Skocz do zawartości

nowe Megane i problem z kierownicą ?


costam000

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś tutaj może jeździ nowym Megane i mógłby się podzielić spostrzeżeniami jak działa u niego układ kierowniczy ?

chodzi o to, że znajomy ma taka nówkę, 3 miesiące ma teraz, kupował w salonie. Od samego początku problem z nie odbijającą kierownicą - tzn jedzie i skręca bo jest zakręt, jak nie odbije ręką kierownicy to ona tak zostanie i będzie dalej skręcała, dzieje się to na różnych zakrętach i przy różnych prędkościach, częściej w lewo niż w prawo, nie występuje zawsze, czasem jest OK.

Serwis wymienił przekładnie i jest lepiej ale problem nadal występuje. Znajomy jeździł wcześniej Megane II i tam czegoś takiego nie było, więc jakieś tam porównanie ma. Serwis teraz twierdzi że tak ma być, że to normalne, że o co w oglóe mu chodzi - usłyszał: po to pan ma ręce aby 'odbić' tą kierownicę..... facepalm%5B1%5D.gif Powołali rzeczoznawce z Dekry który ma to sprawdzić, ciekawe co on powie.

A co Wy powiecie ? Czy ktoś jeżdżący nowym Megane zauważył taki problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktoś tutaj może jeździ nowym Megane i mógłby się podzielić spostrzeżeniami jak działa u niego

> układ kierowniczy ?

> chodzi o to, że znajomy ma taka nówkę, 3 miesiące ma teraz, kupował w salonie. Od samego początku

> problem z nie odbijającą kierownicą - tzn jedzie i skręca bo jest zakręt, jak nie odbije ręką

> kierownicy to ona tak zostanie i będzie dalej skręcała, dzieje się to na różnych zakrętach i

> przy różnych prędkościach, częściej w lewo niż w prawo, nie występuje zawsze, czasem jest OK.

> Serwis wymienił przekładnie i jest lepiej ale problem nadal występuje. Znajomy jeździł wcześniej

> Megane II i tam czegoś takiego nie było, więc jakieś tam porównanie ma. Serwis teraz twierdzi

> że tak ma być, że to normalne, że o co w oglóe mu chodzi - usłyszał: po to pan ma ręce aby

> 'odbić' tą kierownicę..... Powołali rzeczoznawce z Dekry który ma to sprawdzić, ciekawe co on

> powie.

jaja sobie robią. pisać skarge do Renault Polska.

tak nie ma byc - kierownica ma odbijać.

> A co Wy powiecie ? Czy ktoś jeżdżący nowym Megane zauważył taki problem ??

nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co Wy powiecie ? Czy ktoś jeżdżący nowym Megane zauważył taki problem ??

We Fluence układ jest chyba taki sam jak w MIII i odbija normalnie.

Jeżeli wymiana przekładni nie pomogła to może jakaś awaria wspomagania elektrycznego lub czujnika położenia? Nie wiem gdzie jest w Renówkach montowana ale we Fiatach miałem na kolumnie kierownicy.

Jak jest w ASO to niech poprosi o jazdę próbną w salonie demonstracyjną MIII i panowie z serwisu niech zobaczą jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We Fluence układ jest chyba taki sam jak w MIII i odbija normalnie.

> Jeżeli wymiana przekładni nie pomogła to może jakaś awaria wspomagania elektrycznego lub czujnika

> położenia? Nie wiem gdzie jest w Renówkach montowana ale we Fiatach miałem na kolumnie

> kierownicy.

> Jak jest w ASO to niech poprosi o jazdę próbną w salonie demonstracyjną MIII i panowie z serwisu

> niech zobaczą jak powinno być.

Dokładnie tak, u mnie też odbija normalnie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktoś tutaj może jeździ nowym Megane i mógłby się podzielić spostrzeżeniami jak działa u niego

> układ kierowniczy ?

> chodzi o to, że znajomy ma taka nówkę, 3 miesiące ma teraz, kupował w salonie. Od samego początku

> problem z nie odbijającą kierownicą - tzn jedzie i skręca bo jest zakręt, jak nie odbije ręką

> kierownicy to ona tak zostanie i będzie dalej skręcała, dzieje się to na różnych zakrętach i

> przy różnych prędkościach, częściej w lewo niż w prawo, nie występuje zawsze, czasem jest OK.

> Serwis wymienił przekładnie i jest lepiej ale problem nadal występuje. Znajomy jeździł wcześniej

> Megane II i tam czegoś takiego nie było, więc jakieś tam porównanie ma. Serwis teraz twierdzi

> że tak ma być, że to normalne, że o co w oglóe mu chodzi - usłyszał: po to pan ma ręce aby

> 'odbić' tą kierownicę..... Powołali rzeczoznawce z Dekry który ma to sprawdzić, ciekawe co on

> powie.

> A co Wy powiecie ? Czy ktoś jeżdżący nowym Megane zauważył taki problem ??

zauważyłem. Ale nie aż w takim stopniu, żeby nie odbijało - w każdym razie dla mnie w jeździe nie ma problemu. Niekoniecznie może się to wiązać z przekładnią kierowniczą - równie dobrze z kolumną albo samym motorem elektrycznego wspomagania kierownicy. Tarcie całego układu kierowniczego jest wyspecyfikowane i musi się mieścić w określonym zakresie ale nie jestem pewny czy serwis jest w stanie to zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takie głupie pytanie, sprawdzał ktoś geometrie - zbieżność. Nowe nie zawsze oznacza sprawne.

oczywiście że było sprawdzane, samochód stał tydzień w serwisie

co do jazdy innymi modelami Megane to zachowywały się podobnie ale w mniejszym stopniu; była tez jazda Espace jakiegoś dyrektora, gdzie była tragedia, bo skręcając kierownicę na parkingu można ją było puścić i samochód kręcił się w kółko spineyes.gif Renault Polska i serwis (przed wymianą przekładni) mówili że rzeczywiście coś jest nie tak i zmienią przekładnie, jak po wymianie się nie poprawiło to teraz twierdzą że tak ma być w ogóle niepotrzebnie się człowiek czepia, że sobie wymyśla itd. Jechałem ze znajomym tym samochodem i normalnie masakra, bo zjeżdżamy z autostrady, on puszcza kierownice na łuku a samochód dalej skręca sciana.gif

Ciekawe co powie rzeczoznawca z Dekry - jak się dowiem to napisze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO? To bardzo prawdopodobne.

Niby tak ale na gwarancji? Za kasę klienta to wiem że są gotowi wymieniać przekładnię co drugi dzień na nową. Ale za swoje? hmm.gif

-- edyta --

Zresztą w GP mam a w Stilo miałem wspomaganie elektryczne na kolumnie kierownicy i funkcję City która wzmacnia owo wspomaganie. I ewidentnie przy włączonym City kierownica odbija zauważalnie słabiej niż z wyłączonym. I to samo zauważam u ojca w Pandzie.

Jednak mimo wszystko odbija a nie zostaje skręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często takim powożę i nic takiego nie zauważyłem, jak dla mnie to działa całkiem fajnie. Tam jest chyba wspomaganie w kolumnie tak jak w fiacie. Za odbijanie odpowiada też własnie silnik wspomagania! Tzn ze może to blokować, nie działać odpowiednio. A co to ASO Renault, to powiem że jest kiepsko. Koledze nowiutka Laguna ściagała, miesiąc nie mogli sobie poradzić i mowili że tak ma być. Napisał do Renault Polska i sie okazało że ASO miało nieskalibrowaną maszynę do geometrii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

No to ok. Wiadomo że geometria do sprawdzenia. Uważałem że to na tyle oczywiste że zrobili to przed wydłubywaniem przekładni. No ale podobno sprawdzali hmm.gif

Ale jak to nie pomoże to bym postawił na system elektrycznego wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W aucie, które ma 3 miesiące? To chyba jeszcze mniej prawdopodobne niż to, że serwis sprawdził

> geometrię...

w pierwszych mIII były problemy z tym - skrzypiały strasznie, takze to nie musi być wcale taki głupi trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję zrobić ok 250 km nowym Focusem III - przebieg 6tys km. Specjalnie zwróciłem uwage na zachowanie kierownicy - jest dokładnie ten sam efekt który zauwazyłem w Megane. Na lekkim łuku drogi w stałym zakręcie faktycznie jak się puści kierownicę to jest taki moment ze zostaje skręcona. Więc nie chodzi tu o odbijanie po wyjściu z zakrętu np 90 stopni bo to faktycznie kwestia geometrii i tu jest OK. W megance ten efekt jest większy ale w fordzie tak samo występuje - tak jak pisałem wcześniej - obecnie w układach kierowniczych (przekładnia+kolumna) nie wspomaganych hydraulicznie tarcie jest bardzo duże i podejrzewam, że to z tego wynika. Kiedy układ się dotrze z biegiem życia produktu to tarcie powinno być mniejsze. A ponieważ Renault ma wspomaganą kolumnę (Ford ma motor przy przekładni) to efekt jest większy - Megane ma w ogóle mocniejsze wspomaganie od Focusa. Ciekaw jestem co ten rzeczoznawca uzna ale wg mnie Twój znajomy tu nie udowodni nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś miałem okazję zrobić ok 250 km nowym Focusem III - przebieg 6tys km. Specjalnie zwróciłem

> uwage na zachowanie kierownicy - jest dokładnie ten sam efekt który zauwazyłem w Megane. Na

> lekkim łuku drogi w stałym zakręcie faktycznie jak się puści kierownicę to jest taki moment ze

> zostaje skręcona. Więc nie chodzi tu o odbijanie po wyjściu z zakrętu np 90 stopni bo to

> faktycznie kwestia geometrii i tu jest OK. W megance ten efekt jest większy ale w fordzie tak

> samo występuje - tak jak pisałem wcześniej - obecnie w układach kierowniczych

> (przekładnia+kolumna) nie wspomaganych hydraulicznie tarcie jest bardzo duże i podejrzewam, że

> to z tego wynika. Kiedy układ się dotrze z biegiem życia produktu to tarcie powinno być

> mniejsze. A ponieważ Renault ma wspomaganą kolumnę (Ford ma motor przy przekładni) to efekt

> jest większy - Megane ma w ogóle mocniejsze wspomaganie od Focusa. Ciekaw jestem co ten

> rzeczoznawca uzna ale wg mnie Twój znajomy tu nie udowodni nic.

Logan ma tak samo. Nie wiem, czy popsuty czy nie, przebieg ok 100kkm. Za to w Bravo normalnie odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.