Skocz do zawartości

Mini test:Kia Optima 2.4l GDI-wersja bieda-z dedykacja dla..


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> U mnie też, obecnie w rodzinie (rodzice, bracia, ja) 4 auta, 4 automaty. Jakoś ponadstandardowo

> zamożni nie jesteśmy.

Nie chodzi o ponadstandard smile.gif ale o to, ze litr wiecej na 100km Cie nie zabije smile.gif do tego, jak sie auto wykrzaczy to bedziesz musiał zawołać lawetę a nie kolegę z linką cool.gif mnie na takie ryzyko zaraz po studiach stać nie było blush.gif

Jak teraz szukałem samochodu to też nie rozważałem automata, mimo, że wersja z manualem jest jak biały kruk (Accord 2.4). Ale nie ze wzgledu na awersję, tylko na to, że skrzynia zamula to auto potwornie, dodając list do spalania i ponad 1.5 sek 0-100. Po prostu archaiczna konstrukcja w tym konkretnie modelu. W końcu trafił się sadzomiot, do którego nawet nie było opcji auto, a co jak co, ale do diesla to wymarzony wręcz napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o ponadstandard ale o to, ze litr wiecej na 100km Cie nie zabije do tego, jak sie auto

> wykrzaczy to bedziesz musiał zawołać lawetę a nie kolegę z linką mnie na takie ryzyko zaraz

> po studiach stać nie było

i to jest właśnie przyczyna problemu. ludzie żyją kryteriami z zabytkowych automatów (4 biegowych).

współczesne wcale więcej nie palą. mają nawet klasyczne już więcej biegów niż manuale... a dwusprzęgłówki to już wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na wsi zdecydowali sie na nie tylko nie montowane tego, ale także usunięcie kamer robiących

> zdjęcia na czerwonym. Zwiększyły one ilośc wypadków.

jeeezu kiedy my się doczekamy czegoś takiego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest właśnie przyczyna problemu. ludzie żyją kryteriami z zabytkowych automatów (4 biegowych).

> współczesne wcale więcej nie palą. mają nawet klasyczne już więcej biegów niż manuale... a

> dwusprzęgłówki to już wogóle.

Mój to własnie 4-biegowy stary hydraulik.

Dodaje 2 sek do przyspieszenia 0-100, i pali 1-2 litry więcej.

W tej chwili jestem na takim etapie, że mogę jeździć czymkolwiek co zmienia biegi za kierowcę. Także krytykowanymi zrobotyzowanymi manualami. Wszystkie cechy uważam za drugorzędne wobec jednej przewagi: braku sprzęgła i braku ręcznej skrzyni.

Podoba mi się Citigo ze skrzynią ASG zlosnik.gif. W sam raz na złodziejskie w EU ceny paliw, mam świadomość, że poza EU takie auto jest śmieszne. Mało pali, tempomat można dokupić, podgrzewane fotele też, co w maleństwach nie jest standardem. Czyli niby ma wszystko co powinien mieć samochód dla mnie :-). Zastanawiam się nad nim jako drugim w rodzinie. A może wskoczy jako główny jak Cytryna się rozsypie.

W Hiszpanii miałem z wypożyczalni Fabię 1.2 całe 60 KM :-) i dało się jeździć. więc myślę że z 75KM także dałbym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie auto

> wykrzaczy to bedziesz musiał zawołać lawetę a nie kolegę z linką mnie na takie ryzyko zaraz

> po studiach stać nie było

> Jak teraz szukałem samochodu to też nie rozważałem automata, mimo, że wersja z manualem jest jak

> biały kruk (Accord 2.4). Ale nie ze wzgledu na awersję, tylko na to, że skrzynia zamula to

> auto potwornie, dodając list do spalania i ponad 1.5 sek 0-100. Po prostu archaiczna

> konstrukcja w tym konkretnie modelu. W końcu trafił się sadzomiot, do którego nawet nie było

> opcji auto, a co jak co, ale do diesla to wymarzony wręcz napęd.

gdybys poszedl teraz do salonu i mogl wybrac opcje z automatem i bez - co bys wzial? nawet gdyby cena byla taka sama?

pamietaj ze kupujac nowe auto nie martwisz sie lawetami, w automacie 2-sprzeglowym przyspieszaja szybciej niz manual i pala wcale nie wiecej. a jesli zajdzie potrzeba to masz lawete w AC ok.gif z reszta do starszych aut tez mozna kupic assistance na holowanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybys poszedl teraz do salonu i mogl wybrac opcje z automatem i bez - co bys wzial? nawet gdyby

> cena byla taka sama?

do FWD automat, do RWD to zależy od mocy, powyżej 200KM manual, bo otwiera on jednak pewne możliwości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybys poszedl teraz do salonu i mogl wybrac opcje z automatem i bez - co bys wzial? nawet gdyby

> cena byla taka sama?

> pamietaj ze kupujac nowe auto nie martwisz sie lawetami, w automacie 2-sprzeglowym przyspieszaja

> szybciej niz manual i pala wcale nie wiecej. a jesli zajdzie potrzeba to masz lawete w AC z

> reszta do starszych aut tez mozna kupic assistance na holowanie

Jezeli auto w funkcji tzw. dupowozu - automat.

Auto, ktore ma dawac frajde z jazdy - manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do FWD automat, do RWD to zależy od mocy, powyżej 200KM manual, bo otwiera on jednak pewne

> możliwości

No ale w tych nowych skrzyniach biegi mozesz zmieniac tez recznie z pominieciem automatu ok.gif Ot jedynie ruch reka przy zmianie biegu jest "nieco" inny ... a piłować możesz przecież do odcięcia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale w tych nowych skrzyniach biegi mozesz zmieniac tez recznie z pominieciem automatu Ot

> jedynie ruch reka przy zmianie biegu jest "nieco" inny ...

ale nie masz sprzęgła, a sprzęgło jednak czasami się przydaje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamietaj ze kupujac nowe auto nie martwisz sie lawetami, w automacie 2-sprzeglowym przyspieszaja

> szybciej niz manual i pala wcale nie wiecej. a jesli zajdzie potrzeba to masz lawete w AC z

> reszta do starszych aut tez mozna kupic assistance na holowanie

Miałem identyczny dylemat pół roku temu. W mojej konfiguracji DSG wiązało się z dopłatą w okolicach 3-4% wartości samochodu, czyli było jakby marginalnym kosztem. Doszedłem do wniosku, że nie, ponieważ, po to kupuję nowy samochód by nie oglądać go przez okienko serwisu, oraz gdybym jednak zmienił koncepcję i postanowił potrzymać auto dłużej niż okres gwarancji to DSG mogło się okazać wieeeelką miną. No i przy okazji, u mnie DSG przyspiesza 0.1s gorzej od manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doszedłem do wniosku,

> że nie, ponieważ, po to kupuję nowy samochód by nie oglądać go przez okienko serwisu, oraz

> gdybym jednak zmienił koncepcję i postanowił potrzymać auto dłużej niż okres gwarancji to DSG

> mogło się okazać wieeeelką miną.

az tak awaryjne sa te DSG? shocked.gif

miales wczesniej samochod z automatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> az tak awaryjne sa te DSG?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Ryzyko jest realne zlosnik.gif

> miales wczesniej samochod z automatem?

Jeździłem swego czasu trochę, ale nie wystarczająco dużo by się ASB podniecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co im przeszkadzają samochody? na rolkach po ulicach nie mogą jeździc?

"miasto jest dla ludzi nie dla samochodów"

jak jesteś ciekawy polecam prześledzenie wątków tego i podobnych (odnośniki pod tekstem) oraz komentarzy...

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,1..._.html#TRrelSST

w skrócie - utrudnić, pozamykać, zdzierać kasę i jeździć tylko na rowerze i wrotkach, w zimie też hehe.gifzlosnik.gif

i nie mówię że jestem za jazdą autem po Rynku - jednak jestem za zdrowym rozsądkiem w ograniczniu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza ceną to jeszcze dochodzi jeden aspekt - jak w mieście jest większość samochodów z manualem, to

> z automatem się trochę gorzej jeździ bo nie możesz płynnie przyspieszać za kimś.

hmmm nie zauważyłem tego problemu, przecież w automacie nikt nie każe naciskać gazu do oporu spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "miasto jest dla ludzi nie dla samochodów"

> jak jesteś ciekawy polecam prześledzenie wątków tego i podobnych (odnośniki pod tekstem) oraz

> komentarzy...

> http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,1..._.html#TRrelSST

> w skrócie - utrudnić, pozamykać, zdzierać kasę i jeździć tylko na rowerze i wrotkach, w zimie też

> i nie mówię że jestem za jazdą autem po Rynku - jednak jestem za zdrowym rozsądkiem w ograniczniu

poczytam. ale imho skoro w mieście są ulice, to one chyba dość jednoznacznie wskazują dla kogo (też) jest miasto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "miasto jest dla ludzi nie dla samochodów"

nie wiem jak w Krakowie, ale na podlasiu mamy jakoś tak dziwnie zrobione ze samochody jeszcze nie jezdza same, tylko potrzebuja do tego ludzi, wiec haslo "miasto jest dla ludzi" w zaden sposob nie wyklucza uzywania samochodow grinser006.gif

ech ten postep i mechanizacja .. mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> az tak awaryjne sa te DSG?

> miales wczesniej samochod z automatem?

Patrząc na produkcję z minionych lat, do 150kkm nie powinno się nic dziać, później jak Bóg da. Pada głównie mechatronika.

Zdarzają się pady wcześniejsze, ale w EU to raczej jednostkowe przypadki.

Klasyczny hydraulik jednak ma szanse pożyć dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrząc na produkcję z minionych lat, do 150kkm nie powinno się nic dziać, później jak Bóg da. Pada

> głównie mechatronika.

> Zdarzają się pady wcześniejsze, ale w EU to raczej jednostkowe przypadki.

> Klasyczny hydraulik jednak ma szanse pożyć dłużej.

czyli w cywilizowanych swiatach gdzie ceny dobr materialnych sa na adkewatnym poziomie do zarobkow jest to bez wiekszego znaczenia, bo zanim zdazy sie zepsuc auto pojdzie do ludu .. naszego ludu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli w cywilizowanych swiatach gdzie ceny dobr materialnych sa na adkewatnym poziomie do zarobkow

> jest to bez wiekszego znaczenia, bo zanim zdazy sie zepsuc auto pojdzie do ludu .. naszego

> ludu

Dokładnie, jest to zmartwienie raczej Bułgara, Turka, Polaka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm nie zauważyłem tego problemu, przecież w automacie nikt nie każe naciskać gazu do oporu

Chodzi o płynność jazdy. Automatem przyspieszasz płynnie, manualem płynnie się nie da (a w wykonaniu 90% kierowców jest to po prostu szarpanina), więc jazda za kimś z manualną skrzynią jest upierdliwa. Nie żeby aż tak bardzo, ale jest wyraźna różnica jak jedziesz za kimś z MSB, a ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o płynność jazdy. Automatem przyspieszasz płynnie, manualem płynnie się nie da (a w

> wykonaniu 90% kierowców jest to po prostu szarpanina), więc jazda za kimś z manualną skrzynią

> jest upierdliwa. Nie żeby aż tak bardzo, ale jest wyraźna różnica jak jedziesz za kimś z MSB,

> a ASB.

Nie jest tak do końca, bo ja staram się jeździć płynnie, a często w korkach

używam po prostu I bez gazu, albo II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest tak do końca, bo ja staram się jeździć płynnie, a często w korkach

> używam po prostu I bez gazu, albo II.

No i dobrze. Ale zobacz jak jeździ zdecydowana większość. Oni po prostu nie ogarniają dosyć skomplikowanej obsługi (bo jest skomplikowana!) manualnej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobrze. Ale zobacz jak jeździ zdecydowana większość. Oni po prostu nie ogarniają dosyć

> skomplikowanej obsługi (bo jest skomplikowana!) manualnej skrzyni biegów.

Twins też nie. z natłoku obowiązków... pomija gaz i zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o płynność jazdy. Automatem przyspieszasz płynnie, manualem płynnie się nie da (a w

> wykonaniu 90% kierowców jest to po prostu szarpanina), więc jazda za kimś z manualną skrzynią

> jest upierdliwa. Nie żeby aż tak bardzo, ale jest wyraźna różnica jak jedziesz za kimś z MSB,

> a ASB.

Owszem, daje się ten objaw w PL zauważyć, ale da się z tym żyć.

Nigdy nie przyszło mi do głowy uważać tego za uciążliwość.

Może to dlatego że jadąc automatem jestem zawsze wyluzowany, a jadąc manualem niespokojny i poirytowany wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twins też nie. z natłoku obowiązków... pomija gaz i zamula.

No właśnie to zamulanie na światłach mnie najbardziej wkurza (i wynika to nie tylko ze skrzyni)! Jeżdżąc nawet CC700 zazwyczaj wyprzedzałem wszystkich na starcie ze świateł (bez żadnego piłowania!), bo prostu ruszać trzeba dynamicznie i w momencie kiedy zapala się zielone. Nie 5 sekund później! Czy to aż takie trudne, że większość tego po prostu nie ogarnia? Moc nie ma tu nic do rzeczy, skrzynia w niewielkim stopniu...

Jest jeszcze jedna kwestia na korzyść ASB. Połowa kierowców cały czas rozmawia przez telefon. Nieistotne, że nie wolno - rozmawia i już. I powoduje to straszne zamulenia przy zmianie biegów w przypadku MSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, daje się ten objaw w PL zauważyć, ale da się z tym żyć.

Da się, gdyby to był jedyny problem na naszych drogach, to byłbym szczęśliwy wink.gif

> Nigdy nie przyszło mi do głowy uważać tego za uciążliwość.

> Może to dlatego że jadąc automatem jestem zawsze wyluzowany, a jadąc manualem niespokojny i

> poirytowany

Ja lubię jeździć szybko (co niekoniecznie wiąże się z przekraczaniem prędkości) i takie zamulanie mnie wkurza. Poza tym potęguje to korki angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm nie zauważyłem tego problemu,

Ja zauważyłem. Zaraz po ruszeniu, gdzieś przy 20km/h muszę deko podnieść nogę z pedału gazu, bo wtedy auta z ręczną skrzynią zmieniają z I na II bieg wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? tak czytam i czytam i czytam i nie mogę uwierzyć co tu ludzie piszą zlosnik.gif

No kurcze nie wierzę, że jakby tutaj każdemu dać po 40-50k zł na miesiąc do ręki wypłaty to by dalej jeździli 1.2 - 1.4 zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Niby mamy korki itd... ale wolałbym siedzieć w aucie gdzie klima działa jak należy niż w pierdku 1.2 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W latach 80'tych ludzie zarabiali miliony a i tak jeździli kiepskimi samochodami

człowiek od lat 20-30 XXw produkował juz samochody obiektywnie dobre, pozwalające na bardzo wygodne, sprawne i bezawaryjne podróżowanie. A w latach 80 IMo wyprodukowano całkiem sporo aut lepszych od tych które aktualnie posiadasz, choćby przy W126 560SEL to czym się poruszasz to zwyczajny śmietnik zlosnik.gif mimo że na pewno jesteś z siebie dumny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za srednia roczna pensje mozna miec 3, albo dwie i kupic sobie lodz[...] i postawic obok[...]

> Ewnetualnie jedna + lodka + nowy basen[...]

> Dwa rozne swiaty... ... dwa rozne spojrzenia...

w PL za średnią roczną pensję można mieć Fiata Pandę sztuk 1 grinser006.gif i to z KLIMĄ.... szałpał, nie?

a FiaT Panda to takie coś Klik klik

Mała miejska popierdółka z silnikiem o pojemności 1,2 litra rotfl.gif (u Was to chyba kosiarki mają większe silniki hehe.gif)

> Ps. 5 dni meczarni[...]

JA CHCE TAKĄ "Męczarnię"! serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

> A jakby paliwo w Polsce było po 1 zł / litr, to bym może wtedy pomyślał

> o jakimś VW Phaeton V8

ile ten Twój klekot pali? średnio jakieś 6.5l/100km ON?

to daje ok 36zł/100km

3,5 V6 wg, OZI'ego pali średnio 12l NoPB(no dajmy na to)

wystarczy, że paliwo NoPB kosztowałoby 3zł/l to koszt przejechania taką V6 wyniósł by tyle co tym Twoim klekotem... a kultura pracy i komfort jazdy zupełnie inny... 3zł... wystarczyłoby znieść podatki nałożone na benzynę i stać Cię na smigane silnikiem, anie popierdółką grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczyłoby znieść

> podatki nałożone na benzynę i stać Cię na smigane silnikiem, anie popierdółką

Ale ja nie chcę nigdy więcej benzyny. Zwłaszcza dlatego, że nie znoszę

jej zapachu przy tankowaniu, nie znoszę zapachu spalin benzynowych.

ON też śmierdzi, ale dla mnie jest bardziej znośny. Rozumiesz, że to

są moje osobiste wybory, niekoniecznie racjonalne z Twojego punktu

widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.