Skocz do zawartości

Peugeot 208, jakies alternatywy w kwocie 50kpln ??


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> Po pierwsze, w tym wątku nie dyskutujemy o golasach i guzik interesuje założyciela, mnie i pewnie

> całej reszty gawiedzi najtańsza wersja samochodu X. Nikt bowiem z powyższych nie ma zamiaru

> partycypować w idei zakupu takiego kastrata, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Deska z tego kastrata od deski full wypasu rożni się wpasowaniem radia 2 din zaślepieniem tej okropnej dziury przed pasażerem i zamontowaniem klimatronika- jakość i wygląd materiału z którego wykonana jest deska jak to określiłeś "kastrata"jak i full wersji jest identyczna- jedynie w bazowej wersji dołem ma inny kolor

> Po drugie, w związku z tym że sam zacząłeś porównywać banany do jabłek uważam że i moje porównanie

> w tych, zabawnych, warunkach jest jak najbardziej na miejscu. To Ty wszedłeś na ścieżkę

> groteski.

Pudło niestety 270751858-jezyk.gif looknij na wygląd wnętrza bazowej 208 Clio czy nawet Evo -jesli nie widzisz różnicy w jakości tworzyw w porównaniu z Fabiedą to czas na okulary.

> A swoją drogą mój Ty Fiaciany zuchu, w sposób ciągły użytkuje samochody Twojej ulubionej marki od

> czternastu lat. Co więcej, jeden z nich wciąż jest w moim posiadaniu. To dobra wiadomość, zła

> jest taka że choćby nie wiadomo co, nigdy więcej nie kupię auta tej doskonałej marki. Nie

> jestem godzien.

Amen- u mnie odwrotnie - po tym co przechodzimy w domu z Octavią II cała rodzina omijać będzie salony skody szerokim łukiem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekałem tylko kiedy staniesz w obronie skody

Źle interpretujesz moje słowa grinser006.gif nie staję w obronie Skody tylko dostaję wysypki na słowa Sprawdzona Technika Fiata grinser006.gif

Miałem w życiu tyle Fiatów, że wystarczy mi tej techniki do końca świata i o jeden dzień dłużej ok.gif

To czy coś jest ładne i czy się komuś podoba to sprawa bezdyskusyjna, lubię swoją skodzinkę, ale mam świadomość iż posiadam wersję Elegance. Jeździłem trochę zwykłymi golasami i te Octavie są zwyczajnie mdłe w środku.

Nie mniej jeśli ktoś kieruje się wnętrzem to pozostaje w moim przekonaniu coś z Francuzów, a raczej na pewno nie Fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle interpretujesz moje słowa nie staję w obronie Skody tylko dostaję wysypki na słowa Sprawdzona

> Technika Fiata

> Miałem w życiu tyle Fiatów, że wystarczy mi tej techniki do końca świata i o jeden dzień dłużej

> To czy coś jest ładne i czy się komuś podoba to sprawa bezdyskusyjna, lubię swoją skodzinkę, ale

> mam świadomość iż posiadam wersję Elegance. Jeździłem trochę zwykłymi golasami i te Octavie są

> zwyczajnie mdłe w środku.

> Nie mniej jeśli ktoś kieruje się wnętrzem to pozostaje w moim przekonaniu coś z Francuzów, a raczej

> na pewno nie Fiat.

Ale ja to rozumiem, tylko czasem śmiesznie się robi jak ktoś udaje że skoda,bmw czy audi jest ideałem itd zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos czuje ze oni tego nie rozumieja...

Jakbysmy chcieli bide wersje to nawet takie pytanie by nie padlo, bo one wszystkie sa okropne w srodku....

A tutaj widze dżihad fanow fiata i skody.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tutaj widze dżihad fanow fiata i skody....

Zgadza się. Nie ma co dyskutować.

Swoją drogą, sam uznaję się za fiacianego fundamentalistę. W samochodowych zakupach biorę pod uwagę każdą markę, z Dacią i Tatą włącznie, jedynie koncern fiata skreślam z założenia. Za stary jestem na wzywanie assistance i spędzanie połowy nocy w szczerym polu, bo fiacik znów stanął. To było dobre jak miałem -naście, niskie -dzieścia lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle interpretujesz moje słowa nie staję w obronie Skody tylko dostaję wysypki na słowa Sprawdzona Technika Fiata

Przypomnij mi i reszcie, ile lat pracowałeś w serwisie (aso?) fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nooo - szczególnie z szalonym 60 konnym lub 70 konnym 1.2 to pogromcy autostrad . Doskonale wiem

> jakie modele mają mrBEAN i arturo więc Ci nie wyszło . I ponowne pytanie ile się tego w takich

> wersjach sprzedaje 1%-?

Co za bzdurny argument o silnikach 1.2...

Każdy producent ma w ofercie silnik, który powinien być zamontowany do kosiarki i nijak nie nadaje się do dynamicznej jazdy.

Dla przykładu, moja inna emerycka Skoda z typowym silnikiem bez modów, nie stanowiącym jednego procenta sprzedaży:

I jakoś jeździ:

img_3150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Nie ma co dyskutować.

> Swoją drogą, sam uznaję się za fiacianego fundamentalistę. W samochodowych zakupach biorę pod uwagę

> każdą markę, z Dacią i Tatą włącznie, jedynie koncern fiata skreślam z założenia. Za stary

> jestem na wzywanie assistance i spędzanie połowy nocy w szczerym polu, bo fiacik znów stanął.

> To było dobre jak miałem -naście, niskie -dzieścia lat.

Jak wybierałem Skodę to również obejrzałem oferty wielu marek. Niestety, nikt nie był w stanie dorównać Skodzie w kwestii stosunku ceny do wyposażenia.

Oczywiście można się upierać przy tym, że Fiat jest de best albo Renault jest najpiękniejszy na świecie, ale należy pamiętać o tym, że każdy ma swoje święte prawo do własnego gustu. Mi się nowe auta francuskich producentów zwyczajnie nie podobają, a Fiat ma w swojej ofercie fajne Punto ale cenowo Skoda go pobiła.

PS. Jak dla mnie Lancia Y to stylistyczna porażka, ale wiem, że innym się podoba ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wybierałem Skodę to również obejrzałem oferty wielu marek. Niestety, nikt nie był w stanie

> dorównać Skodzie w kwestii stosunku ceny do wyposażenia.

> Oczywiście można się upierać przy tym, że Fiat jest de best albo Renault jest najpiękniejszy na

> świecie, ale należy pamiętać o tym, że każdy ma swoje święte prawo do własnego gustu. Mi się

> nowe auta francuskich producentów zwyczajnie nie podobają, a Fiat ma w swojej ofercie fajne

> Punto ale cenowo Skoda go pobiła.

Punto za chwile nie bedzie i Fiat ma szanse byc rownie popularny na naszym rynku jak Tata grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Nie ma co dyskutować.

> Swoją drogą, sam uznaję się za fiacianego fundamentalistę. W samochodowych zakupach biorę pod uwagę

> każdą markę, z Dacią i Tatą włącznie, jedynie koncern fiata skreślam z założenia. Za stary

> jestem na wzywanie assistance i spędzanie połowy nocy w szczerym polu, bo fiacik znów stanął.

> To było dobre jak miałem -naście, niskie -dzieścia lat.

6 lat mam jednego fiata, nigdy nie stanąłem w polu, nigdy nie wyświetlił żadnej niechcianej kontrolki, nigdy nie musiałem przez niego nagle zmieniać planów. Cud? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wybierałem Skodę to również obejrzałem oferty wielu marek. Niestety, nikt nie był w stanie

> dorównać Skodzie w kwestii stosunku ceny do wyposażenia.

W tym rzecz. Każdy ma swoje za i przeciw, na tym polega wolny wybór ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6 lat mam jednego fiata, nigdy nie stanąłem w polu, nigdy nie wyświetlił żadnej niechcianej

> kontrolki, nigdy nie musiałem przez niego nagle zmieniać planów. Cud?

Dla mnie cud. Wszystkie trzy fiaty kupione na rynku pierwotnym stanęły na drodze. Jeden z nich, odebrany z salonu 24 grudnia z przebiegiem 2km stanął na drodze 30 kwietnia, w niedzielę. Całe 4 miesiące bezawaryjnej jazdy ok.gif

Choć nie ukrywam, niechciane kontrolki w aktualnie użytkowanym pojeździe mrugają mi co kilkaset metrów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Punto za chwile nie bedzie i Fiat ma szanse byc rownie popularny na naszym rynku jak Tata

Dokładnie. Nie interesuje się tą marką (podobają mi się stare Fiaty - nie tylko polskie)

Chciałbym tylko zauważyć, że jak Panda była nowością to na każdym kroku było ich pełno, wszedł Punto - pełno, weszło Bravo - pełno.

Niedawno był FL Pandy i jakoś nie widać ich na ulicach, jest za to sporo całkiem nowych Twingo, Citygo nawet UPów. Fiat ma albo kiepską politykę cenową albo problemy jakościowe i odstrasza ludzi. Nie mnie to jednak oceniać, nie mam nowego Fiata.

PS. Kilkanaście miesięcy temu namówiłem teścia na trzyletnie Bravo. Po pakiecie startowym auto dość dobrze się spisuje, jest wygodne, szybkie i bezawaryjne.

Nie mam uprzedzeń do Fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Nie interesuje się tą marką (podobają mi się stare Fiaty - nie tylko polskie)

> Chciałbym tylko zauważyć, że jak Panda była nowością to na każdym kroku było ich pełno, wszedł

> Punto - pełno, weszło Bravo - pełno.

> Niedawno był FL Pandy i jakoś nie widać ich na ulicach, jest za to sporo całkiem nowych Twingo,

> Citygo nawet UPów. Fiat ma albo kiepską politykę cenową albo problemy jakościowe i odstrasza

> ludzi. Nie mnie to jednak oceniać, nie mam nowego Fiata.

> PS. Kilkanaście miesięcy temu namówiłem teścia na trzyletnie Bravo. Po pakiecie startowym auto dość

> dobrze się spisuje, jest wygodne, szybkie i bezawaryjne.

> Nie mam uprzedzeń do Fiata

jak Panda była nowością, to praktycznie nie miała konkurencji. Dziś dużo marek ma produkt w tym segmencie. I dobrze. Dla klienta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za stary

> jestem na wzywanie assistance i spędzanie połowy nocy w szczerym polu, bo fiacik znów stanął.

> To było dobre jak miałem -naście, niskie -dzieścia lat.

Wychodze z takiego samego założenie, dlatego Skody nie kupiłem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale RS'ka to odpowiednik/konkurent GTI u Puga. Trudno "chyba" powiedzieć, aby producenci szli na

> jakieś kompromisy w topowych wersjach danych modeli.

> @Kenickie - photoshopy ;p

co jest ciekawego w tej pezotowskiej tablicy?

wszystko porozrzucane jak smieci.wole nudna tablice fabii-przynajmniej wszystko jest na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat Ibiza 1.2 TSI FR

teraz VW wchodzi z Seatem w wielka pompa

jakiś tekst

jakiś tekst

katalogowo 52.100 ale mysle ze da sie troche urwac, maja tez teraz super mozliwosc finansowania, w sumie placisz tylko za ubezpieczenie kredytu chyba, a reszta jest 0% a wyposazenie wersji FR jak za ta kase, jest waytogo.gif

podłokietniki, tempomaty, automatyczne klimy, podswietlane bajery, airbagi, wstawki wykończeniowe, audio, swiatla LED, nawet skrętny bi-xenon w standardzie icon_eek.gif

a sama motorownia 1.2 TSI tez robi robote wink.gifok.gif

Seat-Ibiza_2013_800x600_wallpaper_26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podłokietniki, tempomaty, automatyczne klimy, podswietlane bajery, airbagi, wstawki wykończeniowe,

> audio, swiatla LED, nawet skrętny bi-xenon w standardzie

> a sama motorownia 1.2 TSI tez robi robote

I to jest fajny wybór. Gdybym w momencie zakupu swojego auta miał możliwość wyboru Seata to raczej bym go wybrał. Niestety na początku tego roku Seat był jeszcze w szarej pupie ze sprzedażą. A takie 1.4tsi kombi FR wydaje się, że byłoby lepszą alternatywą dla tego co ogarnąłem w skodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siedziales i widziales czy cos gdzies przeczytales ??

Widzialem na wlasne oczy, przyslania gorna czesc kola kierownicy. Chcieli dobrze, samochod fajny, ale z tymi zegarami to akurat im troche nie wyszlo wink.gif. Podobnie, a nawet chyba gorzej jest w 308.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zegary umieszczone klasycznie są znowu dobrze widoczne? Koło kierownicy ich przesłania, rzekłbym jeszcze bardziej i zazwyczaj górną część cyfer-blatu.

Chyba że:

1. Jesteście niskimi lub bardzo niskimi osobami i ledwo wystajecie ponad deskę rozdzielczą.

2. Ustawiacie sobie fotel tak, że siedzicie jak w samochodzie pokroju Lambo lub Ferrari przy próbach testowania V-max.

W 308 jak dla mnie to zdecydowanie nieciekawie porusza się po cyferblacie obrotomierz - od prawej do lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie cud. Wszystkie trzy fiaty kupione na rynku pierwotnym stanęły na drodze. Jeden z nich,

> odebrany z salonu 24 grudnia z przebiegiem 2km stanął na drodze 30 kwietnia, w niedzielę. Całe

> 4 miesiące bezawaryjnej jazdy

> Choć nie ukrywam, niechciane kontrolki w aktualnie użytkowanym pojeździe mrugają mi co kilkaset

> metrów....

O widzisz - w przeciwieństwie do Ciebie mnie nigdy żaden model tej marki nie zawiódł czego nie mogę powiedzieć o skodzie- cała rodzina wsiadając do Octavii ma traumę co tym razem się wydarzy - efekt - nikt tym złomem na kołach nie wypuszcza się dalej niż 10 km od domu, bo się po prostu boi.

I to bynajmniej nie jest efekt jakieś drobnych usterek tylko np uszkodzenia silnika wspomagania z zablokowaniem całego układu kierowniczego włącznie czacha.gif

Teraz mamy ubaw w pracy z kolegi, który mniej więcej w odstępach kilkudniowych wynajduje kolejne usterki swojego roomstera- w rocznym aucie jest właśnie dla przykładu na etapie doktoryzowania się z 4-ta sprężarką klimatyzacji, o odchodzącym lakierze rozwarstwionych szybach i znikaniu oleju z silnika nie wspominając- no ale za hasłem serwisanta w ASO Skody- "a czego się Pan spodziewał po tej klasie pojazdu?"- bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mysle ze juz ustalilismy odnosnie gustow, nigdy nie dogodzisz wszystkim

Zgadza sie, kazdy ma swoj gust wink.gif. 208 mi sie podoba, szczegolnie w odmianie gti, ale umiejscowienie zegarow mi nie podpasowalo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zegary umieszczone klasycznie są znowu dobrze widoczne? Koło kierownicy ich przesłania, rzekłbym

> jeszcze bardziej i zazwyczaj górną część cyfer-blatu.

> Chyba że:

> 1. Jesteście niskimi lub bardzo niskimi osobami i ledwo wystajecie ponad deskę rozdzielczą.

> 2. Ustawiacie sobie fotel tak, że siedzicie jak w samochodzie pokroju Lambo lub Ferrari przy

> próbach testowania V-max.

Ja lubie siedziec nisko i tez nisko miec kierownice. W klasycznym rozwiazniu zegary obserwuje prze kiere, gdy sa wyzej, to jej gorna czesc mi przeslania.

> W 308 jak dla mnie to zdecydowanie nieciekawie porusza się po cyferblacie obrotomierz - od prawej

> do lewej.

A to juz odmiennia sprawa i pewnie kwestia przyzwyczajenia. Ale na poczatku na pewno jest to troche dziwne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz - w przeciwieństwie do Ciebie mnie nigdy żaden model tej marki nie zawiódł czego nie mogę

> powiedzieć o skodzie- cała rodzina wsiadając do Octavii ma traumę co tym razem się wydarzy -

> efekt - nikt tym złomem na kołach nie wypuszcza się dalej niż 10 km od domu, bo się po prostu

> boi.

> I to bynajmniej nie jest efekt jakieś drobnych usterek tylko np uszkodzenia silnika wspomagania z

> zablokowaniem całego układu kierowniczego włącznie

> Teraz mamy ubaw w pracy z kolegi, który mniej więcej w odstępach kilkudniowych wynajduje kolejne

> usterki swojego roomstera- w rocznym aucie jest właśnie dla przykładu na etapie doktoryzowania

> się z 4-ta sprężarką klimatyzacji, o odchodzącym lakierze rozwarstwionych szybach i znikaniu

> oleju z silnika nie wspominając- no ale za hasłem serwisanta w ASO Skody- "a czego się Pan

> spodziewał po tej klasie pojazdu?"- bez komentarza.

bo czy to fiat, czy skoda, można trafić na naprawdę pechowy egzemplarz. W firmie mamy kilka Octavii. Z większością nic się nie dzieje, ale z jedną ciągle. Ostatnio był remont silnika. I to o dziwo "starego dobrego" 1.6, a nie TSI. Przebieg coś z 60 tys. km. Chwilę wcześniej wrócił też po naprawie przekładni.

Podobnie było z fabiami. Też kilka bezproblemowych, a jedna pechowa. Nie dość, że się ciągle psuła, to miała wyjątkowego pecha do stłuczek i dziwnych przygód (samochód ogólnofirmowy, nie jednej osoby) hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja lubie siedziec nisko i tez nisko miec kierownice. W klasycznym rozwiazniu zegary obserwuje prze

> kiere, gdy sa wyzej, to jej gorna czesc mi przeslania.

> A to juz odmiennia sprawa i pewnie kwestia przyzwyczajenia. Ale na poczatku na pewno jest to troche

> dziwne

O widzisz, to siedzisz zupełnie inaczej niż ja. Ja wolę siedzieć trochę wyżej, może nie pod samym sufitem ;p ale na pewno wyżej niż ty (w przypadku klasycznego położenia zegarów - patrzę na nie "z góry"), tak więc i kierownicę ustawiam na pewno trochę wyżej. Dla mnie zegary z 208 byłyby dobrze widoczne - pewnie w całości. I tak to jest, łatwo się można przekonać, że dobrze jest, gdy występuje różnorodność rozwiązań. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie o to poszlo, aktualnie chlopaki maja otwarty stock, co mniej wiecej znaczy tyle ze kto pierwszy ten lepszy, niestety nie byl tym pierwszym frown.gif

Ale nie ma tego zlego wink.gif pojawiaja sie dzieki temu coraz lepsze promo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.