Skocz do zawartości

Hatchback do 18kpln


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś hatchbacka do 18kpln, budżet nie jest tak bardzo napięty ale wolałbym się wyrobić w tej kwocie.

Podoba mi się Honda Civic VIIgen (3-drzwiowa), ale jest może jeszcze coś innego godnego zainteresowania?

- Ford Focus II

- Citroen C4

Szukam wersji benzynowych, nie zależy mi na super wyposażeniu, wystarczy klimatyzacja, elektryczne szyby.

Jakieś wady Foki i tego C4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś hatchbacka do 18kpln, budżet nie jest tak bardzo napięty ale wolałbym się wyrobić w

> tej kwocie.

> Podoba mi się Honda Civic VIIgen (3-drzwiowa), ale jest może jeszcze coś innego godnego

> zainteresowania?

> - Ford Focus II

> - Citroen C4

> Szukam wersji benzynowych, nie zależy mi na super wyposażeniu, wystarczy klimatyzacja, elektryczne

> szyby.

> Jakieś wady Foki i tego C4?

Szukaj C4 2.0 noPB w jakiejs wyzszej wersji wyposazenia albo VTSa smile.gif

IMHO najwieksza wada jest brak 6 biegu, przez co przy predkosciach autostradowych jest dosc glosno.

Ja zrobilem swoim VTSem 45kkm przez 2,5 roku i jestem bardzo zadowolony.

Srednie spalanie za caly okres to 8,5, wiec IMHO jak na prawie 180 KM bardzo dobrze.

Do sprawdzenia dzialanie automatycznej klimy + przelacznik zespolony przy keirownicy.

No i warto podpiac pod Lexie, zeby sprawdzic czy nie ma bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodu francuskiego nigdy nie miałem, za to wiele dobrego słyszałem o zabezpieczeniu antykorozyjnym w wielu modelach. Szwagier ma P307 i nie chce to rdzewieć, psuć też się zbytnio nie psuje, jedyny "mankament" to tyle tarcze zintegrowane z łożyskami.

Cytryna mi się podoba, ale wolę zapytać jak z serwisem tego, żeby się nie władować na minę jak np. w przypadku Laguny II (tu wiadomo, trafiają się też egzemplarze dobre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochodu francuskiego nigdy nie miałem, za to wiele dobrego słyszałem o zabezpieczeniu

> antykorozyjnym w wielu modelach. Szwagier ma P307 i nie chce to rdzewieć, psuć też się zbytnio

> nie psuje, jedyny "mankament" to tyle tarcze zintegrowane z łożyskami.

> Cytryna mi się podoba, ale wolę zapytać jak z serwisem tego, żeby się nie władować na minę jak np.

> w przypadku Laguny II (tu wiadomo, trafiają się też egzemplarze dobre).

Tarcze sa zintegrowane, ale ja wymienialem u siebie przy ok 120kkm.

Za komplet z klockami placilem mniej niz 600PLN, wiec IMHO bez dramatu. Mozliwe, ze do slabszych wersji sa nawet tansze...

Jak nie byl bity to rdzy nie ma prawa byc w zasadzie.

Reszta eksploatacji raczej w normalnych cenach, ale nie spodziewaj sie cen na poziomie Astry G wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko to kupić, Pan Przemty coś o tym wie i długo się zeszło zanim znalazł dobrą.

ja ci zaraz dam PAN- nie obrażaj mnie grinser006.gif

no ja nie szukałem GTC a tylko hatchback-a i faktycznie nie jest łatwo coś sensownego znaleźć pomimo, że Astra H jest dość popularnym autem

szczególnie gdy szuka się konkretnego egzemplarza - bo mając już upatrzony model to zazwyczaj wiesz coś o nim i wiesz co dokładnie chcesz a czego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cytryna mi się podoba,

Wsiądź najpierw i zrób parę metrów. Mi samo auto się podoba, zwłaszcza w wersji 3d... ale te zegary na środku to dla mnie jakaś masakra. Z tego powodu nie kupię też nigdy Scenica, choć imponuje mi jego funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice jakiś czas temu chcieli C4, ale w 4letnich modelach pojawiała się gdzieniegdzie rdza (np spodnia część maski), więc warto się dobrze przyglądać. Ostatecznie kupili za tę cenę 1,5roczne Lacetti, które obecnie ma 5 lat i zero rdzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice jakiś czas temu chcieli C4, ale w 4letnich modelach pojawiała się gdzieniegdzie rdza (np

> spodnia część maski), więc warto się dobrze przyglądać. Ostatecznie kupili za tę cenę

> 1,5roczne Lacetti, które obecnie ma 5 lat i zero rdzy

Z ta maska to jest jakas wada fabryczna i cos tam sie od spodu moze dziac...

Przy czym ona jest aluminiowa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś hatchbacka do 18kpln, budżet nie jest tak bardzo napięty ale wolałbym się wyrobić w

> tej kwocie.

Jak rzeczywiście nie masz jakiś specjalnych wymagań, to bym na Twoim miejscu poszukał jakis marek nie pierwszego wyboru wink.gif

Potrafią ładnie tracić na wartości, przez co kupisz rocznik znacznie nowszy niż marki typu Honda czy VW.

Np. Chevy, Kia, Suzuki, Hyundai, Seat... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak rzeczywiście nie masz jakiś specjalnych wymagań, to bym na Twoim miejscu poszukał jakis marek

> nie pierwszego wyboru

> Potrafią ładnie tracić na wartości, przez co kupisz rocznik znacznie nowszy niż marki typu Honda

> czy VW.

> Np. Chevy, Kia, Suzuki, Hyundai, Seat...

Zgodzę się poza Suzuki Swift i Seatem zlosnik.gif Te zbytnio jakoś nie tracą mocno na wartości grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seatem się interesowałem, Leon I i Ibiza III, ale nie ma w czym wybrać kompletnie. Jedna jest

> Ibiza, która siedzi mi w głowie, ta:

> http://www.uzywanejaknowe.pl/Oferta/4069/seat-ibiza-1.4i-16v-75km-stylance.aspx

Prawie taką kupiłem ale 3d wersja Rider chyba. 1.4 85KM. jakieś 4 miesiące temu za 17 500 zł z 2007 roku. Uczciwa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seatem się interesowałem, Leon I i Ibiza III, ale nie ma w czym wybrać kompletnie. Jedna jest

> Ibiza, która siedzi mi w głowie, ta:

> http://www.uzywanejaknowe.pl/Oferta/4069/seat-ibiza-1.4i-16v-75km-stylance.aspx

Ten silnik jest słaby i głośny i mało oszczędny.

Miałem Cordobę z tym silnikiem, chyba z 2006r.

Ale trzeba przyznać że auto było w miarę bezawaryjne (zatarte wycieraczki - standard i popsuty czujnik stop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam co tam się dokładnie działo i czy maska była alu, w każdym razie może to uchwyty od

> zamka/zawiasy, ale warto to obejrzeć od spodu - być może aluminium w kontakcie z innymi

> metalami też koroduje

Oczywiście, że tak. Aby nie korodowało trzeba by śruby z odpowiednich metali lekkich stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie coś o Focusie mk2 1.6 16v (wersja 100KM)?

Blachowo to tak średnio chyba, skoro widzę na ulicy te auta z drobną korozją.

Ten silnik to jest z mkI? Z tego co mi się kojarzą ogólnie te samochody to sporo potrafią spalić.

Jak to się psuje i co się psuje?

http://otomoto.pl/ford-focus-amber-x-klima-isofix-C33967439.html

http://otomoto.pl/ford-focus-1-6-16v-101km-2005r-99tys-km-climatron-C33948701.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś mi powie coś o Focusie mk2 1.6 16v (wersja 100KM)?

> Blachowo to tak średnio chyba, skoro widzę na ulicy te auta z drobną korozją.

> Ten silnik to jest z mkI? Z tego co mi się kojarzą ogólnie te samochody to sporo potrafią spalić.

> Jak to się psuje i co się psuje?

> http://otomoto.pl/ford-focus-amber-x-klima-isofix-C33967439.html

> http://otomoto.pl/ford-focus-1-6-16v-101km-2005r-99tys-km-climatron-C33948701.html

Też się jakiś czas temu przymierzałem do Focusa i z moich ustaleń wyszło że benzynowe 1.6 100km, 1.8 i 2.0 to w miarę bezobsługowe silniki (dodatkowo 1.8 i 2.0 są na łańcuchu rozrządu), niezbyt lubią gaz i czasami lubią łyknąć odrobinę oleju. Co do blacharki to w MKII jest trochę lepiej niż w MKI. Od faceta który handluje częściami Forda usłyszałem żeby sprawdzać podłużnice i podłogę z tyłu i raczej omijać egzemplarze gdzie ewidentnie widać że ktoś coś już walczył z konserwacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaufam może Franciszkowi, w końcu lipy by nie wybrał

> jakiś tekst

Szacun dla gościa. ok.gif

A co do tematu - Ford to rdza, i drogie zawieszenie, niektórzy twierdzą że słaby silnik 1.8TDCI, benzyny raczej są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.