Skocz do zawartości

Jeźdźcy clio III czy one tak dużo palą??


siwy_693

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio bardziej zainteresowałem się clio III i niestety w internecie pełno opinii, że to bardzo paliwożerne auta.... Zachęcony spalaniem fiesty 1.3 i p206 1.1 myślałem, że clio 1.2 powinno spalać podobne ilości paliwa. Chętnie wysłucham jak jeździcie i ile palą wasze clio. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ostatnio bardziej zainteresowałem się clio III i niestety w internecie pełno opinii, że to bardzo

> paliwożerne auta.... Zachęcony spalaniem fiesty 1.3 i p206 1.1 myślałem, że clio 1.2 powinno

> spalać podobne ilości paliwa. Chętnie wysłucham jak jeździcie i ile palą wasze clio.

Moje pali 8 w trasie i 11 w mieście, ale ja mam automat. Styl jazdy raczej ekonomiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sport pali sporo. 12-13 l/100. w trasie schodzi do 8 - a przeciez to małe auto.

> Ciekawym jest ze Megan sport (z dmuchawką) pali ok litra mniej, i 65KM wiecej.

Pierwszym celem był Grande Punto, potem jakieś większe auto wygodniejsze na weekendy. Potem Megan II (żelazko) ale boje się trochę spalania, i w oko wpadł mi mały clio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sport pali sporo. 12-13 l/100. w trasie schodzi do 8 - a przeciez to małe auto.

> Ciekawym jest ze Megan sport (z dmuchawką) pali ok litra mniej, i 65KM wiecej.

Oczywiście pali mniej ale przy normalniej jeździe, jak pociśniesz to nie ma bata żeby spalił mniej, Moi znajomi się dziwią jak przy normalnej jeździe w trasie mogę zejść 200 konnym kombi do wyniku niewiele większego jak fabia 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwszym celem był Grande Punto, potem jakieś większe auto wygodniejsze na weekendy. Potem Megan

> II (żelazko) ale boje się trochę spalania, i w oko wpadł mi mały clio.

Mniej porównuj wymiary aut, a bardziej ich masę. Clio III chyba do zbyt lekkich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze to faktycznie spala sporo... fiesta 1.3 LPG pali w trasie 6 jak tak jade do 100km/h. Chociaż

> auto głównie ma służyć do miasta praca/uczelnia. Podoba mi się kombi w tym maluchu.

skromnie Ci to pali tego LPG, ale pewnie do jazdy mieszanej trzeba liczyc z 7-8l lpg/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chętnie wysłucham jak jeździcie i ile palą wasze clio.

Clio 4 z tym silnikiem, lżejsze od 3 o 100kg ale pewnie jest to mało znaczące - średnia z czterech miesięcy 5,5l. Miasto, trochę autostrada do 130/h. Dane identyczne z kompa w samochodzie i z aplikacji na Androida. W mieście raczej delikatnie, bez buta odcinki do 5km. Następne tankowanie mam zamiar wyjeździć bardzo dynamicznie na górny rekord spalania zlosnik.gif, ale nie sądzę, żeby wynik był powyżej 7l.

287648066-Przechwytywanie.JPG

Boje się, co będzie na czwartym pasku panic.gifgrinser006.gif.

post-103354-14352523838766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MK6

> 2002 1.3 LPG

> ale fiesta zostaje do sprzedania pójdzie sc 900LPG

No to powiedz, gdzie Ty wypatrzyłeś te niepokojące spalania w Clio III ?

Fiesta 7,1

Clio 6,6

Fiesta 6,96 l

Clio 6,49 l

Co ciekawe fajnei widać jak bardzo zbliżone są wartości z autocentrum i spritmonitor. Statystyka na dużej próbie jest wiarygodna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Clio 4 z tym silnikiem, lżejsze od 3 o 100kg ale pewnie jest to mało znaczące - średnia z czterech

> miesięcy 5,5l. Miasto, trochę autostrada do 130/h. Dane identyczne z kompa w samochodzie i z

> aplikacji na Androida. W mieście raczej delikatnie, bez buta odcinki do 5km. Następne

> tankowanie mam zamiar wyjeździć bardzo dynamicznie na górny rekord spalania , ale nie sądzę,

> żeby wynik był powyżej 7l.

Clio 4 serduszka.gif tylko nie w moim zasiegu $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Lanosie 1,6 nigdy nie zszedłeś poniżej 7 litrów! Clio ciężko jest przekroczyć 6, więc nie

> opowiadaj bajek .

Właśnie ja tak myślałem, że taki maluch to spali podobnie do fiesty, ale jak zacząłem czytać opisy ludzi dla silnika 1.2 to zwątpiłem i założyłem wątek na autokąciku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ja tak myślałem, że taki maluch to spali podobnie do fiesty, ale jak zacząłem czytać opisy

> ludzi dla silnika 1.2 to zwątpiłem i założyłem wątek na autokąciku.

To trzeba było jeszcze poczytać co piszą o Twojej Fieście i wyciągnąć wnioski zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ostatnio bardziej zainteresowałem się clio III i niestety w internecie pełno opinii, że to bardzo

> paliwożerne auta.... Chętnie wysłucham jak jeździcie i ile palą wasze clio.

mam takowe od listopada 2013 r . rocznik 2010 , przebieg 40 tys km. w mieście szczecin (poprzedni właściciel - z rodziny) spalało 8,3 l/100 km. u mnie w Kutnie ok 7,3 l/100 km , w trasie jakieś 6,3. Dynamika do miasta w sam raz , w dalekie trasy przed wyprzedzaniem trzeba się pomodlić grinser006.gif. dla porównania nissan micra 1,3 75 KM z 1998 r ma podobne wyniki spalania ale clio nie ma żadnych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest spalanie Clio z motorem 1.2?! Przecież to spala jak M52B25 (2.5 litra) w e36

M50B25 w E34 touring średnie spalanie z ostatniego roku mam niecałe 14l. A ja non stop stoję w korkach w Warszawie praktycznie.

No i mam automat...

rotfl.gifhehe.gif

Ekologiczne, nowoczesne, małe autka... hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem jako auto zastępcze przez tydzień Clio III 1,2 i udało się zejść do średniego spalania 6l,ale ponad połowa to trasa i lubię eko-driving. Niedawno kupiłem Corsę D 1,2 i w trasie udało się zejść do 5,5l tyle że w Astrze G 1,6 bez problemu uzyskuję 6l w trasie. Niestety auta miejskie sporo ważą a silniki 1,2 są za słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> M50B25 w E34 touring średnie spalanie z ostatniego roku mam niecałe 14l. A ja non stop stoję w

> korkach w Warszawie praktycznie.

> No i mam automat...

> Ekologiczne, nowoczesne, małe autka...

M52 pali znacznie mniej niż M50, dodatkowo to był manual w budzie Compact. Co nie zmienia faktu, że takie spalanie Clio 1.2 przekonałoby mnie do jego sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest spalanie Clio z motorem 1.2?! Przecież to spala jak M52B25 (2.5 litra) w e36

silnik 1,4 98KM + skrzyni automat. Jazda miejska na odcinkach 2-3km. Pali dużo ale mało jeżdżę więc mi to nie przeszkadza. Za to automat serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje pali 8 w trasie i 11 w mieście, ale ja mam automat. Styl jazdy raczej ekonomiczny

Temat z tego co wyczytałem tyczy się Clio III a nie II które najpewniej posiadasz. W Clio III nie ma już chyba silnika 1.4 który masz, a głównie 1.2 zwykłe lub TCE.

Być może się mylę, jeśli tak jest poprawcie mnie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ostatnio bardziej zainteresowałem się clio III i niestety w internecie pełno opinii, że to bardzo

> paliwożerne auta.... Zachęcony spalaniem fiesty 1.3 i p206 1.1 myślałem, że clio 1.2 powinno

> spalać podobne ilości paliwa. Chętnie wysłucham jak jeździcie i ile palą wasze clio.

Znajomy kupił Clio III 1.2 TCe coś około 100 KM, spalanie w mieście około 7 -7.5 l więc przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ostatnio bardziej zainteresowałem się clio III i niestety w internecie pełno opinii, że to bardzo

> paliwożerne auta.... Zachęcony spalaniem fiesty 1.3 i p206 1.1 myślałem, że clio 1.2 powinno

> spalać podobne ilości paliwa. Chętnie wysłucham jak jeździcie i ile palą wasze clio.

clio 3 z silnikiem 1.2 16v to nieporozumienie. pali jak smok, nie jedzie i hałas w środku okrutny.

miałem i wiem co pisze.

clio 2 ph1 z silnikiem 1.2 8v paliło mniej i żwawiej się poruszało/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> clio 3 z silnikiem 1.2 16v to nieporozumienie. pali jak smok, nie jedzie i hałas w środku okrutny.

> miałem i wiem co pisze.

> clio 2 ph1 z silnikiem 1.2 8v paliło mniej i żwawiej się poruszało/.

Kluczem jest masa i za szerokie opony i brak mocy grinser006.gif

Kupić Clio 3 1,4 16v lub 1,6 16v dać oponki max 185/60/15 i będzie lepiej, będzie palić mniej swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kluczem jest masa i za szerokie opony i brak mocy

> Kupić Clio 3 1,4 16v lub 1,6 16v dać oponki max 185/60/15 i będzie lepiej, będzie palić mniej

clio 3 bylo na kapciu 165 60 15

wiec nie za szeroko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Clio 4 z tym silnikiem, lżejsze od 3 o 100kg ale pewnie jest to mało znaczące - średnia z czterech

> miesięcy 5,5l. Miasto, trochę autostrada do 130/h.

100 kg to już sporo znaczy przy 75KM. do tego lepiej zestopniowywana skrzynia ... i efekt jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 kg to już sporo znaczy przy 75KM. do tego lepiej zestopniowywana skrzynia ... i efekt jest

Ja nie widzę różnicy nawet jak mi wsiądzie czterech miśków po 120 kilo grinser006.gif. Co ciekawe, nawet klima nie robi większego wrażenia, a w poprzednich moich samochodach i innych mi znanych miało to jakiś wpływ na osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie widzę różnicy nawet jak mi wsiądzie czterech miśków po 120 kilo . Co ciekawe, nawet klima

> nie robi większego wrażenia, a w poprzednich moich samochodach i innych mi znanych miało to

> jakiś wpływ na osiągi.

na pewno masz 1.2 75 KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.