Skocz do zawartości

1.6 duratec- co tak stuka


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem forda focusa 2 fl 1.6 100 duratec benzyna w którym olej był wymieniony 7 tys kn wcześniej. Mimo wszystko po tygodniu od zakupu postanowiłem zmienić olej. Po 3 dniach od wymiany po porannym odpaleniu aura zaczął dziwnie stukać silnik. Po jego rozgrzaniu (2-3 km jaxdy) stukanie zanika. Wlany został castrol edge fst.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 wcześniej i teraz. O ile ost karteczka ma jakąś wartość to pisze 5w30 liquy moly. Nie ma hydrauliki, tylko ręczna regulacja luzu zaworowego. Zgodnie z książką serwisowa sprawdzenie luzu ma nastąpić przy przebiegu 160 tys km.

Być może teraz były chłodniejsze poranki i dlatego nie było tego słychać? Czy coś zmajstrowali przy wymianie oleju?

Po przygodach z 1.6 tdci jestem wyczulony na wszelkie studia i na pewno od zakupu nic nie stukało, a dopiero w poniedziałek rano to zauważyłem. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że wcześniej tego nie było.

Czy ten castrol może powodować takie objawy?

Wymieniłeś olej bdb firmy na olej firmy, o której są różne opinie nie koniecznie pochlebne.

W swoich samochodach odczuwałem dużą różnicę w głośności silnika w zależności od producenta oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem forda focusa 2 fl 1.6 100 duratec benzyna w którym olej był wymieniony 7 tys kn wcześniej. Mimo wszystko po tygodniu od zakupu postanowiłem zmienić olej. Po 3 dniach od wymiany po porannym odpaleniu aura zaczął dziwnie stukać silnik. Po jego rozgrzaniu (2-3 km jaxdy) stukanie zanika. Wlany został castrol edge fst.

Jakieś sugestie?

To jest na ssaniu? Mój tez tak klepie z rana ,ale to przez chwile tylko..Ja jeszcze nie zminiłem oliwy ,ale jak zmienie to na ten fordowski F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem forda focusa 2 fl 1.6 100 duratec benzyna w którym olej był wymieniony 7 tys kn wcześniej. Mimo wszystko po tygodniu od zakupu postanowiłem zmienić olej. Po 3 dniach od wymiany po porannym odpaleniu aura zaczął dziwnie stukać silnik. Po jego rozgrzaniu (2-3 km jaxdy) stukanie zanika. Wlany został castrol edge fst.

Jakieś sugestie?

Nie wiem jak w noPb ale dieslu Forda różne oleje testowałem ale zawsze wracałem do Motorcrafta. Na innych cuda sie działy . Sprawdzone na 1.4 TDCi 2.0 i 2.4 TDCi i obecnie 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego motodoktora tam nie było - przynajmniej mam taką nadzieję. Auto serwisowane.

To klepie jest tylko na zimnym silniku i pojawia się po dobrych kilku sekundach od odpalenia. Raz ciszej, a raz głośniej.

Może wywalę tego castrola i dam mu inny olej? Czy te silniki tak pracują na ssaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem i twierdzi, że winna/winne są szklanki. Przy zmianie oleju nastąpiło wyplukanie go ze szklanek i teraz ten nowy widocznie nie napełnia jej/ich od razu. Twierdzi, że któraś musi być juz wyrobione i ze jeżeli szybko to mija na zimnym to na razie czekać. Uważa, że powinno się to uspokoić, a jeżeli nie prEjdzie lub zacz ie stukać na ciepłym to trzeba będzie je wymienić. Może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem i twierdzi, że winna/winne są szklanki. Przy zmianie oleju nastąpiło wyplukanie go ze szklanek i teraz ten nowy widocznie nie napełnia jej/ich od razu. Twierdzi, że któraś musi być juz wyrobione i ze jeżeli szybko to mija na zimnym to na razie czekać. Uważa, że powinno się to uspokoić, a jeżeli nie prEjdzie lub zacz ie stukać na ciepłym to trzeba będzie je wymienić. Może tak być?

To jest hydrauliczna kompensacja luzu czy nie ma?

Swoją drogą niezły bajer ma mechanik :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię do tego serwisu i postaram się dowiedzieć na jakim oleju jeździł. Szkoda mi silnika, bo auto jest w swietnym stanie

 

nie kombinuj z castrolami, które podrabiają wszędzie gdzie sie da, kup sobie to co leją wszyscy i nic nikomu nie stuka http://ford.sklep.pl/product-pol-15291-olej-silnikowy-5w30-Formula-F-5-litrow-14E9EC.html

 

100 zyla ze 5l, jak za darmo, aaaa zgadnij kto to produkuje - CASTROL! ;] Tyle, że fordowskich flaszek nie podrabiają ;)

 

... i wymien ten olej zanim zrobisz silnikowi krzywdę od tego kujawskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro nie ma na pewno, ale z tego co pamiętam płytek również nie ma. Regulacja to wymiana lub szlif szklanki.

Zaden szlif szklanki albo wymiana albonprzekladka z innych miejsc. Szlif

Szklanki ja uszkadza i jeszcze szybciej pokasuja sie luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jak nie są wyregulowane to skąd masz pewność, że jeden nie ma zbyt dużego luzu i klepie, a drugi zbyt małego? Jak dalej klepią po zmianie na dobry olej to trzeba pomierzyć i ustawić, nie ma co główkować. W porównaniu do innych nowoczesnych silników to i tak pikuś i w zasadzie jedyna poważniejsza czynność serwisowa jaką trzeba co ileś tam kkm wykonać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jak nie są wyregulowane to skąd masz pewność, że jeden nie ma zbyt dużego luzu i klepie, a drugi zbyt małego? Jak dalej klepią po zmianie na dobry olej to trzeba pomierzyć i ustawić, nie ma co główkować.

 

spokojnie, pomału, on jeszcze nic nie zmienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnego oleju nie wymieniasz, jeśli są rzeczywiście płytki a nie hydraulika na zaworach to zmiana oleju wiele nie da. Przeregulować zawory, to się powinno uspokoić. Sama regulaja nic trudnego, kwestia ile trzeba rozbierać , czy trzeba wyciągać wałek rozrządu i itp. Mierzysz luz zaworowy na zimnym silniku. Wyciągasz płytkę, mierzysz ją i prostą matematyką dobierasz nową płytke o określonej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i już sam nie wiem, mówisz o szklance bez hydrauliki? Jeśli tak jak zwał tak zwał, chodzi o to że regulacja luzu mechanicznego jest mechaniczna i podlega regulacji okresowej. Wszystko możliwe, zależy na jakim oleju było jeżdżone i jakie były zachowane interwały wymiany. W tej kwestii chodzi o zużycie mechaniczne elementów układu rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się dokładnie na mechanice silnika i budowie tego durateca, a pisze tyle co się dowiedziałem.

Olej bym zmieniany ci ok 15 tys km.

Mnie najbardziej zastanawia to, że stuki pojawiły się 3 dni po wymianie oleju na castrola o są tylko po 9dpakenu zimnego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmeniony i dalej to samo. Mam wrażenie, że na rozgrzanym silniku od jakiegoś czasu od czasu do czasu czuć wibracje/nierówna pracę silnika. Ja to mam pecha z tym autami. Tyle kasy poszło i znowu problemy.... :(

Nie pozostaje nic innego jak tylko umówić się na kontrolę luzu zaworowego.

Macie jakiś sprawdzony serwis na Slasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmeniony i dalej to samo. Mam wrażenie, że na rozgrzanym silniku od jakiegoś czasu od czasu do czasu czuć wibracje/nierówna pracę silnika. Ja to mam pecha z tym autami. Tyle kasy poszło i znowu problemy.... :(

Nie pozostaje nic innego jak tylko umówić się na kontrolę luzu zaworowego.

Macie jakiś sprawdzony serwis na Slasku?

 

ford sławek http://fordslawek.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor odpada, ponieważ auto jest kupione od znajomego osoby od której ja go kupiłem.

Po 1.6 tdci miałem wielka nadzieje, ze wreszcie zacznę się cieszyć autem, a tu taka wtopa. Jakiego trzeba mieć pecha, żeby oba kupione aura mieć zepsute. Z taką wiedzą motoryzacyjna i przenikliwoscia przy zakupie i mimo tego znowu fakap. Zalanany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz za bardzo czarnowidztwu i diagnozom forumowym - jak jesteś ze śląska, to jedź do Sławka, sprawdzą i znajdą co tam sie dzieje, może to nic takiego.

 

Ja tez myślę że nic takiego złego się nie dzieje.

Zwłaszcza jak wszystko mija po przejechaniu paru kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.