Skocz do zawartości

Jesteście gotowi na chinskie auto?


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, tak się zastanawiam, czy ktoś zdecydowałby się kupić chińskie auto?

Właściwie podany poniżej przykład to auto chińsko-izraelskie, ale załóżmy, że jest chińskie.

Qoros 3

qoros_3_popr_1280.jpeg

Quote:

Jedną z motoryzacyjnych sensacji pierwszej połowy 2013 roku był Qoros 3. Jest to sedan o chińsko-izraelskim rodowodzie został zaprojektowany z myślą o rynku europejskim i nie można odmówić mu dobrej prezencji. Oglądających go po raz pierwszy dziennikarzy obecnych na genewskim salonie samochodowym nurtowało jednak pytanie o jego bezpieczeństwo. Dziś znamy na nie odpowiedź. Qoros deklasuje prawie wszystkich europejskich konkurentów.

Sensacją nowej serii testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP jest Qoros 3. Chiński sedan poradził sobie doskonale i uzyskał jeden z najlepszych wyników w historii działalności tej instytucji. Samochód uzyskał ogólny werdykt na maksymalną liczbę pięciu gwiazdek


I najważniejsze cena, która odgrywa tu bardzo, bardzo dużo.

Quote:

W marcu 2013 r. nieoficjalne źródła podały, że cennik dla tego modelu ma rozpoczynać się kwotą 16 tys. euro, czyli 67,5 tys. zł. Jeśli okaże się to prawdą, nie można wróżyć Qorosowi sukcesu. O siedem tys. zł mniej zapłacimy za Kię cee'd kombi, a tylko o dwa tys. zł więcej za Skodę Octavię. Wiele wskazuje więc na to, że chińsko-izraelska firma będzie musiała przedstawić znacznie bardziej atrakcyjny cennik modelu 3.


Ja bym jeszcze nie kupił, nawet jak cena byłaby atrakcyjna, ale kto wie co będzie za 10 lat.

Koreańce tez była to druga, a nawet trzecia liga, a teraz... zlosnik.gif

żródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qoros 3. Chiński

Dużo będzie zależało od tego jak będzie wyglądała sieć dystrybucji i serwisowa.

Może się okazać to dużym problemem dla nabywców prywatnych,a zwłaszcza przedsiębiorców.

Musi trochę czasu upłynąć by ludzie oswoili się z takimi pojazdami. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym, ale auto musiałoby kosztować 40 tys. PLN. Jeżeli za 50 tys. PLN jest do kupienia Chevrolet Cruze to ryzyko dla mnie nowej marki oceniam na 10 tys. mniej. Jak chcę wejść na rynek to muszą wg mnie zastosować cennik z auta klasę niższego na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Qoros 3. Chiński

> Dużo będzie zależało od tego jak będzie wyglądała sieć dystrybucji i serwisowa.

O to jest argument.

Kolega rozważał ostatnio inwestycje w nowy motocykl chiński.

Pomysł upadł po sprawdzeniu serwisu pod względem: podejście PR, zaplecze serwisowe, wiedza serwisantów.

Ale może za parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Za parę lat" w przypadku chińskich aut to ja już słyszę od 15 i nic się nie dzieje póki co.

Hindusi próbowali i coś im chyba nie wyszło...Fakt, skośne oczkamogą wykazać większą determinację, ale póki co marki wyrobionej jako takiej nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spóźniłes się trochę, chińskie auta już sprzedaje http://www.autoporada.pl/ , tylko, że użytkowe.

> Sam nawet byłem oglądnąć V21.

> Ludzie się jeszcze boją je kupować, chociaż jak mówił sprzedawca klienci są zadowoleni.

Użytkowe nie są tematem tego wątku, młotek mogę kupić chiński jak jest tani, ma wbijać gwoździe i tyle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hindusi próbowali i coś im chyba nie wyszło...Fakt, skośne oczkamogą wykazać większą determinację,

> ale póki co marki wyrobionej jako takiej nie mają...

Wydaje mi się, że bardziej chodzi o to, że DOBRY samochód musi odpowiednio kosztować i nieważne - niemieckie to czy chińskie. Tata było tanie, ale jakość miało również fatalną, nie przyjęło się. A jak ten samochód ma kosztowac w Europie 20 kzł euro, to nikt tego nie kupi, bo lepiej wziąć np. Mondeo czy już bardzo "wypasioną" klasę C. A taniej nie będzie, bo inaczej będzie jakość Taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z serwisem, częściami - jak z ich dostępnością, co z knowhow

no i pytanie za milion punktów: jak z jakością

niewiem.gif

nie ma sensu w ogóle gadać o samochodach, które istnieją wirtualnie - pogadamy jeśli zjawi się w jakimś salonie i będzie miał za sobą jakiekolwiek zaplecze technologiczne. Podejrzewam, że znikome i tak samo zniknie z naszego rynku jak się pojawi (jeśli się pojawi). Reszta Europy również nie będzie pazerna na chińskie luksusy raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co z serwisem, częściami - jak z ich dostępnością, co z knowhow

> no i pytanie za milion punktów: jak z jakością

> nie ma sensu w ogóle gadać o samochodach, które istnieją wirtualnie - pogadamy jeśli zjawi się w

> jakimś salonie i będzie miał za sobą jakiekolwiek zaplecze technologiczne. Podejrzewam, że

> znikome i tak samo zniknie z naszego rynku jak się pojawi (jeśli się pojawi). Reszta Europy

> również nie będzie pazerna na chińskie luksusy raczej

To sobie wyobraź, że wczoraj taki salon otworzyli i to w całej Europie, a Ty jutro przekraczasz jego progi. Teraz zastanów się czy jesteś gotowy.

Tata też zjawiła sie znikąd, ale poległa. Na Chinczyków też przyjdzie pora i wtedy moze staniesz przed takim dylematem zakupowym. Bo nastąpić to na pewno nastapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, tak się zastanawiam, czy ktoś zdecydowałby się kupić chińskie auto?

> Właściwie podany poniżej przykład to auto chińsko-izraelskie, ale załóżmy, że jest chińskie.

> Qoros 3

Nie kupiłbym. Uprzedzenie mam po jeździe koreańskimi autami, więc chińskie może być tylko gorsze. Bardzo rozczarowałem się po jeździe Hyundaiem Sonatą ostatniej generacji. Auto duże, ale z komfortem ma niewiele wspólnego, podobnie jest w nowym Kia Sportage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sobie wyobraź, że wczoraj taki salon otworzyli i to w całej Europie, a Ty jutro przekraczasz

> jego progi. Teraz zastanów się czy jesteś gotowy.

> Tata też zjawiła sie znikąd, ale poległa. Na Chinczyków też przyjdzie pora i wtedy moze staniesz

> przed takim dylematem zakupowym. Bo nastąpić to na pewno nastapi.

No dobra: pojawi się i co dalej? Nie wierzę w to, że ludzie się rzucą na auta, bo tanie. Dlaczego?

Bo robienie interesów z chińczykami jest udręką, wiem to z pierwszej ręki: pierwszy kontener przychodzi cacy, drugi: odpad 1 na 10 sztuk, trzeci: co druga sztuka do wyrzucenia. Wtedy znów trzeba lecieć tam i przypominać warunki kontraktu, bo rozmawiać przez telefon nie ma sensu (nagle wszyscy zapominają jak się mówi po angielsku), nierzadko wtedy negocjują cenę, albo po prostu siedzieć na miejscu i pilnować jakości.

Żaden wytwór chiński z takim podejściem do klienta w EU nie przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co z serwisem, częściami - jak z ich dostępnością, co z knowhow

> no i pytanie za milion punktów: jak z jakością

Podejrzewam ,że ten Chiński samochód - jakością zaskoczy niejednego ..... Chińczycy już nieraz pokazali , że potrafią robić bardzo dobre produkty, a czasy kiedy pracowali za miskę ryżu odeszły do lamusa.....

W końcu nie bez powodu dostał 5 gwiazdek.

> nie ma sensu w ogóle gadać o samochodach, które istnieją wirtualnie - pogadamy jeśli zjawi się w

> jakimś salonie i będzie miał za sobą jakiekolwiek zaplecze technologiczne. Podejrzewam, że

> znikome i tak samo zniknie z naszego rynku jak się pojawi (jeśli się pojawi). Reszta Europy

> również nie będzie pazerna na chińskie luksusy raczej

W Bratysławie już jest salon , albo kończą , bo w google nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Bratysławie już jest salon , albo kończą , bo w google nie znalazłem.

Onet podaje cenę z tego salonu - "Qoros 3 sedan z turbodoładowanym silnikiem benzynowym, spełniającym wymagania normy Euro 5, oferowany jest za 20 960 euro." - IMHO za dużo, 88 kzł daje duży wybór bez ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Onet podaje cenę z tego salonu - "Qoros 3 sedan z turbodoładowanym silnikiem benzynowym,

> spełniającym wymagania normy Euro 5, oferowany jest za 20 960 euro." - IMHO za dużo, 88 kzł

> daje duży wybór bez ryzyka.

Właśnie o tym pisałem wcześniej. W cenie 30 kzł znalazłby nabywców, sam bym się zastanowił. Ale za 80 kzł kupię coś normalnego, jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił ale ja mam specyficzne wymagania, a jako drugie auto w domu na pewno nie za podaną kwotę, ale postęp w stosunku do pierwszych chińskich aut jest zdecydowanie gigantyczny:

Chiński Qoros 3 najbezpieczniejszy wg Euro NCAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.