jakies nowe (lub max 3letnie) autko kompatkowe z wolnossaca benzyna powyzej 120KM?

> budzet ~40kpln plus to co odzyskam za moje bravo (czyli pewnie teraz bedzie w sumie 50-60kpln)

Hmmm na nowego Civica IX z lekkim nalotem bez rozpasania w wypasie może starczy wink.gifKliku-cpyku

Napisz czego oczekujesz od auta a powiem ci czy Civic IX jest w zakresie twoich zainteresowań wink.gif

W razie czego Szukaj , Sporta , 1.8 noPB grinser006.gif

Edyta: przeczytałem,że szukasz silnika NA. Podtrzymuje z całą mocą kandydaturę Civic'a IX gen. w wersji SPORT (uwaga, dopiero od 2013 bodajże dają w standardzie bluetootha, zwróć uwagę na ten detal) z silnikiem 1.8 noPB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle że za dlugo fiatami jeździłeś i sobie światopogląd skrzywiłeś wink.gif

Kup auto normalnej firmy, ale nie pchaj sie w przeżytki, czyli wolnossące mocne beznyny. Kup sobie cos z turbobenzynką - za 60kpln spokojnie kupisz, a autko odwdzięczy sie niższym spalaniem i fajną dynamiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mysle że za dlugo fiatami jeździłeś i sobie światopogląd skrzywiłeś

Pozwolę się tutaj wtrącić wink.gif

Gdyby jeździł VW, to akurat bym rozumiał. Które turbobenzyny oprócz tych z VW są kłopotliwe? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się nowym Aurisem. Auto na prawdę dobrze się prowadzi, a za chwil kilka pierwsze demówki

> będą do sprzedaży więc może przy lekko naciągniętym budżecie coś kupisz. Silnik 1,6 132 KM na

> łańcuchu bezproblemowy.

Czyli ile za wersje tak wyposazona jak cruze ltz lub focus titanium lub z pakietem promocyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.