Skocz do zawartości

Automatyczne światła awaryjne ?


Pers

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zwrócił ktoś uwagę podczas oglądania różnego typu kompilacji z wypadkami na światła awaryjne ? Mianowicie w wielu samochodach po wypadku , stłuczce w wielu autach załączają się światła awaryjne . Wiem ,że istnieje mechanizm uruchamiający awaryjne przy gwałtownym hamowaniu , ale o takim podczas stłuczki nie slyszałem - jak to jest rozwiązane ? Odrzucam myśl ,że kierowcy ręcznie od razu włączają trójkąt smile.gif

W starym fiacie brava pod siedzeniem miałem czujnik inercyjny pod fotelem kierowcy , odcinal pompe i zaplon zdaje się , ale podczas bum napewno nie załączył awaryjek crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy zwrócił ktoś uwagę podczas oglądania różnego typu kompilacji z wypadkami na światła

> awaryjne ? Mianowicie w wielu samochodach po wypadku , stłuczce w wielu autach załączają się

> światła awaryjne . Wiem ,że istnieje mechanizm uruchamiający awaryjne przy gwałtownym

> hamowaniu , ale o takim podczas stłuczki nie slyszałem - jak to jest rozwiązane ? Odrzucam

> myśl ,że kierowcy ręcznie od razu włączają trójkąt

> W starym fiacie brava pod siedzeniem miałem czujnik inercyjny pod fotelem kierowcy , odcinal pompe

> i zaplon zdaje się , ale podczas bum napewno nie załączył awaryjek

przeważnie wypadek poprzedza gwałtowne hamowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak airbag wystrzela to i awaryjne sie uruchamiaja.

O ! i to jest odpowiedź na moje pytanie smile.gif Nie dawało mi to spokoju od pewnego czasu i się zastanawiałem co jest grane smile.gif dzięki za odpowiedź smile.gif

doczytałem że poza awaryjnymi oświetlenie wnętrza się uruchamia do tego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ! i to jest odpowiedź na moje pytanie Nie dawało mi to spokoju od pewnego czasu i się

> zastanawiałem co jest grane dzięki za odpowiedź

> doczytałem że poza awaryjnymi oświetlenie wnętrza się uruchamia do tego

A było cos o klaksonie? Po moim dzwonku pamietam jednostajny trochę trwający jednostajny klakson i do teraz nie wiem czemu się załączył i sam wyłączył. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ten sam sposob jak awaryjne dzwonienie na policje i pogotowie po wypadku. Większość nowych

> samochodow to ma.

Widziałem na amerykańskim filmie smile.gif odzywają sie z centrali i pytają czy trzeba pomocy zlosnik.gif ten system działa w jakimś kraju poza USA ?

moje autka sa z `94 i`99 roku więc w plecy z technologią jestem trochę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem na amerykańskim filmie odzywają sie z centrali i pytają czy trzeba pomocy ten system

> działa w jakimś kraju poza USA ?

> moje autka sa z `94 i`99 roku więc w plecy z technologią jestem trochę

W sumie nie ma powodu zeby nie działał, używa zwykłego GSM... Ale nie mam pojęcia czy działa. W tym momencie ma to BMW, Mercedes, Lexus, Acura, Lincoln, Ford i wszelkie GM'y. Infiniti chyba tez ma to, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem na amerykańskim filmie odzywają sie z centrali i pytają czy trzeba pomocy ten system

> działa w jakimś kraju poza USA ?

Śmialiśmy się z kumplem ,że pijany Polak nie znający angielskiego wjeżdża do rowu, wali w małe drzewko ,pani z Onstar pyta: OnStar emergency , w czym mogę pomóc ?

a gościu odpowiada: ...ale o sssooo ci kurna chodzi ? hehe.gifzlosnik2.gifrotfl.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) Odrzucam

> myśl ,że kierowcy ręcznie od razu włączają trójkąt

> (...)

Jak miałem wypadek to włączyłem awaryjne, wyłączyłem zapłon, zaciągnąłem ręczy i wysiadłem z auta w ciągu sekundy chyba. Sam nie wiem jak, ale wykonałem te czynności niemal równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ten sam sposob jak awaryjne dzwonienie na policje i pogotowie po wypadku. Większość nowych

> samochodow to ma.

Nie większość a niektóre, przynajmniej seryjnie. Za to do większości da się OnStara dołożyć - i to nie tylko do nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy kobita mi przywaliła w tylni

TYLNY wink.gif

> zderzak to włączyły mi się awaryjne chociaż wcześniej nie

> hamowałem ani nie odpaliły poduchy. Może jednak jest jakiś dodatkowy czujnik?

To wszystko zależy od tego co producent danej marki sobie wymyśli.

W jednych włączają się awaryjne przy mocniejszym hamowaniu w innych dodatkowo przy jakimś uderzeniu, a w jeszcze innych trzeba to zrobić ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmialiśmy się z kumplem ,że pijany Polak nie znający angielskiego wjeżdża do rowu, wali w małe

> drzewko ,pani z Onstar pyta: OnStar emergency , w czym mogę pomóc ?

> a gościu odpowiada: ...ale o sssooo ci kurna chodzi ?

> HanYs

smile.gif

ale sama idea systemu onstar nie jest zła , powiedziałbym wręcz ,że bardzo dobra smile.gif automatycznie łączy z pomocą , jak nie ma odzewu pewnie wysyła koordynaty gps (w razie utraty przytomności itd ) - a w przypadku pijanego pewnie patrol state police zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie nie ma powodu zeby nie działał, używa zwykłego GSM... Ale nie mam pojęcia czy działa. W tym

> momencie ma to BMW, Mercedes, Lexus, Acura, Lincoln, Ford i wszelkie GM'y. Infiniti chyba tez

> ma to, ale nie jestem pewien.

szef ma nowe infinity , to zagadam w przyszłym tygodniu i obczaję czy działa to w PL smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie nie ma powodu zeby nie działał, używa zwykłego GSM... Ale nie mam pojęcia czy działa. W tym

> momencie ma to BMW, Mercedes, Lexus, Acura, Lincoln, Ford i wszelkie GM'y. Infiniti chyba tez

> ma to, ale nie jestem pewien.

w pugu kolega mial, zadzialalo smile.gif - w sensie po tym jak wbil sie w wymuszajacego pierwszenstwo, odpalily poduchy, potem mu cos komputer zaczal gadac do niego, a potem odezwala sie kobita z jakiegos centrum alarmowego (po polsku) - pewnie z http://serwis.peugeot.pl/sos/ . Pogadali chwile, kobita cos go tam wypytywala itp, ale troche zamotany byl i nie pamieta w sumie dokladnie o co chodzilo... chwile pozniej podjechala karetka i patrol policji i tyle opowiesci wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak , ale to na chwilę załączają się światła awaryjne tylko

W moim cytroenie, jeżeli trafi się bardzo gwałtowne hamowanie, to załączają się awaryjne bynajmniej nie na chwilę, lecz muszę je potem świadomie wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.