Skocz do zawartości

Citroen Cactus z poduszkami na zewnatrz.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega ta innowacyjność tego Kaktusa? Tylko proszę bez pisania o 20cm listwach plastiku bo to śmieszne zlosnik.gif Wyglądana to że to po prostu zwykły SUV, jak Dacia spineyes.gif

słucham? zlosnik.gif

01-Citroen-DS21-S-1972-2.jpg

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega ta innowacyjność tego Kaktusa? Tylko proszę bez pisania

> o 20cm listwach plastiku bo to śmieszne Wyglądana to że to po prostu zwykły SUV, jak Dacia

> słucham?

Nowa forma finansowania, poduszki, lekki no i cena. Wroze sukces. Poduszka dla pasazera z dachu a nie z deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w DS4 w z tyłu też okna się nie otwierają. Może to jakaś nowa moda.

to nie moda a kasa

nie trzeba prowadnic

nie trzeba silniczkow korbek itp itd

szyba mniejsza

koszt 2 zawiaskow i "rygla" jest pewnie kilkukrotnie nizszy niz elementow skladowych mechanicznego/elektrycznego systemu

koszt montazu rowniez nizszy niz mechanicznego rozwiazania

a i waga rowniez - jakos musieli te 200 kg nazbierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak będą wyglądały te poduszki po jakimś czasie i ile będzie kosztowała ich ewentualna

> wymiana w serwisie?

A jak wyglądają te w desce? No i rozumiem, że są zamienniki made in china, żeby były tańsze w wymianie. rotfl.gif

Niby jak mają wyglądać? I co mnie obchodzi cena wymiany? Poduszek nie wymienia się raczej sezonowo, a jak zadziałają, to ubezpieczyciel mi zapłaci... Proste? Proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobacz jak wyglada szyba oraz jak wygladaja drzwi - jej sie po prostu nie da tam schowac

co nie zmienia istoty rzeczy - taniej i lej robic uchylne

a daloby sie - zrobic myk jaki robi wielu producentow - w tylnej czesci szyby trojkacik i szyba schodzi w dol ale nie cala

albo szyba tak jak jest tylko nie chowa sie po opuszczeniu cala w drzwi - tak tez wielu robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie moda a kasa

> nie trzeba prowadnic

> nie trzeba silniczkow korbek itp itd

> szyba mniejsza

> koszt 2 zawiaskow i "rygla" jest pewnie kilkukrotnie nizszy niz elementow skladowych

> mechanicznego/elektrycznego systemu

> koszt montazu rowniez nizszy niz mechanicznego rozwiazania

> a i waga rowniez - jakos musieli te 200 kg nazbierac

Podsumowując, większość obecnych aut klasy A tak ma: Up/Mii/Citigo, 108/C1/Aygo, Pixo, Alto

287833651-vwup.jpg

Np w Punto 176 szyby w tylnych drzwiach wersji 5D opuszczały się do mniej więcej połowy, bo ze względu na wykrój nadkola nie miały gdzie się schować ok.gif

post-30103-14352525044698_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podsumowując, większość obecnych aut klasy A tak ma: Up/Mii/Citigo, 108/C1/Aygo, Pixo, Alto

> Np w Punto 176 szyby w tylnych drzwiach wersji 5D opuszczały się do mniej więcej połowy, bo ze

> względu na wykrój nadkola nie miały gdzie się schować

kasa kasa kasa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We wrzesniu

Bardzo mi się podoba oryginalność tego auta, koncepcja prostej konstrukcji i być może atrakcyjna cena.

Gorzką pigułką dla mnie jest stosowanie przez CITROENA w nowych modelach czynnika 1234yf.

Jego szkodliwość (toksyczność) w razie pożaru i kosmiczna cena odstrasza mnie jednak od tego ciekawego subkompaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mi się podoba oryginalność tego auta, koncepcja prostej konstrukcji i być może atrakcyjna

> cena.

> Gorzką pigułką dla mnie jest stosowanie przez CITROENA w nowych modelach czynnika 1234yf.

> Jego szkodliwość (toksyczność) w razie pożaru i kosmiczna cena odstrasza mnie jednak od tego

> ciekawego subkompaktu.

Da sie to przerobic na klasyczny wymienia sie zawory serwisoe. W ASO hultaja juz to mozna robic. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samar od 51k. Wersja feel 58k. Pewnie z mocniejszym silnikiem szczelam ale w 65k sie zmiesci.

> Przewidywalem cene o 5k nizsza.

> Edyta. Auto Swiat.

Czyli trzeba dac te 70kPLN za w miare sensowna wersje...

Raczej nie bedzie wysypu na ulicach.

To juz bym wolal kupic S-Crossa od Suzuki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli trzeba dac te 70kPLN za w miare sensowna wersje...

> Raczej nie bedzie wysypu na ulicach.

> To juz bym wolal kupic S-Crossa od Suzuki

Czekamy na cennik promocyjny, jak to często w Peugeocie i Citroenie bywa....dopiero wtedy będzie można ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w standardzie od wersji Feel. MIało być pięknie wyszło jak zwykle 270751858-jezyk.gif czekamy na cennik promocyjny wink.gif

> samar od 51k. Wersja feel 58k. Pewnie z mocniejszym silnikiem szczelam ale w 65k sie zmiesci.

> Przewidywalem cene o 5k nizsza.

> Edyta. Auto Swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli trzeba dac te 70kPLN za w miare sensowna wersje...

> Raczej nie bedzie wysypu na ulicach.

> To juz bym wolal kupic S-Crossa od Suzuki

65900 grinser006.gif Scross za tyle samo bedzie wolniejszy i tylko FWD. Ale opcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ale w Citronie to na start można zakładać rabat 5000zł+

Na nowosc to raczej nie. Ale moze w przyszlym roku bedzie taniej. Nie ukrywam, ze jakby byl 5k tanszy to jest to sensowana cena i dobra alternatywa na tle innych suvow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta skrzynia zautomatyzowana jest taka słaba, że łącza ja ze średnimi silnikami? Liczylem na tego

> 110km z ta skrzynka bo deska wtedy fajnie wyglada

są 2 wersje tej skrzyni ETG, piątka i szóstka

ETG5 max 160nm

ETG6 max 300nm

The ETG5 Gearbox weight 37.9 Kg (including oil), The ETG6 is 54.2 kg (including oil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj widziałem biały egzemplarz na lawecie nawet dało się na to patrzeć aczkolwiek szału nie

> robił

Widziałem tego cudaka w tym tygodniu niedaleko siedziby Citroen Polska - wieźli 2 egzemplarze na francuskich blachach. Wygląda to ciekawie shocked.gif . Przy innych, zwykłych Citroenach, Cactus wygląda jak z innej bajki smile.gif Te airbumps wyglądają dziwnie, ale to chyba idealne rozwiązanie na polskie warunki - żadna hołota parkingowa nie narobi rys i wgnieceń otwierając drzwi na parkingu.

Ciekawe jak on cenowo (jak już będzie cennik nie dla prasy, tylko ten promocyjny - dla klientów) będzie wypadał w porównaniu z podobnie wyposażoną Dacią Duster hmm.gif Za Dustera z silnikiem benzynowym, klimą, el. szybami, radiem i lakierem metalic trzeba zapłacić trochę ponad 50k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oglądałem wczoraj w salonie.

> szału nie ma.

> prezentacje, fotki i inne "wirtuale" wyglądały bardziej zachęcająco.

Muszę się udać zobaczyć tego dziwaka smile.gif Już w kilku miejscach czytałem, że podobno po materiałach i wykonaniu widać, że to ma być "tańszy" SUV Citroena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo nie robi takie wrażenia jak na fot. Myślałem, że będzie "fajniejszy" zlosnik.gif

takie udziwnione C3 Picasso clown.gif

to już lepsze wrażenie zrobiła na mnie nowa kia soul. Jest mniej dziwna od poprzedniej (choć i tak bardzo podobna) ale za to fajniejsza i od poprzedniczki i od cactusa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na żywo nie robi takie wrażenia jak na fot. Myślałem, że będzie "fajniejszy"

> takie udziwnione C3 Picasso

> to już lepsze wrażenie zrobiła na mnie nowa kia soul. Jest mniej dziwna od poprzedniej (choć i tak

> bardzo podobna) ale za to fajniejsza i od poprzedniczki i od cactusa

Ale drozsza i z gorszym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może. ja nikogo do niczego nie przekonuję. tak subiektywnie sobie piszę.

nawet się zawiodłem trochę na tym kaktusie grinser006.gif bo to typowy gadżet a okazał się dość zwykły grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może. ja nikogo do niczego nie przekonuję. tak subiektywnie sobie piszę.

> nawet się zawiodłem trochę na tym kaktusie bo to typowy gadżet a okazał się dość zwykły

Musze pojsc obejrzec bo na zdjeciach wyglada fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I cena 13k Euro. IMO bomba. Ciekawe jak na zywo bedzie wygladal.

IMO na zywo wyglada jak psia kupa, choć może zestawienie kolorystyczne nie było zbyt szczęśliwe zlosnik2.gif

f47G7wW.jpg

4O5dRZw.jpg

OA6t9QW.jpg

hiA6jGz.jpg

cc7yQL7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj oglądałem i odpuszczam, strasznie cenia to pudelko, w srodku gorsza pucha niż moj Duster, drzwi zamykaja sie jak w toi toiu, ceny malo zachecajace a dodatki wg cennika tez tanie nie sa, jak dla mnie o 10-12k za drogo.

Samo auto fajne, bardzo podeszly mi fotele i pozycja za kierownica.

Za to ogladalem c4 picasso i bardzo fajne auto im wyszlo. Nad nim sie teraz mocno zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strasznie cenia to pudelko, w srodku gorsza pucha niż moj

> Duster,

Oczywiście. Auto przecenione przynajmniej 10-15k PLN. Pozostaje poczekać na rabaty "we francuskim stylu" (czyli dwucyfowe). Za to co w cenniku jest mnóstwo lepszych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja dzisiaj oglądałem i odpuszczam, strasznie cenia to pudelko, w srodku gorsza pucha niż moj

> Duster, drzwi zamykaja sie jak w toi toiu, ceny malo zachecajace a dodatki wg cennika tez

> tanie nie sa, jak dla mnie o 10-12k za drogo.

> Samo auto fajne, bardzo podeszly mi fotele i pozycja za kierownica.

> Za to ogladalem c4 picasso i bardzo fajne auto im wyszlo. Nad nim sie teraz mocno zastanawiam.

Trzeba poczekac do wyprzedazy. Jakby bylo 5-7k tansze to nie ma lepszej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby dali od tej ceny 7 koła rabatu od wersji 110 KM w benzynie z klimą, to w tych pieniądzach spokojnie kupisz większość kompaktów z równie sensownym silnikiem i może nawet lepszym wypasem dostępnych na rynku.

> Trzeba poczekac do wyprzedazy. Jakby bylo 5-7k tansze to nie ma lepszej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet gdyby dali od tej ceny 7 koła rabatu od wersji 110 KM w benzynie z klimą, to w tych

> pieniądzach spokojnie kupisz większość kompaktów z równie sensownym silnikiem i może nawet

> lepszym wypasem dostępnych na rynku.

> > Trzeba poczekac do wyprzedazy. Jakby bylo 5-7k tansze to nie ma lepszej alternatywy.

Ale to kopmakt nie suv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.