Skocz do zawartości

Ekonomiczne auto z LPG za 6-7 tysi?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na prośbę szwagra. Jeździ w tym momencie Fiatem Bravą 1.6 z LPG niestety to autko pali niemiłosierne ilości LPG i z resztą odłożył trochę grosza i chce coś ekonomicznego i nowszego... 90% jazdy to miasto głównie do szkoły i pracy. Mieszka w bloku a parking jest tak mały że ja swoją Megane combi mam niekiedy problemy by tam zaparkować, dlatego też myślałem o czymś mniejszym, z małym ale bo szwagier ma 190cm i waży 110kg więc szukanie nie dużego auta - mniejszego od Bravy a jednocześnie w którym będzie mu wygodnie to nie lada sztuka. Co byście polecili mało palącego i nie dużego?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nawet bez LPG jest g... wart. Poza tym nikt tam prawie nie montuje gazu wiec gdzie on taki woz znajdzie na rynku. Oczywiscie można kupic bez i zalozyć ale to by musial znależć za 5 tyś żeby zmieniścic sie w budżecie... powodzenia... 90% tych Cors ma silnik 1.0 - jeszcze wiekszą padlinę. Na plus może to że rzeczywiście jest dość sporo miejsca dla kierowcy. Sam mam prawie 190cm i nie ma problemu z nogami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda odpada :P Wsiadł w moją i powiedział że nigdy więcej... Za mało miejsca właśnie... 

Z naszych typów właśnie to:

Renault Clio 1.2

Corsa C 1.2

Astra G 1.6 8V

Punto II 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda odpada :P Wsiadł w moją i powiedział że nigdy więcej... Za mało miejsca właśnie... 

Z naszych typów właśnie to:

Renault Clio 1.2

Corsa C 1.2

Astra G 1.6 8V

Punto II 1.2

 

Miałem Bravę 1.6 16V wiem wiem o czym mowa jeśli idzie o paliwożerność.

Lecz poza tym to fajny silnik.

 

Z clio2 polecam też silnik 1.4 16V 98KM - dużo mnie pali i w miarę ładnie jedzie, bezproblemowy raczej (nie licząc przypadłości, że czujnik położenia wału lubi się przybrudzić - ale to i w innych jednostkach renaulta jest typowe).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bardzo fajny no ale spalanie? Masakra. Diesel odpada. Jak czegoś szukam to klasycznie w łódzkim nic nie ma. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co byście polecili mało palącego i nie dużego?

 

 

Hyundai Getz z silnikiem 1,1 z mechaniczną regulacją zaworów, lub 1,3 z regulacją hydrauliczną. W tym drugim spalanie może nie jest najniższe ale dynamika wystarczająca nawet poza miastem. Z lpg też się lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech gość idzie do jakiegoś wiekszego komisu i sobie wsiądzie do kilku aut i obczai miejsce na nogi i mięsień piwny. Jeśli w Pandzie nie miał komfortu to raczej w wiekszości aut z tej klasy się nie zmieści. Panda ma w wersji ze wspomaganiem regulację kierownicy w pionie wiec nawet wysokie osoby się tam jako tako mieszczą. Getz nie jest autem dla kogos kto ma 110kg, ale tak jak mówie najpierw niech sczai gabaryty aut własnym tyłkiem bo to ma tutaj kluczowe znaczenie - jeden typ ma krótkie nogi ale wielki basior, inny jest chudziną ale nogi mu się nie zmieszczą. Trzeba to samemu przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie jest gruby. Ma po prostu duże nogi, brzucha praktycznie nie ma. Sam rozmiar buta to 47. Idealna partia do "rzeźby". W Pandzie tunel środkowy mu przeszkadzał. Chętnie kupilbym mu lagune I 1.6 ale parkowanie na tym mikroskopijnym parkingu graniczy z cudem. Pandą się wciskam elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO własnie dlatego że ma nieproporcjonalna sylwetke musi bo przetestować na sobie ale pytanie na forum które auto bedzie lepsze ma sens tylko jeśli chodzi o osiągi, spalanie i inne sprawy techniczne a nie o to czy gość się tam zmieści i nie wybije se szczęki kolanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabia I z 1,4 75KM (choc byly i inne mocowo odmiany).

Male auto, jak na moje standardy niewiele palace.

Co do rozmiarow tez maly nie jestem, a nie czulem sie jak sardynka w puszcze jak w wielu nowszych obudowanych plastikami autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Diesel odpada.

 

Jakieś argumenty ? Czy kobiece "bo tak" ?

Przed tą Ibizą miałem kilka aut z LPG. Eksploatacyjnie była lepsza od każdego z nich z osobna i wszystkich razem.

Nie licz na to, że auto za tą cenę, z LPG będzie w idealnym stanie technicznym - life is brutal i w 9/10 przypadków tanie auto z LPG oznacza dużo "drut & taśma klejąca technology inside".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako sam będący podobnej postury mam również problem z wyborem samochodu.

powiem jedno, do miasta dobre byly wysokie pojazdy. coś pokroju atos/agila/cuore (czyli pudełka).

ostatnio jezdzilem micrą k11 z 1.0 i lpg i nie bylo tragedii z miejscem. niestety generalnie w grupie vag mialem problem z prawidłową pozycją (i tutaj ciekawostka np. z zakresem regulacji lusterek a zasadniczo jego brakiem)

a i wbrew obiegowej opini małe silniki nie zawsze są ekonomiczne.

a i doradz mu niech szuka auta za 5 tys plus LPG, bo... jak już tutaj ktos wspominal w tanim aucie to 9/10 to druciarstwo (i moge to potwierdzic z doświadczenia)

ps. pociesz szwagra ze te 1.6 jak na swoje osiagi nie jest az taki paliwozerny (alfa 145 1.4 boxer spala mi srednio 12-14 LPG a ma tylko 90KM :-)

wyskrobane na kalkulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś argumenty ? Czy kobiece "bo tak" ?

Przed tą Ibizą miałem kilka aut z LPG. Eksploatacyjnie była lepsza od każdego z nich z osobna i wszystkich razem.

Nie licz na to, że auto za tą cenę, z LPG będzie w idealnym stanie technicznym - life is brutal i w 9/10 przypadków tanie auto z LPG oznacza dużo "drut & taśma klejąca technology inside".

Jakoś nie koniecznie... Tylko trzeba się na szukać... Z reguły tak jak piszesz druciarstwo i staram się wybierać auta bez LPG do zagazowania ale kupiłem Berlingo które jest naprawdę zadbane i na porządnych częściach... Ale to co niekiedy widzieliśmy przerosło nawet mojego mechanika który kiedyś montował LPG... Ale szukałem go 3 miechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a i wbrew obiegowej opini małe silniki nie zawsze są ekonomiczne.

To akurat wiem z doświadczenia

 


Jakieś argumenty ? Czy kobiece "bo tak" ?
Przed tą Ibizą miałem kilka aut z LPG. Eksploatacyjnie była lepsza od każdego z nich z osobna i wszystkich razem

Na uczniaka który dorabia sobie gdzieś tam każdy grosik się liczy a nie ukrywajmy ceny LPG są niskie a auto pewnie zostanie mu na min. 3 lata. Co do aut "kobiecych" - jeździ w 95% po mieście parking jest tam gdzie mieszka mikroskopijny (sam chciał Lagune I ph2 i wiem że autko pozytywne bo takowe miałem no ale gdzie on nią zaparkuje?) Piszesz że auta z LPG się sypią itp... Megane 1.4 16V utłukłem 150 tys na LPG i nie wiedziałem że jest gaz pod maską... Jedynie filterki co 20 tys km i się jeździło... Dodatkowo OC co prawda auto będzie też na mnie ale kiedy on ma 19 lat rata OC zabija... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Piszesz że auta z LPG się sypią itp...

 

Nie w tym sensie. Chodzi mi o to, że wcale nie jest tak, że benzyniak z LPG to tylko lać gaz i jeździć, a diesel nie wyjeżdża z serwisu. 

W moim przypadku diesel był absolutnie bezproblemowy, więc nie ma się czego bać.

Bardziej to widzę tak - mając 7 k na auto mogę:

- kupić auto za 5 i wsadzić gaz za 2 - tyle, że auto za 5 będzie stare i wyeksploatowane, inwestowanie w niego 50% wartości ma wątpliwy sens,

- kupić auto z LPG za 7 - będzie trochę młodsze od tego za 5, ale ktoś kto wsadził do niego LPG nie ma w dowodzie "Mikołaj Święty", więc będzie wyeksploatowane, z większym przebiegiem niż auto w tym samym wieku bez LPG,

- kupić dizla za 7 - będzie stary i wyeksploatowany, ale takie 1,9 TDi jest w stanie przejechać 1 mln km: http://moto.onet.pl/aktualnosci/pokonal-1-mln-km-skoda-fabia/yxtqg - owszem, kulturę pracy ma na poziomie ursusa C-330, prawie że się sam otrzepuje ze śniegu zimą, ale nie sprawia problemów eksploatacyjnych. Duża szansa na sprowadzone z Niemiec - gdzie aut z LPG sprowadzonych nie ma, Niemcy nie poznali się na najdoskonalszym z paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec z LPG też kupisz, mój chrzestny niedawno zanabył ściąganą z zachodu A4kę 1,8T z sekwencją. Problemem jest tylko potem homologacja butli, i problem z serwisowaniem u nas ichniejszych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda odpada :P Wsiadł w moją i powiedział że nigdy więcej... Za mało miejsca właśnie... 

Z naszych typów właśnie to:

Renault Clio 1.2

Corsa C 1.2

Astra G 1.6 8V

Punto II 1.2

 

Typy dobre, znaleźć teraz w ich obrębie w miarę zadbany egz i tyle (albo aż tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temat na prośbę szwagra. Jeździ w tym momencie Fiatem Bravą 1.6 z LPG niestety to autko pali niemiłosierne ilości LPG i z resztą odłożył trochę grosza i chce coś ekonomicznego i nowszego... 90% jazdy to miasto głównie do szkoły i pracy. Mieszka w bloku a parking jest tak mały że ja swoją Megane combi mam niekiedy problemy by tam zaparkować, dlatego też myślałem o czymś mniejszym, z małym ale bo szwagier ma 190cm i waży 110kg więc szukanie nie dużego auta - mniejszego od Bravy a jednocześnie w którym będzie mu wygodnie to nie lada sztuka. Co byście polecili mało palącego i nie dużego?

 

 

Zadanie wydaje się ekonomicznie niewykonalne :)

 

Załóżmy że za tego Fiata kupi to "nowe" auto i nic nie dołoży. Bo jeśli dołoży nawet 1000PLN, to w/g poniższych wyliczeń będzie w plecy 20tyś km.

 

Ile takie nowe auto będzie paliło mniej LPG? zejdzie o 2l/100km? No dobra, niech będzie o 3l/100km. To wychodzi po dzisiejszych cenach maks 5PLN/100km mniej  ;]

 

Wystarczy jedna awaria za powiedzmy 300PLN takiego cudaka i już będzie w plecy o 6tyś km przejechanych Bravo.

A w takich starych autach za 6tyś, to jest raczej pewne że coś padnie. Przecież nie po to ktoś to auto sprzedaje.

Naprawa za 500 i mamy okrągłe 10tyś km przejechanych Bravo, które wiemy w jakim jest stanie. No chyba że stan tego Bravo jest daleki od ideału i to auto jest zwykłą miną  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździliśmy trochę się porozglądać po komisach i poprzymierzać... Corsa C za mała, Clio bardzo średnio ale raczej też odpadnie, Punto II o dziwo bardzo pozytywnie ale miałem takowe to fakt wnętrze jest spore :), Astra II tutaj już bardzo fajnie. Oglądaliśmy też lagunę II i powiem szczerze że szwagrowi takie auto najbardziej pasuje i się ostro zastanawiamy... Jeszcze Xsare obejrzymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździliśmy trochę się porozglądać po komisach i poprzymierzać... Corsa C za mała, Clio bardzo średnio ale raczej też odpadnie, Punto II o dziwo bardzo pozytywnie ale miałem takowe to fakt wnętrze jest spore :), Astra II tutaj już bardzo fajnie. Oglądaliśmy też lagunę II i powiem szczerze że szwagrowi takie auto najbardziej pasuje i się ostro zastanawiamy... Jeszcze Xsare obejrzymy ...

 

Laguna II w tym budzecie to raczej watpliwy pomysl...

I na pewno nie bedzie palic mniej niz obecny Fiat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździliśmy trochę się porozglądać po komisach i poprzymierzać... Corsa C za mała, Clio bardzo średnio ale raczej też odpadnie, Punto II o dziwo bardzo pozytywnie ale miałem takowe to fakt wnętrze jest spore :), Astra II tutaj już bardzo fajnie. Oglądaliśmy też lagunę II i powiem szczerze że szwagrowi takie auto najbardziej pasuje i się ostro zastanawiamy... Jeszcze Xsare obejrzymy ...

 

Laguna II za 6kzł - powodzenia ;) chyba, że z 2001r ;)

 

Do tego LII pali LPG miedzy 9 a 11l... a czasem podciągnie pod 17 w 2.0 hiehiehie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.