Skocz do zawartości

Mandata z fotoradaru stacjonarnego od GITD


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

> Bywa, było 77/50tce

> Oczywiście zapłacę

> Tylko inne pytanie, jest napisane że zdjęcie jest niedostępne.

> A gdybym tam zadzwonił i ładnie poprosił

> Dlaczego nie wysyłają zdjęcia?

To powiedzą,że fotę można obejrzeć przed Sądem a podpierają się ochroną danych osobowych mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaką ochroną, skoro dzwoni do nich osoba która dostała list

> Jest tam podana nazwa zdjęcia więc byle zenek nie ma takich informacji

Nic to nie da,odpowiedzą że nie mają pewności o tym,że właściciel pojazdu jest sprawcą wykroczenia uwidocznionym na focie podpierając się w/w ustawą.

Wiem,że dziwna sytuacja-uczciwy obywatel chce pokornie zapłacić prosząc jedynie o pamiątkowe zdjęcie a tu zonk,taka dziwna instytucja,która interpretuje przepisy po swojemu spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic to nie da,odpowiedzą że nie mają pewności o tym,że właściciel pojazdu jest sprawcą wykroczenia

> uwidocznionym na focie podpierając się w/w ustawą.

> Wiem,że dziwna sytuacja-uczciwy obywatel chce pokornie zapłacić prosząc jedynie o pamiątkowe

> zdjęcie a tu zonk,taka dziwna instytucja,która interpretuje przepisy po swojemu

To kicha crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kicha

Nom,jeśli na kwitach proponują 200zł i 4pkt,pozostaję jedynie dołączyć umotywowane podanie z prośbą o obniżenie kwoty do 100zł...pewności nie ma ale jakieś tam szanse są waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nom,jeśli na kwitach proponują 200zł i 4pkt,pozostaję jedynie dołączyć umotywowane podanie z prośbą

> o obniżenie kwoty do 100zł...pewności nie ma ale jakieś tam szanse są

Rozumem żeby dołączyć to do oświadczenia nr 1 i wysłać zlosnik.gif

Ma kolega jakiś wzór podania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dałeś radę wytargać zdjęcie

Bo instytucje takie jak Policja i SM okazują i wysyłają ( w większości przypadków) fotki a GITD to inna inszość i tak jak pisałem wcześniej po swojemu interpretują te same przepisy spineyes.gifmlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic to nie da,odpowiedzą że nie mają pewności o tym,że właściciel pojazdu jest sprawcą wykroczenia

i to jest właśnie dla mnie kuriozum... Skąd mam wiedzieć, że jestem sprawcą wykroczenia, skoro nie dostałem zdjęcia? Ba, skąd mam mieć pewność, że to wykroczenie w ogóle miało miejsce?

> uwidocznionym na focie podpierając się w/w ustawą.

> Wiem,że dziwna sytuacja-uczciwy obywatel chce pokornie zapłacić prosząc jedynie o pamiątkowe

> zdjęcie a tu zonk,taka dziwna instytucja,która interpretuje przepisy po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bywa, było 77/50tce

> Oczywiście zapłacę

> Tylko inne pytanie, jest napisane że zdjęcie jest niedostępne.

> A gdybym tam zadzwonił i ładnie poprosił

> Dlaczego nie wysyłają zdjęcia?

Ja dzwoniłem i ładnie prosiłem, raz pana, a raz panią. I nic, nie wysyłają i zapraszają by sobie u nich na monitorze obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest właśnie dla mnie kuriozum... Skąd mam wiedzieć, że jestem sprawcą wykroczenia, skoro nie

> dostałem zdjęcia? Ba, skąd mam mieć pewność, że to wykroczenie w ogóle miało miejsce?

> > zdjęcie a tu zonk,taka dziwna instytucja,która interpretuje przepisy po swojemu

Jeżeli wskażesz np. siebie a faktycznie kierowała żona a fotka jest na tyle wyraźna że widać że to kobieta to oni to wykorzystają i będziesz miał spore kłopoty za składanie fałszywych zeznań!

Dlatego olewasz takie pismo. Nie odmawiasz wskazania kierującego tylko nie jesteś w stanie tego zrobić (pamiętacie pomroczność jasną?) i to na nich ciąży obowiązek wskazania sprawcy. Sąd może ukarać tylko sprawcę albo właściciela ale za odmowę wskazania kierującego. Nie ma sprawcy, nie ma odmowy więc zgodnie z prawem nie powinno być żadnej kary.

Nie jestem specjalnym zwolennikiem unikania płacenia mandatów, ale to co oni wyrabiają to już przechodzi ludzkie pojęcie confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie wysyłają zdjęcia?

Bo jakby wysłali to być może byś zobaczył że jest na tyle niewyraźne że sam siebie na nim nie poznajesz a im zależy na tym abyś się przyznał żeby wyłudzić od Ciebie najprostszym sposobem kasę.

Fotoradary SM robią 2 zdjęcia w pewnym odstępie czasowym ale podobno SM pokazuje tylko to pierwsze. Dlaczego? Bo być może drugiego nie ma wcale np. w przypadku gdy ostro hamując zatrzymałeś się na linii zatrzymania, ale jeszcze przed skrzyżowaniem. To zwykli oszuści są sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jakby wysłali to być może byś zobaczył że jest na tyle niewyraźne że sam siebie na nim nie

> poznajesz a im zależy na tym abyś się przyznał żeby wyłudzić od Ciebie najprostszym sposobem

> kasę.

> Fotoradary SM robią 2 zdjęcia w pewnym odstępie czasowym ale podobno SM pokazuje tylko to pierwsze.

> Dlaczego? Bo być może drugiego nie ma wcale np. w przypadku gdy ostro hamując zatrzymałeś się

> na linii zatrzymania, ale jeszcze przed skrzyżowaniem. To zwykli oszuści są

jakoś mnie to nie dziwi sick.gifoslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli wskażesz np. siebie a faktycznie kierowała żona a fotka jest na tyle wyraźna że widać że to

> kobieta to oni to wykorzystają i będziesz miał spore kłopoty za składanie fałszywych zeznań!

> Dlatego olewasz takie pismo. Nie odmawiasz wskazania kierującego tylko nie jesteś w stanie tego

> zrobić (pamiętacie pomroczność jasną?) i to na nich ciąży obowiązek wskazania sprawcy. Sąd

> może ukarać tylko sprawcę albo właściciela ale za odmowę wskazania kierującego. Nie ma

> sprawcy, nie ma odmowy więc zgodnie z prawem nie powinno być żadnej kary.

a czy ktoś to przerabiał "na żywo" czy to tylko piękna teoria hmm.gif

A nie jest to na takiej zasadzie, że wezwanie dostaje się poleconym za potwierdzeniem - czyli jeśli tak trafili że równocześnie jesteś właścicielem pojazdu i podpisałeś odbiór korespondencji to po upływie np. 7 dni nie odpowiadając na wezwanie do wskazania sprawcy traktowane to jest jako odmowa podanie sprawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest to na takiej zasadzie, że wezwanie dostaje się poleconym za potwierdzeniem - czyli jeśli

> tak trafili że równocześnie jesteś właścicielem pojazdu i podpisałeś odbiór korespondencji to

> po upływie np. 7 dni nie odpowiadając na wezwanie do wskazania sprawcy traktowane to jest jako

> odmowa podanie sprawcy?

Różnie ludzie robią. Niektórzy wcale nie odbierają listu od SM aby przeciągnąć postępowanie. Jest 180 dni na postępowanie mandatowe i chyba rok żeby skierować sprawę do sądu. Jak już odebrałeś to lepiej odpowiedz (również poleconym za potwierdzeniem odbioru) ale nie musisz odpowiadać na tym świstku który przysyłają gdzie według schematu niewskazanie kierującego wiąże się z wystawieniem mandatu właścicielowi bo to ich własny wymysł którego wzór nie został w żaden sposób określony przez ustawodawcę a treść nie spełnia wymogów formalnych. Odpowiadasz pismem (są wzory dostępne w sieci) a co zamierzasz odpowiedzieć to już Twoja sprawa. Możesz odmówić składania wyjaśnień (masz takie prawo), możesz poinformować że nie jesteś w stanie wskazać kierującego bo nie pamiętasz albo wskazać listę osób które korzystają na zmianę z samochodu z adnotacją że nie wiesz która akurat kierowała. Możesz odpisać że zgodnie z prawem nie będziesz zeznawał na swoją niekorzyść albo członków najbliższej rodziny itd.

Moim zdaniem nie ma sensu ułatwiać złodziejom pracy i dawać się strzyc bez żadnego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy ktoś to przerabiał "na żywo" czy to tylko piękna teoria

> A nie jest to na takiej zasadzie, że wezwanie dostaje się poleconym za potwierdzeniem - czyli jeśli

> tak trafili że równocześnie jesteś właścicielem pojazdu i podpisałeś odbiór korespondencji to

> po upływie np. 7 dni nie odpowiadając na wezwanie do wskazania sprawcy traktowane to jest jako

> odmowa podanie sprawcy?

Najpierw przeciągasz ile się da, aż przyjdzie dzielnicowy, dzielnicowy Cię upomni i wtedy wysyłasz zwykłym poleconym, że w w okresie +/-10 dni użytkownikiem był np. Twój brat. Brat przeciąga tak samo i wskazuje np. kumpla, ten przeciąga i mija rok. I się przedawnia.

Przetestowane na SM - ja byłem 3 w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W którym miejscu? Najlepiej żebyś podał link do streetview.

> Chcę się przekonać, jakim straszliwym piratem jesteś, pędząc tyle na - z pewnością słusznym -

> ograniczeniu prędkości.

Mi przysłali 79/50 - trzy pasu ruchu w kazda strone rozdzielone pasem zieleni zlosnik.gif ale zabudowany zlosnik.gif dziwie się ze tak mało miałem, widocznie hamowałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi przysłali 79/50 - trzy pasu ruchu w kazda strone rozdzielone pasem zieleni ale zabudowany

> dziwie się ze tak mało miałem, widocznie hamowałem

Spodziewam się podobnie niebezpiecznego miejsca, gdzie bardzo istotne jest przestrzeganie przepisów tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw przeciągasz ile się da, aż przyjdzie dzielnicowy, dzielnicowy Cię upomni i wtedy wysyłasz

> zwykłym poleconym, że w w okresie +/-10 dni użytkownikiem był np. Twój brat. Brat przeciąga

> tak samo i wskazuje np. kumpla, ten przeciąga i mija rok. I się przedawnia.

> Przetestowane na SM - ja byłem 3 w kolejce.

Mam w rodzinie kogoś kto mieszka na stałe poza Europą ale przyjeżdża do Polski w odwiedziny raz na jakiś czas. Zastanawiam się co będzie jeśli pożyczę tej osobie samochód i fotopstryk zrobi zdjęcie. Wskażę ją jako osobę kierującą z imienia i nazwiska, podam jej adres zamieszkania za granicą i co dalej? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają mają, tylko pewnie jakiś głupi wymysł aby nie wysyłać

Nauczyli się na problemach Francuzów. Ci początkowo wysyłali zdjęcia z widoczną twarzą kierującego i zamazaną pasażera.

Ale posypały się pozwy o doprowadzanie do rozpadu małżeństw i związane z tym odszkodowania. Bo nagle żona dostawała zdjęcie samochodu zarejestrowanego na męża lub na nią z konkurencyjną paniąza kółkiem (lub v.v.). I nie zawsze przechodziło tłumaczenie, że to sekretarka czy asystent, któremu się popsuł samochód i trzeba było mu pożyczyć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nauczyli się na problemach Francuzów. Ci początkowo wysyłali zdjęcia z widoczną twarzą kierującego

> i zamazaną pasażera.

> Ale posypały się pozwy o doprowadzanie do rozpadu małżeństw i związane z tym odszkodowania. Bo

> nagle żona dostawała zdjęcie samochodu zarejestrowanego na męża lub na nią z konkurencyjną

> paniąza kółkiem (lub v.v.). I nie zawsze przechodziło tłumaczenie, że to sekretarka czy

> asystent, któremu się popsuł samochód i trzeba było mu pożyczyć

Dobra rozumiem, ale jeśli ktoś chce to powinni wysyłać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy ktoś to przerabiał "na żywo" czy to tylko piękna teoria

Jak nie odpowiesz w terminie przyslą, ze rozprawa sie odbyla i zasadzili mandat + koszty. Nie ma mozliwosci odowlania sie (przysylaja po terminie w ktorym miales na to mozliwosć).

Polska to piekny kraj grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic to nie da,odpowiedzą że nie mają pewności o tym,że właściciel pojazdu jest sprawcą wykroczenia

> uwidocznionym na focie podpierając się w/w ustawą.

No ale skoro mając fotke nie wiedza to jak ma wiedzieć właściciel samochodu bez fotki..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie odpowiesz w terminie przyslą, ze rozprawa sie odbyla i zasadzili mandat + koszty. Nie ma

> mozliwosci odowlania sie (przysylaja po terminie w ktorym miales na to mozliwosć).

> Polska to piekny kraj

A to nie jest 7 dni od odebrania wyroku nakazowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w rodzinie kogoś kto mieszka na stałe poza Europą ale przyjeżdża do Polski w odwiedziny raz na

> jakiś czas. Zastanawiam się co będzie jeśli pożyczę tej osobie samochód i fotopstryk zrobi

> zdjęcie. Wskażę ją jako osobę kierującą z imienia i nazwiska, podam jej adres zamieszkania za

> granicą i co dalej?

Nic dalej. W październiku moja siostra mieszkająca na stałe w Norwegii załapała się moim autem na fotoradar SM. Przyjechała do nas na parę dni, pożyczyłem jej GP i tyle.

SM napisała do mnie, ja odpisałem, że prowadziła [imie i nazwisko] zamieszkała na stałe w Norwegii. Odpisali, że to za mało i istnieje uzasadnione podejrzenie że chcę się wymigać i straszyli sądem.

Odpisałem, że jest mi przykro, że myślą, że chcę nieuzasadnienie uniknąć kary zlosnik.gif i podałem więcej danych - imię, nazwisko, datę urodzenia i imiona rodziców i że więcej danych nie znam (peselu, adresu, numeru telefonu, numeru PJ, numeru DO, numeru paszportu) i że brak adresu doręczeń w Polsce.

Od tej pory cisza. Szkoda, że więcej nie napisali bo ja mam SM 200m od roboty i im zanosiłem pisma osobiście z kopią a oni mi musieli za 5zł ze zwrotką wysyłać zlosnik.gif

-- edyta --

A mandat 100 lub 200 bez punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic dalej. W październiku moja siostra mieszkająca na stałe w Norwegii załapała się moim autem na

> fotoradar SM. Przyjechała do nas na parę dni, pożyczyłem jej GP i tyle.

> SM napisała do mnie, ja odpisałem, że prowadziła [imie i nazwisko] zamieszkała na stałe w Norwegii.

> Odpisali, że to za mało i istnieje uzasadnione podejrzenie że chcę się wymigać i straszyli

> sądem.

> Odpisałem, że jest mi przykro, że myślą, że chcę nieuzasadnienie uniknąć kary i podałem więcej

> danych - imię, nazwisko, datę urodzenia i imiona rodziców i że więcej danych nie znam (peselu,

> adresu, numeru telefonu, numeru PJ, numeru DO, numeru paszportu) i że brak adresu doręczeń w

> Polsce.

> Od tej pory cisza. Szkoda, że więcej nie napisali bo ja mam SM 200m od roboty i im zanosiłem pisma

> osobiście z kopią a oni mi musieli za 5zł ze zwrotką wysyłać

> -- edyta --

> A mandat 100 lub 200 bez punktów.

Norwegia jest krajem bardzo cywilizowanym. Mnie chodzi o to co zrobią jak podam prawdziwy adres w afrykańskim buszu gdzie tamtejsza policja raczej nie zagląda poza przypadkami jak kogoś zabiją i szybko nie zakopią wink.gif Dodam, że droga na miejsce jest praktycznie nieprzejezdna podczas opadów deszczu (nawet 4x4 czasami sobie nie radzą) zlosnik.gif

Wyślą tam list polecony za potwierdzeniem odbioru aby obywatel potwierdził swoją winę licząc na to, że ktoś kto opuścił ten nędzny kraj wiele lat temu i nie zamierza tu nigdy wracać na stałe chętnie wesprze biedny budżet miasta/gminy mandatową dotacją? niewiem.gif

A może od razu GROM tam wysyłają? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Norwegia jest krajem bardzo cywilizowanym.

Tym lepiej. Myślisz, że jakieś służby norweskie podały by polskiej SM dane adresowe mojej siostry po nazwisku i dacie urodzenia? Bo ja nie podałem adresu bo nie znam. Mogę nie znać, tym bardziej, że adres jest po norwesku zlosnik.gif

> Mnie chodzi o to co zrobią jak podam prawdziwy adres w

> afrykańskim buszu gdzie tamtejsza policja raczej nie zagląda poza przypadkami jak kogoś zabiją

> i szybko nie zakopią.

A musisz znać adres w afrykańskim buszu? Toż to jakiś barbarzyński język zlosnik.gif a ten adres nigdy Ci nie był potrzebny. Nigdy się tam nie wybierałeś zlosnik.gif

> Wyślą tam list polecony za potwierdzeniem odbioru aby obywatel potwierdził swoją winę licząc na to,

> że ktoś kto opuścił ten nędzny kraj wiele lat temu i nie zamierza tu nigdy wracać na stałe

> chętnie wesprze biedny budżet miasta/gminy mandatową dotacją?

> A może od razu GROM tam wysyłają?

Raczej, jeżeli wydaje im się w miarę prawdopodobna Twoja wersja to kwity idą do kosza. Jak wydaje się naciągana to Cię będą straszyć sądem, że kłamiesz i podajesz takie dane chcąc uniknąć odpowiedzialności. Jak przed sądem obronisz swoją wersję to wiadomo. Chyba, że nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bywa, było 77/50tce

> Oczywiście zapłacę

> Tylko inne pytanie, jest napisane że zdjęcie jest niedostępne.

> A gdybym tam zadzwonił i ładnie poprosił

> Dlaczego nie wysyłają zdjęcia?

Cholera wie, jak to jest. Ostatnio dostałem mandat na firmowego paścia to od razu było foto. Jak dostałem mandat na prywatną furę to zdjęcia nie było i nie było na nie szans. Ot, logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholera wie, jak to jest. Ostatnio dostałem mandat na firmowego paścia to od razu było foto. Jak

> dostałem mandat na prywatną furę to zdjęcia nie było i nie było na nie szans. Ot, logika.

Może wiedzą, że firmowy prawnik wyśle ich na drzewo, a zwykły Kowalski potrzęsie portkami i przyniesie kase w zębach bojac się włóczęgi po sądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może wiedzą, że firmowy prawnik wyśle ich na drzewo, a zwykły Kowalski potrzęsie portkami i

> przyniesie kase w zębach bojac się włóczęgi po sądach.

Możliwe hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.