Skocz do zawartości

Coz to za kontrolka?


SzefSzefow

Rekomendowane odpowiedzi

> Takie idioten kontrolka dla kobiet

Pewnie ja wymyslili faceci, bo z kobieta ta kontrolka jednak nie dziala smile.gif

Ja sie zastanawiam jak 2 lata mozna jezdzic samochodem i nie wiedziec co za kontrolka sie zapala - zreszta, zainteresowana stwierdzila, ze skoro nie swieci sie na czerwono to chyba nic powaznego grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie zastanawiam jak 2 lata mozna jezdzic samochodem i nie wiedziec co za kontrolka sie zapala -

> zreszta, zainteresowana stwierdzila, ze skoro nie swieci sie na czerwono to chyba nic

> powaznego

Jak będzie poważnie, ta sama kontrolka zaświeci się na czerwono zlosnik.gif. Niebieska po uruchomieniu silnika świeci się kilka minut żeby pokazać kierowcy, że system czuwa i jest sprawny ok.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowila, ze kontrolka raz jest, raz jej nie ma i nie wie od czego to zalezy

> Ale faktycznie wszystko wskazuje ze to pokazuje, ze silnik jest zimny i mu w palnik dawac nie mozna

Zimny silnik. Wygląda to tak:

C34910098_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to że zimny silnik to już się pojawiło

> .. dziwi mnie natomiast ze w takim samochodzie nie ma wskaźnika temperatury .. tzn. wnioskuję, że

> nie ma

Ale po co wskaźnik? Wystarczy piktogram jak coś jest nie w porządku. Mnie kiedyś też rajcowało stado wskazówek na desce facepalm%5B1%5D.gif, a teraz wystarczy mi prędkościomierz i ewentualnie kontrolka, czy niepotrzebnie jadę w dzień na światłach mijania grinser006.gif. Żona mi jeszcze czasem wypomina jak jedzie Clio, że nie ma na desce temperatury wewnątrz/zewnątrz jak w Kii hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif. Nawet obrotomierz mi zwisa, bo strzałki góra/dół od biegów załatwiają sprawę ok.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to że zimny silnik to już się pojawiło

> .. dziwi mnie natomiast ze w takim samochodzie nie ma wskaźnika temperatury .. tzn. wnioskuję, że

> nie ma

bo coraz mniej ludzi potrafi używać takich wskaźników i minęły czasy wskaźników działających liniowo, czyli pokazujących temperaturę faktyczną z dedykowanego czujnika.

Teraz wskaźniki i tak idą z kompa, wskazówka jest sterowana zakresami, nie da się z tego wyciągnąć użytecznych informacji więc ikona zrobi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie ja wymyslili faceci, bo z kobieta ta kontrolka jednak nie dziala

> Ja sie zastanawiam jak 2 lata mozna jezdzic samochodem i nie wiedziec co za kontrolka sie zapala -

> zreszta, zainteresowana stwierdzila, ze skoro nie swieci sie na czerwono to chyba nic

> powaznego

dzwoni żona do męża!

" - Kochanie zapaliła mi się taka czerwona konewka.....

- ...aaaa, to olej!

-dobra, olewam! " biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błąd, jest taniej bo tylko diodę się wkłada a nie cały wskaźnik

no jest, ale jeszcze taniej wrzucić wskaźnik na wyświetlacz...

Tak czy inaczej, wskaźnik sterowany z kompa jest i tak bez sensu. Bez dedykowanego czujnika sens osobnego wskaźnika jest znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co wskaźnik? Wystarczy piktogram jak coś jest nie w porządku. Mnie kiedyś też rajcowało

> stado wskazówek na desce , a teraz wystarczy mi prędkościomierz i ewentualnie kontrolka, czy

> niepotrzebnie jadę w dzień na światłach mijania . Żona mi jeszcze czasem wypomina jak jedzie

> Clio, że nie ma na desce temperatury wewnątrz/zewnątrz jak w Kii . Nawet obrotomierz mi

> zwisa, bo strzałki góra/dół od biegów załatwiają sprawę .

Tetryczejesz, ot co!

Mnie jasny szlag trafiał w Seicento, w którym nawet zegarka nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będzie poważnie, ta sama kontrolka zaświeci się na czerwono . Niebieska po uruchomieniu

> silnika świeci się kilka minut żeby pokazać kierowcy, że system czuwa i jest sprawny .

Tyle, że jeśli jest to kontrolka niskiej temperatury cieczy chłodzącej, to oznaczać to może awarię termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że jeśli jest to kontrolka niskiej temperatury cieczy chłodzącej, to oznaczać to może awarię

> termostatu.

Jeśli zapala się w czasie jazdy, gdy silnik powinien być już zagrzany, to może tak być.

Nie wiem jak tu, ale w Yarisie gasła po przekroczeniu 30*C. Taka kontrolka nie zasygnalizuje awarii termostatu, bo i tak ciecz będzie miała wyższą temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie zastanawiam jak 2 lata mozna jezdzic samochodem i nie wiedziec co za kontrolka sie zapala -

> zreszta, zainteresowana stwierdzila, ze skoro nie swieci sie na czerwono to chyba nic

> powaznego

Jeden user AK przez dłuższy czas eksploatacji swojego samochodu nie wiedział, że ma 5 biegów w aucie...a Ty wymagasz, żeby kobieta wiedziała do czego służy kontrolka zapalająca się tylko w zimie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zapala się w czasie jazdy, gdy silnik powinien być już zagrzany, to może tak być.

> Nie wiem jak tu, ale w Yarisie gasła po przekroczeniu 30*C. Taka kontrolka nie zasygnalizuje awarii

> termostatu, bo i tak ciecz będzie miała wyższą temp.

Tu może tak być.

Jak miałem kiedyś audi80 to były 2 kontrolki: zielona - zimny silnik (poniżej 40 st.C na czujniku) i czerwona - silnik przegrzany lub brak/ za mało płynu.

Jak kupiłem auto to w zimę zielone świeciło nonstop. Co się okazało - poprzedni właściciel wyjął termostat. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to by wyjasnialo pomylke

> Ciekaw jestem czy sam w takiej sytuacji odkrylbym 5 bieg

odkryłbyś...

ja z racji zainteresowań jeżdżę Cinkusiami tudzież np. Fiatem 126p teraz i często zdarza mi się w trasie próbować wbić 5-tkę której nie ma grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co wskaźnik?

Jak się termostat deko zepsuje, to kontrolki nic nie dadzą wink.gif

a na wskaźniku będziesz widział że chodzi lekko góra/dół wink.gif

Bez wskaźnika będziesz tak jeździł i paliwo przepalał z otwartym ciągle termostatem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkryłbyś...

> ja z racji zainteresowań jeżdżę Cinkusiami tudzież np. Fiatem 126p teraz i często zdarza mi się w

> trasie próbować wbić 5-tkę której nie ma

Mam podobnie - Punto ma skrzynie sześciobiegową i jak jadę Fiestą żony, to często sięgam do lewarka by wrzucić "szóstkę" wink.gif Co ciekawe, jadąc Uno, nie mam tego odruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.