Skocz do zawartości

Gdybyscie budowali swoj...


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

..drugi, trzeci, czy po prostu kolejny dom, to co byscie zrobili inaczej? Chodzi mi o znaczace zmiany, inne podejscie, etc...

Ja bym chyba na powaznie rozwazyl zamowienie domu 'z klockow' zeby nie musiec sie bujac z kazdym etapem budowy osobno... ;)

Budowalbym od zera, zamiast przebudowywac staroc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..drugi, trzeci, czy po prostu kolejny dom, to co byscie zrobili inaczej? Chodzi mi o znaczace zmiany, inne podejscie, etc...

 

 

Zrobiłbym nieco szerszy budynek, żeby wiatrołap i salon był większy. Być może pomyślałbym nad rekuperacją i klimatyzacją. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..drugi, trzeci, czy po prostu kolejny dom, to co byscie zrobili inaczej? Chodzi mi o znaczace zmiany, inne podejscie, etc...

Ja bym chyba na powaznie rozwazyl zamowienie domu 'z klockow' zeby nie musiec sie bujac z kazdym etapem budowy osobno... ;)

Taki luzny watek :piwko:

 

- tak jak teraz wybrałbym prosty projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym na prostej bryle, z możliwie jak najmniejszą liczbą udziwnień, prostym dwuspadowym dachem. Zwróciłbym tylko większą uwagę na to, żeby nie było, jeśli się da, w ogóle okien od północy, a najwięcej było od południa. W sumie mógłbym nawet budować według tego samego projektu z drobnymi zmianami.

- budowałbym z betonu komórkowego + ocieplenie, a nie tak jak teraz z porothermu + ocieplenie. Nie podoba mi się ten porotherm, głównie jeśli chodzi o wiercenie i wieszanie rzeczy na ścianach

- podpisałbym umowę z jedną firmą na stan surowy, a być może i developerski

- garaż bym zrobił na dwa auta, zamiast na jedno, z dwoma osobnymi bramami garażowymi

- nie przywiązywałbym takiej wagi do rozprowadzenia ciepła z kominka - teraz mam do każdego pokoju na górze i na dole, zrobiłbym tylko do przedpokoju na górze i tyle. Dół i tak się nagrzewa od kominka, a na górze ciepło rozejdzie się z przedpokoju do wszystkich pomieszczeń - byłoby trochę oszczędności.

- nie robiłbym w ogóle podłogówki (teraz mam tylko kilka m. kw. w kuchni i przedpokoju), tylko kaloryfery

 

w sumie reszta rzeczy, które bym zmieniał, to duperele. Patrząc obiektywnie, to ten dom jest prawie dokładnie taki jak chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję, że nie mam rozprowadzenia gorącego powietrza z kominka do wszystkich pomieszczeń. ;]

Bloczki gipsowo-betonowe to wspaniały materiał - żona chce coś powiesić, to wbijam gwoździa i wisi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..drugi, trzeci, czy po prostu kolejny dom, to co byscie zrobili inaczej? Chodzi mi o znaczace zmiany, inne podejscie, etc...

Ja bym chyba na powaznie rozwazyl zamowienie domu 'z klockow' zeby nie musiec sie bujac z kazdym etapem budowy osobno... ;)

Taki luzny watek :piwko:

 

Patrzył bym na ręce wykonawcom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..drugi, trzeci, czy po prostu kolejny dom, to co byscie zrobili inaczej? Chodzi mi o znaczace zmiany, inne podejscie, etc...

Ja bym chyba na powaznie rozwazyl zamowienie domu 'z klockow' zeby nie musiec sie bujac z kazdym etapem budowy osobno... ;)

Taki luzny watek :piwko:

 

 

Kontakty w innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dom zbudowałbym mniejszy, parterowy. Maks. 80m2 z garażem na cztery auta.

Właściwie to zbudowałbym duży garaż z parterową przybudówka mieszkalną. Całość z prostym dachem dwuspadowym skierowanym na boki a nie front/tył, aby śnieg nie spadał na podjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno byłaby to parterówka. Na aktualnym parterze o pow. ok. 33 metrów pozostawiłbym tak jak mam, dałbym tylko tylko większy przedpokój. Piętro do wywalenia, plus na parterze trzy sypialnie po maks 15 metrów i wielki garaż. Idealny układ wg mnie jak na rysunku: niebieskie to łazienki, zielony to salon, czerwone sypialnie i szary to garaż. :)

 

post-132828-0-37361900-1442298477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno byłaby to parterówka. Na aktualnym parterze o pow. ok. 33 metrów pozostawiłbym tak jak mam, dałbym tylko tylko większy przedpokój. Piętro do wywalenia, plus na parterze trzy sypialnie po maks 15 metrów i wielki garaż. Idealny układ wg mnie jak na rysunku: niebieskie to łazienki, zielony to salon, czerwone sypialnie i szary to garaż. :)

attachicon.gifdom.jpg

A żarcie dostarczane bezpośrednio do garażu przez Cinosa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarcie dostarczane bezpośrednio do garażu przez Cinosa? :)

 

Kuchnia jest na powierzchni salonu :) Cinos pewnie nie robi tak dobrych placków jak ja. :) Kto do mnie wpada na pizzę uważa, że robię jedną z lepszych jaką jadł w życiu, jak nie najlepszą :) Cinos to mi może co najwyżej pudełka do zabrania na wynos przywozić  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę większy (ok. 120m2), z garażem dwustanowiskowym w bryle, CO + kominek (teraz mam kominek + konwektory), ściany trójwarstwowe, strop monolit (mam drewniany), ściany z silikatów (mam bk), okna 3 szybowe (mam 2 szybowe) i kilka innych zmian.

 

Sam układ mi odpowiada, tak samo jak doświetlenie i ustawienie budynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po calosci?

a jak sie ma do tego parkiet drewniany?

PONOĆ on nie bardzo lubi grzanie od spodu....

a mieć wszędzie płytki to raczej nie teges.

Owszem, po całości.

Nie wiem jak się ma do tego parkiet, ale pewnie niezbyt to ze sobą gra.

Na dole mam wszędzie płytki (z wyjątkiem pokoju gościnnego) i świetnie się to sprawdza. 

Na górze mam panele i wiem że są ich wersje które można stosować na  podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam prawie 1,5 roku, czyli krótko. Jedyna rzecz, którą inaczej bym zrobił, to wylewka w garażu - mam na tym samie poziomie co posadzka w części mieszkalnej, a mogłem spokojnie obniżyć garaż choćby o 10cm. Pozwoliłoby mi to na łagodniejszy podjazd z kostki (od bramy wjazdowej do bramy garażowej mam 6m, więc im niżej garaż tym mniejsza górka :). ) Dość długo wybieraliśmy projekt domu z żoną, jest wg nas dostosowany do naszych potrzeb i jak na razie oprócz wspomnianej wylewki nic byśmy nie zmienili. W sumie to projekt wybieraliśmy prawie tyle samo czasu co budowaliśmy dom  - 10 miesięcy :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam prawie 1,5 roku, czyli krótko. Jedyna rzecz, którą inaczej bym zrobił, to wylewka w garażu - mam na tym samie poziomie co posadzka w części mieszkalnej, a mogłem spokojnie obniżyć garaż choćby o 10cm. Pozwoliłoby mi to na łagodniejszy podjazd z kostki (od bramy wjazdowej do bramy garażowej mam 6m, więc im niżej garaż tym mniejsza górka :). ) Dość długo wybieraliśmy projekt domu z żoną, jest wg nas dostosowany do naszych potrzeb i jak na razie oprócz wspomnianej wylewki nic byśmy nie zmienili. W sumie to projekt wybieraliśmy prawie tyle samo czasu co budowaliśmy dom  - 10 miesięcy :) :)

 

ja zrobiłem tak, że garaż mam na tym samym poziomie co dom, ale w podłogę w garażu dałem tylko 5cm styropianu (w domu mam 15 cm), dzięki temu podłoga garażu jest 10cm niżej niż podłoga domu i wjazd jest łatwiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..drugi, trzeci, czy po prostu kolejny dom, to co byscie zrobili inaczej? Chodzi mi o znaczace zmiany, inne podejscie, etc...

Ja bym chyba na powaznie rozwazyl zamowienie domu 'z klockow' zeby nie musiec sie bujac z kazdym etapem budowy osobno... ;)

Taki luzny watek :piwko:

- dom byłby parterowy

- garaż na dwa auta + pomieszczenie do majsterkownia

- kanał w garażu

- zadaszenie tarasu

- ogrzewanie gazowe, a nie ten, tfuuu, ekogroszek przeklęty

- kominek w centralnej części, przylegający do łazienki. Teraz niestety muszę szybko zaczynać ogrzewanie, głównie ze względu na łazienkę. Paląc w kominku łazienka nie nagrzewa się w ogóle, bo jest dalej. Więc w okresach przejściowych wieczorami palę w kominku, a łazienkę przed kąpielą nagrzewam farelką. 

- wentylacja mechaniczna + reku, zrezygnowałbym z kominów, ewentualnie zostawiłbym ten do kominka (i sam kominek)

- wyjście prądu z każdej strony domu + więcej oświetlenia zewnętrznego

- zamówiłbym porządną więźbę, może nawet prefabrykowaną, a nie mokre, pękające dziadostwo z tartaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam: parter 120m, garaz na dwa 2auta, calosc w podlogowce

 

zmienilby: kosztem jednej sypialni na parterze powiekszylbym salon z 35 na 50m

ogrzewanie byloby z pompy ciepla z GWC do tego koniek na pellet bez polaczania pod CO (obecnie tylko kominek na pellet z podlaczeniem do CO)

wkomponowalbym wiate w bryle budynku

powiekszylbym garaz z 4x9,5 na 5,5x10m

na podaszu zrobilbym saune, lazienke, fitnes, silownie (obecnie dwa pomieszczeia: awaryjny pokoj i strych na graty)

zrezygnowalbym z jednego jedynego progu/schodka jaki mam na wejsciu do domu

schody na poddasze bylby wygodniesze (obecnie waskie i strome)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tarasu to zgodzę się - mam zadaszony, ale i obudowany panelami szklanymi - idealnie sprawdza się przy złej pogodzie, gdy wieje i pada, mogę wyjść na taras, nawet zimą :ok:

A dole przydałby się większy salon i osobny gabinet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sporo osob jest znudzona wdrapywaniem sie po schodach ;] Gdybym mial do dyspozycji wieksza dzialke, to pewnie tez bym parterowke powaznie rozwazyl :)

Mnie schody nie przeszkadzają. Rano budzę się i schodzę, by wieczorem wejść na sen. Rzadko zaglądam na górę w ciągu dnia - bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie schody nie przeszkadzają. Rano budzę się i schodzę, by wieczorem wejść na sen. Rzadko zaglądam na górę w ciągu dnia - bo i po co?

 

ja jakoś też się przyzwyczaiłem do tych schodów. Nie są dla mnie na tyle straszne, żeby żałować budowy domu z poddaszem użytkowym. A wcześniej mieszkałem w parterowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sporo osob jest znudzona wdrapywaniem sie po schodach ;] Gdybym mial do dyspozycji wieksza dzialke, to pewnie tez bym parterowke powaznie rozwazyl :)

własnie wielkość działki zdeterminowała taki a nie inny rodzaj zabudowy... cóż chcieliśmy żeby dzieci miały ogród do zabawy, no i mają, ja do tego trawę do koszenia i jest oki, jednak parterówka jest po prostu wygodniejsza. cóz , na 8 arach nie poszalejesz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dom zbudowałbym mniejszy, parterowy. Maks. 80m2 z garażem na cztery auta.

Właściwie to zbudowałbym duży garaż z parterową przybudówka mieszkalną. Całość z prostym dachem dwuspadowym skierowanym na boki a nie front/tył, aby śnieg nie spadał na podjazd.

 

12042777_1028065400560326_47114393411993

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.