Skocz do zawartości

benzyna w dci - co się wydarzyć może?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zagoniony robotą wpadłem na stację z myślami w obłokach i zatankowałem do Scenica dci 5,64 litra benzyny 95.

Czystym przypadkiem kapnąłem się już odkładając wąż, że chyba powinien mieć czarną nalepkę, a nie zieloną zlosnik.gif

W baku było ok. 5 litrów ropy. Dolałem 5,6 benzyny. Auto bez zapalania spuściłem na luzie na parking i zacząłem wydzwaniać i przeglądać fora - wyszło mi dokładnie 50/50.

Część mówiła/pisała że dolać ropy i jechać, część że tylko laweta, czyszczenie baku, itp.

Decyzja - lejemy ropę. Dolałem 50 litrów, łącznie w baku mam 55 litrów ropy i 5,6 benzyny. Przejechałem autostradą 50 km, auto normalnie reaguje. Może odrobinę głośniej chodzi, ale pewnie to tylko lekkie schizy.

Bać się? Jakie mogą być konsekwencje, czy powinny już nastąpić, czy mogą w każdej chwili, lać do baku jakiś olej (ktoś mi radził nalać 100 ml oleju do dwusuwa), robić cokolwiek czy jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobiłem kiedyś identycznie w 2.0 dCi w X-Trail-u bez żadnych konsekwencji. Nawet ilości takie

> same.

mam nadzieję, że mój też skonsumuje benzynkę ze smakiem i nie wywali check engine`a wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taka możliwość, to na postoju zostaw otwarty korek wlewu paliwa (jeśli korek jest niezależny od klapki albo masz garaż). Zawsze trochę wyparuje benzyny.

Wyjeździj trochę paliwa i dolej znowu do pełna ropy i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jest taka możliwość, to na postoju zostaw otwarty korek wlewu paliwa (jeśli korek jest

> niezależny od klapki albo masz garaż). Zawsze trochę wyparuje benzyny.

> Wyjeździj trochę paliwa i dolej znowu do pełna ropy i będzie OK

mam garaż, zostawię otwarty, dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zagoniony robotą wpadłem na stację z myślami w obłokach i zatankowałem do Scenica dci 5,64

> litra benzyny 95.

> Czystym przypadkiem kapnąłem się już odkładając wąż, że chyba powinien mieć czarną nalepkę, a nie

> zieloną

> W baku było ok. 5 litrów ropy. Dolałem 5,6 benzyny. Auto bez zapalania spuściłem na luzie na

> parking i zacząłem wydzwaniać i przeglądać fora - wyszło mi dokładnie 50/50.

> Część mówiła/pisała że dolać ropy i jechać, część że tylko laweta, czyszczenie baku, itp.

> Decyzja - lejemy ropę. Dolałem 50 litrów, łącznie w baku mam 55 litrów ropy i 5,6 benzyny.

> Przejechałem autostradą 50 km, auto normalnie reaguje. Może odrobinę głośniej chodzi, ale

> pewnie to tylko lekkie schizy.

> Bać się? Jakie mogą być konsekwencje, czy powinny już nastąpić, czy mogą w każdej chwili, lać do

> baku jakiś olej (ktoś mi radził nalać 100 ml oleju do dwusuwa), robić cokolwiek czy jeździć?

Dawniej dolewało się benzyny do ON zimową porą. Takie proporcje nie są szkodliwe. Możesz dla spokojności dolać ON do pełna po wyjechaniu 1/2 baku obecnej mieszanki. Miksol nie jest dobrym pomysłem przy silnikach typu dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zagoniony robotą wpadłem na stację z myślami w obłokach i zatankowałem do Scenica dci 5,64

> litra benzyny 95.

zawsze w takiej sytuacji możesz dolać oleju 2T. poprawi smarowanie układu wtryskowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Część mówiła/pisała że dolać ropy i jechać, część że tylko laweta, czyszczenie baku, itp.

> Decyzja - lejemy ropę. Dolałem 50 litrów, łącznie w baku mam 55 litrów ropy i 5,6 benzyny.

> Przejechałem autostradą 50 km, auto normalnie reaguje. Może odrobinę głośniej chodzi, ale

> pewnie to tylko lekkie schizy.

> Bać się? Jakie mogą być konsekwencje, czy powinny już nastąpić, czy mogą w każdej chwili, lać do

> baku jakiś olej (ktoś mi radził nalać 100 ml oleju do dwusuwa), robić cokolwiek czy jeździć?

Czym prędzej zakupić Orlen Platinum Moto 2T (półsyntentyk do dwusuwa) i zalać w stosunku 1:250-1:300. Jak wyjeździsz ćwierć baku, to dolej do pełna ON. I się nie stresuj, nic się nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze w takiej sytuacji możesz dolać oleju 2T. poprawi smarowanie układu wtryskowego

Jesteś pewien, że stare metody są dobre w przypadku nowszych dieseli?

Do swojego klekota zatankowałem ON na polecanej przez sąsiada stacji. Jego "traktorowy" klekot w Oplu Vectra 1,7D badrzo dobrze na nim jeździ i nawet dymka nie puszcza, a mój cdti z CR pierwszej generacji zaczął kopcić jak stary, przeładowany Ikarus. Przed tym tankowaniem oraz po ponownej zmianie paliwa nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zagoniony robotą wpadłem na stację z myślami w obłokach i zatankowałem do Scenica dci 5,64

> litra benzyny 95.

> Czystym przypadkiem kapnąłem się już odkładając wąż, że chyba powinien mieć czarną nalepkę, a nie

> zieloną

> W baku było ok. 5 litrów ropy. Dolałem 5,6 benzyny. Auto bez zapalania spuściłem na luzie na

> parking i zacząłem wydzwaniać i przeglądać fora - wyszło mi dokładnie 50/50.

> Część mówiła/pisała że dolać ropy i jechać, część że tylko laweta, czyszczenie baku, itp.

> Decyzja - lejemy ropę. Dolałem 50 litrów, łącznie w baku mam 55 litrów ropy i 5,6 benzyny.

> Przejechałem autostradą 50 km, auto normalnie reaguje. Może odrobinę głośniej chodzi, ale

> pewnie to tylko lekkie schizy.

> Bać się? Jakie mogą być konsekwencje, czy powinny już nastąpić, czy mogą w każdej chwili, lać do

> baku jakiś olej (ktoś mi radził nalać 100 ml oleju do dwusuwa), robić cokolwiek czy jeździć?

czyli 10% NoPb w zbiorniku...odpalac i jechac !!! nic nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym prędzej zakupić Orlen Platinum Moto 2T (półsyntentyk do dwusuwa) i zalać w stosunku

> 1:250-1:300. Jak wyjeździsz ćwierć baku, to dolej do pełna ON. I się nie stresuj, nic się nie

> powinno stać.

a teraz bez żartów mi napisz ile tego zalać na 50 litrów, bo dopiero się obudziłem i liczę od 10 minut co chwilę z innym wynikiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a teraz bez żartów mi napisz ile tego zalać na 50 litrów, bo dopiero się obudziłem i liczę od 10

> minut co chwilę z innym wynikiem

0,2 litra oleju gdy chcesz 1:250

0,16 litra oleju gdy chcesz 1:300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie będzie, ja to MJTD Fiata zrobiłem na poczatku tak samo...jeździ

tak to jest, jak człowiek jeździ na codzień innymi autami

Praktycznie od roku jeżdżę Pb+LPG, wczoraj wziąłem żony auto, miałem ciężką przeprawę od rana w pracy, jak wracałem to jeszcze głowa pełna kombinatoryki, co tu dalej zrobić, jakoś machinalnie wziąłem do ręki pistolet i nalałem...

a zawsze mnie to bawiło, jak można być tak durnym...

swoją drogą mogliby zrobić jakieś zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zagoniony robotą wpadłem na stację z myślami w obłokach i zatankowałem do Scenica dci 5,64

> litra benzyny 95.

> Czystym przypadkiem kapnąłem się już odkładając wąż, że chyba powinien mieć czarną nalepkę, a nie

> zieloną

> W baku było ok. 5 litrów ropy. Dolałem 5,6 benzyny. Auto bez zapalania spuściłem na luzie na

> parking i zacząłem wydzwaniać i przeglądać fora - wyszło mi dokładnie 50/50.

> Część mówiła/pisała że dolać ropy i jechać, część że tylko laweta, czyszczenie baku, itp.

> Decyzja - lejemy ropę. Dolałem 50 litrów, łącznie w baku mam 55 litrów ropy i 5,6 benzyny.

> Przejechałem autostradą 50 km, auto normalnie reaguje. Może odrobinę głośniej chodzi, ale

> pewnie to tylko lekkie schizy.

> Bać się? Jakie mogą być konsekwencje, czy powinny już nastąpić, czy mogą w każdej chwili, lać do

> baku jakiś olej (ktoś mi radził nalać 100 ml oleju do dwusuwa), robić cokolwiek czy jeździć?

Nic mu nie będzie. Teraz masz w zbiorniku po prostu zimowy ON o wyższej prężności par i niższej temperaturze wytrącania parafiny hehe.gif Jeździj i się nie przejmuj. I nie stosuj żadnych znachorskich metod z dodawaniem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic mu nie będzie. Teraz masz w zbiorniku po prostu zimowy ON o wyższej prężności par i niższej

> temperaturze wytrącania parafiny Jeździj i się nie przejmuj. I nie stosuj żadnych

> znachorskich metod z dodawaniem oleju.

Ja mogę potwierdzić słowa kolegi nie przejmować się jeździć dale bez kombinowania i dolewania olejów. Dodam że dawna szkoła szoferów polecała dolania parę litrów benzyny do ropy w wypadku jak ktoś miał letnie paliwo a temperatura spadła poniżej zera a w CePeNach nie było depresantów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mogę potwierdzić słowa kolegi nie przejmować się jeździć dale bez kombinowania i dolewania

> olejów. Dodam że dawna szkoła szoferów polecała dolania parę litrów benzyny do ropy w wypadku

> jak ktoś miał letnie paliwo a temperatura spadła poniżej zera a w CePeNach nie było

> depresantów

zlosnik.gif depresant to chyba coś co może powodować depresje zlosnik.gif pewnie chodziło Ci o depresator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.