Skocz do zawartości

[KzAk] klasa B do 60 kzł


Guiness

Rekomendowane odpowiedzi

co byście wybrali przy założeniu:

 

- dla kobiety

- benzyna

- mile widziany automat chociaż niekoniecznie

- koniecznie klasa B

- budżet nieprzekraczalny

- wyposażenie, im więcej tym lepiej :)

 

aktualny faworyt: clio 90/120 KM lub 208 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fiesta w jakiejś limitowanej serii, np. Black lub Red?

572.jpg

 

Masz tam silnik 120KM i fajny wygląd. :oki:

 

[Errata]

W wersji Red oraz Black masz silnik 1.0T o mocy 140KM. Tak BTW to ten sam silnik jest bazą do rajdówki na bazie Fiesty.

Dodatkowo, są jeszcze wersje Black z nieco innym wykończeniem wnętrza, np. skóra na siedzeniach, ale z silnikiem 1.6 135KM. Niestety, niewiele wiem o tym silniku, ale gdyby on był fabrycznie uturbiony, to spokojnie można by mu dodać koników. Ale to do potwierdzenia przez kogoś, kto lepiej zna obecną ofertą silników Forda.

Edytowane przez Bartłomiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Jej sie podoba i ma ladny kolor. Wszystkie na poczatku beda bezawaryjne i przyjemnie sie bedzie jezdzilo. Ja bym zaczal od pokazania fiesty.

 

no właśnie w tym rzecz, co warto zobaczyć... wiadomo, że wybierze sama

 

p.s zapomniałem dodać, że "nowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja spokojnie mieści się w definicji "nowe", czyli według mojego rozumienia: 2-3 lata, mały przebieg, stan jak nówka.

Z tymi 60 tysiącami to mógłbys próbowac porwać się nawet na wersję ST = 1.6T 182KM, a to już jest moc.

Ale oczywiście nie wiem na 100%, czy moja interpretacja "nowego" pasuje do Twojego wyobrażenia o aucie.

 

Gdybym ja miał 6 dych do wydania na miejskie autko dla żonki, zacząłbym od Fiesty. Potem szukałbym czegoś o podobnych osiągach/mocy/frajdzie z jazdy. Zresztą, jakiś czas temu pisałem o tym wątek, choć wtedy interesowało mnie CLIO RS 2.0 dające frajdę z 6.7 sek do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja spokojnie mieści się w definicji "nowe", czyli według mojego rozumienia: 2-3 lata, mały przebieg, stan jak nówka.

Z tymi 60 tysiącami to mógłbys próbowac porwać się nawet na wersję ST = 1.6T 182KM, a to już jest moc.

Ale oczywiście nie wiem na 100%, czy moja interpretacja "nowego" pasuje do Twojego wyobrażenia o aucie.

 

Gdybym ja miał 6 dych do wydania na miejskie autko dla żonki, zacząłbym od Fiesty. Potem szukałbym czegoś o podobnych osiągach/mocy/frajdzie z jazdy. Zresztą, jakiś czas temu pisałem o tym wątek, choć wtedy interesowało mnie CLIO RS 2.0 dające frajdę z 6.7 sek do setki.

 

Tylko znajdz takiego 2-3 lata, ktory nie bedzie po przejsciach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja spokojnie mieści się w definicji "nowe", czyli według mojego rozumienia: 2-3 lata, mały przebieg, stan jak nówka.

Z tymi 60 tysiącami to mógłbys próbowac porwać się nawet na wersję ST = 1.6T 182KM, a to już jest moc.

Ale oczywiście nie wiem na 100%, czy moja interpretacja "nowego" pasuje do Twojego wyobrażenia o aucie.

 

Gdybym ja miał 6 dych do wydania na miejskie autko dla żonki, zacząłbym od Fiesty. Potem szukałbym czegoś o podobnych osiągach/mocy/frajdzie z jazdy. Zresztą, jakiś czas temu pisałem o tym wątek, choć wtedy interesowało mnie CLIO RS 2.0 dające frajdę z 6.7 sek do setki.

 

nowe 2016 r. :) salon forda wpisany na listę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiszcie sobie jeszcze toyote yaris hybrydę. Fiesta najfajniejsza, ale jak automat i do miasta to hybrydka jak najbardziej do wypróbowania :)

Tez sie ostatnio zastanawiałem co kupie jak mi sie Clio rozpadnie.

I tez o yarisce hybrydzie pomyślałem.

Spalanie małe a ma wszystko co potrzeba (automat, klima).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 208-ką na jeździe próbnej trzeba uważać. Autko jest imho rewelacyjne, zegary i mała kierownica są świetne.Tylko trzeba się "wjeździć w to". Pierwsze 5-10-15 minut może być irytujące i odrzucać. Ale po kilku dniach jazdy, nie chce się wracać do czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Swift 1.2 A/T Comfort Plus - 55.890 zł. :oki:

Toyota Yaris Hybrid - 62.400 zł. :(

Renault Twingo Energy TCe 90 - 45.300 zł. ;]

 

Powyższe auta mają COŚ w sobie, a jeśli wybierać wśród niemieckich, francuskich i koreańskich flotowozów to po prostu polować na okazję cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Swift z automatem to dla mnie był dramat w lipcu miałem okazje się tym wozić. z tego co pamiętam to 1,6 pod maską i automat skrzynia wyraźnie nie radziła sobie z mocą. Podczas zmiany biegów wyraznie było czuć szarpanie. Auto znakomite ale z manualem. Szybkie , nieźle trzymające się drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście wybrali przy założeniu:

 

- dla kobiety

- benzyna

- mile widziany automat chociaż niekoniecznie

- koniecznie klasa B

- budżet nieprzekraczalny

- wyposażenie, im więcej tym lepiej :)

 

aktualny faworyt: clio 90/120 KM lub 208 110KM

 

Ja bym się zastanowił nad jakimś crossoverem, np. Renault Captur, C4 Cactusem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście wybrali przy założeniu:

 

- dla kobiety

- benzyna

- mile widziany automat chociaż niekoniecznie

- koniecznie klasa B

- budżet nieprzekraczalny

- wyposażenie, im więcej tym lepiej :)

 

aktualny faworyt: clio 90/120 KM lub 208 110KM

 

Kia Rio 1.4 Benzyna 109KM, automat klasyczny 4 biegowy, wersja najbogatsza XL - według cennika widzę 59 490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Rio 1.4 Benzyna 109KM, automat klasyczny 4 biegowy, wersja najbogatsza XL - według cennika widzę 59 490

Ale XL z automatem to będzie do produkcji i czas oczekiwania 4-5miesięcy.

Na szybko będą L-ki, ale oprócz skórzanej kierownicy mają wszystko, co potrzeba.

 

Auto raczej dla spokojnych kierowców. W miarę ciche, ale nie jest jakoś spektakularnie dynamiczne. Skrzynia bardzo płynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na szybko będą L-ki, ale oprócz skórzanej kierownicy mają wszystko, co potrzeba.

 

Ja mam wersję L, brakuje mi jeszcze el. szyb z tyłu do pełni szczęścia.


Auto raczej dla spokojnych kierowców. W miarę ciche, ale nie jest jakoś spektakularnie dynamiczne. Skrzynia bardzo płynna.

 

Dokladnie. Jest to auto raczej do spokojnej jazdy - zawieszenie miękkie, silnik (ja mam też 1.4 109KM) mimo mocy na papierze niezbyt żwawy, ze skrzynią automatyczną pewnie jeszcze bardziej przymulony, chociaż nie miałem przyjemności sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście wybrali przy założeniu:

 

- dla kobiety

- benzyna

- mile widziany automat chociaż niekoniecznie

- koniecznie klasa B

- budżet nieprzekraczalny

- wyposażenie, im więcej tym lepiej :)

 

aktualny faworyt: clio 90/120 KM lub 208 110KM

 

 

 

yaris hybrydowy.

automat w standardzie.

niskie spalanie i wysoka wartość odsprzedaży zniwelują zakpu przekraczający budzet 60 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaris hybrydowy.

automat w standardzie.

niskie spalanie i wysoka wartość odsprzedaży zniwelują zakpu przekraczający budzet 60 000 zł

Plus serwis za złotówkę... W Yarisie jest jeszcze pasek pompy wody do serwisowania, czy jest już elektryczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co byście wybrali przy założeniu:

- dla kobiety

A widziała jakie modele buddżetowo wchodzą w grę? Jeśli nie to pokaż, zakładam, że zaoszczędzi Ci to czasu na zbędne porównania.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziała jakie modele buddżetowo wchodzą w grę? Jeśli nie to pokaż, zakładam, że zaoszczędzi Ci to czasu na zbędne porównania.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

Wybór padł na:

 

Clio-Limited-1_ig_w460_h307.JPG

 

1.2 TCe EDC 120KM + nawigacja + klima automatyczna

czas oczekiwania 3-4 miesiące

zadecydowały: wygląd + automat + osiągi

 

Odpadły:

208 - fajny, mała kierownica, ale clio spodobało się bardziej (wygląd zewnętrzny)

Fiesta  - fajna ale brak automatu w wersjach 125 i 140 KM

Swift, Ibiza - trącą myszką

Yaris - słabe osiągi, za drogi z automatem w akceptowalnej wersji

Koreańskie nie były brane pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem CAPTURA i CLIO w salonie.

Z wyglądu fajne, ale plastiki w środku śmierdziały tak, że nie dało się wytrzymać. W żadnym innym samochodzie innej marki "zapach" plastików nie był tak intensywny.

 

Ciekawe, jak EDC i silniki benzynowe z DI i turbo będą się sprawować w perspektywie kilku lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za skrzynia EDC w tym Clio? To klasyczny automat, czy jakiś zrobotyzowany manual?

 

Odpowiedz już padła, ale ;) ..

automatyczna dwusprzęgłowa, może działać w pełnym trybie automatycznym, jak i z funkcją umożliwiającą manualne przełączanie biegów. W Wersji GT występują łopatki do zmiany biegów przy kierownicy:

 

renault-clio-gt-4.jpg?itok=e9fkhV2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz gdzies to pisalem ale przez obsluge w salonie w warszawie, ktory wg plakatow zdobywal nagrody za 1 miejsce za jakosc obslugi klientow w Polsce, nigdy nie kupilbym nowego renault. Za duzo nerwow by mnie to kosztowalo.

Oprocz diesla 1.5 meganka, ktora jezdzilem byla nawet fajna takze pewnie bedzie Pan a w zasadzie Pani zadowolona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.