Skocz do zawartości

KzAK) nowe za 45-50 tys zł klasa B ew. c


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, znajoma, która przez ost 10 jeździ od nowości fiatem stilo 1.4 95 km szuka nowego auta na formę. Nie potrzebuje auta dużego i dlatego chce coś z segmentu B. Jej typy to fiesta, Rio, polo/fabia, clio i nowa corsa. Ja nakłaniam na nowego golfa bądź astre 4 z wyprzedaży.

Fiesta z silnikiem 1.4 82 bądź 1.0 100,

Corsa 1.4 75,

Rio 1.4 90 km,

Fabia/polo 1.0 70 bądź 1.2 85,

No i clio 1.0 90 km.

Auto do jazdy przede wszystkim miejskiej. Co Wy byście polecili oraz na jakie rabaty można liczyć przy zakupie na firm.

Ja usilnie staram sir przekonać do kupna z wyprzedaży golf 7 bądź astre 4..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Eco boost jest dobrym pomysłem na jazdy po kilka km? Tam jest bezpośredni wtrysk paliwa?

 

Ano bezpośredni. Co się ma dziać z tym silnikiem - taka mała benzyna ze skrzynią 5tką jest wręcz stworzona do miasta. Póki co nie słychać narzekań na te silniki (rok temu mocno interesowałem się taką Fiestą), z resztą kolega MARS (chyba...) z AK ma takie auto juz od kilku lat (2-3?) i bardzo sobie chwali. Jeśli będzie mało mocy samym programem da się z tego zrobić 140KM, a wtedy to już jest mały pocisk. Wnętrze pojemne (choć plastikowe), ale w wersji Titanium wygląda już fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy po przesiadce ze stilo do klasy B nie będzie to zmiana na coś gorszego pod względem komfortu jazdy, wiciszrnia, itd?

Nie będzie. Dzisiaj klasa B jest większa i zapewnia lepszy komfort i wyposażenie niż klasa C z czasów Stilo! Goni nawet "prestiże" z początku stulecia  :ok:  ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C3 Picasso niech obejrzy. Dla kobiety/i nie tylko/ idealny. Wygodny w mieście, wysoko siedzisz, świetna widoczność przy parkowaniu, b.mała średnica zawracania etc. No a miejsca w środku znacznie więcej niż w w wymienionych modelach /ważne np. przy dzieciakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale w przypadku tsi raczej odradzają jeżdżenia po kilka km żeby benzyna nie mieszał się z olejem?

Tylko czy po przesiadce ze stilo do klasy B nie będzie to zmiana na coś gorszego pod względem komfortu jazdy, wiciszrnia, itd?

 

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę, żeby TSI było odradzane na krótkie odcinki. Tzn. ogólnie żadnemu auto nie służy odpalanie żeby podjechać 500m do kiosku po gazetę i z powrotem, ale nie demonizowałbym silników z bezpośrednim wtryskiem pod tym względem. O mieszaniu się paliwa z olejem silnikowym słyszałem natomiast w przypadku szarpania diesla z DPF na odcinkach rzędu kilkaset metrów-kilka km. A co wnętrza i głośności - miałem Bravo, które jest bezpośrednim następcą Stilo i w bogatszych wersjach ma przyjemne wnętrze - przesiadka do wersji podstawowej Fiesty nie bolała - owszem, była nieco bardziej plastikowa, ale za ~50tys da się już kupić wersję Titanium (ewentualnie jakieś demo) która w środku wygląda naprawdę ok. Na wyciszenie w Fieście również nie narzekałem - oczywiście nie jest to premium, ale jest dobrze. Obecna klasa B i Fiesta jako jej przedstawiciel to dojrzałe auta, które można porównywać z kompaktami starszych generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzy odpadają. Tylko clio jest brane pod uwagę ze względu na wygląd ;)

Co powiecie o pozostałych autach? Ktoś stał ostatnio przed podobnym dylematem? Znalazłem tez focus 3 1.6 105 noPb za 54 tys z wyprzedaży rocznika. Ja namawiam na golfa.

Co powiecie o Rio i I20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astry 1.4 100KM szczerze nie polecam ...

Nie dość, że w tej cenie to będzie najbiedniejsza wersja Active to jeszcze 1.4 100KM kompletnie nie jedzie.

Uważam za absolutnie bezsensowne kupowanie nowego samochodu za kupę kasy w wersji BIEDA ... fajnie będzie przez kilka dni, a potem człowiek będzie się męczył w biednym aucie.

 

1.4T 140KM ledwo jedzie, więc 100KM sobie szczerze nawet nie wyobrażam.

 

Jakbym miał 45-50kzł na auto i miałoby być nowe to kupiłbym coś segm. B ale z fajnym wyposażeniem i silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzy odpadają. Tylko clio jest brane pod uwagę ze względu na wygląd ;)

Clio też radzę skreślić! Straszna tandeta  :facepalm: . Fakt - ładny samochód, ale blaszano plasticzana wydmuszka :no: . Lanos po 10-ciu latach i 130 tys. km. był bardziej "fabryczny" niż Clio po dwóch i niecałych 20 tys.  :sciana:  :beksa: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzy odpadają. Tylko clio jest brane pod uwagę ze względu na wygląd ;)

Co powiecie o pozostałych autach? Ktoś stał ostatnio przed podobnym dylematem? Znalazłem tez focus 3 1.6 105 noPb za 54 tys z wyprzedaży rocznika. Ja namawiam na golfa.

Co powiecie o Rio i I20?

Nie skreślaj francuzów. Polecę Ci 208mkę 1,2 PureTech. Serwisowo nie ma z nimi żadnych kłopotów a po mieście ten silniczek śmiga imho fajniej niż 1,4HDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio też radzę skreślić! Straszna tandeta :facepalm: . Fakt - ładny samochód, ale blaszano plasticzana wydmuszka :no: . Lanos po 10-ciu latach i 130 tys. km. był bardziej "fabryczny" niż Clio po dwóch i niecałych 20 tys. :sciana::beksa: .

Moj Boze, co sie stalo? Niedawno zachwycales sie przeciez tym Clio :totalszok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj francuzów. Polecę Ci 208mkę 1,2 PureTech. Serwisowo nie ma z nimi żadnych kłopotów a po mieście ten silniczek śmiga imho fajniej niż 1,4HDI.

Mam taki pytanie, bo siedzialem w jakiejs wersji 208 za grubo ponad 50kzl. Czy one wszystkie maja takie male fotele (siedziska), ledwo mi tam jeden posladek wszedl :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy na dziś:

 

Fabia III 1.2 TSI 110KM w cenie ok 49 tysi

Corsa F 1.4 90KM w cenie ok 48 tys

Kia Rio Hatchback 1.4 109KM w cenie ok 50 tysi (w gratisie, dla dobrego samopoczucia, czynnik 1234yf)

 

Jeżdżę czasem Corsą D 1.4XEP i pod względem hałasu czuć że to klasa B. Już lepiej jest w Merivie, ale ona ma silniki które nie mają miliona koni pod maską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kia Rio Hatchback 1.4 109KM w cenie ok 50 tysi (w gratisie, dla dobrego samopoczucia, czynnik 1234yf)

 

W gratisie w tym aucie masz zwykły r134,czy jak on tam się nazywa, w każdym razie to ten stary czynnik. Nowy jest tylko w nowszych, niż RIO modelach.

RIO mam od września. Silnik jest dość cichy, spalanie chyba średnie-mam automat i po mieście 7-9 litrów wciąga(9 teraz, gdy mrozy, jak było cieplej, to bliżej 7). Przy silniku 1.4 109KM jest chyba skrzynia 6, to pomaga na trasie.

Brałem pod uwagę też nową FABIĘ III, ale jak zobaczyłem wnętrze, to zrezygnowałem nawet z jazdy próbnej.

 

Przyjemnie jechało się też SWIFTEM, ale czuć, że to mniejsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Boze, co sie stalo? Niedawno zachwycales sie przeciez tym Clio :totalszok:

Bo było nowe i fajne  :phi: . Po dwóch latach skrzypi, trzęsie, tłucze  :facepalm: . Jeszcze po ostatnich mrozach popękał mieszek dźwigni biegów, jak wrzucam wsteczny to wyrywa ramkę z tunelu (połamały się zaczepy w ramce). W ASO by wymienili, ale gwarancja się skończyła  :hehe:  :facepalm: . Kupiłem ładniejszą używkę z wersji wypas za 50 złotych na Allegro i kaletnik uszyje mi do niej ładniejszy mieszek z miękkiej prawdziwej skóry  :ok: . Jednak niesmak pozostaje  :ogien: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanie, bo siedzialem w jakiejs wersji 208 za grubo ponad 50kzl. Czy one wszystkie maja takie male fotele (siedziska), ledwo mi tam jeden posladek wszedl :O

Szczerze to pierwszy raz słyszę żeby ktoś z klientów narzekał na fotele w 208mce. Nawet Ci którzy dostawali ode mnie zastępcze 208 zostawiając 508 w serwisie raczej chwalili tego miejskiego malucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to pierwszy raz słyszę żeby ktoś z klientów narzekał na fotele w 208mce. Nawet Ci którzy dostawali ode mnie zastępcze 208 zostawiając 508 w serwisie raczej chwalili tego miejskiego malucha.

Jak wsiadlem po nim do mikro-suzuki to tam sa wrecz wielgachne, za to niewygodne jak 150 :/
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astry 1.4 100KM szczerze nie polecam ...

Nie dość, że w tej cenie to będzie najbiedniejsza wersja Active to jeszcze 1.4 100KM kompletnie nie jedzie.

Uważam za absolutnie bezsensowne kupowanie nowego samochodu za kupę kasy w wersji BIEDA ... fajnie będzie przez kilka dni, a potem człowiek będzie się męczył w biednym aucie.

 

1.4T 140KM ledwo jedzie, więc 100KM sobie szczerze nawet nie wyobrażam.

 

Jakbym miał 45-50kzł na auto i miałoby być nowe to kupiłbym coś segm. B ale z fajnym wyposażeniem i silnikiem.

A widzisz ja taką Astrą J już 5 lat się kulam a od 3 na LPG i jakoś jeżdżę. Do miasta jest wystarczająca a nawet robiłem ją trasy po 1200km. Na autostradzie jak się rozbuja to trzymam prędkość przelotową 140-160. Fakt do wyprzedzania tira na DK to auto się kompletnie nie nadaje, a wręcz jest niebezpieczne. Drugi raz bym takiej Astry nie kupił, chyba, że z silnikiem 1,4 T i combi.

A co byś teraz kupił za 45-50 kzł z fajnym wyposażeniem i silnikiem? Rozważam taką możliwość, bo na moją AJ napalił się znajomy i mnie meczy abym mu ją sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dylemat zakupowy mam za sobą, skończyło się właśnie na AJ, ale właśnie 1.4T i kombi ;) i AT ;)

Za 45-50kzł to zależy czego oczekujesz ... czy auto nowe czy używane. Jak ja szukałem kombi i AT to w tym budżecie bym brał używkę.

W tej kwocie brałbym używkę, bo na nowe styknie co najwyżej na segm. B, a pewnie z AJ na segm. B się nie chcesz przesiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znajoma, która przez ost 10 jeździ od nowości fiatem stilo 1.4 95 km szuka nowego auta na formę. Nie potrzebuje auta dużego i dlatego chce coś z segmentu B. Jej typy to fiesta, Rio, polo/fabia, clio i nowa corsa. Ja nakłaniam na nowego golfa bądź astre 4 z wyprzedaży.

Fiesta z silnikiem 1.4 82 bądź 1.0 100,

Corsa 1.4 75,

Rio 1.4 90 km,

Fabia/polo 1.0 70 bądź 1.2 85,

No i clio 1.0 90 km.

Auto do jazdy przede wszystkim miejskiej. Co Wy byście polecili oraz na jakie rabaty można liczyć przy zakupie na firm.

Ja usilnie staram sir przekonać do kupna z wyprzedaży golf 7 bądź astre 4..

 

moja żona przesiadła się właśnie ze stilo do rio 1.4 benzyna 109KM. Nie wiem czemu piszesz Rio 1.4 90KM. Nie ma takiego silnika, chyba że chodzi Ci o jakiegoś diesla, ale to już imho bezsens w takim aucie.

Samo Rio to bardzo fajne auto jak na klasę B. W środku przestronnie i wygodnie jak w niejednym kompakcie, silnik 1.4 idealny do tego auta. W takim budżecie to ja bym nie szukał kompaktów, bo jak uda się coś znaleźć to będzie totalny golas, lepiej kupić jakąś dobrze wyposażoną klasę B z przyzwoitym silnikiem imho, zwłaszcza jeśli ma to być auto głównie do miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oszczednie (i kobieta nie za wysoka) i ma sie wcisnac w kazda dziure to Swift (taka troche lepsza fabia w sumie....pomijajac bagaznik) potem fiesta i 208 a jak ma wozic dzieciarnie do przedszkola plus w weeken poza miasto to C3picasso.... Ewentualnie jakas Venga/ix20. Takie moje zdanie... Tez sie doktoryzuje do wiosny wlasnie z kl b minivanow crossoverow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy na dziś:

Fabia III 1.2 TSI 110KM w cenie ok 49 tysi

Corsa F 1.4 90KM w cenie ok 48 tys

Kia Rio Hatchback 1.4 109KM w cenie ok 50 tysi (w gratisie, dla dobrego samopoczucia, czynnik 1234y

Ktoś z Was jeździł, bądź posiada któryś z tych modeli i może coś o nich napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was jeździł, bądź posiada któryś z tych modeli i może coś o nich napisać?

 

napisałem kilka postów wyżej o Rio. Na razie auto ma rok, 20 tys przebiegu, byłem niedawno wymienić olej (przegląd dopiero przy 30 tys.), a poza tym na razie nic się z nim nie dzieje. Do miasta zdecydowanie polecam. Ale jeśli fabia 1.2 TSI 110KM kosztuje 49 tys. (pytanie jeszcze jaka wersja?) to raczej bym brał Fabię. Będzie to jeździło dużo przyjemniej niż koreańskie wolnossące 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem kilka postów wyżej o Rio. Na razie auto ma rok, 20 tys przebiegu, byłem niedawno wymienić olej (przegląd dopiero przy 30 tys.), a poza tym na razie nic się z nim nie dzieje. Do miasta zdecydowanie polecam. Ale jeśli fabia 1.2 TSI 110KM kosztuje 49 tys. (pytanie jeszcze jaka wersja?) to raczej bym brał Fabię. Będzie to jeździło dużo przyjemniej niż koreańskie wolnossące 1.4

Taki przykład który brałem pod uwagę przy zakupie auta:

 

http://otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-ambition-1-2-tsi-110km-wyprzedaz-rocznika-2015-ID6yeCsr.html

 

Oglądałem takie wersje wyposażenia hatchback oraz kombi i mi się podobała ta skoda. Jednak ostatecznie wygrała Meriva - wolniejsza, ale chyba trochę bardziej praktyczna.

Proponuję obejrzeć jeszcze Rapida - jest w środku wyraźnie większy od Fabii, ale za tą cenę dostanie się wersję 90KM z gorszym wyposażeniem.

Do niedawna można było w okolicy 52 tys wziąć 500L Popstar (dość dobre wyposażenie) 1.4 95KM, ale to auto nie każdemu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znajoma, która przez ost 10 jeździ od nowości fiatem stilo 1.4 95 km szuka nowego auta na formę. Nie potrzebuje auta dużego i dlatego chce coś z segmentu B. Jej typy to fiesta, Rio, polo/fabia, clio i nowa corsa. Ja nakłaniam na nowego golfa bądź astre 4 z wyprzedaży.

Fiesta z silnikiem 1.4 82 bądź 1.0 100,

Corsa 1.4 75,

Rio 1.4 90 km,

Fabia/polo 1.0 70 bądź 1.2 85,

No i clio 1.0 90 km.

Auto do jazdy przede wszystkim miejskiej. Co Wy byście polecili oraz na jakie rabaty można liczyć przy zakupie na firm.

Ja usilnie staram sir przekonać do kupna z wyprzedaży golf 7 bądź astre 4..

 

A moze takie Fluence? 

http://otomoto.pl/oferta/renault-fluence-limited-1-6-benz-115km-od-reki-wyprzedaz-ID6yd6SL.html#2913d47ea6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano bezpośredni. Co się ma dziać z tym silnikiem - taka mała benzyna ze skrzynią 5tką jest wręcz stworzona do miasta. Póki co nie słychać narzekań na te silniki (rok temu mocno interesowałem się taką Fiestą), z resztą kolega MARS (chyba...) z AK ma takie auto juz od kilku lat (2-3?) i bardzo sobie chwali. Jeśli będzie mało mocy samym programem da się z tego zrobić 140KM, a wtedy to już jest mały pocisk. Wnętrze pojemne (choć plastikowe), ale w wersji Titanium wygląda już fajnie.

 

Mam fiestę po lifcie z 2013 r. z silnikiem EcoBoost 1,0l, 100 KM. Bardzo fajny silnik- ma 170 Nm i fajnie ciągnie tak od 1500 obr/min. Auto ma 3 lata i nie mam się do czego przyczepić. Ba, nawet mam dylemat, co kupiłbym innego zamiast fiesty. Znajoma autora wątku chce auto "do miasta" i z pewnością "kierowniczka" się nie zawiedzie. Warto odbyć jazdę próbną. Tylko cena... Tanio nie będzie, ale zadowolenie w długim czasie gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale w przypadku tsi raczej odradzają jeżdżenia po kilka km żeby benzyna nie mieszał się z olejem?

Tylko czy po przesiadce ze stilo do klasy B nie będzie to zmiana na coś gorszego pod względem komfortu jazdy, wiciszrnia, itd?

 

Przejedź się to się przekonasz.

Nic się nie będzie działo z silnikiem od jazdy miejskiej i krótkich odcinków - do tego został stworzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fiestę po lifcie z 2013 r. z silnikiem EcoBoost 1,0l, 100 KM. Bardzo fajny silnik- ma 170 Nm i fajnie ciągnie tak od 1500 obr/min. Auto ma 3 lata i nie mam się do czego przyczepić. Ba, nawet mam dylemat, co kupiłbym innego zamiast fiesty. Auto chcecie "do miasta" i z pewnością "kierowniczka" się nie zawiedzie. Warto odbyć jazdę próbną. Tylko cena... Tanio nie będzie, ale zadowolenie w długim czasie gwarantowane.

 

Wiesz, przede wszystkim to przyszła kierowniczka musi się przejechać. My z żoną rok temu jak wybieraliśmy samochód jeździliśmy Fiestą: żona po jeździe powiedziała, że to na pewno nie auto dla niej - twarde zawieszenie, czuć dziury, do tego brzydka i nachalna deska rozdzielcza. I koniec tematu ;]  A jak się przejechała Rio, to od razu powiedziała "bierzemy". To wzięliśmy. Ja osobiście chyba też bym wolał Fiestę, bo lubię jak auto się prowadzi lepiej niż gorzej, a Kia ma zawieszenie gumowe i raczej miękkie, ale żonie właśnie takie bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na nie więcej, niz 3 lata, to OK.

jak na dłużej, to nie polecam, blacha od spodu praktycznie w ogóle nie zabezpieczona antykorozyjnie. Tylko podkład i koniec.

Gnije strasznie. Z zewnątrz lakier jeszcze wyglada OK, a od spodu spustoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na 5-10 lat. W ogóle słabo przekonuje mnie to auto. Kojarzy mi się z jakąś chińska tandeta... fakt, że bardzo kobiece, ale w porównaniu do Fiesty, polo, Rio sprawia wrażenie auta o segment gorszego.

 

Ale to znajoma ma tym jezdzic a nie Ty, wiec w czym masz problem? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że można lepiej wydać te pieniądze - ponad 50 tys zł. Została zapewniona, że toyota to wzór niezawodności i stad impuls do kupna, bez odbycia jazd pozostałymi autami...

 

Ale to jej pieniadze i wydaje na to na co ma ochote :ok:

NIe wiem po co chcesz na sile doradzac, komus kto i tak zrobi po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Tyle tylko, że wskazalem swoje zdanie i nikogo nie będę na sile przekonywać, że ma coś innego kupić. Wyrażone powyżej moje zdanie nie zostało przekazane tej osobie. Jak sobie pomyślę , że w cenie tego yarisa można kupić mazde 2 , to naprawdę nie umiem wyjść z szoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.