Skocz do zawartości

co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> po drodze sie chyba importer skody zmienila, SAP został wykupiony przez VW i przykrecili kurek.

O ile dobrze pamiętam to moja skoda jechała do mnie przez poznański vw.

> IMO to kwestia czasu, przy takich cenach jak w tej chwili dlugo juz nie beda liderem sprzedazy,

> troszke poplyneli

Dealerzy będą się bardziej starać, żeby wykręcić wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile dobrze pamiętam to moja skoda jechała do mnie przez poznański vw.

> Dealerzy będą się bardziej starać, żeby wykręcić wynik.

skody zawsze z Posen jechaly a w miare czasu VW przykreca kurek z mozliwosciami rabatowania

szkoda, lubie skode ale porabalo ich calkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skody zawsze z Posen jechaly a w miare czasu VW przykreca kurek z mozliwosciami rabatowania

> szkoda, lubie skode ale porabalo ich calkiem

Seat ma teraz fajne ceny. Przynajmniej kompletnie wyposażona Ibiza wychodzi bardzo podobnie do Fabii (a ma xenon i 1.4tsi 150hp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 pasmowka o 22.30 to toto pali 3.8l/100km

claps.gifAntek , jeździć trza umić cool.gif

Nowe już tak oszczędne nie będą. Widze po naszej firmowej flocie , im nowsze tym...

W nowym aucie sprawdź warunki gwarancji , czas, czasookresy przeglądów , koszty przeglądów. Teoretycznie tańsze auto w zakupie może wygenerować większe koszty eksploatacyjne.

w używanych ( loteria ) możesz poza Aso działać albo samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - C4 Picasso 1.6 Hdi122KM 78kzl

Nie ma takiego silnika - albo 112 albo 115KM. Mam ten drugi motor w zwykłym C4, żona mówi że Octavia z ALH jest żwawsza wink.gif

Popatrz jeszcze na używanego Mondka - kilka osób które miało je jako służbowe bardzo sobie chwaliło, do tego stopnia że odkupili po wynajmie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzywane

> - Octavia 2010 1.6TDI 105KM(brak tempomatu, DPF) 42kzl

> - Octavia 2009 1,9 TDI 105KM (brak tempomatu, DPF?) 42kzl

> - Insignia 2,0 cDTI 160KM (DPF, podobno awaryjne?) 50kzl

> - Superb 2.0 TDI 140KM (DPF) 55-65kzl

> - C5 2.0 Hdi 140KM (FAP, niestety sedan) 50kzl

> jakies inne propozycje,

Focus 1,6 TDDI . to ma silnik PSA (HDI) , jeden z lepszych. Tylko znaleźć używany z twoimi wymogami może być trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma takiego silnika - albo 112 albo 115KM. Mam ten drugi motor w zwykłym C4, żona mówi że

> Octavia z ALH jest żwawsza

> Popatrz jeszcze na używanego Mondka - kilka osób które miało je jako służbowe bardzo sobie

> chwaliło, do tego stopnia że odkupili po wynajmie dla siebie.

tak 115, pomylka...

wlasnie tak mi sie wydawalo ze 115KM do tego kiosku to troche za malo...

jakos do tej pory wszyscy od Forda kazali mi sie z daleka trzymac...

jednego mam 2,5l benzyne i awaryjnosc ma ponad przecietna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczególnie w korku, gdzie nie masz okazji zapiąć 3ki.

Trochę z przymkniętym okiem. skromny.gif

są szofery ( ciężarówek ) którzy na prostej i pustej drodze mają przepały po kilka l/100km bo k...źwa nie moje. a w mieście od świateł do świateł wyścigi facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakos do tej pory wszyscy od Forda kazali mi sie z daleka trzymac...

> jednego mam 2,5l benzyne i awaryjnosc ma ponad przecietna...

Jak już Ci koledzy napisali - silnik to HDI z PSA, także nie ma problemów. Jedyny problem to znaleźć nie zamęczony egzemplarz - na rynku będzie dużo floty a tam wiadomo jak wygląda eksploatacja.

Kolega miał tego starszego mondka, z 03. Do 270kkm niemal bezawaryjny, później zaczał się lawinowo sypać. Kolega się zdenerwował, sprzedał w cholerę i kupił nowszy model wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto taki ? przeważnie tacy co nigdy takim nie jechali

Pewnie te same krasnoludki co zapychały sitko na smarowaniu turbiny.

Teraz problem jest już znany i opanowany ale był moment że odlatywały turbiny w świeżych autach i nie dziwię się że ludzie psioczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczególnie w korku, gdzie nie masz okazji zapiąć 3ki.

nie pamietam takich korkow, staram sie tak jezdzic aby nie stac - to tez jest jedna z zasad ecodrivingu.. grinser006.gif

ale nawet jak godzies stane na troche to i tak sumarycznie z baku wychodzi te 5,5l

115konny 2T kiosk pali mi w miescie latem 7,5-8l, zima niestety 9-10,5l (ale to tez wina dogrzewacza, ktory sie automatycznie wlacza ponizej 5stC) wiec mysle ze wyniki nie sa zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Superb 2.0 TDI106kzl

Nie wiem w jakiej wersji masz to wycenione ale Amibition spokojnie poniżej setki można zejść - chybą, że podrożały na koniec roku ;-) za 103 można wziąć Platinium w 1,6 TDI. Przynajminej takie ceny mi podawali w Inter Auto

jak się zastanawiałem nad Skodą.

> - C4 Picasso 1.6 Hdi122KM 78kzl

Drugi autobus chcesz ? :-)

Piszesz o nowym Picasso czy o starym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Insignia 2,0 cDTI 160KM (DPF, podobno awaryjne?) 50kzl

jako użyszkodnik - nie potwierdzam, ale jeden warunek: od roku modelowego 2011 (natomiast to co wiem nie dotyczy problemow z dpf przed 2011)-nie zmienia to faktu ze przy tak krotkich odcinkach, jak piszesz po 10 km balbym sie takiej kombinacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako użyszkodnik - nie potwierdzam, ale jeden warunek: od roku modelowego 2011 (natomiast to co

> wiem nie dotyczy problemow z dpf przed 2011)-nie zmienia to faktu ze przy tak krotkich

> odcinkach, jak piszesz po 10 km balbym sie takiej kombinacji

tzn przed 2011 sa awaryjne, ale nie maja problemow z DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem w jakiej wersji masz to wycenione ale Amibition spokojnie poniżej setki można zejść -

> chybą, że podrożały na koniec roku ;-) za 103 można wziąć Platinium w 1,6 TDI. Przynajminej

> takie ceny mi podawali w Inter Auto

> jak się zastanawiałem nad Skodą.

Jutro sprawdze.

> Drugi autobus chcesz ? :-)

> Piszesz o nowym Picasso czy o starym?

nowym, ale nie Grand, tylko krotkim, nie dla mnie - jak by mialo byc dla mnie to bralbym Jupiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcialem taka foke kupic to mi mowil ze gorszego syfu niz 1.6 to nie ma...

Opinie są raczej odwrotne, całkiem udany silnik smile.gif Zresztą przed zakupem sporo czytałem cool.gif teraz tylko drive.gif (póki co 203.000km na blacie).

W starszych trzeba było tylko pamiętać o zmianie w smarowaniu turbosprężarki, bo inaczej padały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakies inne propozycje, lub opinie na temat sensownosci lub bezsensownosci ktorejs z propozycji?

Zastanów się czy chcesz klasę C czy D, bo różnice jednak są odczuwalne crazy.gif Do typów proponuję jeszcze dorzucić Lagunę III z 2.0DCI.

> nowy, czy moze jednak uzywany? auto chyba na 5lat, przebiegi roczne do 20kkm

Przy takich założeniach może używka z przebiegiem ~100kkm? Akurat dotoczysz się do 200kkm, a to powinno być w miarę bezproblemowe (ew. DPF do wymiany). Plus dodatkowo ominęła Cię już największa utrata wartości.

Minusem jest to, że wybierasz z tego co jest na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanów się czy chcesz klasę C czy D, bo różnice jednak są odczuwalne Do typów proponuję jeszcze

> dorzucić Lagunę III z 2.0DCI.

nie ma parcia na D, ale jak niewiele by trzeba doplacic...

w megane II niechce toto palic mniej jak 8 w miescie

> Przy takich założeniach może używka z przebiegiem ~100kkm? Akurat dotoczysz się do 200kkm, a to

> powinno być w miarę bezproblemowe (ew. DPF do wymiany). Plus dodatkowo ominęła Cię już

> największa utrata wartości.

> Minusem jest to, że wybierasz z tego co jest na rynku.

no wlasnie nad uzuwka trwaja tutaj dywagacje, jest kilka propozycji na rynku z czego wiekszosc ma udokumentowane przebiegi ca 80kkm (salon polska), Superby maja tylko po 150... a w zasadzie jeden SuperB 105KM za 50kzl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tutaj widzę, że Octavia w wersji Elegance z 1.6TDI kosztuje 84kpln katalogowo, po nowym roku

> zdejmiesz z tego 20% i będzie 67. A jak chcesz przyszły rocznik to zdejmiesz 12-13% i będziesz

> miał auto na zamówienie według tego co sobie w konfiguratorze wyklikasz.

mów w którym salonie - pytam serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 85kzl za 1.6TDI z tego roku o ile jakies sie gdzies zostalo... to chyba jednak trochwe wygurowana

> cena jak na octavie jak za 13kzl wiecej moze byc passat....

To kup tańsze TSi, nowe TSi przykładowo 1,4 powinno być pozbawione wad poprzedników (pasek rozrządu zamiast łańcucha) spalanie będzie około 1-2 litry większe, ale samochód dużo tańszy w zakupie, kultura pracy silnika TSi i osiągi to inna liga niż Twój poprzedni TDi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nowym, ale nie Grand, tylko krotkim, nie dla mnie - jak by mialo byc dla mnie to bralbym Jupiego.

Bardzo fajny samochód. Jeśli szukasz czegoś ekonomicznego to nie powinieneś się zawieść. Nowy Grand Picasso 1,6 HDI pali tyle ile mówi katalog - przy mieszanej jeździe poniżej 5 litrów cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz nową Octavię poczytaj forum octaviaclub na temat zawieszenie w O3.

Zacząłem to czytać po tym jak ujeżdzam O3 . Bardzo niekomfortowa belka skrętna z tyłu która hałasuje niemiłosiernie sick.gif. Ostatnio takie efekty słyszałem w Seicento z powybijanym zawieszeniem z tyłu.

Moim zdaniem ten problem dyskwalifikuje O3 po całości sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede pisał na priv napisze tutaj

jak ktoś szuka nowej skody to proponuje na początek walić do Krakowa tam jak wiadomo jest Emida i Interauto (które krótko mówiąc koszą konkurencję i same siebie)

Od lat na OCP większość aut pochodzi z tamtych salonów (interauto wiedzie prym ze względu na kolegę forumowego)

Ja osobiście za auto warte cennikowo 94tys zapłaciłem 77tys był wtedy rok 2010 auto na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bede pisał na priv napisze tutaj

> jak ktoś szuka nowej skody to proponuje na początek walić do Krakowa tam jak wiadomo jest Emida i

> Interauto (które krótko mówiąc koszą konkurencję i same siebie)

> Od lat na OCP większość aut pochodzi z tamtych salonów (interauto wiedzie prym ze względu na kolegę

> forumowego)

> Ja osobiście za auto warte cennikowo 94tys zapłaciłem 77tys był wtedy rok 2010 auto na zamówienie.

A masz gdzieś adres do kol. Daniela z KRK ?? Może być na priv.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim kupisz nową Octavię poczytaj forum octaviaclub na temat zawieszenie w O3.

> Zacząłem to czytać po tym jak ujeżdzam O3 . Bardzo niekomfortowa belka skrętna z tyłu która

> hałasuje niemiłosiernie . Ostatnio takie efekty słyszałem w Seicento z powybijanym

> zawieszeniem z tyłu.

> Moim zdaniem ten problem dyskwalifikuje O3 po całości

mało tego po ostatnich testach w tvn turbo O3 poległa w starciu z OIIfl

auto w slalomie, łuku latało jak stara szmata wygrało przy długości hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. to jakis handlarz a nie salon

> 2. jakis nie mam przekonania do fordowskiego diesla...

> 3. brak tempomatu

Da się dość tanio skonfigurować nawet takiego ....

Tempomat dokładasz za 1400 zł jakoś albo w pakiecie, ten diesel jest najlepszy ze wszystkich wyprodukowanych dla Mondeo ok.gif

Jak nie trzeba dużego wypasu to bierzesz opcję Trend + pakiet Silver i masz czego potrzebujesz czyli klima, radio, tempomat + pełno innego wyposażenia mniej ważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.