Skocz do zawartości

Auto dla osiemnastki :)


Phil_ips

Rekomendowane odpowiedzi

> ja tu widze że jest rozbieżność pomiedzy tym co by kolega chciał kupić (zaszaleć) a z drugiej

> strony co mu rozsądek podpowiada...

> a tak na prawde chyba jeszcze nie rozmawiał o tym z córką

> dopuszczam sytuacje że chce jej zrobic prezent ... i to sie ceni ... choc z jednej strony stilo z

> czerwona kokardką bedzie gorzej wyglądać niż 206 cc

dokładnie, imho nie ma sensu się kierowac rozsądkiem, najwyżej trochę więcej wyda pieniędzy (na utrzymanie), ale ważne żeby córka była zadowolna z czegos czym się polansuje wśród rówieśników, a nie facetów po 30stce na forum autokacik wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trafi ale w stanie "na handel" a dla córki lepiej żeby wszystko było idealne...

nikt nie mowił ze bedzie łatwo ... ale merc to merc ... można troche pieniążka dorzucić i mieć ideał ...

systemy + poduszki + strefy zgniotu ma pewno lepsze niż stilo

moja żona za czasów panieńskich szalała za smartem ... po weryfikacji kilku dostępnych egzemplarzy + poczytaniu w necie opinii ... wybrała C1 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nikt nie mowił ze bedzie łatwo ... ale merc to merc ... można troche pieniążka dorzucić i mieć

> ideał ...

z pewnoscia byłaby bardziej zachwycona slk niż 206cc , ale faktycznie trzeba by coś dorzucić i uzbroić się w cierpliwość w szukaniu - lub może od razu szukac za granicą waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo to mój pomysł, nie zaakceptowany przez córkę, miedzy innymi przez wielkość. Dlatego muszę

> uwzględnić ten parametr

> Skupmy się na klasie B.

Co za czasy..., na miejscu Twojej córki cieszyłbym się nawet z SC zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> BTW jak z rdzą?

Słabo. Coś między Mazdą a Toyotą.

wink.gif

> Bo serwis z tego co słyszę nie kosztuje jakichś nieprawdopodobnych pieniędzy? I

> jak z przeróbką na kuchenkę gazową?

Silnik Yarisa 1.3 (2SZ-FE), więc tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Córka niebawem kończy 18 lat. Zaczyna robić prawko, a ja zaczynam szukać auta.

> Warunki:

> Gazowalna benzyna, im prostsza tym lepsza, młoda nie jest orłem technologicznym, wszelkie turbo

> benzyny, diesle itp nie wchodzą w grę.

> Im więcej trzyliterowych systemów bezpieczeństwa tym lepiej.

> Dużo poduszek.

> Niebanalny wygląd, a przy tym nieduże auto.

> Cena do 15 kPLN.

> Myślę o aucie, którego jak już będzie samodzielna ze względów praktycznych nie kupi. Mój typ póki

> co to Pug 206 CC 1.6 benzyna (zmieści się do bagażnika butla z gazem?)

> Osobiście kupiłbym Stilo 3D 1.2. Auto pancerne, niezbyt szybkie i bezpieczne ale Młodej się nie

> podoba i nie wchodzi w grę. Warunek niebanalności też spełnia

nie wiem jak z LPG ale jakby mogła być sama benzynka to możę honda jazz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z pewnoscia byłaby bardziej zachwycona slk niż 206cc , ale faktycznie trzeba by coś dorzucić i

> uzbroić się w cierpliwość w szukaniu - lub może od razu szukac za granicą

Myślę, że 136 KM w RWD to zdecydowanie za dużo, nie wspominając o samym RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje typy: Citroen C2, Twingo II, Fiesta VI. Jedne z nielicznych aut w budżecie mające kilka

> poduszek i esp. Gdyby przekonać córkę do wielkości to Stilo i Megane II. Są dużo

> bezpieczniejsze.

zgadzam się zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo to była moja sugestia.

facepalm%5B1%5D.gif

dopiero teraz mnie oświeciło. Auto ma być niebanalne a Ty proponujesz FIATA ? shocked.gifshocked.gif

To może jeszcze DajEwo Tico albo inną Twariję screwy.gif

Z drugiej strony gratuluję bo dobrze wychowałeś dziecko. claps.gifZamiast opierniczyć zgreda za głupie pomysły dyplomatycznie powiedziała że auto nie pasuje bo jest za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma to sens, bo zakładamy ze laska nie będzie jakos bardzo szalec wiec na latarni się nie zawinie, a

> systemy sa konieczne żeby auto jej trochę pomoglo na sliskim przy miejskiej predkosci

> Kiedys jedna 18-stka mi opowiadala ze zaczela hamować i poczula ze auto się slizga, wiec zaciagnela

> reczny żeby mocniej wyhamować - efekt wiadomo jaki

Zza zakrętu wypadam ja. W dwudziestoletniej beemce na łysym laczu pełnym bokiem.

Szanowna córka pomimo jazdy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem musi jakoś uciekać od czołówki. Odbija w kierunku rowu i wali pięknego dacha bo akurat drzewo nie zatrzymało.

W normalnym samochodzie lekko poobijana

w takim cabrio duże szanse na...

Co jej te systemy pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że 136 KM w RWD to zdecydowanie za dużo, nie wspominając o samym RWD.

ty sobie zdajesz sprawę, że tam jest coś takiego jak DSC?

I wiesz, że z racji bardzo dobrego zawieszenia takie DSC tak czy inaczej nie za bardzo ma co robić w porównaniu do ESP w autach podobnej wielkości ale niższej klasy FWD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zza zakrętu wypadam ja. W dwudziestoletniej beemce na łysym laczu pełnym bokiem.

> Szanowna córka pomimo jazdy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem musi jakoś uciekać od czołówki. Odbija w

> kierunku rowu i wali pięknego dacha bo akurat drzewo nie zatrzymało.

> W normalnym samochodzie lekko poobijana

> w takim cabrio duże szanse na...

> Co jej te systemy pomogą

Trasy, na których można spotkać magika w 20 letniej bemce lecącego pełnym bokiem raczej jeździ się z zamkniętym dachem i włączonej klimie. Otwarty dach jest fajny przy niskich prędkościach IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zza zakrętu wypadam ja. W dwudziestoletniej beemce na łysym laczu pełnym bokiem.

> Szanowna córka pomimo jazdy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem musi jakoś uciekać od czołówki. Odbija w

> kierunku rowu i wali pięknego dacha bo akurat drzewo nie zatrzymało.

> W normalnym samochodzie lekko poobijana

> w takim cabrio duże szanse na...

> Co jej te systemy pomogą

Z takim podejściem to z domu nie wychodzić

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trasy, na których można spotkać magika w 20 letniej bemce lecącego pełnym bokiem raczej jeździ się

> z zamkniętym dachem i włączonej klimie. Otwarty dach jest fajny przy niskich prędkościach IMO.

czyli nie zrozumiałeś.

Dachowanie w małym cabrio może być śmiertelne przy 20km/h. To nie w prędkości leży problem przy dachowaniu. Rozmawiałem kilka miesięcy temu z gościem który dachował przy 190.

Z jednej strony mówisz o wysokim poziomie bezpieczeństwa biernego i czynnego a z drugiej strony zastanawiasz sie nad autem, które z założenia ma problemy z tymi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo ma być bezpieczeństwo ... w tyłku mam bajer

> ino do jednego ani drugiego nie pasuje mnie stilo

Dlaczego? Stilo 3d ma bardzo zwartą i sztywną konstrukcję, jest szerokie (1,8 m), w środku siedzi się dosyć daleko od drzwi, ma 4 jaśki plus dwie kurtyny, esp. Z bezpieczeństwa biernego dodam, że ciężko go wyrzucić z drogi, biorąc pod uwagę konkurencję z tamtych lat w tym samym segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ino do jednego ani drugiego nie pasuje mnie stilo

Co do bajeru - kwestia gustu. 3D jest całkiem znośne. Co do bezpieczeństwa w przeciwieństwie do Ciebie miałem konkretnego dzwona z odstrzałem poduszek i twierdzę, że w swojej klasie, jest to bardzo bezpieczne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile jest tych 206cc.mini/500 na drogach ?

206CC mniej...chociaż to odmiana szalenie popularnej 206-ki, ale Mini i 500-ek jest bardzo dużo. Przy nich takie auta jak Twingo, Ka czy Ypsilon to egzotyka. Nie mówiąc o Daihatsu. Chociaż ja widzę wyraźnie, że mowa o niebanalnym wyglądzie, a nie o rzadkim samochodzie. Bo gdyby chcieć mieć auto inne niż wszyscy to pomysł z Mini i 500-ką jest słaby...no wiem, są gorsze jak Octavia TDI, ale np. biała 500-ka bije banałem bardziej niż srebrne Berlingo.

> To nie jest samochód który stoi na każdym parkingu, więc nietuzinkowość w tym rozumieniu spełniaja

Myślę, że jest już za późno na to. Nowa 500-ka skończy w tym roku 8 lat, a Mini wchodzi w trudny wiek nastolatka. W przypadku bohaterki wątku to połowa jej życia. Nie widzę tu śladów własnych zachwytów, wrażliwości i świadomości wyboru, a po prostu zwykły, podpatrzony trend, który w pewnych kręgach jest zdecydowanie nudniejszy niż wybór między Octavią, Focusem i Astrą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma to sens, bo zakładamy ze laska nie będzie jakos bardzo szalec wiec na latarni się nie zawinie, a

> systemy sa konieczne żeby auto jej trochę pomoglo na sliskim przy miejskiej predkosci

widzisz, mój kumpel w zeszłym roku na wiosne kupił auto córce- tyle co odebrała prawko. zamarzyło jej się żółte megane coupe. znalazł w pobliżu na full wypasie ze wszystkimi systemami bezpieczeństwa, ale... 2.0 16V.

pomijam juz fakt, ze on sam przesiadł sie na autobus, bo nie było go stać na paliwo do swojego, jak ona zaczeła jeżdzić tą renówką, to doszły do tego mandaty, po 3 miesiącach auto zaczęło się strasznie sypać i kolejne setki poleciały w niego, aż wreszcie niedawno, jak posypało śniegiem, to zawinęła sie na słupie. kompletnie żaden system sie nie przydał, poza poduszką. miała szczęście,i nic jej nie jest. prędkość była nieduża, bo poniżej 60 i ogólnie rozgarnięta dziewczyna, ale to o niczym nie świadczy. teraz jeżdzi rowerem, bo cała kasa poszła w coupe, które teraz jest przerabiane na żyletki.

duże auto, czy małe, mocne czy słabe, ładne, czy brzydkie.... mozna sobie dopisywać. wszystko jest kwestią przypadku. jeden zginie w samolocie, drugi w hammerze, a jeszcze inny na chodniku, czy przystanku

kupuje sie to co sie podoba i na co kogoś stać. reszta to jakieś fanaberie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 1998 roku ucieszyło mnie to że "dostałem" trabanta 601 kombi od ojca

no dokładnie. moja żona w 98 zrobiła prawko i czasami się karnęła ojca maluchem z bananem. ja musiałem ciężko na malucha zapracować, bo moich starych na rower stać nie było nawet. a teraz nie dość, ze ojciec chce kupić, to jeszcze wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> duże auto, czy małe, mocne czy słabe, ładne, czy brzydkie.... mozna sobie dopisywać. wszystko jest

> kwestią przypadku.

Fizyki nie oszukasz dlatego gdyby trafiło na mnie to wolałbym przydzwonić w Megance a nie Twingo

Dlatego kupuję auta wieksze ale używki , a nie małe pierdziawki ale nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fizyki nie oszukasz dlatego gdyby trafiło na mnie to wolałbym przydzwonić w Megance a nie Twingo

no własnie ja w ten sposób nie myślę, bo nie od budy wszystko zależy. mój były szef zginął w mercu s klasy na prostej drodze, a mój kuzyn przywalił w drzewo maluchem i nawet zadraśnięcia nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no własnie ja w ten sposób nie myślę, bo nie od budy wszystko zależy. mój były szef zginął w mercu

> s klasy na prostej drodze, a mój kuzyn przywalił w drzewo maluchem i nawet zadraśnięcia nie

> miał

Za mało danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 206CC mniej...chociaż to odmiana szalenie popularnej 206-ki, ale Mini i 500-ek jest bardzo dużo.

Nie wiem jak we Wrocławiu, ale w Kielcach nie ma ich tak dużo stąd moje takie a nie inne zdanie na ten temat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fizyki nie oszukasz dlatego gdyby trafiło na mnie to wolałbym przydzwonić w Megance a nie Twingo

> Dlatego kupuję auta wieksze ale używki , a nie małe pierdziawki ale nówki.

to bez dwóch zdań tym bardziej że Meganka to jedno z lepszych aut z tamtego rocznika ok.gif

Aczkolwiek Twingo źle nie wypada w testach a prawia każda sztuka ma np 4 poduszki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to bez dwóch zdań tym bardziej że Meganka to jedno z lepszych aut z tamtego rocznika

> Aczkolwiek Twingo źle nie wypada w testach a prawia każda sztuka ma np 4 poduszki

zawsze jest ryzyko że przy innym uderzeniu ... pod innym kątem ... z innym (wyższym) samochodem beda jaja

tak samo jak drzewo sie złamie i spadnie na dach

tak wiem tak dyskutując nie dojdziemy do niczego ale ... testy polegajace na walenie w kawałek betonu czy stali stosowane przez euroncap czy temu podobne są oparte o pewne schematy pod które schematy projektuje sie samochody ... a branie ich za bezkrytyczny wyznacznik jest taki troche nie do końca słuszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba nie rozumiem, kupujesz jej auto a ona jeszcze marudzi?

A czemu ma nie marudzić? To ona będzie nim jeździć. Ja mogę nie zgodzić się na jej pomysł ale skoro jest duży wybór to czemu nie wybrać tak by wilk był syty i owca cała clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.