Skocz do zawartości

auto do 20tys. jezdzace ponizej 9s do setki


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

witam..

jak w temacie znajomy szuka auta, zeby nie palilo jakos za duzo w naprawach zeby nie bylo klopotliwe.. przebieg roczny 16-20kkm, benzyna +LPG ewentualnie ropa..

wymagania:

kwota na wydanie18-20tys

powyzej 2002

liczba drzwi 4-5

rodzaj nadwoza bez roznicy,musi sie spodobac moze byc kombi ,sedan hatchbeck

jakies nie bardzo skomplikowane w naprawach..

auto ma jechac w mniej niz 9s do setki..

jak narazie ma dwa typy..

Octavia RS 1.8T i Leon 1.9 tdi ARL

a wy jakie byscie wzieli auta pod uwage..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbanego ARLa nie kupi za 18-20. W tych cenach są same padaki. Szybciej 1.8T z LPG (to samo co w Octavi). Do listy można by dorzucić resztę z gamy VW czyli Pssata B5FL i A4 B6.

Ja bym przy takich założeniach nie kupował Diesla. Bo skoro zależy mu na przyspieszeniu to oszczędności na Dieslu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ew. Alfa 147 po lifcie, JTDm 150 KM - fabrycznie 8,8s

Nie proponowałem ze względu na ilość elementów zawieszenia- ale fakt,

lżejsza o 80-90kg od Stilo, to i katalogowo o 0,1s szybsze od Stilo 20.GIF

A jak faktycznie jest z zawiasem w Alfie 147 przy założeniu fabrycznych 15"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakos za fiatem i alfa nie jest

Ibiza FR/Cupra 1,8T?

> passat troszke dla niego zbyt oklepany..

i za ciężki, bo masa ma wpływ na osiągi grinser006.gif

> a octavi rs jak na lekarstwo

a 150KM nie uciągnie poniżej 9s do 100km/h ?

> to ktos moze jeszcze jakies inne typy

Saab 2,0T?

> ogolnie tez raczej mu doradzam benzyna +lpg niz dielsa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakos za fiatem i alfa nie jest

> passat troszke dla niego zbyt oklepany..

> a octavi rs jak na lekarstwo

> to ktos moze jeszcze jakies inne typy

> ogolnie tez raczej mu doradzam benzyna +lpg niz dielsa..

To może uda mu się znaleźć coś takiego?

Gorzej że po 2002 roku zostaje tylko 1 rok z modelu 8L, a 8P z podobnym silnikiem chyba będzie ciężko do 20 tyś (chociaż nie mam pewności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak faktycznie jest z zawiasem w Alfie 147 przy założeniu fabrycznych 15"?

Tył jest solidny i nic się tam nie dzieje, a z przodu najsłabszym ogniwem są górne wahacze.

Na naszych drogach tanie zamienniki potrafią się posypać po 10-15 tyś km, dlatego trzeba zakładać TRW które powinny spokojnie wytrzymać ponad 50 tyś. km.

Dolne są mocniejsze, ale też warto dołożyć do TRW lub czegoś zbliżonego jakościowo.

Reszta tj. amortyzatory, stabilizatory i łączniki wytrzymują długo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ibiza FR/Cupra 1,8T?

ciezko znalesc w 5 klamkach

> i za ciężki, bo masa ma wpływ na osiągi

> a 150KM nie uciągnie poniżej 9s do 100km/h ?

w kombi uciagnie bo ma 8,5 wiec to moze byc mysl smile.gif

> Saab 2,0T?

jakos boi sie saaba

> > ogolnie tez raczej mu doradzam benzyna +lpg niz dielsa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadbanego ARLa nie kupi za 18-20. W tych cenach są same padaki. Szybciej 1.8T z LPG (to samo co w

> Octavi).

Wiesz co mówisz ? oglądam od dwóch miesięcy takie leony 1.8t i żeby kupić coś sensownego trzeba położyć 20+ za auto z 2002 roku, a z gazem ustrzelić to też niezły wyczyn sick.gif

p.s. octavia ma chyba 150km w serii a leony miały tylko 180 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam..

> jak w temacie znajomy szuka auta, zeby nie palilo jakos za duzo w naprawach zeby nie bylo

> klopotliwe.. przebieg roczny 16-20kkm, benzyna +LPG ewentualnie ropa..

> wymagania:

> kwota na wydanie18-20tys

> powyzej 2002

> liczba drzwi 4-5

> rodzaj nadwoza bez roznicy,musi sie spodobac moze byc kombi ,sedan hatchbeck

> jakies nie bardzo skomplikowane w naprawach..

> auto ma jechac w mniej niz 9s do setki..

> jak narazie ma dwa typy..

> Octavia RS 1.8T i Leon 1.9 tdi ARL

> a wy jakie byscie wzieli auta pod uwage..

Szukałbym Megane II 2.0T 163KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Leona TS 1,9tdi 180km+ i szału nie było,za to sporo kaski wspompowałem w remonty głowic i finalnie taniej jazdy tym nie było,a osiągi mizerne immo w porównaniu do choćby Ibizy Cupry FL 150kM. ok.gifWszystko zależy czy potrzebujesz hatchbacka(3d czy 5d) czy możę warto wziąć pod uwagę sedana?Obecnie mam E46 Touring 184kM i jazda tym autem w porównaniu do ww. Leona to przepaść choćby z funu z napędu RWD.Ja szukałbym jakieś E46 przedlifta najlepiej 325 192kM,pancerne silniki,ewentualnie 330 benzynkę,ale to szło w poliftach,a 20kplnów to za mały budżet na coś sensownego.Będziesz zadowolony. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie compacty coupe odpadaja ma byc 4 albo 5 drzwi..

przedlift nie miesci sie w roczniku ma byc od 2002 w gore..

nie musi robic auto wysokich 7 po prostu ma sie miescic w 9s do setki wiec nie musi byc nie wiadomo jakim demonem predkosci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam..

> jak w temacie znajomy szuka auta, zeby nie palilo jakos za duzo w naprawach zeby nie bylo

> klopotliwe.. przebieg roczny 16-20kkm, benzyna +LPG ewentualnie ropa..

> wymagania:

Każdy spełniający kryterium przyśpieszenia, może spełnić pozostałe warunki.

Może, ale nie musi zlosnik.gif

Moje Punto prawie spełnia (ma za mało drzwi). O dziwo jeździ i kosztuje połowe tej kwoty którą chcesz wydać.

Ale to nie oznacza, że każde takie Punto jeździ hehe.gif

Ja sam uważam że mam szczęście że to pudło odpala i dowozi do celu wink.gif

Z takim podejściem jak moje, proponuję Ci szukać tego typu wozu.

Bardzo niewiele z nich jest długo używane w jednych rękach i służy jako pojazd rodzinny.

Często przechodzą z ręki do ręki i każdy kolejny właciciel coraz mniej chce na nie wydawać wink.gif

Te co podałeś to rozsądny wybór, poszukaj jednak czegoś mniej znanego, może z Francuzów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszy wybor w kombi jest, w niebieskim kolorze powiedzial ze nawet mu sie podoba i cena przystepna bo zostaje sporo wolnej gotowki..

ale jak w naprawach sa fordy jak sie sprawuje ten silnik? jak znosi gaz i ile mniej wiecej moze palic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem co mowie. Miałem Leona 1.8T i sam jak szukałem wiem jakie były sztuki i twierdzę że można

> znaleźć za te pieniądze jakiś sensowny egzemplarz. Padaki zaczynają się juz od 10 tysięcy a

> jakieś przyzwoite 17-18 pierwszy z brzegu.

Dziwny alcantara na fotelach a klima na kurki.

A w audi A4 b6 nie bylo silników na bezposrednim wtrysku tylko 1.8T w wersjach 150KM, 163Km i ponad 190KM lub 3.0 v6 pozniej to juz s4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to opowiadac mi tu o audi A4 B6 z 1.8T czym sie roznia ze sa wersje 150,163 i 190 jak znosza gaz

> jak zawieszenie czy jakies typowe usterki dla tego modelu.. jakies wyjatkowo drogie czesci..

> spalanie, bo bardzo go zainteresowalo ..

Na wersje 190KM budzet zbyt krotki niestety. Zawieszenie jak to wielowahacz bywa dosc drogi w naprawie. Spalanie uzaleznione od stylu jazdy. Ale taka wersja 163Km + naped na 4 kola do dobre polaczenie. Ale ceny to szalenstwo nawet w okolicach 30tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co mówisz ? oglądam od dwóch miesięcy takie leony 1.8t i żeby kupić coś sensownego trzeba

> położyć 20+ za auto z 2002 roku, a z gazem ustrzelić to też niezły wyczyn

Dasz dobrą cenę to pomyśle o sprzedaży swojego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam..

> jak w temacie znajomy szuka auta, zeby nie palilo jakos za duzo w naprawach zeby nie bylo

> klopotliwe.. przebieg roczny 16-20kkm, benzyna +LPG ewentualnie ropa..

> wymagania:

> kwota na wydanie18-20tys

> powyzej 2002

> liczba drzwi 4-5

> rodzaj nadwoza bez roznicy,musi sie spodobac moze byc kombi ,sedan hatchbeck

> jakies nie bardzo skomplikowane w naprawach..

> auto ma jechac w mniej niz 9s do setki..

> jak narazie ma dwa typy..

> Octavia RS 1.8T i Leon 1.9 tdi ARL

> a wy jakie byscie wzieli auta pod uwage..

Jeśli chcesz szybko i wygodnie bujać się po polskich drogach i nie wierzysz w stereotypy, to z własnego doświadczenia polecam:

Citroen C5 MkII V6

Te poliftowe to już tylko z 6-stopniowym automatem ale dalej mieszczą się poniżej 9 sekund.

Ja mam starszą C5 jeszcze z manualem i lata podobnie do wcześniejszego 8-sekundowego niepozornego hothatcha (Xsary VTS) tyle, że o niebo wygodniej a w trasach (z uwzględnieniem zakrętów) równie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja powiem tylko jedno - BMW

zapewne bohater, będzie się bał kosztów, pojemności, spalania, gazowania, wizerunku, cen/wiek...

i wszystkiego co odwróci jego uwagę od już podjętej decyzji = VAG spełniająacy wszystkie kryteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze jakies konkrety jaki model jaki silnik jak znosi gaz.. bo decyzja nie zapadla bo audi srednio miesci sie w budzecie wiec poszukiwania na jakim aucie sie skupic nadal trwaja..

jakie koszty utrzymania typowe usterki przykladowe ceny jakis czesci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mogl bys powiedziec cos wiecej o tym aucie np.ceny czesci jaka awaryjnosc jakie zawieszenie.. bo na

> volvo.. sie nie znam

eksploatacja z ostatniego roku, po zakupie pakiet startowy: olej, płyny, rozrząd itp.

awarie: padnięty czujnik temperatury (parę dyszek), błędy pedału gazu (wykasowanie z diagnostyką 30zł, używka za 50zł), zacinający się siłownik jednych drzwi (używka za 10zł), zawiecha nie robiona więc się nie wypowiem, ogólnie z cenami części nie ma masakry, rok temu kupiony za 17k PLN, wiec raczej w zakladanym przedziale bedzie malina jak wspominałem. Wypas niezły (łącznie z telefonem nawet), osiągi lepsze niż 90% aut w tym wątku wymienionych i nawet na wartosci zyskuje (przy ubezpieczaniu agentka powiedziała, ze fura warta obecnie ponad 18k i ze to dolny przedzial widelek) grinser006.gif Spalanie gazu kolo 12-13 litrow srednio, chociaz zdarzalo sie tez 11 z hakiem, osiagi wiecej niz wystarczajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to moze jakies konkrety jaki model jaki silnik jak znosi gaz.. bo decyzja nie zapadla bo audi

> srednio miesci sie w budzecie wiec poszukiwania na jakim aucie sie skupic nadal trwaja..

na granicy budżetu znajdzie jakieś 323, 325. gazować się dają.

> jakie koszty utrzymania typowe usterki przykladowe ceny jakis czesci..

koszty utrzymania normalne. masa zamienników. ceny do sprawdzenia w dowolnym katalogu online (fota, intercars). co tam sobie wybierzesz. typowe usterki? nic dyskwalifikującego nie ma. najlepiej szukać na forach danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może uda mu się znaleźć coś takiego?

> Gorzej że po 2002 roku zostaje tylko 1 rok z modelu 8L, a 8P z podobnym silnikiem chyba będzie

> ciężko do 20 tyś (chociaż nie mam pewności).

dobrze gadasz mialem taka z programem na 197 kucy i prawie 300 niutkow i krecila dobrze na setke okolo 7 sek z czyms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.