Skocz do zawartości

Niezawodna skrzynia automat. z lat 00-06? A jakich unikać?


darekmalysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo - bez drogich napraw?

Co można polecić a co zdecydowanie unikać ze względu na rażące błędy konstrukcyjne powodujące problematyczną i drogą eksploatację.

Samochody do 25.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której

> eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo - bez drogich napraw? Samochody do 25.000zł

W większości Subaru masz proste, sprawdzone konstrukcje 4 lub 5 biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko co miało regularnie zmieniany olej

100% sprzedających stwierdzi, że tak właśnie było. Sęk w tym, że manuale serwisowe u 95% nie mówiły nic o wymianie oleju, więc pewnie ani razu tego nie zrobiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100% sprzedających stwierdzi, że tak właśnie było. Sęk w tym, że manuale serwisowe u 95% nie mówiły

> nic o wymianie oleju, więc pewnie ani razu tego nie zrobiono.

no i w zasadzie to jest główny problem z automatem - znam skrzynie męczone "prawie sportowo" , z holowaniem przyczep itp które działają jak nowe a w necie same problemy słychać , ale oleje zmieniane co 30 kkm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczne przede wszystkim. Skomputeryzowana hydrauliczna zachowuje się bardzo kulturalnie.

Polecam (z doświadczenia) skrzynie Invecs II - zaprojektowane przez Mitsubishi we współpracy z Porsche (większość ich odmian ma poza adaptacyjnym trybem automatycznym ręczną zmianę sekwencyjną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100% sprzedających stwierdzi, że tak właśnie było. Sęk w tym, że manuale serwisowe u 95% nie mówiły

> nic o wymianie oleju, więc pewnie ani razu tego nie zrobiono.

Pokaż mi serwisówkę do skrzyni automatycznej, w której producent nie pisze o wymianie oleju. W większości serwisówek do manuali też jest o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż mi serwisówkę do skrzyni automatycznej, w której producent nie pisze o wymianie oleju. W

> większości serwisówek do manuali też jest o tym mowa.

Zalecenia producenta skrzyni a zalecenia producenta samochodu odnośnie tej skrzyni to często dwa różne światy grinser006.gif - są przykłady, gdzie w zasadzie ta sama skrzynia montowana w różnych autach potrafiła mieć diametralnie różne instrukcje serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalecenia producenta skrzyni a zalecenia producenta samochodu odnośnie tej skrzyni to często dwa

> różne światy - są przykłady, gdzie w zasadzie ta sama skrzynia montowana w różnych autach

> potrafiła mieć diametralnie różne instrukcje serwisowania.

Ja o tym wiem smile.gif. Ale kolega pisał o serwisówce. Ja to rozumiem jako serwisówka producenta. Aczkolwiek nie spotkałem się żeby jakikolwiek producent nie pisał o potrzebie wymiany oleju w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której

> eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo - bez drogich napraw?

> Co można polecić a co zdecydowanie unikać ze względu na rażące błędy konstrukcyjne powodujące

> problematyczną i drogą eksploatację.

> Samochody do 25.000zł

Ja się dołączę do pytania i nadmienię, że według autora chodziło o - "Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo"

Już wiemy, że hydrauliki tylko w jakich samochodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której

> eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo - bez drogich napraw?

> Co można polecić a co zdecydowanie unikać ze względu na rażące błędy konstrukcyjne powodujące

> problematyczną i drogą eksploatację.

> Samochody do 25.000zł

Ja kupiłem Scenica II (co prawda 2007, ale wcześniejsze miały to samo) z automatem DP0. Jest to stara konstrukcja, 4 biegowa, klasyczny hydraulik. Jestem zadowolony. smile.gif Ta sama skrzynia (jako AL4) występuje w Citroenach i Peugeotach. Np. Xsara Picasso 2,0i miała tą skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam bmw e39 530d z 99r z nalotem na zegarach 340kkm, ale po wnętrzu i td. wnieskuję, ze ma min poł bańki przejechane. Skrzynia nigdy nie otwierana, niegdy nie zmieniany olej, auto regularnie ciągało lawety i przyczepę kampingową i do tej pory działa płynnie i bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja teraz mam bmw e39 530d z 99r z nalotem na zegarach 340kkm, ale po wnętrzu i td. wnieskuję, ze ma

> min poł bańki przejechane. Skrzynia nigdy nie otwierana, niegdy nie zmieniany olej, auto

> regularnie ciągało lawety i przyczepę kampingową i do tej pory działa płynnie i bez problemów.

Tak z ciekawości zapytam - skoro nawet nie znasz przebiegu to skąd wiesz że skrzynia nigdy nie była otwierana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wiemy, że hydrauliki tylko w jakich samochodach?

Invecs II w szerokiej palecie Mitsubishi (nawet Lancer Evo GT-A, Mitsubishi FTO - ale to ciut starsze, Pajero itp. - w wersjach 4 i 5-biegowych), Hyundai Santa Fe SM (w różnych wersjach silnikowych - od diesla 113 KM po benzynę V6 ponad 200 KM)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serio? I nie ma filtra oleju?

Fiat nie ma nawet procedury wymiany oleju. Mówię o fabrycznej stacji! A co dopiero na innych. Dynamiczna wymiana oleju to termin nie znany.

Mi zaproponowali przy trafiającym się nie zapinaniu 4-go wymianę skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat nie ma nawet procedury wymiany oleju. Mówię o fabrycznej stacji! A co dopiero na innych.

> Dynamiczna wymiana oleju to termin nie znany.

> Mi zaproponowali przy trafiającym się nie zapinaniu 4-go wymianę skrzyni...

Dzwonilem ostatnio do 3 ASO w sprawie wymiany oleju w skrzyni, wlasnie poprzez odsysanie, w 3 co prawda dostalem wysoka cene, ale nie bylo problemow z umowieniem sie na taka usluge.

Choc pojawilo sie pytanie po co grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ciekawości zapytam - skoro nawet nie znasz przebiegu to skąd wiesz że skrzynia nigdy nie była

> otwierana?

bo zaglądałem pod auto i nie ma śladów na śrubach itd. Do 2008r auto miało wszystkie przeglądy i naprawy robione w BMW, a potem nie wiadomo. Do tego w książce serwisowej napisali, że olej jest "life time", więc nie wierzę, że komuś przyszło do głowy to zrobić-uato jest z UK i oni tu raczej nie robią czegoś, co nie jest konieczne.

Jest jeszcze możliwość, że skrzynia byłą wymieniona. Jest to już trzecie takie bmw wśród znajomych i nikt nie miał problemów ze skrzynią. Takie wozidło kosztuje około 2000GBP w dobrym stanie, więc nie opłaca się robić nic poza minimum. Taniej wychodzi kupić drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której

> eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo - bez drogich napraw?

Toyota prius - ale wsumie tylko 2004 i 2005 rocznik wchodzi w gre.

Tam masz 100% bezproblemowy automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której

> eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo - bez drogich napraw?

> Co można polecić a co zdecydowanie unikać ze względu na rażące błędy konstrukcyjne powodujące

> problematyczną i drogą eksploatację.

> Samochody do 25.000zł

Polecam skrzynię konstrukcji Mercedesa z 5 przełożeniami o oznaczeniu 722.6 stosowaną od roku 1995 chyba do dnia dzisiejszego. Można ją znaleźć także w pojazdach innych marek np. Jeep, Chrysler itp. Najlepiej spisują się z silnikami od 4 do 6 cylindrów. Za podaną cenę w tym roczniku można kupić np. C-klasę W203 albo koniec produkcji W202/W210.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100% sprzedających stwierdzi, że tak właśnie było. Sęk w tym, że manuale serwisowe u 95% nie mówiły

> nic o wymianie oleju, więc pewnie ani razu tego nie zrobiono.

Hmmm. Wszystkie manuale serwisowe jakie widzialem mowily o zmiane oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm. Wszystkie manuale serwisowe jakie widzialem mowily o zmiane oleju.

Może źle się wyraziłem pisząc o manualu serwisowym. Głównie chodziło mi o książkę przeglądów, tudzież część instrukcji obsługi samochodu - dokumenty jakie dostaje nabywca nowego auta. Tam są tabelki z zakresami poszczególnych przeglądów, opisy, interwały wymian płynów, itp. I niestety często gęsto, opis dbałości o skrzynię automatyczną, sporządzony przez producenta auta, rozmija się z tym co twierdzi sam producent skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Fiat nie ma nawet procedury wymiany oleju. Mówię o fabrycznej stacji! A co dopiero na innych.

> Dynamiczna wymiana oleju to termin nie znany.

> Mi zaproponowali przy trafiającym się nie zapinaniu 4-go wymianę skrzyni...

To samo mi powiedzieli w Auto Wola jak ich spytałem przy jakim przebiegu zmienia się w ASB w Laczku oleum, jeśli nie ma ubytków to nie ruszać.

...Ale ja im zbytnio nie wierzę coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z lat 2000-2005 lat można kupić z automatyczną skrzynią biegów , której

> eksploatacja przebiega w miarę bezproblemowo - bez drogich napraw?

> Co można polecić a co zdecydowanie unikać ze względu na rażące błędy konstrukcyjne powodujące

> problematyczną i drogą eksploatację.

> Samochody do 25.000zł

Honda Civic 5d 1.6 - skrzynia automatyczna o 4 przełożeniach, użytkowana bezproblemowo od ponad 7 lat, niestety nie znam oznaczenia skrzyni

Chrysler 45RFE i późniejsza 545 RFE - również mocno wytrzymała i bezproblemowa skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i w zasadzie to jest główny problem z automatem - znam skrzynie męczone "prawie sportowo" , z

> holowaniem przyczep itp które działają jak nowe a w necie same problemy słychać , ale oleje

> zmieniane co 30 kkm

Przez 15 lat ani razu nie zmienilem oleju w 5 biegowym automacie Hondy.

Jak sie sprzet szanuje to wytrzyma bardzo dlugo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez 15 lat ani razu nie zmienilem oleju w 5 biegowym automacie Hondy.

> Jak sie sprzet szanuje to wytrzyma bardzo dlugo..

co to za Honda jeżeli można wiedzieć? bo 1999 by Honda i 5 biegowy wstępnie mi się gryzą dlatego też jestem ciekaw. Kolejna kwestia co masz na myśli pisząc szanować sprzęt jeżeli chodzi o automat. Zmiana oleju, R wbijamy na postoju itp. ok, co więcej można szanować w automacie? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to za Honda jeżeli można wiedzieć? bo 1999 by Honda i 5 biegowy wstępnie mi się gryzą dlatego

> też jestem ciekaw. Kolejna kwestia co masz na myśli pisząc szanować sprzęt jeżeli chodzi o

> automat. Zmiana oleju, R wbijamy na postoju itp. ok, co więcej można szanować w automacie?

Nie dodajemy gazu jak zmienia biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.