Skocz do zawartości

Ile się czeka na fotke z fotoradaru?


R0CK

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tydzień temu pstryknęło, w terenie zabudowanym 75 chyba miałam. Jak szybko coś do mnie przyślą, mam nadzieje, że wogóle. Ale jeśli nawet to czy przychodzi to poleconym czy tylko normalnie do skrzynki i czy tam jest fota czy tylko pismo o wskazanie kierującego pojazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stacjonarny pstryk to ITD. Czas w moim przypadku to ok 1 miesiąca, chociaż pare razy nie przyszło wcale. List polecony oczywiście. W środku ankieta ale bez zdjęcia (ale ostatnio mogło się to zmienić- prośba o aktualizację tych co mieli nieprzyjemnośc ostatnio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, tydzień temu pstryknęło, w terenie zabudowanym 75 chyba miałam. Jak szybko coś do mnie

> przyślą, mam nadzieje, że wogóle. Ale jeśli nawet to czy przychodzi to poleconym czy tylko

> normalnie do skrzynki i czy tam jest fota czy tylko pismo o wskazanie kierującego pojazdem?

Polecone za potwiedzeniem odbioru

Złapane 2 foty przy powrocie z Krakowa, 15 marca w nocy - pierwsza w Tarczynie 100/70, od Straży Miejskiej przyszła ze zdjęciami po 3 dniach,

Druga wpadka ok godzinę później w Al Krakowskiej okolica 17 Stycznia- Hynka przekroczenie 35, przyszło od warszawskiej straży w ten piątek - bez zdjęć.

Pożyczając krewnemu auto uprzedzałem o fotoradarach w Tarczynie (przed ok 2 laty już tam wpadł)

to mi dumnie oświadczył: "mam Janosika" no i tak go ten Janosik obronił.

Podałem strażom jego namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli stacjonarny pstryk to ITD. Czas w moim przypadku to ok 1 miesiąca, chociaż pare razy nie

> przyszło wcale.

Są fotoradary które nastawione są na poj.ciężarowe

robią zdjęcia przy np. 95 km/h gdzie osobówki obowiązuje 90 km/h

fotoradar w locie rozpoznaje czy jest to cieżarówka i ew. kasuje zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oba fotoradary tak oznakowane, a tym bardziej w Tarczynie, że trzeba być ślepym, żeby dać się

> złapać

Zgoda.

Tak się kończy bezmyślna wiara w antyradarowe ostrzegacze komórkowe.

Janosikowi się odmieniło i zaczął zabierać biednym a dawać bogatym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, tydzień temu pstryknęło, w terenie zabudowanym 75 chyba miałam. Jak szybko coś do mnie

> przyślą, mam nadzieje, że wogóle. Ale jeśli nawet to czy przychodzi to poleconym czy tylko

> normalnie do skrzynki i czy tam jest fota czy tylko pismo o wskazanie kierującego pojazdem?

Ja czekam już miesiąc. Zauważyłem że stoi przenośny i przyhamowałem jednak i tak błysnął przy 55/50...

Na 100% ktoś jechał za mną i najprawdopodobniej z kimś się mijałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgoda.

> Tak się kończy bezmyślna wiara w antyradarowe ostrzegacze komórkowe.

> Janosikowi się odmieniło i zaczął zabierać biednym a dawać bogatym

wczoraj w środku dnia jechałem od strony Centrum W-wy Grójecką i przy Korotyńskiego gościnne TKI dało się złapać. Wyrwał spod świateł przejścia dla pieszych przy Hali Banacha i zdołał może do 70ciu zwolnić zlosnik.gif Jak nacisnął na hamulec to dwa pomarańczowe błyski i po zabawie w kozaka zlosnik.gif Na trasie W-wa -> Grójec lekką ręką można się pozbawić PJ ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, tydzień temu pstryknęło, w terenie zabudowanym 75 chyba miałam. Jak szybko coś do mnie

> przyślą, mam nadzieje, że wogóle. Ale jeśli nawet to czy przychodzi to poleconym czy tylko

> normalnie do skrzynki i czy tam jest fota czy tylko pismo o wskazanie kierującego pojazdem?

64/50 yikes.gifgrinser006.gif przyszło jakoś po siedmiu miesiącach. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, żeby nowego nie zakładać. Dzisiaj GITD przysłało pismo, że dnia 05.01.2015 jechałem 63/50 i teraz mam wskazać kierującego, żeby przyjąć mandat UWAGA!!! 200zł. Sam jechałem wtedy autem i wiem, że mi pstryknęło, ba, wiedziałem nawet że tam jest fotoradar stacjonarny i ustawiłem tempomat na 60, co według gps jest 56km/h. Wtedy się mocno zdziwiłem, że zrobiło zdjęcie, a dzisiaj zdziwiłem się jeszcze bardziej, że według ich urządzenia jechałem ponad 63, a już w ogóle, to skąd te 200zł? Oczywiście idę w zaparte, ale nie wiem, gdzie się teraz zgłosić. Mieszkam w Gdyni, a najbliższa delegatura jest chyba w Bydgoszczy. Wykroczenie natomiast wystąpiło prawie 100km od domu. Ma ktoś doświadczenie z kopaniem się z koniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dołączę się do tematu, żeby nowego nie zakładać. Dzisiaj GITD przysłało pismo, że dnia 05.01.2015

> jechałem 63/50 i teraz mam wskazać kierującego, żeby przyjąć mandat UWAGA!!! 200zł. Sam

> jechałem wtedy autem i wiem, że mi pstryknęło, ba, wiedziałem nawet że tam jest fotoradar

> stacjonarny i ustawiłem tempomat na 60, co według gps jest 56km/h. Wtedy się mocno zdziwiłem,

> że zrobiło zdjęcie, a dzisiaj zdziwiłem się jeszcze bardziej, że według ich urządzenia

> jechałem ponad 63, a już w ogóle, to skąd te 200zł? Oczywiście idę w zaparte, ale nie wiem,

> gdzie się teraz zgłosić. Mieszkam w Gdyni, a najbliższa delegatura jest chyba w Bydgoszczy.

> Wykroczenie natomiast wystąpiło prawie 100km od domu. Ma ktoś doświadczenie z kopaniem się z

> koniem?

Kolego, jest sens jak to nazwałeś "kopania się z koniem". Możesz posłuchać kolegów i zapłacić a możesz wysłać pismo i mieć z głowy. Jeśli będziesz chciał pismo to pisz PW pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dołączę się do tematu, żeby nowego nie zakładać. Dzisiaj GITD przysłało pismo, że dnia 05.01.2015

> jechałem 63/50 i teraz mam wskazać kierującego, żeby przyjąć mandat UWAGA!!! 200zł. Sam

> jechałem wtedy autem i wiem, że mi pstryknęło, ba, wiedziałem nawet że tam jest fotoradar

> stacjonarny i ustawiłem tempomat na 60, co według gps jest 56km/h. Wtedy się mocno zdziwiłem,

> że zrobiło zdjęcie, a dzisiaj zdziwiłem się jeszcze bardziej, że według ich urządzenia

> jechałem ponad 63, a już w ogóle, to skąd te 200zł? Oczywiście idę w zaparte, ale nie wiem,

> gdzie się teraz zgłosić. Mieszkam w Gdyni, a najbliższa delegatura jest chyba w Bydgoszczy.

> Wykroczenie natomiast wystąpiło prawie 100km od domu. Ma ktoś doświadczenie z kopaniem się z

> koniem?

link 1

link 2

Nie korzystałem ponieważ czekam na przesyłkę specjalną. Jeżeli ją dostanę to skorzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, tydzień temu pstryknęło, w terenie zabudowanym 75 chyba miałam. Jak szybko coś do mnie

> przyślą, mam nadzieje, że wogóle. Ale jeśli nawet to czy przychodzi to poleconym czy tylko

> normalnie do skrzynki i czy tam jest fota czy tylko pismo o wskazanie kierującego pojazdem?

Mnie ITD pstrykło pod koniec września ubiegłego roku.

Do tej pory cisza.

Miałem włączony rejestrator i wg wskazań GPS w momencie błysku flasha miałem równe 100km/h na dopuszczalnych 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko dlaczego mam płacić 200zł za przekroczenie o 13km/h, jeśli taryfikator mówi od 50 do 100zł.

a widziałeś, że pod tym drugim linkiem wygenerowanie dokumentów wiąże się z odpłatnością... co w konsekwencji prowadzi do wniosku, że tańszym może być zapłacenie mandatu niż próby biczowania się ze ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, tydzień temu pstryknęło, w terenie zabudowanym 75 chyba miałam. Jak szybko coś do mnie

> przyślą, mam nadzieje, że wogóle. Ale jeśli nawet to czy przychodzi to poleconym czy tylko

> normalnie do skrzynki i czy tam jest fota czy tylko pismo o wskazanie kierującego pojazdem?

Fotka zrobiona 14.03.2015 i już 30.03.2015 u mnie na biurku . Szybciutko zadziałali w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożyczając krewnemu auto uprzedzałem o fotoradarach w Tarczynie (przed ok 2 laty już tam wpadł)

> to mi dumnie oświadczył: "mam Janosika" no i tak go ten Janosik obronił.

Toż Janosik piszczy w Tarczynie.

Inna sprawa, że jak jechałem zmęczony, to w Siewierzu zignorowałem jego ostrzeżenia i fotoradar zobaczyłem, jak właśnie używał lampy błyskowej. Minęło ponad pół roku i nic - prawdopodobnie olali sprawę, bo obok na lewym pasie było inne auto. Albo wysłali tamtemu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otóż dziś dostałem /nawet się ucieszyłem smile.gif/ polecony od GITD, że miałem 74/40 - proponują 200 PLN 6 pkt /dla mnie/ lub 500 i bez pkt /jak nie wskaże winowajcy/. Czy mogę nie odsyłać listem tylko zanieść do delegatury terenowej ten świstek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóż dziś dostałem /nawet się ucieszyłem / polecony od GITD, że miałem 74/40 - proponują 200 PLN 6

> pkt /dla mnie/ lub 500 i bez pkt /jak nie wskaże winowajcy/. Czy mogę nie odsyłać listem tylko

> zanieść do delegatury terenowej ten świstek?

Polecam odnieść zlosnik.gif

Ja odniosłem (wskazałem jako kierującego inną osobę) do siedziby głównej GITD bo mam do nich w linii prostej jakieś 30 metrów.

Pani zeszła do mnie na dół, przyjęła, coś tam kwitowałem chyba.

W każdym razie tak dobrze przyjęła, że od 3 lat mandat nie przyszedł... palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oba fotoradary tak oznakowane, a tym bardziej w Tarczynie, że trzeba być ślepym, żeby dać się

> złapać

W Tarczynie (jak i w paru innych miejscach w Polsce, gdzie są fotobadziewia na światłach) to nawet jak się wie o nich, to można mieć pecha, tak są ustawiane (zarobkowo) sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Tarczynie (jak i w paru innych miejscach w Polsce, gdzie są fotobadziewia na światłach) to nawet

> jak się wie o nich, to można mieć pecha, tak są ustawiane (zarobkowo)

dawaj szczegóły tego pecha, bo tyle lat jeżdżę i nawet raz nie zatrzymałem się odpowiednio i nic do tej pory nie przyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dawaj szczegóły tego pecha, bo tyle lat jeżdżę i nawet raz nie zatrzymałem się odpowiednio i nic do

> tej pory nie przyszło

Też (odpukać) przez tyle lat nie otrzymałem, ale byłem świadkiem kilku fotek dokumentujących przejazd na czerwonym (bo prędkości tych aut były na 99% przepisowe). Nie wiem czy fotke ktoś dostał ale błyski nie były moimi "zwidami" zlosnik.gif

A problem polega na tym, że jadąc "7-ką" nie jesteś w stanie w żaden sensowny sposób wyczuć kiedy zapali się krótkie żółte i potem czerwone światło.

Dla obydwu , przeciwnych kierunków zapalają się one w różnym czasie (zapewne z racji "lewoskrętów") a z przepisowej 70-ki czasem ciężko wyhamować (zwłaszcza ciężarówki mają z tym problem).

Podobnie masz na światłach Zawada / Romanów na trasie Częstochowa - Siewierz z tym,że tam urządzenie nie jest oznakowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie masz na światłach Zawada / Romanów na trasie Częstochowa - Siewierz z tym,że tam

> urządzenie nie jest oznakowane

Jechałem tam w niedzielę i faktycznie nie ma żadnego oznakowania, że jest fotoradar połączony ze światłami. Jest to zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błyski nie są dowodem fotki, tam oprócz foto jest chyba robiony krótki filmik, zarówno przed jak i po modernizacji (Tarczyn) zatrzymywałem się poza linią w tym raz jak było ślisko całą długością auta, i potem cofałem i fakt błyski były, i to w obie strony ale pamiątki do tej pory żadnej nie otrzymałem. tolerancje +10 również testowałem z tempomatem i GPS i bez foto się obeszło

ktoś to raczej kontroluje przed wysłaniem bo z Warszawy z Sobieskiego podobne akcje również odbyły się bezboleśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli stacjonarny pstryk to ITD.

u mnie na wsi Straż miejska ma fotoradary stacjonarne.

> Czas w moim przypadku to ok 1 miesiąca, chociaż pare razy nie

> przyszło wcale. List polecony oczywiście. W środku ankieta ale bez zdjęcia (ale ostatnio mogło

> się to zmienić- prośba o aktualizację tych co mieli nieprzyjemnośc ostatnio).

Ja od września 2014 czekam na pozdrowienia z ITD i nic nie przychodzi smile.gif Może za szybko jechałem i zdjęcie rozmazane wyszło wink.gif Nawet na rejestratorze mam błysk przy 101 km/h (wg GPS) na 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem tam w niedzielę i faktycznie nie ma żadnego oznakowania, że jest fotoradar połączony ze

> światłami. Jest to zgodne z prawem?

Ale działa i służy do nabijania kasy...W jednym z "Emil łowca fotoradarów" było o tym przypadku i mandacie, jaki kierowca dostał pomimo, że na filmie widać, że się zatrzymał ciężarówką na linii zatrzymania dlatego, że z tyłu miał drugą ciężarówkę i bał się, że tamten nie wyhamuje (pomijam fakt czy to mądry program)

Jedno z pierwszych forum do poczytania po wpisaniu w goolge

Fotoradary

Ilekroć tamtędy przejeżdżam to się zastanawiam czy będzie loteria bo jak tylko zwolnisz poniżej 70-ki, która obowiązuje w tym miejscu to zazwyczaj na plecach masz ciężarówkę jadącą szybciej sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to tym bardziej nie rozumiem, jak można przejechać przez linię na czerwonym świetle i jeszcze

> mieć pretensje

Czytaj mniej wybiórczo kolego i zastanów się czy wyhamuje Ci gość np: załadowaną ciężarówką na krótkim odcinku z dozwolonej "70-ki" albo nawet i z niższej prędkości. Albo czy jak Ty zwolnisz poniżej dozwolonej prędkości, to zaraz nie będziesz miał kogoś na "doopie". I weź w takiej sytuacji hamuj...Po za tym dojeżdżając do skrzyżowania masz się skupić tylko na światłach czy ogólnej ocenie sytuacji...

Ja wiem, temat do dyskusji ale życie jest życiem...

Przejeżdzam rocznie 50-80kkm więc wiem o czym mówię i wiem jak szybko mógłbym utracić PJ.

Przykładowy film z drugiego fotoradaru na światłach o którym pisałem:

W takich miejscach zamiast albo jako uzupełnienie fotoradaru powinny być "sekundniki" ... i wtedy możemy mówić o działaniu w kierunku poprawy bezpieczeństwa a nie nabijaniu kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> błyski nie są dowodem fotki, tam oprócz foto jest chyba robiony krótki filmik, zarówno przed jak i

> po modernizacji (Tarczyn) zatrzymywałem się poza linią w tym raz jak było ślisko całą

> długością auta, i potem cofałem i fakt błyski były, i to w obie strony ale pamiątki do tej

> pory żadnej nie otrzymałem. tolerancje +10 również testowałem z tempomatem i GPS i bez foto

> się obeszło

> ktoś to raczej kontroluje przed wysłaniem bo z Warszawy z Sobieskiego podobne akcje również odbyły

> się bezboleśnie

No mi też kiedyś trzasnęło fotkę i nie przyszło nic, nie mniej jednak wolę nie sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.