Skocz do zawartości

Auto dla rodziców. Coś pomiędzy segmentem A i D.


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice posiadają 2 auta:

1. Daewoo Matiz

2. Renault Laguna II

Oba auta łącznie przejeżdżają nie więcej niż 10 000km/rok.

Co kupić z okolic 2010 roku do około 30 000zł tak, żeby moja mama nie miała problemów z jazdą (Matiz jest dla niej idealny, do Laguny boi się wsiadać) a i ojciec czasem pogonił w trasie (500km w jedną stronę).

Mój typ to coś przeszklonego w czym siedzi się dosyć wysoko, np. Honda Jazz. W zasadzie nic innego nie przychodzi mi do głowy hmm.gif

Podsumowując:

- auto raczej w segmencie B/C,

- silnik raczej benzynowy,

- łatwy w manewrowaniu i jak najbardziej przeszklony,

- z okolic 2010 r.,

- raczej nie droższy niż 30 000 zł.

Z góry dzięki za każdą propozycję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kia Venga idealnie się wpasowuje w kryteria, linia dużo nowocześniejsza od jazza i wyjdzie chyba

> taniej niż honda w stosunku cena-rocznik.

Propozycja całkiem ciekawa. Dzięki ok.gif

Na razie chciałbym zebrać wszystkie typy a za tydzień będziemy rodzinnie debatować przy wielkanocnym jajku pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co kupić z okolic 2010 roku do około 30 000zł tak, żeby moja mama nie miała problemów z jazdą

wspomniana już Kia Venga chyba byłaby idealna

ewentualnie popatrz na Renault Modus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonie kupiłem Scenica , ma prawko od niecałego roku , poprzednio jeździła Grande Punto.

Z perspektywy czasu nigdy więcej "niskiego" auta, wszystko widzisz i jest OK, sam z chęcią siadam za stery tego Scenic ( tylko mocy mu brakuje 1.6 z LPG ) jak już coś będziesz kupował to 2.0 a najlepiej 2.0T ok.gif

Ogólnie bardzo fajnie autko i dobrze wyposażone ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice posiadają 2 auta:

> 1. Daewoo Matiz

> 2. Renault Laguna II

> Oba auta łącznie przejeżdżają nie więcej niż 10 000km/rok.

> Co kupić z okolic 2010 roku do około 30 000zł tak, żeby moja mama nie miała problemów z jazdą

> (Matiz jest dla niej idealny, do Laguny boi się wsiadać) a i ojciec czasem pogonił w trasie

> (500km w jedną stronę).

> Mój typ to coś przeszklonego w czym siedzi się dosyć wysoko, np. Honda Jazz. W zasadzie nic innego

> nie przychodzi mi do głowy

> Podsumowując:

> - auto raczej w segmencie B/C,

> - silnik raczej benzynowy,

> - łatwy w manewrowaniu i jak najbardziej przeszklony,

> - z okolic 2010 r.,

> - raczej nie droższy niż 30 000 zł.

> Z góry dzięki za każdą propozycję

tylko i wyłącznie Grande punto. Znajdziesz ze śmiesznymi przebiegami, krajowe i od I wł.

Szukać w komisach przydealerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Skoda Yeti by spełniała wszystkie podane kryteria. Siedzi się wysoko, ze względu na kształt nadwozia jest fajna w mieście, bo to jeżdżące pudełko z dobrą widocznością w każdym kierunku, więc łatwo tym manewrować. Jak trzeba to i w dłuższą trasę tym by dało radę pojechać. Są benzyniaki w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen C3 Picasso lub nissan note.

I zastanowiłbym się nad nowymi za trochę ponad 40kkm w tanim kredycie dealerskim zamiast zawracać sobie głowę szukaniem i rozmowami z tymi półinteligentami z komisów. Chyba że trafi się z pewnej ręki auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice posiadają 2 auta:

> 1. Daewoo Matiz

> 2. Renault Laguna II

> Oba auta łącznie przejeżdżają nie więcej niż 10 000km/rok.

> Co kupić z okolic 2010 roku do około 30 000zł tak, żeby moja mama nie miała problemów z jazdą

> (Matiz jest dla niej idealny, do Laguny boi się wsiadać) a i ojciec czasem pogonił w trasie

> (500km w jedną stronę).

> Mój typ to coś przeszklonego w czym siedzi się dosyć wysoko, np. Honda Jazz. W zasadzie nic innego

> nie przychodzi mi do głowy

> Podsumowując:

> - auto raczej w segmencie B/C,

> - silnik raczej benzynowy,

> - łatwy w manewrowaniu i jak najbardziej przeszklony,

> - z okolic 2010 r.,

> - raczej nie droższy niż 30 000 zł.

> Z góry dzięki za każdą propozycję

octavia 1.6 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice posiadają 2 auta:

> 1. Daewoo Matiz

> 2. Renault Laguna II

> Oba auta łącznie przejeżdżają nie więcej niż 10 000km/rok.

> Co kupić z okolic 2010 roku do około 30 000zł tak, żeby moja mama nie miała problemów z jazdą

> (Matiz jest dla niej idealny, do Laguny boi się wsiadać) a i ojciec czasem pogonił w trasie

> (500km w jedną stronę).

> Mój typ to coś przeszklonego w czym siedzi się dosyć wysoko, np. Honda Jazz. W zasadzie nic innego

> nie przychodzi mi do głowy

> Podsumowując:

> - auto raczej w segmencie B/C,

> - silnik raczej benzynowy,

> - łatwy w manewrowaniu i jak najbardziej przeszklony,

> - z okolic 2010 r.,

> - raczej nie droższy niż 30 000 zł.

> Z góry dzięki za każdą propozycję

ix20

sx4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla osób starszych to coś podwyższonego, i tu kierował bym się w stronę IX20/ Venga, może

> krótki Scenic. Zdecydowanie wygodnie wsiąść czy wysiąść

Trafiłeś w sedno. Mama ma problemy ze stawami biodrowymi dlatego nie bierzemy pod uwagę niskich aut.

IX20 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drogi ten Opel Podobną Ideę (szkoda, że już nie produkują) można kupić znacznie taniej. Ale nie

> skreślam

Meriva A bedzie tansza a spelnia wymagania i jest raczej wieksza od idei, nie mowiac juz o Merivie B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Daihatsu Materia

Bardzo fajny ale jednak za egzotyczny.

Serdeczne dzięki wszystkim za podsunięcie propozycji. W przyszłym tygodniu tradycyjnie usiądziemy przy stole, podzielimy się jajkiem, zjemy żurek. Ojciec wyciągnie wódkę i zaczniemy debatę, co kupić, żeby sąsiadom i ludziom we wsi gul skoczył zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva lepsza ,duzo pakowniejsza poprzez fajny system skladania tylnych foteli.

Pakowność mniej istotna, najważniejsze jest czy rodzice zaakceptują.

Za tydzień będziemy przesiewać wszystkie propozycje.

Zapomniałbym, samochód będzie raczej na kilka dobrych lat, bardzo ważne aby był dobrze zabezpieczony antykorozyjnie.

Obecna Laguna z 2005 roku jest pod tym względem perfekcyjna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pakowność mniej istotna, najważniejsze jest czy rodzice zaakceptują.

> Za tydzień będziemy przesiewać wszystkie propozycje.

> Zapomniałbym, samochód będzie raczej na kilka dobrych lat, bardzo ważne aby był dobrze

> zabezpieczony antykorozyjnie.

> Obecna Laguna z 2005 roku jest pod tym względem perfekcyjna

Podobny mam dylemat tez szukam wyzszego auta ze wzgledu na zone ,tyle ze ja jeszcze mysle o oplu zafira,citroen xsara picasso i szukam troche tanszego. W twoim przypadku za 30tys to juz wiekszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek

> po co emerytom auto 5d?

ziomek-po to że stać ich na to, po to by wnuki czasami z przedszkola odebrać, po to by zakupy z tyłu wrzucić, po to by sąsiadkę do kościoła podrzucić i jej kręgosłup się nie złamał siadając do pierdzidła 2D i setki innych powodów, po prostu mają taką zachciankę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.