Skocz do zawartości

Jak tam wasze spalanie?


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

trochę wstyd. koło 8-9 budziłoby większy szacun.

 

Wstyd nie wstyd, przynajmniej sie nie psuje :P

 

 

Mi scenic nadal pali ok 10,5 l/100 km. Za miesiąc jadę na wakacje, będzie duzo km, dużo autostrad i zobaczymy jak wyjdzie ;]

 

W miescie ostatnio mam ~2L/100km wiecej niz to co napisalem..

 

mnie osatnio wciągnłął na trasie (1000 km) ok 12L LPG, więc twój wynik nie jest zły.

 

 

sporo jak na moje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem traske w weekend ~650km lacznie, z czego spalanie mi wyszlo 5,3l/100km przy sredniej predkosci 70km/h, cieszyc sie czy nie ? ;]

 

Warszaw - Gizycko - Warszawa w poprzedni weekend spalnie 7,2l/100 :ok:

W ten weekend moja :piekna: jechala Warszawa- Zelechow- Warszawa to spalil 6,3, ale ona poki co nie przekracza 90km/h :szok:

Najgorzej jest na autostradzie bo wtedy w okolicach 10 :P

Wszystko z klima.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem traske w weekend ~650km lacznie, z czego spalanie mi wyszlo 5,3l/100km przy sredniej predkosci 70km/h, cieszyc sie czy nie ? ;]

 

Hmmm, w d...ch się Wam Kolego poprzewracało :)

Może miałby Ci jeszcze zwrócić coś do baku ? :)

Ale jak potrenujesz ECOdriving to powinien poniżej 5 zejść na czystej trasie.

Nie pamiętam czy manual w C5II jest 5 czy 6 biegów, bo 6 nie oznacza wcale ekonomiki :) jedynie jest wówczas najciszej przy prędkościach autostradowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd nie wstyd, przynajmniej sie nie psuje

krakaj krakaj :)

btw. coś ostatnio pisałeś o usunięciu "awarii" która trwała 3 miesiące u Ciebie:) jak to jest niepsucie - to moje padło tez sie nie psuje - ani razu nie stanęło, ino czasem jezdzi gorzej niz powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem traske w weekend ~650km lacznie, z czego spalanie mi wyszlo 5,3l/100km przy sredniej predkosci 70km/h, cieszyc sie czy nie ? ;]

 

Moje Twingo 1.5 DCi na trasie spaliło ostatnio 4.2 i było jeszcze do urwania bo mniej więcej 1/4 zbiornika zrobiona była w cyklu zasadniczo miejskim. Thalia 1.4 16v którą jeździ żona spala w mieście (Radzionków - Bytom i okolice) około 7 l, przy spokojnej jeździe potrafi zejść do 6,5 mniej więcej. Na trasie nią nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem traske w weekend ~650km lacznie, z czego spalanie mi wyszlo 5,3l/100km przy sredniej predkosci 70km/h, cieszyc sie czy nie ? ;]

łikendowo 1470km moją cedziarką, średnia v=107km/h, średnie picie 5.7l, klima 3/4 czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekendzik wypadliśmy w góry - średnia z przejazdu 9,4l/100km LPG (1,5h stania w korku z klimą na 40% mocy) a że tankowałem po 1,62 to się gęba cieszy :)

Z ciekawości, jak określasz, na podstawie czego % mocy kliny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skali wentylatora na wyświetlaczu oraz tego, że kompresor klimy nawet na 1s się wyłączył tylko pracował cały czas, jak nieco korek ruszył to już było lepiej bo się wyłączał na jakiś czas a na słońcu orał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skali wentylatora na wyświetlaczu oraz tego, że kompresor klimy nawet na 1s się wyłączył tylko pracował cały czas, jak nieco korek ruszył to już było lepiej bo się wyłączał na jakiś czas a na słońcu orał :)

Slyszysz w trakcie jazdy czy pracuje kompresor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skali wentylatora na wyświetlaczu oraz tego, że kompresor klimy nawet na 1s się wyłączył tylko pracował cały czas, jak nieco korek ruszył to już było lepiej bo się wyłączał na jakiś czas a na słońcu orał :)

 

Tak myślałem :)

Nie ma czegoś takiego jak praca klimy na jakiś %, jak masz ustawiona na auto, to działa ona na 100% - co oznacza że robi wszystko aby utrzymać wewnątrz auta zadane parametry.

 

O "%" mógłbyś mówić gdy SAM decydujesz o jej pracy, tzn. włączasz AC na 15 minut w ciągu godziny czyli pracuje ona na 25% :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem :)

Nie ma czegoś takiego jak praca klimy na jakiś %, jak masz ustawiona na auto, to działa ona na 100% - co oznacza że robi wszystko aby utrzymać wewnątrz auta zadane parametry.

 

O "%" mógłbyś mówić gdy SAM decydujesz o jej pracy, tzn. włączasz AC na 15 minut w ciągu godziny czyli pracuje ona na 25% :)

To pracowała na 100% podczas podrózy 4h  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wrocław - Łódź. Jechałem do Centrum Zdrowia Matki Polki czyli w samą Łódź w zasadzie nie wjeżdżałem. Spalanie 7.0, średnia prędkość z trasy nieco ponad 100 km/h.

Może trasa (liczba przejechanych kilometrów) podzielona przez czas podróży?  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK

tylko czasem mam wrażenie, że niektóre podawane są "średnie" prędkości jako powiedzmy 2/3 albo 3/4 maksymalnej osiągniętej  prędkości, bo komuś się tak wydaje, że  taka będzie średnia :P

krotko mówiąc nie każdy resetuje zegary

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK

tylko czasem mam wrażenie, że niektóre podawane są "średnie" prędkości jako powiedzmy 2/3 albo 3/4 maksymalnej osiągniętej  prędkości, bo komuś się tak wydaje, że  taka będzie średnia :P

krotko mówiąc nie każdy resetuje zegary

Wszystko zalezy od tego jaka to jest trasa.

Jak 90% zrobisz po A lub S to nie ma problemu, zeby srednia bylo naprawde wysoka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jaka to jest trasa.

Jak 90% zrobisz po A lub S to nie ma problemu, zeby srednia bylo naprawde wysoka :ok:

 

Ale to nie w Polsce :) u nas nawet na A czy S ludzie nie potrafią jechać :) ze stała prędkością.

 

Na trasie Warszawa - Val Di Sole (Trentino - Dolomity) średnia prędkość wychodzi mi zazwyczaj ~110 km/h przy jeździe na tempomacie ~135-145 (w zależności od warunków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie w Polsce :) u nas nawet na A czy S ludzie nie potrafią jechać :) ze stała prędkością.

 

Na trasie Warszawa - Val Di Sole (Trentino - Dolomity) średnia prędkość wychodzi mi zazwyczaj ~110 km/h przy jeździe na tempomacie ~135-145 (w zależności od warunków)

 

To zalezy od ruchu, dosc czesto jezdze odcinek Warszawa - Strykow i jak sobie wyjade w niedziele rano to bez problemu na bramkach mam srednio ok 125-130km/h bez przekraczania 150km/h.

Dojazd do autostrady z domu zajmuje mi jakies 5 min :)

Ale jak jade w piatek po pracy to lepiej wrzucic tempomat na 110km//h i sie turlac razem ze wszystkimi bo szybsza jazda nie ma zadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :)

Piszemy o litrach na 100km, czy o pln/100km? ;)

U mnie ze spontana nadmorskiego weekendowego 1073km ze średnią prędkością 74,1km/h spalanie 8,81l/100km lpg po 1,77 za litr... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia Renault Megane 2ph1 2.0 16V z automatem i lpg nowo założonym, 2 osoby i bagaż ;) opony 205/55/16 :)

tak tłumacz sobie :)

 

A czym sie rozni od Renault? :D

nazwą i to wystarcza każdemu :hehe:

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem traske w weekend ~650km lacznie, z czego spalanie mi wyszlo 5,3l/100km przy sredniej predkosci 70km/h, cieszyc sie czy nie ? ;]

9-10 lpg/100

 

raczej tego nie liczę bo nie ma po co,

nie przekracza 20zł / 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.