Skocz do zawartości

Zużycie paliwa przy V-max


coenmz

Rekomendowane odpowiedzi

> Najbardziej lubie czytac expertow i znaFcow

> Wiec mowie, ze tych 117 nie potrafi ekonomicznie jezdzic ! Kropka

> Nie zapytam nawet jakie przebiegi mialy te furki.

> Nie stoje w korkach, jezdze omijajac je

> Pali tyle ile podalem.

A mój CC przy 200 km\h pali 9 l\100.

I co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta japońska technologia

> Zacznij jeździć 150km/h, to powinien zejść ze spalaniem do 4.0l/100km

Chyba masz albo Problem z deklem albo ze zrozumieniem textu pisanego.

Nigdzie nie napisalem, ze przy 150 km/h bedzie palil 4 litry/ 100 km.

Twoj sarkazm jest jakze typowy dla Polaka -> po prostu zenujace.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mój CC przy 200 km\h pali 9 l\100.

Kumasz, ze to co pokazuje predkosciomierz dalekie jest od realu ?

Te 86 KM pozwoli Ci osiagnac 215 km/h ale w motocyklu, i to tez tylko gdy bedzie oplastikowany

Polo licznikowo idzie 190 a GPS#em mierzone daje 170 km/h i na tym sie konczy.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumasz, ze to co pokazuje predkosciomierz dalekie jest od realu ?

> Te 86 KM pozwoli Ci osiagnac 215 km/h ale w motocyklu, i to tez tylko gdy bedzie oplastikowany

> Polo licznikowo idzie 190 a GPS#em mierzone daje 170 km/h i na tym sie konczy.

Mi licznik idzie dość liniowo ... przy niższych oszujkuje o 4 km/h przy wyzszych o 6 km/h .... i co z tego jak mimo chipa przy 195km/h przestaje mi pompować turbina slinka.gif ... od 140 km/h spalanie mi rosnie ekstramalnie,..... jak przy 100 km/h sredniej ... potrafi spalic 4,6 litra... tak przy 150 pali w okolicach 9 .

Więc nigdy nie uwierze , że ciężkie 2.2 przy 130 -140 pali poniżej 5 grinser006.gif

To tak jak użytkownik Coliber mówił ,że jego e39 pali 6 litrów... A jak się okazało na dystansie kilkunastu kilometrów na tempomacie 75km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że Laguna 2,0 Pb 140

> KM przy max 210 km/h bierze 24 l/100 (ale podaje spalanie z krotkiego odcinka)

Pochwale sie Multijet 1,9 , A4, pusta buda tylko ja, 120KM silniczek, masa auta 1520 ksizkowo, fiat CROMA

190kmh -10l (wg kompa)

205kmh - 13,2 l(wg kompa) but w podlodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba masz albo Problem z deklem albo ze zrozumieniem textu pisanego.

> Nigdzie nie napisalem, ze przy 150 km/h bedzie palil 4 litry/ 100 km.

> Twoj sarkazm jest jakze typowy dla Polaka -

Rozwiej watpliwosci i zatankuj do pelna, wyjezdzij w miescie caly bak, dodam, ze w miescie to srednia V (tylko miasto) moze 22-24kmh wyjdzie, cyknij sweet focie i bedzie wiadomo:)

Mozna? mozna;)

Czekamy, sam nogami przebieram bo moze sie okazac ze ja jezdzic nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Ducato 150 Multijet/148/165/7,4/18,4/ 17,9

Ciekawe, w jakiej budzie. Ale wziąwszy pod uwagę, że pałując skrzyniowego lublina z plandeką 130-140 km/h na autostradzie, spaliłem 14/100, ducato nie wypada jakoś mocno rewelacyjnie. Zwłaszcza jeśli wynik dotyczy blaszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie, pomijam juz fakt, ze zaden 1,2 nie wyciagnie 200 km/h

Licznikowo pewnie pójdzie niejeden a, że będzie najwyżej 170km/h to już kierownika nie będzie pewnie interesować? Adrenalina będzie jak przy 200 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba masz albo Problem z deklem albo ze zrozumieniem textu pisanego.

> Nigdzie nie napisalem, ze przy 150 km/h bedzie palil 4 litry/ 100 km.

> Twoj sarkazm jest jakze typowy dla Polaka -

Z całym szacunkiem, ale problemów z deklem zacznij szukać u siebie, bo nikt przy zdrowych zmysłach nawet nie odważyłby się mówić, że Accord 2.2 pali 4.9l/100km przy prędkości 130km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...nikt przy zdrowych zmysłach nawet nie odważyłby się mówić, że Accord 2.2 pali 4.9l/100km przy prędkości 130km/h.

To w znacznej mierze zależy od drogi.

Jeśli będzie z bardzo stromej górki, to może udać się zejść ze spalaniem w okolice zera wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pali tyle Civic 2.2...ale tylko jadac za autobusem, ciezarowka albo czyms podobnym, sprawdzone

najśmieszniejsze jest to , że są tacy co przejadą 5km z czego 2 z górki , 2 za tirem a 1 km normalnej jazdy...

Średnia im wyjdzie 4,5 litra i opowiadają jakie to silniki od 2.2 do 3.0 są ekonomiczne:D ....

Ale to autokącik ... tu każdy ma bezwypadkowe auto od dziadka wink.gif z przebiegiem do 100kkm , bezawaryjne i palące mniej o połowe niż podał producent. O czymś zapomniałem?

*co do bezawaryjności można przymknąć oko , bo fakt ... czasem się trafi na auto co się nie chce zepsuć (nie mówię o zwykłych naprawach eksploatacyjnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w znacznej mierze zależy od drogi.

> Jeśli będzie z bardzo stromej górki, to może udać się zejść ze spalaniem w okolice zera

Mi nissan primera w drodze zakopane krakow spalil 6.6 LPG. Tylko ja wiem, jaki to byl teren i nie gadam bajek ze Nissan srednio pali 6 litrow hehe.gif Acord 2.2 i 4.9 litra? Nie uwierze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to autokącik ... tu każdy ma bezwypadkowe auto od dziadka z przebiegiem do 100kkm ,

> bezawaryjne i palące mniej o połowe niż podał producent. O czymś zapomniałem?

> *co do bezawaryjności można przymknąć oko , bo fakt ... czasem się trafi na auto co się nie chce

> zepsuć (nie mówię o zwykłych naprawach eksploatacyjnych)

nono.gif Ja kiedyś kupiłem auto (bravo 1,4 12v) z DE i było to auto utopione dosłownie frown.gif i paliło w mieście przy normalnej jezdzie 14l /100km shocked.gif, a auto było sprawne 100% ,a przepraszam tylna wycieraczka tylko nie działała zlosnik.gif

PS. byłem świadom tego co kupuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z całym szacunkiem, ale problemów z deklem zacznij szukać u siebie, bo nikt przy zdrowych zmysłach

> nawet nie odważyłby się mówić, że Accord 2.2 pali 4.9l/100km przy prędkości 130km/h.

dlaczego nie, może był w Alpach i z dużej górki zjeżdzał grinser006.gif.

Robiliśmy kiedyś trasę takim Accordem do Cro, średnio jechaliśmy 130-140km/h, spalanie wyszło niecałe 7l/100km/h i uważam to za dobry wynik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyniki w formie:

> Samochód/moc silnika/V-Max/średnie zużycie podawane przez producenta/wskazania komputera

> pokładowego/zużycie przy prędkości maksymalnej

> Jaguar XFR-S/550/302/11,6/45,5/ 62,5

> Mercedes G500/384/209/14,9/30/ 62,3

> BMW M5 Competition/ 575/305/9,9/29,5/ 62

> BMW X5 xDrive50i/450/261/10,4/29,5/ 49,3

> Audi A8 3.0 TFSI Quattro/310/262/7,8/32,9/ 36,6

> Mazda 3 Skyactive-G165/165/220/5,8/21,4/ 22,2

> VW Golf 1,4 TSI ACT/140/213/4,7/19,6/ 20,2

> Fiat Ducato 150 Multijet/148/165/7,4/18,4/ 17,9

> VW Golf 2.0 TDI/150/215/4,1/14,4/ 14,6

> Skoda OCtavia Combi 1.2 TSI/105/192/5,1/13,7/ 13,4

Ciekawe jaki byłyby wyniki gdyby wszystkie te samochody jechały z jednakową prędkością np 160km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, w jakiej budzie. Ale wziąwszy pod uwagę, że pałując skrzyniowego lublina z plandeką

> 130-140 km/h na autostradzie, spaliłem 14/100, ducato nie wypada jakoś mocno rewelacyjnie.

> Zwłaszcza jeśli wynik dotyczy blaszaka.

Wynik wypada świetnie patrząc na prędkość. Szkoda tylko że wybrali 150(2,3) zamiast 160(3.0). Ten mocniejszy nie zamyka obrotomierza przy maksymalnej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy pomiar był taki, że ustawiamy tempomat na katalogowe vmax, czy po prostu 100 km z gazem do

> oporu?

gaz w podłodze - z reszta mało które z tych aut osiągnie swoja prędkość maksymalna bez gazu w podłodze. Kilka aut przekracza maksymalna prędkość podaną przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cudów nie ma. Jedziesz szybko - płacisz dużo.

Wydaje się, że trzeba byłoby zacząć od tego czy prędkość jest licznikowa czy GPSowa, to jednak spora różnica, szczególnie przy vmaxach, gdzie każde +5km/h to ogromny wzrost oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój przy Vmax na niemieckiej autostradzie palił 10,8 ON/100

Przy Twoich 160-170 koniach to powinno być coś w okolicach 240 z licznika na moje oko. No nie. Ja nie daję wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko...1.9TDI przy 200km/h to bierze 5 litrow Oczywiscie wg AK

AVF 131KM w Passacie B5 FL przy licznikowych 180km/h miał wg komputera chwilowe ~10l/100km. Średnie spalanie z szybkiej trasy (takiej ok.450km, z czego ok.350km autostradami) wychodziło ok.8,5l/100km.

Spalanie 5-5,5l/100km miał podczas przepisowej jazdy poza autostradami i drogami ekspresowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje się, że trzeba byłoby zacząć od tego czy prędkość jest licznikowa czy GPSowa, to jednak

> spora różnica, szczególnie przy vmaxach, gdzie każde +5km/h to ogromny wzrost oporów.

podane są maksymalne prędkości mierzone GPS. Nie podawałem o ile różnią się one od tych podanych od producenta bo myślę, że to w gruncie rzeczy bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> on ma chyba 5biegów, raczej 210

Z tego co widzę to te MJ miały szóstki. Ale ogólnie się zgadzam. U mnie na piątce jest ten sam problem, dochodzi do czerwonej kreski i trzeba odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podane są maksymalne prędkości mierzone GPS. Nie podawałem o ile różnią się one od tych podanych od

> producenta bo myślę, że to w gruncie rzeczy bez różnicy.

Jeśli z GPS to u mnie vmax i spalanie się zgadza, mimo, że buda inna. Oczywiście przy serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem...ale nie zdziwiłbym się gdyby np takie 1.2 paliło więcej od 2.0

Całkiem możliwe. Polo 1.2tsi przy 140 bierze 6.7 litra. Przy 160 będzie pewnie z 8.5. Trudno powiedzieć ile w tych warunkach żre w miarę nowe wolnossące 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ta średnia trasa jaka dała średnią prędkość?

Nie pamiętam dokładnie. To nie jedyna trasa, jaką pokonuję wink.gif ale jeżdżę 2-3 razy w roku i zwykle zabiera mi to poniżej 4h (mniej więcej 3h45min bez żadnych postojów) więc ok.120km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkiem możliwe. Polo 1.2tsi przy 140 bierze 6.7 litra. Przy 160 będzie pewnie z 8.5. Trudno

> powiedzieć ile w tych warunkach żre w miarę nowe wolnossące 2.0.

Mój Civic (1.8) nie przekraczając 130kmh na tempomacie zjada 6,1-6,3. To najlepsze wyniki jakie udało mi się zanotować na autostradzie. Średnia prędkość z dystansu ponad 500km wynosiła przeważnie 107-109 kmh.

Przy prędkościach rzędu 160kmh jest już 8-9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi nissan primera w drodze zakopane krakow spalil 6.6 LPG. Tylko ja wiem, jaki to byl teren i nie

> gadam bajek ze Nissan srednio pali 6 litrow Acord 2.2 i 4.9 litra? Nie uwierze

Mi Toyota 2.0 90KM D4D z Wrocławia do Katowic spaliła 2,9l/100km zlosnik.gif

jechałem bardzo bardzo blisko autobusu wycieczkowego który jechał 90-100km/h zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Civic (1.8) nie przekraczając 130kmh na tempomacie zjada 6,1-6,3. To najlepsze wyniki jakie

> udało mi się zanotować na autostradzie. Średnia prędkość z dystansu ponad 500km wynosiła

> przeważnie 107-109 kmh.

> Przy prędkościach rzędu 160kmh jest już 8-9 litrów.

Kiedys wstawilem tutaj zdjęcie - Lexus GS 460 jadąc 80-90 km/h z wyłączona klimatyzacja (było chłodno) palił mi (średnie zużycie) około 7 litrów na setkę. 4.6l V8, 340 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys wstawilem tutaj zdjęcie - Lexus GS 460 jadąc 80-90 km/h z wyłączona klimatyzacja (było

> chłodno) palił mi (średnie zużycie) około 7 litrów na setkę. 4.6l V8, 340 KM.

wierze. Stare M3 kolegi tez zadziwia spalaniem przy takich prędkościach. Duże silniki zaczynają palić masakrycznie dużo w mieście. A stare (jak mój) palą zawsze dużo hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.