Skocz do zawartości

Ile może kosztować naprawa?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Pan cofał, nie widział, obtarł...zdarza się. Szkodę zgłosiłem, jutro rzeczoznawca ma zrobić oględziny. Ile może kosztować naprawa tych uszkodzeń? Nic nie jest pogniecione, połamane,  lakier jest tylko zdarty. Błotnik wystarczy wycieniować nadkole czy trzeba lakierować cały?

A zderzak? cały czy da się polakierować tylko bok i nie będzie widać różnicy?

 

post-129483-0-98782500-1461068155_thumb.jpg

 

post-129483-0-41971200-1461068168_thumb.jpg

 

post-129483-0-83167700-1461068180_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić bym chciał tak, by nie było śladu. Auto ładnie wygladało przed tym zarysowaniem, nie miało innych uszkodzeń. Pytam, bo chcę mieć pogląd, jakie moga być koszty - zobaczę co zaproponuje ubezpieczalnia sprawcy. Nie chciałbym dokładać do interesu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić bym chciał tak, by nie było śladu. Auto ładnie wygladało przed tym zarysowaniem, nie miało innych uszkodzeń. Pytam, bo chcę mieć pogląd, jakie moga być koszty - zobaczę co zaproponuje ubezpieczalnia sprawcy. Nie chciałbym dokładać do interesu  ;)

 

To zrob bezgotowkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob bezgotowkowo :)

Tak by było najlepiej. Ale ponieważ auto jeździ i jest mocno potrzebne aż do wakacji, odstawił bym do warsztatu dopiero w lipcu. Czy wtedy też będzie taka opcja? Znaczy czy decydując się na naprawę bezgotówkową, moge to zrobić za 2-3 miesiące?  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie - mam 2 auta, więc raczej zastępczy nie przysługuje (chyba, że to nie jest prawdą). Problem w tym, że jednym jeździ żona, drugim ja. mieszkamy 5km od miasta i w roku szkolnym rozwiezienie dzieciaków i nas do pracy jednym autem to duży problem. W wakacje nie ma problemu, bo ja jadę do roboty motocyklem, a moja żona może jechać moim autem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Domagaj sie auta zastepczego. Przysluguje jak najbardziej z OC sprawcy.

 

Z OC sprawcy wciskają auto na określony okres, który lubi być krótszy niż czas naprawy. Najlepiej wziąć samemu z firmy zewnętrznej, która potem zwróci się do ubezpieczyciela sprawcy po zwrot hajsu za auto zastępcze. Wtedy ubezpieczyciel też zagęszcza ruchy z wyceną, bo każdy dzień zwłoki z jego strony, to dodatkowa strata na aucie zastępczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, porozmawiam jutro z rzeczoznawcą, zobaczymy jakie mam opcje. 

Dzięki.

 

EDIT - ASO Opla mam najbliżej w W-wie, z taką pierdołą nie chce mi się jeździć. Mam u siebie dobre warsztaty, którą naprawiają dla ASO - np. forda czy Renault. Tam bym odstawił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


OK, porozmawiam jutro z rzeczoznawcą, zobaczymy jakie mam opcje. 

 

Nie musisz gadać z żadnym rzeczoznawcą. Mojej jak auto skasowali, dostała namiar od laweciarza, zadzwoniła o 20 do jakiegoś gościa i o 7:00 rano było podstawione auto. Spisanie danych z DO, jeden podpis i bryka zastępcza odebrana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, porozmawiam jutro z rzeczoznawcą, zobaczymy jakie mam opcje. 

Dzięki.

 

EDIT - ASO Opla mam najbliżej w W-wie, z taką pierdołą nie chce mi się jeździć. Mam u siebie dobre warsztaty, którą naprawiają dla ASO - np. forda czy Renault. Tam bym odstawił. 

 

 

Widziałem ostatnio jak pomalowali błotnik w Bud Macie (kolegi Pug) i szczerze szału nie było... szczególnie z zabezpieczeniem sąsiednich elementów.

U Rudnika teściu robił Scenica i tam akurat wyszło wszystko ok - przynajmniej nic nie zauważyłem.

Jarzyńskiego to już w ogóle nie polecam, też widziałem jedną z robót, na srebrnym lakierze - tragedia.

 

W ogóle w okolicach C-nowa bałbym się cokolwiek odstawić do lakierników, mam same złe doświadczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan cofał, nie widział, obtarł...zdarza się. Szkodę zgłosiłem, jutro rzeczoznawca ma zrobić oględziny. Ile może kosztować naprawa tych uszkodzeń? Nic nie jest pogniecione, połamane,  lakier jest tylko zdarty. Błotnik wystarczy wycieniować nadkole czy trzeba lakierować cały?

A zderzak? cały czy da się polakierować tylko bok i nie będzie widać różnicy?

 

attachicon.gif20160418_073927.jpg

 

attachicon.gif20160418_073932.jpg

 

attachicon.gif20160418_073947.jpg

 

Nie pytaj tutaj ile to będzie kosztować bo rozstrzał kwot może być spory pomiędzy regionami.

Zorientuj się u siebie w okolicy. Potem zobacz ile zaproponuje TU. Może zrobisz to za grosze i ci parę zł zostanie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to robił, bo jestem lekkim pedantem, jeśli chodzi o samochód ;) A co do zastępczego samochodu z OC - trzy lata temu dostałem dwumiesięcznego Aurisa, ale tylko na 72h. Największym problemem było jednak to, że musiałem go odebrać, a potem odstawić w mieście, które jest oddalone od mojego o 50 kilometrów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan cofał, nie widział, obtarł...zdarza się. Szkodę zgłosiłem, jutro rzeczoznawca ma zrobić oględziny. Ile może kosztować naprawa tych uszkodzeń? Nic nie jest pogniecione, połamane,  lakier jest tylko zdarty. Błotnik wystarczy wycieniować nadkole czy trzeba lakierować cały?

A zderzak? cały czy da się polakierować tylko bok i nie będzie widać różnicy?

 

attachicon.gif20160418_073927.jpg

 

attachicon.gif20160418_073932.jpg

 

attachicon.gif20160418_073947.jpg

 

Błotnik i felga może do polerki tylko, zderzak - fachowcy od smart repair powinni ogarnąć naprawą miejscową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować naprawa tych uszkodzeń?

W ASO bezgotówkowo 7 tysięcy  ;] . Ty od ubezpieczyciela dostaniesz na konto 1800 złotych. Decyzja robić na tip-top czy kupić dziecku nowego laptopa faktycznie trudna do podjęcia  :phi: . Za trzy lata samochód i laptop i tak wylądują na złomie  :ok:  :hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co do zastępczego samochodu z OC - trzy lata temu dostałem dwumiesięcznego Aurisa, ale tylko na 72h. Największym problemem było jednak to, że musiałem go odebrać, a potem odstawić w mieście, które jest oddalone od mojego o 50 kilometrów

 

Dlatego bierze się  zastępcze z firmy zewnętrznej, która potem ściąga sobie z OC kasę za zastępczaka - podstawiają pod chałupę i sami potem odbierają o wyznaczonej godzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu miałem podobna sytuacje. Malują wtedy caly zderzak plus cieniowanie blotnika. Koszt 550-600zl. Kupiłem pastę polerska i zeszlo do akceptowalnego stanu. A kasa z OC sprawcy poszla na wymianę lozyska w kole. Z jego OC dostałem 580zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić bym chciał tak, by nie było śladu. Auto ładnie wygladało przed tym zarysowaniem, nie miało innych uszkodzeń. Pytam, bo chcę mieć pogląd, jakie moga być koszty - zobaczę co zaproponuje ubezpieczalnia sprawcy. Nie chciałbym dokładać do interesu  ;)

 

Do pomalowania rant i 1/2 zderzaka, do elementu pozwalającego odciąć. Z felgą oprócz spolerowania niewiele zrobisz by się od innych nie odróżniała. Koszty niskie w zależności od warsztatu, na pewno poniżej tysiąca licząc nawet za całe elementy. A jeśli nie środek miasta to i w 500 powinno się zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu miałem podobna sytuacje. Malują wtedy caly zderzak plus cieniowanie blotnika. Koszt 550-600zl. Kupiłem pastę polerska i zeszlo do akceptowalnego stanu. A kasa z OC sprawcy poszla na wymianę lozyska w kole. Z jego OC dostałem 580zl.

 

Zaraz Cię tu wyzwą od oszustów i chamów, że miałeś czelność osiągnąć zysk z odszkodowania, które powinno rekompensować tylko poniesione straty na elementach uszkodzonych i po naprawie nie powinna Ci zostać ani jedna złotówka ekstra ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię tu wyzwą od oszustów i chamów, że miałeś czelność osiągnąć zysk z odszkodowania, które powinno rekompensować tylko poniesione straty na elementach uszkodzonych i po naprawie nie powinna Ci zostać ani jedna złotówka ekstra ;]

Na... Nawet jeszcze powinienem doplacic... Naprawilem auto? Naprawilem... Nie moja wina ze pasta polerska kosztowała 15zl... Plus 20min mojego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie?

Pamiętajmy, że ubezpieczyciel może próbować się upewnić, czy faktycznie przysługuje nam auto zastępcze. Przyczyną odmowy zwykle bywa fakt, że posiadamy drugi pojazd, z którego możemy korzystać, albo sytuacja, gdy z auta korzystaliśmy sporadycznie. 

 

 to cytat ze strony axadirect.... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bierze się zastępcze z firmy zewnętrznej, która potem ściąga sobie z OC kasę za zastępczaka - podstawiają pod chałupę i sami potem odbierają o wyznaczonej godzinie :)

Dodaj,że na 100% dostaniesz do podpisu klauzulkę,że w razie odmowy pokrycia pelnych kosztow najmu przez TU zobowiązujesz się do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że ubezpieczyciel może próbować się upewnić, czy faktycznie przysługuje nam auto zastępcze. Przyczyną odmowy zwykle bywa fakt, że posiadamy drugi pojazd, z którego możemy korzystać, albo sytuacja, gdy z auta korzystaliśmy sporadycznie.

to cytat ze strony axadirect.... :hmm:

To akurat łatwo obalić,mówiąc,ze to auto jest tylko zarejestrowane na Ciebie i faktycznie jesteś jego właścicielem ale fizycznie na co dzień jezdzi nim twoja kochanka,żona,brat,kolega i nie zamierzasz im tego samochodu odbierac na czas naprawy swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan cofał, nie widział, obtarł...zdarza się. Szkodę zgłosiłem, jutro rzeczoznawca ma zrobić oględziny. Ile może kosztować naprawa tych uszkodzeń? Nic nie jest pogniecione, połamane,  lakier jest tylko zdarty. 

 

To się okaże dopiero po zdjęciu zderzaka tak na prawdę.  ;]

 

Jeśli ubezpieczyciel sprawcy jest w miarę normalny, to oddałbym do naprawy bezgotówkowej w ASO -  jeśli nie, to zgłaszałbym u swojego i zrobił tak samo. Tak na oko to będzie nowa felga, zderzak może też, malowanie błotnika, trochę kasy z tego będzie... W rozsądnym serwisie zastępczaka Ci dadzą na cały czas trwania naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże dopiero po zdjęciu zderzaka tak na prawdę. ;]

Jeśli ubezpieczyciel sprawcy jest w miarę normalny, to oddałbym do naprawy bezgotówkowej w ASO - jeśli nie, to zgłaszałbym u swojego i zrobił tak samo. Tak na oko to będzie nowa felga, zderzak może też, malowanie błotnika, trochę kasy z tego będzie... W rozsądnym serwisie zastępczaka Ci dadzą na cały czas trwania naprawy...

Felga na 100% do malowania. Mialem identyczną szkodę na feldze,TU zakwalifikowalo do malowania. Fakt,ze nie ma śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan cofał, nie widział, obtarł...zdarza się. Szkodę zgłosiłem, jutro rzeczoznawca ma zrobić oględziny. Ile może kosztować naprawa tych uszkodzeń? Nic nie jest pogniecione, połamane,  lakier jest tylko zdarty. Błotnik wystarczy wycieniować nadkole czy trzeba lakierować cały?

A zderzak? cały czy da się polakierować tylko bok i nie będzie widać różnicy?

 

attachicon.gif20160418_073927.jpg

 

attachicon.gif20160418_073932.jpg

 

attachicon.gif20160418_073947.jpg

 

Miałem podobnie, porysowana nakładka i zderzak, poniżej 500zł/el nikt nie chciał rozmawiać, bez felgi myślę że 1000-1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu może być kłopot :no: - szczególnie, że pomalowanie jednej pewnie skończy sie tym, że będzie się różnić kolorem od pozostałych.  ;]

 

Ostatnio odnawialem felgi i w biurze firmy wisi napis, że nie robia pojedynczych felg. 

Na specjalne zyczenie moga zrobic pojedyncze ale bez gwarancji, ze kolor bedzie zgodny z pozostalymi felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że ubezpieczyciel może próbować się upewnić, czy faktycznie przysługuje nam auto zastępcze. Przyczyną odmowy zwykle bywa fakt, że posiadamy drugi pojazd, z którego możemy korzystać, albo sytuacja, gdy z auta korzystaliśmy sporadycznie. 

 

 to cytat ze strony axadirect.... :hmm:

Ty bierzesz auto a takimi pierdołami jak papierkologia i wypłata kasy za auto zastępcze zajmuje się firma która Ci auto daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ile może kosztować naprawa tych uszkodzeń?

U mojego, byłego sąsiada w garażu między 100 a 200zł jeśli ma być dobrze zrobione.

Właśnie robiłem cały tył. Klapa, zderzak, pas za 600zł. Ubezpieczyciel wypłacił 3300, więc jeszcze na wakacje zostało.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego, byłego sąsiada w garażu między 100 a 200zł jeśli ma być dobrze zrobione.

Właśnie robiłem cały tył. Klapa, zderzak, pas za 600zł. Ubezpieczyciel wypłacił 3300, więc jeszcze na wakacje zostało.

;)

 

Jeżeli dobrze oznacza dobrze to se zapamiętam do kogo uderzać, taniej wyjdzie niż roczne przeglądy blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego, byłego sąsiada w garażu między 100 a 200zł jeśli ma być dobrze zrobione.

Właśnie robiłem cały tył. Klapa, zderzak, pas za 600zł. Ubezpieczyciel wypłacił 3300, więc jeszcze na wakacje zostało.

;)

Daj namiar, bo w podlaskim (Hajnówka, Białystok) robiłem rozeznanie to praktycznie to samo co w ASO.

 

Chyba. że sprayem robi to bym sam zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.