Skocz do zawartości

[KzAK] Nowy kompakt z mocniejszym silnikiem i fajnie wyposażony


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kilka dni temu pytałem o auto w segmencie D ---> https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/410116-kzak-nowe-klasy-d/#entry5741365

Po przeczytaniu różnych opinii, odbyciu kilka jazd testowych padło na Superba 220KM w wyposażeniu L&K + prawie wszystko z dodatków co możliwe ;)

 

Natomiast trochę się jeszcze zastanawiam i auta nie zamówiłem. Do zastanowienia skłania mnie jeszcze 6 miesięcy oczekiwania na auto oraz co najważniejsze - wymiary auta. Mam miejsce parkingowe podziemne. Dość wąskie, żonka i tak musi wysiadać obecnie przed wjazdem na miejsce, wjeżdżam dosłownie 2-3 cm lusterkiem od ściany po prawej stronie, a od swojej i tak mogę otworzyć drzwi tak na pół szerokości. Inna sprawa że wjeżdzając muszę się składać na 2-3 razy. Obecnie Cruze ma 1800mm szerokości i 4600mm długości. Superb jest o 80mm szerszy i 200mm dłuższy. No i obawiam się czy nie narobię sobie kłopotów z parkowaniem :hmm:

 

Więc stwierdziłem że rozglądnę się za może jakimś kompaktem. Juro wstąpię do Skody - pierwsze co mi przychodzi do głowy to Octava RS-220KM. Też można kupić z fajnym wyposażeniem.

 

Wymagania mam nadal podobne:

moc w okolicach 200KM

Przyśpieszenie fajnie jakby było nie gorsze niż 8sek do 100km/h

Skrzynia tylko i wyłącznie automatyczna

Silnik raczej benzynowy

Nadwozie w segmencie C - tylko i wyłącznie kombi. Żaden sedan, hot hatch, 3-drzwiowy nie wchodzi w rachubę

Aktywny tempomat konieczny

Wszelka elektronika wskazana - asystent pasa ruchu, monitoring strefy martwej, kamera cofania, fajnie gdyby był head-up display, nawigacja

Klima 2-strefowa, grzane fotele, najlepiej łącznie z tyłem, wentylowane fotele i grzana kierownica wskazane ale nie konieczne

Fajnie gdyby był szyberdach lub panoramiczny dach.

 

Budżet dla klasy C - powiedzmy 120k zł brutto, Na klasę D przewidziane miałem 150k zł, ale na kompakta chyba bym tyle nie chciał wydać :hmm:

 

 

Co jeszcze oglądnąć ?? Bo przeglądam strony i większość producentów kończy cenniki na silnikach 160-170KM. A chciałbym kilka kucyków mieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze oglądnąć ?? Bo przeglądam strony i większość producentów kończy cenniki na silnikach 160-170KM. A chciałbym kilka kucyków mieć więcej.

 

Obecnie jedyne kombi >200KM w klacie C to chyba Seat i Skoda.

Bylo jeszcze Megane 220 ale juz chyba nie znajdziesz nowki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka TCT QV chyba spełnia kryteria :ok:

Zwlaszcza, ze jest kombi :hehe:

 

1. Golf GTI pkus dodatki - krol jest tylko jeden w tej klasie

2. Focus - tylko czy by automat bedzie?

3. Seat leon - jak nie bedziesz wymiotowal na widok srodka

4. Octavia - tez trzeba czekac i IMO po co brac Octavie jak nie chcesz Superba

5. Nieco wolniejsze CLA shootking brake  i to jest moj typ zaraz po golfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza, ze jest kombi :hehe:

 

1. Golf GTI pkus dodatki - krol jest tylko jeden w tej klasie

2. Focus - tylko czy by automat bedzie?

3. Seat leon - jak nie bedziesz wymiotowal na widok srodka

4. Octavia - tez trzeba czekac i IMO po co brac Octavie jak nie chcesz Superba

5. Nieco wolniejsze CLA shootking brake  i to jest moj typ zaraz po golfie.

 

 

Golfa podjadę oglądnąć :ok:

Octavia dlatego że jest 70mm węższa i 150mm krótsza od Superb. +/- jak w obecnym Cruzie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfa podjadę oglądnąć :ok:

Octavia dlatego że jest 70mm węższa i 150mm krótsza od Superb. +/- jak w obecnym Cruzie :ok:

Volvo V40 też warto zobsczyc. Idź też do Mercedesa. Będzie wolniejsze ale to klasa premium.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo V40 też warto zobsczyc. Idź też do Mercedesa. Będzie wolniejsze ale to klasa premium.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Z pewnych względów nie chce klasy premium. Poza tym w powyższym budżecie będą to auta pewnie w wersjach podstawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfa podjadę oglądnąć :ok:

Octavia dlatego że jest 70mm węższa i 150mm krótsza od Superb. +/- jak w obecnym Cruzie :ok:

 

z tego co się orientuje nie ma golfa GTI kombi, golf kombi powyzej 200KM to tylko golf R

 

ewentualnie golf GTD (diesel...) 184KM, albo alltrack 1.8tsi 180KM, ale i tak żaden nie ma powyżej  200KM

 

pozostaje octa RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje nie ma golfa GTI kombi, golf kombi powyzej 200KM to tylko golf R

 

ewentualnie golf GTD (diesel...) 184KM, albo alltrack 1.8tsi 180KM, ale i tak żaden nie ma powyżej  200KM

 

pozostaje octa RS

 

 

Faktycznie. GTI w cenniku jest tylko HB. eRka kosztuje już goła 160k. Dorzucę skóre, pewnie navi, grzane fotele i trochę innych rzeczy i katalogowo podejdę pod 200k :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też RS  230KM :)

No jest. Ale wedug danych na stronie różnica w 0...100km/h to 0,2s a różnica w cenie wyjściowej 15 000 zł. Jednak spora różnica. A 7s do setki i tak mi wystarczą w 100% :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak kombi nazwe ma jak kombi :ok: Choc to hb z wygladem kombi.

 

Byłem i oglądałem. Ale temu bagażnikowi to bliżej do HB. A to jednak ma być auto służbowe, nieraz coś potrzebuję przewieźć. Na wakacje też lubię jeździć autem, więc kufer muszę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to gwarancja ??

Nic Zenek w szopie z angielskim programem bo sam tego nie napisal chipuje i jedzie lepiej niz fabryka. Chyba w leasing to bierzesz? Ja bym odpuscil wszelkiej masci czipy w aucie sluzbowym. W prywatnym a i owszem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chyba 190KM. O RS ma 220KM :)

W obecnej porze roku może okazać się że te 190 pędzone ma 4 łapy daje więcej frajdy niż 220.

Mam Octavię 2 4x4 dłubniętą na 220km i naprawdę fajnie się odpycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kilka dni temu pytałem o auto w segmencie D ---> https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/410116-kzak-nowe-klasy-d/#entry5741365

Po przeczytaniu różnych opinii, odbyciu kilka jazd testowych padło na Superba 220KM w wyposażeniu L&K + prawie wszystko z dodatków co możliwe ;)

 

Natomiast trochę się jeszcze zastanawiam i auta nie zamówiłem. Do zastanowienia skłania mnie jeszcze 6 miesięcy oczekiwania na auto oraz co najważniejsze - wymiary auta. Mam miejsce parkingowe podziemne. Dość wąskie, żonka i tak musi wysiadać obecnie przed wjazdem na miejsce, wjeżdżam dosłownie 2-3 cm lusterkiem od ściany po prawej stronie, a od swojej i tak mogę otworzyć drzwi tak na pół szerokości. Inna sprawa że wjeżdzając muszę się składać na 2-3 razy. Obecnie Cruze ma 1800mm szerokości i 4600mm długości. Superb jest o 80mm szerszy i 200mm dłuższy. No i obawiam się czy nie narobię sobie kłopotów z parkowaniem :hmm:

 

Więc stwierdziłem że rozglądnę się za może jakimś kompaktem. Juro wstąpię do Skody - pierwsze co mi przychodzi do głowy to Octava RS-220KM. Też można kupić z fajnym wyposażeniem.

 

Wymagania mam nadal podobne:

moc w okolicach 200KM

Przyśpieszenie fajnie jakby było nie gorsze niż 8sek do 100km/h

Skrzynia tylko i wyłącznie automatyczna

Silnik raczej benzynowy

Nadwozie w segmencie C - tylko i wyłącznie kombi. Żaden sedan, hot hatch, 3-drzwiowy nie wchodzi w rachubę

Aktywny tempomat konieczny

Wszelka elektronika wskazana - asystent pasa ruchu, monitoring strefy martwej, kamera cofania, fajnie gdyby był head-up display, nawigacja

Klima 2-strefowa, grzane fotele, najlepiej łącznie z tyłem, wentylowane fotele i grzana kierownica wskazane ale nie konieczne

Fajnie gdyby był szyberdach lub panoramiczny dach.

 

Budżet dla klasy C - powiedzmy 120k zł brutto, Na klasę D przewidziane miałem 150k zł, ale na kompakta chyba bym tyle nie chciał wydać :hmm:

 

 

Co jeszcze oglądnąć ?? Bo przeglądam strony i większość producentów kończy cenniki na silnikach 160-170KM. A chciałbym kilka kucyków mieć więcej.

 

zmień miejsce parkingowe  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


am miejsce parkingowe podziemne. Dość wąskie, żonka i tak musi wysiadać obecnie przed wjazdem na miejsce, wjeżdżam dosłownie 2-3 cm lusterkiem od ściany po prawej stronie, a od swojej i tak mogę otworzyć drzwi tak na pół szerokości. Inna sprawa że wjeżdzając muszę się składać na 2-3 razy. Obecnie Cruze ma 1800mm szerokości i 4600mm długości. Superb jest o 80mm szerszy i 200mm dłuższy. No i obawiam się czy nie narobię sobie kłopotów z parkowaniem :hmm:

 

tez mialem taki problem zanim nie zaczalem parkowac tylem ;]  Teraz wystarczy sie dobrze ustawic i ładuje się na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o nim. Minus za mała sieć serwisowa a czy przypadkiem nie trzeba na niego długo czekać?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem, z Outbackiem były duże problemy, bo AFAIR dostali tylko kilkaset aut na 2015r.

Seić serwisowa rzecz względna, akurat w Warszawie jest kilka ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej porze roku może okazać się że te 190 pędzone ma 4 łapy daje więcej frajdy niż 220.

Mam Octavię 2 4x4 dłubniętą na 220km i naprawdę fajnie się odpycha.

 

 

Może i masz rację ?? Może i warto również przejechać się ?? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem taki problem zanim nie zaczalem parkowac tylem ;]  Teraz wystarczy sie dobrze ustawic i ładuje się na raz :)

 

Do mnie można tylko tyłem wjechać. Ja nawet tyłem wyjeżdzam z garażu, niestety mam pierwsze skrajne miejsce przy bramie i tylko tak mogę wjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie zastanawial ...

 

Leon Cupra moze być i 265 + dsg+ dach + fotele ...

 

:oki: ale 290 plus skóra i Performance Black.

 

Levorgiem jeździłem przez weekend. Gorzej się odpycha niż mój ultraciężki outback z dieslem. Za to pali jak smok ;)

Ewidentnie brakuje 2.0 DIT. Wnętrze pierwsza klasa ale dość ciasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oki: ale 290 plus skóra i Performance Black.

 

Levorgiem jeździłem przez weekend. Gorzej się odpycha niż mój ultraciężki outback z dieslem. Za to pali jak smok ;)

Ewidentnie brakuje 2.0 DIT. Wnętrze pierwsza klasa ale dość ciasne.

moze wyjechać wtedy grubo poza budżet, ale fakt, robi mega wrażenie

 

w tej cuprze fwd to nieporozumienie...

wiem bo szwagier ma

jak juz koniecznie vag to lepiej octavie 4x4

czemu nieporozumienie?

wiadomo ze ma prawie 300 koni na jednej osi, ale jak sie umiejętnie używa gazu to naprawde fajne wozidło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wyjechać wtedy grubo poza budżet, ale fakt, robi mega wrażenie ...

 

Wyrywasz bardzo sympatyczny rabacik.

 

 

 

w taka pogoda jak za oknem to to auto odpycha sie jakby mialo 150 a nie prawie 300 ...

 

Przefrunęła właśnie S8/A8 i mimo mokrego idzie jak wściekła. Teraz mamy węższe buty 225 i zimowe Alpiny 5.

Fizyki nie oszukasz ale daje radę :ok:

 

 

 

beznadziejna trakcja ...

 

Jeździć to trzeba umić ;]

 

Edit: żeby nie było u nas 265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w taka pogoda jak za oknem to to auto odpycha sie jakby mialo 150 a nie prawie 300

 

beznadziejna trakcja

 

lepiej miec 200KM w 4x4 nawet protezie haldexa niz toretycznie 300KM ktorych nie ma jak przeniec na asfalt przez blisko 1/2 roku

Leon też występuje z napędem 4x4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.