Skocz do zawartości

Nowe Punto z salonu - czy to korzystna oferta?


karmen84

Rekomendowane odpowiedzi


Wielu z Was na pewno na bieżąco śledzi oferty dealerów samochodowych.
Mam więc prośbę o rzucenie okiem na tę ofertę i ocenę, czy to dobra oferta cenowa, czy jeszcze jest coś do utargowania wg Was.
Dodam że samochód będzie kupowany na firmę, więc w grę wchodzą ceny netto + 50% vat.
Samochód nowy, zarejestrowany na salon w tamtym miesiącu.

 

pokazałem koleżance z salonu, zobaczymy co mi powie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy, taki jak w opisie + kurtyny 38800PLN

tylko bez gazowni..... Tartarini z montażem +3200

 

(dokładnie ten http://otomoto.pl/oferta/fiat-punto-2012-easy-1-4-bogate-wyposazenie-super-cena-ID6ydglJ.html )

 

Czyli ta cena jest taka... typowa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy, taki jak w opisie + kurtyny 38800PLN

tylko bez gazowni..... Tartarini z montażem +3200

 

(dokładnie ten http://otomoto.pl/oferta/fiat-punto-2012-easy-1-4-bogate-wyposazenie-super-cena-ID6ydglJ.html )

 

Czyli ta cena jest taka... typowa ;]

 

Powiedz koleżance, że w tytule rok pomyliła. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linki ma: klimę, wspomaganie, centralny zamek, światła dzienne + follow me home , el. lusterka.

W porównaniu do golasów (np. UPa) to już jest coś. :ok:

Ale faktyczne w opisie jest info, że tylko na kreskę.

więcej nie potrzeba z wypasu w małym samochodzie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena taka, że ciężko znaleźć coś fajniejszego, ale ze względu na "wiek" Punciaka znowu tak nie powala.

Ja bym kupił jednak inne auto, np. taką Corsę http://otomoto.pl/oferta/opel-corsa-nowa-wyprzedaz-ID6ycNkd.html (do tego silnika można założyć LPG), albo Clio 1.2

Tez bym bral Corse. Punto na rynku od dawna. Postrzeganie marki w PL straszne a Corsa nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa deska i światła to jeszcze nie nowy model.

 

Pod spodem to dalej GRANDE PUNTO/CORSA AD.2006

To prawda, ale nikt (poza AK) tego nie wie, dlatego używane corsy są dużo droższe od używanych GP.  :hehe:

Tak czy inaczej za 33k można wziąć punciaka, bo tu konkurencją są tylko pażdzierze z blachą na drzwiach, ale za ponad 40 już bym wziął coś innego.

Poniżej 40 jeszcze Micra się łapie ze stosunkowo dobrym wypasem, ale tam nie włoży sie LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa deska i światła to jeszcze nie nowy model.

 

Pod spodem to dalej GRANDE PUNTO/CORSA AD.2006

 

To nie ma znaczenia przecietny kupiec o tym nie wie. Wiem, ze auta nie kupuje sie po to zeby dobrze sprzedac ale jak bedzie latwiej i drozej sprzedac to same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym bral Corse. Punto na rynku od dawna. Postrzeganie marki w PL straszne a Corsa nowy model.

 

Od swojej pierwszej przejażdżki nowym Kadetem w `89 roku Ople to dla mnie dno i metr mułu. Jednak Corsa mnie zadziwiła, jest jeszcze gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od swojej pierwszej przejażdżki nowym Kadetem w `89 roku Ople to dla mnie dno i metr mułu. Jednak Corsa mnie zadziwiła, jest jeszcze gorsza.

Wow super piszemy o aucie, ktore mialo premiere w 2016 a Ty swoja opinie przedstawiasz na podstawie Opla z lat 80tych brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem w leasing moje Punto, ale to było 8 lat temu, wówczas to był full wypas nawet jak na auta z trochę wyższej półki ;)

Mam silnik 1.4 16V, więc ciut mocniejszy, no i sześciobiegową skrzynię. No i właśnie w tej skrzyni widzę duży plus auta. W Uno, przy 4000RPM i standardowej krótkiej skrzyni, jest trochę ponad 120km/h. W Fieście żony 4000RPM na piątce to już ok 140km/h, ale w Punto przy tych obrotach na szóstce mam ponad 150km/h (podaję wartości licznikowe). Szkoda że takiej skrzyni nie oferują z tym silnikiem, tylko z "dziewięćsetką". Problemem jest też dość duża masa auta (Fiesta żony jest sporo lżejsza przy podobnych gabarytach).

Ogólnie auto fajne do miasta, na podmiejskie trasy, albo na dojazdy wewnątrz aglomeracji. Tak jak pisali przedmówcy, jeśli często jeździsz autostradami, albo np. "gierkówką" do stolicy, to jazda będzie męcząca, zwłaszcza przy większym natężeniu ruchu. Jeśli dalsze wypady po drogach szybkiego ruchu są sporadyczne, to oferta godna zastanowienia.

Poza silnikiem, auto fajne, dość wygodne i pojemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic jaka jest prowizja.

Bo kreske mozna zawsze splacic na 2 dzien ;)

Ale kosztów kredytu Ci nie zwrócą.

Jestem na etapie zakupu auta dla Taty. To co wyprawiają sprzedawcy auta, a w zasadzie konkretne firmy to jest dramat. Już nie wierzę w żadne -10000 zł i inne cuda. Idziesz, pytasz w salonie, a tam obostrzeń, cudów wianków od metra. Niby 5 lat gwarancji, ale tylko dla tych, którzy biorą kredyt w salonie. Patrzysz, a tam kredyt taki, że szkoda gadać... Niby 0 procent, ale opłata przygotowawcza 3700, ubezpieczenie 4700... Jak chcesz kupić za gotówkę to od razu wycofują się z kilku promocji. To jest powiązane ze sobą, bo nie dadzą nic za darmo, a szczegóły są małym druczkiem, wiec w tv wszystko wygląda ładnie pięknie, ale na żywo już zdecydowanie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kosztów kredytu Ci nie zwrócą.

Jestem na etapie zakupu auta dla Taty. To co wyprawiają sprzedawcy auta, a w zasadzie konkretne firmy to jest dramat. Już nie wierzę w żadne -10000 zł i inne cuda. Idziesz, pytasz w salonie, a tam obostrzeń, cudów wianków od metra. Niby 5 lat gwarancji, ale tylko dla tych, którzy biorą kredyt w salonie. Patrzysz, a tam kredyt taki, że szkoda gadać... Niby 0 procent, ale opłata przygotowawcza 3700, ubezpieczenie 4700... Jak chcesz kupić za gotówkę to od razu wycofują się z kilku promocji. To jest powiązane ze sobą, bo nie dadzą nic za darmo, a szczegóły są małym druczkiem, wiec w tv wszystko wygląda ładnie pięknie, ale na żywo już zdecydowanie gorzej.

 

Nie wiem co Cie dziwi, zawsze tak to wygladalo ;]

Z tego co sie orientuje, to grupa PSA ma calkiem przyzwoite warunki kredytow :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to punto

Przód nowy a lampy jak z grande...

Znowu coś namieszali?

Już od roku jak nie lepiej nie ma lamp od Evo :-D

Imo lepsza opcja, brzydsza nieco, ale jak padnie postojowe to zmieniany żarówkę, nie całą lampę :-)

tapnięte via gameboy pocket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od roku jak nie lepiej nie ma lamp od Evo :-D

Imo lepsza opcja, brzydsza nieco, ale jak padnie postojowe to zmieniany żarówkę, nie całą lampę :-)

tapnięte via gameboy pocket

Za to zarowka pada co chwile, stad polowa GP ma braki w oswietleniu z tylu ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to zarowka pada co chwile, stad polowa GP ma braki w oswietleniu z tylu ;]

ojciec ma gp 1,9 jtd od roku i jakoś nie padają te zarówki , tylko wymieniałem od  podśwetlenia tablicy 

 

 

btw a te tylne lampy to pewnie dają bo czyszczą magazyny ze starych zaległych  części hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec ma gp 1,9 jtd od roku i jakoś nie padają te zarówki , tylko wymieniałem od podśwetlenia tablicy

btw a te tylne lampy to pewnie dają bo czyszczą magazyny ze starych zaległych części hehe

No to ja mam GP od >7 lat i wymienialem przynajmniej z 7 razy, mowa o zarowce postojowej z tylu, bo jest jeszcze zarowka stopo-postojowa ;] za to przednie h4 wymienilem raz ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by tam pamietal o komunikacie w fazie projektowania :hehe:

Rzekłbym wręcz, kto by tam patrzył na komunikaty na desce :hehe:

Taki typowy Janusz czy baba za kółkiem to się interesują serwisem dopiero jak się auto zatrzyma i nie jedzie :bzik:

tapnięte via gameboy pocket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam GP od >7 lat i wymienialem przynajmniej z 7 razy, mowa o zarowce postojowej z tylu, bo jest jeszcze zarowka stopo-postojowa ;] za to przednie h4 wymienilem raz ;]

Weź nie strasz... Na razie jedyne żarówki jakie musiałem wymienić to te w pokrętłach nawiewu, ale to już kupiłem ze spalonymi

tapnięte via gameboy pocket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe co powiecie na 1.2 w Punto :D?W Kielcach tylko takie sprzedajmy ;]

 

Kłamczuch.. mam od Was GP Vana 1.4 77 :P 

 

a co do tematu - do ceny się nie odniosę bo nie wiem czy można coś w Fiacie urwać..

 

co do samego auta to powyżej 120 km/h jest głośne, skrzynia krótka. Gazu w mieście pali około 10l/100km, wczoraj na trasie przy dość spokojnej jeździe zszedłem pierwszy raz do 7,5l/100km - z dystrybutora na stacji (gaz do odbicia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. mi jeszcze nie padła żadna nigdy, ale już w Punto 2 miałem kontrolkę spalonej tylnej żaróweczki... nie mów, że Grande nie wyrzuci takiego komunikatu...

U mnie postojowka 5W, czy tam 10W nie wlacza kontrolki. Pozostale zarowki wlaczaja jak najbardziej. Kontrolke zapala tez brak podswietlenia tablicy :ok: oczywiscie przednie mijania tez nie sa "pod kontrolka" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu mam lampy LED. W avatarze to moje zdjęcie. W ciągu 2,5 roku spaliła mi się tylko żarówka dziennych (jakiś chińczyk świecący na biało) i na desce pojawił się komunikat.

pozdro

wookash84

No to o czym rozmawiamy :bzik:, ja pisalem o GP tam zadnych ledow z tylu nie ma. W tym podlinkowanym Punto tez podobno nie (nie widzialem tego ogloszenia :hehe:), wiec jak nie zmienili obslugi wzgledem tego co bylo kiedys to jedna z zarowek tylnej lampy nie podlega kontrolce ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.